1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
22. bře 2012

@rory_g @plumeria no, František má oblýskaný paleček u nohy, nosánek a frantíka 😀 pro jistotu taky ohmátnu všechno 😀

@saraha2 @verry no já taky měla celkem žravou, hlavně při tom čekání po ET, kdy člověk nic moc nemůže dělat a ještě k tomu je nedočkavý...tak nevím, jestli to bylo u mě lékama 😉 Každopádně jsem ráda, že už jsem vše vysadila, najednou mám tolik energie (jsem byla po Utrogestanu taková ospalá)

rory_g
autor
22. bře 2012

@plumeria ahojky, noo tak nějaký paleček to byl 😅 Ale osahávala jsem ho všude, kde se leskl, abych měla jistotu 😀 A byla jsem tam měsíc, ale asi nejsem ten správný ukazatel, 90% procedůr mi bylo nepříjemných a měla jsem po návratu potíže s kvasinkami a totálně rozhozenou MS ☹

marmina
22. bře 2012

@rory_g ty jo, to tě tam teda moc nesrovnali. My tam teď žádné procedury nebudeme mít, jen jsme ubytovaní. Popravdě, jsme po IVF celkem finančně vyčerpaní, takže to je taková minidovolená po třech letech...

rory_g
autor
22. bře 2012

@marmina no jsem asi vyjímka, co jsem pročítala diskuzi o frantovkách tady na koníku, tak si je holky chválily...Ale městečko je nádherné a ten park...ráda na ně vzpomínám, i když jsem tam byla v listopadu a jediná mladá jsem tam byla já 😅
No a té sumy za IVF se také děsím...kdysi jsme bývali střední třída, ale po tomhle dlouhotrvajícím zdražování už jsme o mnoho níž 🙄

marmina
22. bře 2012

kdepak je @chmurkaxy ?? snad je vše o.k.

nemorosis
22. bře 2012

Ahoj holky, jak se všechny máte? Tady byla ráno tak ošklivá smog-mlha, fuj 🙂

chmurkaxy
22. bře 2012

@marmina ahoj marmi 🙂 aaale, ja som brutalny stresmen. rano som si robila do tretice test, ze ci ma oci doteraz neklamali a tam ciarka, ale slabsia, ako vcera. tak som uz pomaly vsetko oplakavala a kym som dve hodky smutna pisala manzelovi a kamoskam, tak ta ciarka zaschla a je ok :D ale uz mam zavazok, ze do krvneho testu na papieriky cikat nebudem :D ako sa mas?

elapp
22. bře 2012

@saraha2 striekacky a ihlicky. uz som macherka, ale prve dni mi nebolo vsetko jedno. Viac som sa bala si tie injekcie namiesat, ale dnes uz to beriem rutinne. Sranda, ze ked som predvcerom bola na krvi a pichala mi sestricka, nemohla som na to pozerat, tak ako ani predtym. Ked si picham sama, nejako sa od toho odosobnim a je to 🙂)

marmina
22. bře 2012

ahoj čerstvé těhulenky 😉
@nemorosis tady taky bylo trochu mlhavo, ale teď nádhera! už se těším na další procházku, tak co, zkoušela jsi znovu testovat? pořád se držíš?
@chmurkaxy ajaj, taky bych asi hned znervózněla, ale neboj, určitě to vyjde!!! už raději netestuj, užívej si jara a brzy to budeš mít potvrzené přímo od lékařů 😉 já se mám relativně dobře, docela se mi ulevilo, když jsem vysadila všechny ty léky, únava je pryč

chmurkaxy
22. bře 2012

@marmina mojko, teraz si chvilku uzi "cistu hlavu" a krasnu vonavu jar a uvidis, ze to tentokrat vyjde na 100% 🙂

vall83
22. bře 2012

@saraha2 ahojcek dakujem za info, uz mam po....zobrali mi krv a uroblili ultr....ultr v poho, ze sliznica je pekna a nachystana...vajecniky v poho...folikuly tam su, tuna tomu ohoria bublinky 🙂 ..len su este mensie musia porostnut...takze puregon picham dalej, a dneska dve davky orgalutranu s tu velku ihlu 😢 😢 a potom kazdy den jednu a v ten rovnaky cas...V sobotu znova na ultr...
Potom som si bola pre vysledky z tej cukrovky...pocitala som stym ze tam pridem povedia mi vsetko o.k . a odidem nikdy som cukrovnku nemala a ani podozrenie na nu...ani v tehotenstve som ju nemala...tak som to tak ocakavala....No pani dr. si nas posadila a zacala rozpravat....prva stitnu zlazu rozobrala...to uz vieme...a potom ukazala vysledky z cukrovky a mam v tele vela inzulinu....nastastie pani dr. vedela velmi dobre o co sa jedna, lebo trby rovnakym druhom stitnej zlazy a rekla, ze sa to da jednimi liekymi stahnut, lebo inak by som neotehotnela...su to sice lieky, lebo ten inzulin je v teli vdaka tomu ze mam tu nemoc na stitnej zlazy..vola sa to hashimotto....ze vraj by z toho mohla vzniknut pocas tehotenstva cukrovka..dobre co? ☹ dufam ze vedia co robia...takze od tejto pani dr. som vyfasovala dalsie tri krabice liekov.... 😝
ale pevne verim , ze vsteko bude o.k.... mam stale pozitivne myslenie....a ty ako?

vall83
22. bře 2012

@elapp Ahojcek, no mne to tiez nejako neprekaza, ale lavy vajecnik ma umy sem tam taaaak boliet...ale to mam aj pri menzesy vzdy iba lavy, dneska sme sa aj na to pytali a vobec sa nam k tomu nevyjadrila, preco iba lavy....no co uz.... a co si pichas?

vall83
22. bře 2012

@marmina dakujem za info...uz mam po... 🙂

nemorosis
22. bře 2012

@marmina Jj, testovala jsem ráno a čárka krásně sílí, tak snad bude i dál. Dala bych jsem fotku, jen jsem trdlo a nejde mi test vyfotit kvalitně. Jak ti je? Už je to trošku lepší?

nemorosis
22. bře 2012

@vall83 Jejda, to mě mrzí. Doktoři rozhodně ví, co dělají, neboj, jsi určitě v dobrých rukách. 😉 Tahle nemoc není až tak neobvyklá a třeba moje bývalá kolegyně s ní zvládla těhotenství úplně v pohodě.

elapp
22. bře 2012

@vall83 ja picham merional, preco?

saraha2
22. bře 2012

@vall83 já jsem na tebe myslela!!!já byla jen u svého potvrdit kartičku,takže rycklovka..já jdu taky v sobotu,tak se budeme podporovat na dálku!a co dávky puregonu??zvýšili ti?nebo jsi na stejném?já už mám ode dneška 250..tady jedna z ulice měla těhotenskou cukrovku a zvládla vše bez problémů..u ní jsem o tom slyšela poprvé,tak nevím,jen to od ní..velkou jehlou???téda!!já mám dvoje klasické injekce doma-pregnyl a agolutin,ale jen náplně..nemám jehlu,ani stříkačku,takže zatím ani nevím,co s tím...jak jsem byla u doktora dnes,tak mě akorát zvoněl budík na léky,tak sám říkal,že je to náročné,ale že doufá,že vše dobře dopadne!dnes budu-kamarádka teda píchat nadvakrát..chjooo..mám tam jen zbytek,takže píchne to a pak musí nasadit novou dávku a dopíchnout to..akorát mě to vyjde do pátku a na sobotu mě snad dají nové..ne?

vall83
22. bře 2012

@nemorosis ahojcek dakujem ya uklidnenie....ja sa nebojim tej stitnej zlazy, ja bz som len nerada tu cukrovku dostala ☹ ...ale verim tomu ye dochtori si stzm poradia...., ale dakujem... 🙂

vall83
22. bře 2012

@elapp len tak zo zvedavosti...lakla som sa toho ze 9 dni, ale ked si to zoberiem ja dneska uz piaty a do soboty nez pojdem na 3 ult. to bude 7 dni a mozno ece budu pokracovat...tak ked sem si to spocitala tak o.k....takze o chvilu pojdes na vyber vajicek, ze?

vall83
22. bře 2012

@saraha2 ahojcej, dakujem si velmi hodna ze si myslela... 🙂 i ja budu v sobotu na tebe myslet...ja su obj. na 9:30, manzel ich ukecal na tento cas, lebo na dnesok sme boli objednany na 8:00 , a to je hroza do mnichova rano su zapchy, takze cesta hodinu a pol....mala sa musi rano najest aby jej nebolo spatne, tak sme museli stavat o pol siestej...a mala chudatko moje male...no boloto pre nu ako za tres... 😖
Puregon nezvysili...mam stale rovnako 150 jeden krat za den....a ty uz mas 250? auau..len uz som si dneska musela pichnut ktomu puregonu dvojitu davku orgalutranu , to je na to aby sa tie vajicka nespustili dole....a tie potvorky maju hrubsiu ihlu ako na tom peru puregone...a ani nechceli ist cez kozu a teraz stipu, zajtra nastastie uz iba jednu...a jeden puregon..a v sobotu povedia dufam nieco lepsie...
tak dochtor mal pravdu, je to narocne...mna tak zacali boliet vajecnikky, lepsie povedane iba lavy...stale placem som naladova a nervna....doslo a dopismena neprijemna... 🙄 🙄 hned potom ospala, teraz ked som si pichla ten orgalutran tak mi nohy otazeli....a to som chcela aspon vo veciach spravit poriadok, zimne poskovavat...no kde asi sa spotele pohnu len kvoli dcere, inak ma nik odtialto nedostane...
tak kamartaka te chodi pichat.... 😀 😀 😀 este ze to neni kamarad, vyznelo by to blbje... 😀 😀 😀 neboj to zvladnete...
no ak v sobotu usudia ze treba este daju ti recept...ale aby si si ho mala kde vybrat v sobotu...tuna v sobotu a nedelu nastastie maju vlastnu lekaren a davaju lieky aj vtedy...radsej tam zavolaj a opytaj sa ze mas iba do soboty, ci ak budes potrebovat este ci ti oni poskytnu aspon tu jednu davku na nedelu a potom daju recept, ci ako sa mas zariadit...

elapp
22. bře 2012

@vall83 zajtra mam tretie sono + krv, tak sa uz snad dozviem. vychadza to niekedy v pondelok plus/minus ...

vall83
22. bře 2012

@elapp zajtra uz tretie...no pekne, budem na ta mysliet...a daj potom info co a ako....ja idem na tretie v sobotu...
no ze ti to vychadza na pondelok +/- urcujes ze to je ten 14 - 17 den cyklu, ze? ak ano tak mne to vychadza tak streda +/-...no a ako s narkozou? nemas strach?

elapp
22. bře 2012

@vall83 ja sa na kazdom sone pytam, kedy bude odber, neviem sa dockat 🙂 takze to mam od Dr. , ze cca v pondelok. Narkozy sa nebojim, bude tretia ci stvrta za posledne dva roky, takze zdriemnem 🙂) horsi bude asi transfer, ja som strasna citlivka. Ale zvladnem to, hlavne nech to dobre nainstaluju ...

vall83
22. bře 2012

@elapp takze toto neabsolvujes prvy raz, kolky krat? a kolko si planujete nechat zaviest?
a preco transfer je horsi? ako prebieha ten transfer?

rory_g
autor
22. bře 2012

@vall83 ahojky, taky mám autoimunitní zánět šž, sníženou fci a také mám cukrovku, tedy zvýšený cukr...ale nevěděla jsem, že to může mít souvislost 😒 Doktoři tady v ČR tvrdí, že zánět šž se nedá léčit, beru jen hormony šž, aby tělo nestrádalo.

elapp
22. bře 2012

@vall83 je to moje prve IVF, anestezy som mala pri inych operaciach a v pohode. ta pri IVF ma byt dokonca slabsia. Ja som zatial nastavena na 2 embryjka, ale to je este daleko, uvidime ake budu moznosti a co na odporucia. Transfer som zatial neabsolvovala, takze neviem, ale ja mavam kremfy aj z obycajnej gyn. prehliadky, sona a pod. takze ja by som privitala anestezu aj pri vklade 🙂)) (zartujem)

vall83
22. bře 2012

@rory_g no ono zalezi aky druh ochorenia, teda aky druh zanetu stitnej zlazy, ten co mam ja sa vola Hashimotto, a to ze moze vyvolat v tele ze mam zvyseny ten inzulin...to este neznamena ze mam cukrovku....to by museli byt nejake inaksie hodnoty vyssie, ale inzulin takto zvyseny uz naznacuje ze v tehotenstve by vypukla cukrovka...tak mi ho musia znizit...dochotrka hovorila, ze toma nejaku spojitost stym Hashimotto...bo ona sama tym trpy, tak je toho az az nastudovana...i ked ona vyzerala lepsie ako ja 🙂 , bola tak polovica zo mna 😀

vall83
22. bře 2012

@elapp jaj tak....takze si pisala behom dvoch rokov si uz mala viacej...to si za posledne dva roky musela toho hodne prejs....to mi je luto... ano toto ma byt nejaka slabsia, a ze vraj to trva iba 5 - 10 minut....ale ja sa bojim, este nikdy som nebola v narkoze, len som pri dcere bola ked sa preberala z narkoze a ta sa bohvie ako dobre netvarila... ☹ tak preto som z toho taka vystrasena...
aj ja by som si rada nechala zaviest dve krasne nase malinke...ale tiez sa opytame dochotra co nam poradi....mi uz druhy raz do toho nechceme ist, tak ani ziadne nenechame zamrazit....tak uvidime...
no tak v tvojom pripade ozaj by mali aj davat narkozu aj pri vklade 😀 😀 😀 😀

elapp
22. bře 2012

@vall83 tak ja sa na tehotenstvo uz pripravujem dlhodobejsie, pred dvomi rokmi ma gynekologicka poslala, nech si dam zoperovat krcove zily, lebo ze v tehotenstve by som mala s nimi problem. Mala som aj spinalnu anestezu, z ktorej mi bolo ale STRASNE zle, tak druhu nohu mi robili v celkovej a to bolo uz v pohode. Bambini sa nedarili, tak som bola minuly oktober na laparke a tiez anesteza v pohodicke, fungovala som uz par hodin po prebrati, kdezto po spinalke som na 5ty den skoncila na pohotovosti ako mi bolo zle. Ale urcite je to individualne.... Nechcem malovat certa na stenu, ale ak by sa nahodou nezadarilo, nesla by si do dalsieho IVF? Ja budem skusat, kym sa nepodari, nech to stoji co to stoji ....

marmina
22. bře 2012

@nemorosis tak to je skvělá zpráva, kdy půjdeš na uzv? Já se docela srovnala, hodně se mi ulevilo od léků, přestala mi únava, tak jsem plná pozitivní energie 😀 už se těším na Velikonoce a vůbec na dva měsíce jarního užívání bez hlídání 😉

ahoj @vall83, čtu co ti řekli, je mi líto, že máš další léky a obavy z té cukrovky, uvidíš, určitě to nebude tak zlé, když se o tom ví a budeš pod lékařským dohledem! Já vím, hrozba těhotenské cukrovky přináší jen další obavy, určitě to zvládneš a miminko taky!

@vall83 @elapp transferu se vůbec nebojte, je to opravdu rychlé a bezbolestné! a hlavně u toho máte moc krásný pocit, že už je miminko/miminka u vás 🙂 pak už jen držet a nepustit!!!