1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
22. bře 2012

@elapp no pekne .... ty brdo...ja neviem ja moc na dochtorov niesom...tak aj toto co teraz vsetko podstupujem je pre mna ako za trest... 😖
neviem, ale nejako sme sa na tom s manzelom zhodli, za prve su tu peniaze...mi tuna v nemecku za to nechame priblizni 2000 eur, ak nie viacej....v juny sa stahujeme nastalo na slovensko uz konecne...a aj kebyze si nechame tuna zamrazit , tak nam to je na nic....a na slovensku by sme museli vsetko od znova absolvovat....ved mi jedno dieta mame, toto berie tak ze mi sa zadari, mi to akosi vieme ze sa nam to podari, uz sa aj rozpravame o tom ake to bude ked budeme mat dvoch chalanov, aj to stahovanie, bavime sa o tom ako izbu spravime atd...mi tomu verime a ak sa nahodou nepodari, nieje nam to sudene a nasilu to uz robit nebudeme....velmi obdivujem zeny ktore to stale dokola podstupuju....citala som aj vedlajsie ucinky toho vsetkeho co do seba davame....aj to ma odradilo....vies v rodine uz mame rakovinu, a aj som uz mala nabeh, ale vyliecili ma a tieto vsetky hormony maju vedlajsie neziaduce ucinky....bohuzial, tak radsej nie.. ☹

vall83
22. bře 2012

@marmina ahojcek marmina, a velmi dakujem....bohuzial obavy su a budu...je aj dobre ked sa clovek trocha boji...no verim ze tuna to daju do poriadku...dakujem za podporu...si hodnucka a som velmi rada, ze si sa dala tak rychlo do poriadku.....

marmina
22. bře 2012

@vall83 když jsi nám teď řekla, že do dalšího IVF nepůjdete, o to víc ti budu držet palce, aby vám miminko napoprvé vyšlo a když to budou klučičí dvojčátka, tak ještě lépe! 🙂

rory_g
autor
22. bře 2012

@vall83 tak to nevím, mám hypothyreitydu v autoimunitním zánětu, ale jak se to jmenuje, to nevím..

elapp
22. bře 2012

@vall83 je dolezite byt POZIITV a tiez dufam v happy end, no odradit sa urcite nenecham 🙂)

elapp
22. bře 2012

@marmina diky moc za povzbudenie. uz sa teda nebojim 🙂

nemorosis
22. bře 2012

@marmina Ani nevíš, jak to ráda slyším. 🙂 Taky bych se jednou ráda podívala do lázní. Prý je to tam nádherná. Jsem pěkná ostuda, protože ačkoli jsem ze západních Čech, nikdy jsem tam nebyla. 😕
Na UTZ jdu až těsně před Velikonocemi, 5.4. a snad se ani nedočkám. Krev mi nikdo nabrat nechce, tak si budu muset počkat.

vall83
22. bře 2012

@marmina velmi si toho vazim, mooooooooc dakujem si hodnucka... 🙂

vall83
22. bře 2012

@rory_g z toho si nic nerob, ja ked som bola liecena na stitnu zlazu na slovensku ked som zila, tak som nevedela nist, ani ci mam nizku funkciu alebo vysoku....vobec nic, dochtorka mi nic nechcela povedat, vzdy ma odbyla a ked vysledky boli stale zle a nelepsili sa tak este mne vynadala....uplne uzasny pristup....ale tuna vsetko dali do poriadku nastastie...

saraha2
22. bře 2012

@vall83 já tam mám být v sobotu v 8hod..ale mám to kousek,takže dobrý..jak počítáš ty dávky??já mám v peru teď tu náplň 900..takže jsem si myslela,že dnes se bude píchat dvakrát,protože jsem měla už 3krát 225 a dnes 250..a ono nic a ještě tam zůstalo!!tak doufám,že to jen špatně počítám a že neděláme něco špatně..mě léky vydávají přímo v nemocnici,do lékárny jsem si šla jen pro pregnyl a agolutin a utrogestan..

plumeria
22. bře 2012

@saraha2 Určitě děláte všechno dobře. V těch perech je vždycky nějaká rezerva. Říkala nám to sestřička v centru a opravdu to tak bylo.

saraha2
22. bře 2012

@plumeria moooc děkuji!!!!!jsme to propočítávaly a stejně jsme se nedopočítaly..tak jsme byly vyhukaný obě dvě z toho...protože jsem v caru dostala dvd,kde je to ukázaný a tam říkají,at si zapisuju dávky a že podle toho vím,jestli to vyjde na dávku,nebo ne..

plumeria
22. bře 2012

@saraha2 Není zač 😉

vall83
22. bře 2012

@saraha2 o je to zvlastni...ved 3x225=675, a ked tam mas 900 to by ti tam malo zostat 225 a rikas ze to tam uz nebilo, alebo ze to uz neslo nastavit?
tak to je zvlastni, tak si si nacala novou a dala sisi celou davku jo?
no ja mam napl 600 a davam si po 150 takze to mam na 4 krat..a zatial mi to vychadza...
no neviem...mozno to len nechcelo ist, ale hlavne ze si si dala z druhej tych 250...
tak to mas dobre ze vam to tam v nemocnici hned davaju...nemusis si delat starosti s receptom..

vall83
22. bře 2012

@saraha2 o osmej budeme vyjizdat do mnichova k dr. tak v aute budu na ta mysliet.... 🙂

saraha2
22. bře 2012

@vall83 ne,ne!právě jsem druhou ještě nenačla!!a to jsem píchal třikrát 225 a dnes 250..což je dohromady 925..

vall83
22. bře 2012

holky je mozne ze po vpichnuti toho orgalutranu davalo som si dneska prvy raz a dve davky, mi sa spravili tak kde sem si to pichala take napuchle a tvde? a docela je to az vrele ked sa toho chytim a stale ma to stipe....je to normalna reakcia?

saraha2
22. bře 2012

ale jak píše Plumeria,že je tam rezerva,tak proto asi..to já teda píchám koňské dávky oproti tobě,že??jsem zvědavá na ultrazvuk..ale mě hned nic neřeknou,budu si tam pak volat a po telefonu mě řeknou co a jak dál..

vall83
22. bře 2012

@saraha2 tak tam bola rezerva...urcite ....takze v poho... 🙂

vall83
22. bře 2012

@saraha2 tak sa tesim co bude noveho... 😕

saraha2
22. bře 2012

@vall83 já taky!!!ty máš od začátku už druhou kontrolu a já jdu na první..je vidět,že v cizině jsou aktivnější 😉

marmina
22. bře 2012

@saraha2 no, opravdu tam je rezerva až 75 IU 🙂

@vall83 já měla Cetrotide a ten taky štípal a byla po něm krátká alergická reakce (trochu to zčervenalo) a když pícháš teď dvě dávky, tak je to asi trochu horší, určitě to zmizí

saraha2
22. bře 2012

už bude růžovka,tak stříknu do nosu a jdu koukat!!přeji vám všem krásné sny a dobrou noc!!!!!!!!!!!!!!

saraha2
22. bře 2012

@marmina moc děkuji!!!!

plumeria
22. bře 2012

@vall83 Taky jsem měla po Cetrotide na kůži napuchlé a začervenalé kolo.

verry
22. bře 2012

Ahojte!
Holky mám dotazík, zejtra začínám píchat puregon. A ted mě tak napadlo že se v nedeli mění čas? 😨 jak si budete píchat podle nového času nebo starého? Dr. mi říkala aby odliška byla max. půl hodky.... 😖

vall83
22. bře 2012

@marmina diky mala som uz obavy ci sem si to nepichla blbje....este raz dakujem...

vall83
22. bře 2012

@plumeria joo, tak to nejse sama...uz su kludnejsia...

vall83
22. bře 2012

@saraha2 i tobe krasnou noc... 🙂

vall83
22. bře 2012

@verry vidzis to mna nenapadlo...no ja asi po starom...aby tam nebol rozdiel...