1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rox
13. črc 2012

@zaneta2 To je nadhernej obrazek, dve bublinky vedle sebe!!! 🙂
@martina_81 Ono se to pos*alo, presne jak pises.....a od te doby se nezadarilo. Vcera jsem slysela v radiu rozhorvor, kde rikal dr, ze mlada a zdrava zena ma stejne kazde treti vajicko spatne, zena pres 40 ma dobre jen kazde 10 vajicko..... 😒

@marmina slunicko moje, ja ti rozumim. Me (a urcite mnoho z nas tady) takove myslenky napadly uz nekolikrat, chtely jsme s tim seknout, na vsechno se vykaslat, ale casem jsme to rozdychaly a jdeme dal. Na tebe to vcera padlo tou anginou, ze se zase vsechno protahuje, ale ja verim, ze se brzy zase nadechnes a pujdes dale. At uz v tehle diskusi, ci jine, nebo sama. Ja te tady jako matku tabulky vnimala i jako opatrovatelku a ochranitelku nas vsech. A to mi bude hodne , hodne chybet. Chci abys vedela, ze te mam i jen pres ty pismenka ktere jsi tu posilala hodne rada, pro tvuj lidsky a empaticky pristup. Posilam objemuti a rychly nadech do dalsiho zivota s usmevem 😵 😵

rox
13. črc 2012

Holky, nevim jak vy, ale ja si na tabulku zvykla, a nez se porad blbe vyptavat, kouknu do ni a vidim co je noveho. Je nas tady hodne , a me osobne se to nekdy i plete.

Mely by jsme najit nekoho, kdo bude tabulku tvorit a udrzovat v zivotaschopnem stavu. Mela by to byt snazilka (pac tehule nam asi odejdou jinam), ktera je zde kazdy den, aby mohla tabulku posilat. Proto prosim tipujte a hlaste se, ktera vezme po marmine zezlo!

malinka_02
13. črc 2012

@rory_g ani to nebyl gyndar ..moji kamarádce řekli ve 14 tt že má nález na čípku že musí okamžitě do podolí že možná má rakovinu že bude muset na potrat a to v pátek odpoledne úplně jivyplasili a přitom nic z toho..nic to není a budou to hlídat po porodu ale ty nervy, úplně zbytečný..To sami švagrová že má blbou srazlivost že se diví že je tehotna a že první dítě donosila taky nervy a teď ji řekli v trombocentru že vše v normě..tak se nenech rozhodiit

zelvik
13. črc 2012

@marmina Marminko, taky sis jistě všimla, že sem chodím sporadicky. Vždycky vás přečtu, ale za sebe nemám co psát, když se nic neděje. Tvoje rozhodnutí chápu a podporuju. Asi budu mluvit za všechny, když ti moc a moc poděkuju za tvoju nejúžasnější tabulku, díky které jsme tu všechny o sobě měly krásně přehled!!!!! 😉 Angínu ti nezávidím, ale ta brzy přejde. A srovná se určitě i to všechno ostatní. My ve středu frčíme do turecka, měla bych zobat tu antikoncepci, ale dohodli jsme se, že ji ještě o měsíc odložím a v Turecku tomu ještě dáme šanci 😀 .Měj se moc a moc hezky a věřím, že se tu "nevidíme" naposledy. Pá!!!!!!

zelvik
13. črc 2012

@rox Ježííš, ty jsi to krásně napsala a vystihla, takhle nějak to k @marmina cítíme asi všechny, ale tys to napsala moc pěkně!!!

malinka_02
13. črc 2012

@rory_g ani to nebyl gyndar ..moji kamarádce řekli ve 14 tt že má nález na čípku že musí okamžitě do podolí že možná má rakovinu že bude muset na potrat a to v pátek odpoledne úplně jivyplasili a přitom nic z toho..nic to není a budou to hlídat po porodu ale ty nervy, úplně zbytečný..To sami švagrová že má blbou srazlivost že se diví že je tehotna a že první dítě donosila taky nervy a teď ji řekli v trombocentru že vše v normě..tak se nenech rozhodiit

malinka_02
13. črc 2012

@zelvik ahojky..chtěla jsem se zeptat jak u tebe probíhalo IVF v podolí? Byla si spokojena? A kolikátý den si byla na opu?Já dnes poprvé picham gonal 150 a na diskusi Podolí holky nadávají.. 😲

saraha2
13. črc 2012

@malinka_02 já už jsem ted doma...
@nemorosis včera jsem břicho cítila dost,i doktor říkal,at už mám klidnější režim,ale dnes zatím dobrý...v pondělí tam mám být do 8.30hod..minule jsme šly 3 a mě brali až poslední kolem 11.40hod..
@rory_g neboj se!miminko tam určitě je!!!!!já si myslím,že je ještě brzy..ta,co byla se mnou na ET,tak měla ultrazvuk až 4týdny po transferu a to jí řekli,že je tam nějaká tečka a že by to mohl být gestační váček a v tom mimi..a dnes je v 17tém týdnu... 😉

malinka_02
13. črc 2012

@saraha2 takže si byla celou stimulaci? Promiň možná sem se už ptala trochu se mi to plete..

saraha2
13. črc 2012

@malinka_02 jj,od první injekce 😉

malinka_02
13. črc 2012

@saraha2 tak to máš super to já bych přišla o práci..

malinka_02
13. črc 2012

Tak první dávka na svém místě..to bych nikdy nevěřila že budu sama do sebe něco bodat ..

Holky pijete během stimulace kontryhel na růst sliznice?

saraha2
13. črc 2012

@malinka_02 to jsi šikulka,že jsi se píchla sama!my píchnem poslední před pregnylem za chvíli..pícháme v 18hod 😉

martina_81
13. črc 2012

@rox tak to mě moc mrzí. ☹ A s těma vajíčkama teda nic moc výsledky,co? 😒
Jinak s tou tabulkou máš pravdu, taky do ní často koukám, protože nás tady je hodně a nemám přehled a nechci se pořád blbě ptát, v jaké fázi kdo je. 😉 a jako adeptka na tabulku mě napadáš buď Ty a nebo @saraha2 ,mám pocit, že vy dvě jste tady docela často. 😀
@malinka_02 a jakej byl první píchanec? 😉 Ty si pícháš takhle odpoledne? to mě nakazovali,že musím píchat ráno a nejpozději do 9ti hodin. 😖 Kontryhel jsem nepichala.

hanicinka
13. črc 2012

@malinka_02
@saraha2 no nás čeká první injekce v srpnu,mám z toho strach, doufám že by to mohlo vyjít a píchli by jí v u doktora, jinak nevim nevim holky, to nezvládnu. Jak jste si smíchaly pregnyl dohromady? Díky. Hodně štěstí!!!! 😉

strapula
13. črc 2012

ahojte babulky...tak dnes sme boli v centre na kontrole, vsetko je v poriadku 🙂 predpisal nam injekcie a na buduci tyzden mozem zacat so stimulaciou 😀ms by som mala dostat 19-teho,tak budem netrpezlivo cakat.. i ked si neviem predstavit ako si to budem pichat,sestricka mi vsetko vysvetlila,ale no neviem,neviem....urcite to pokazim ☹

martina_81
13. črc 2012

@strapula to zvládneš, neboj. Já z toho měla taky strach a než jsem píchla první injekci,tak jsem se hodně dlouho odhodlávala,ale pak už to bylo v poho. 😉 co Ti dali na stimulaci?

saraha2
13. črc 2012

@hanicinka první ti píchnou v caru,aby ti ukázali,jak na to 😉 mě to míchá a píchá manžel...já sama bojím..
@martina_81 mě říkali zase,že je lepší píchat odpoledne..takže pícháme v 18hod...a že je to tak akorát..

strapula
13. črc 2012

inak baby,dr v centre ma nechcel pocas stimulacie vypisat na pn i ked som o to ziadala...povedal ze teraz to nie je potrebne,ja som vsak chcela ostat doma pred zakrokom aby som si trosku oddychla, v praci je toho vela a dovolenku som mala naposledy niekedy minuly rok,inak stale taham v praci..co si o tom myslite???

strapula
13. črc 2012

@martina_81 dali mi menopur,poznate to?? ja sa ani nebojim toho pichania,ale aby som to spravne namiesala a tak...boooze,clovek aby si vsetko robil sam 🙂

marmina
13. črc 2012

Holky, všem moc děkuji, bála jsem se vašich reakcí. Ulevilo se mi, že mě chápete, jste všechny skvělé a hodně moc jste pomohly vy mě. Určitě ráda zase přijdu na pokec 😉

martina_81
13. črc 2012

@saraha2 jako vždycky, v každým caru to mají jinak. 😉 A první jsem si taky musela píchnout sama, jen mi sestra vysvětlila, jak na to, ale stejně jsem pak koukala do návodu,když jsem o týden později píchala první dávku. 🙂
@strapula já měla gonal, takže jsem míchat nemusela, míchala jsem jen cetrotide,ale to bude asi stejný,ne? Smíchá se prášek s tou ampulkou vody,natáhne do stříkačky a píchne. to zvládneš, mně se taky klepala ruka jak blázen a zvládla jsem to. S tou neschopenkou se teda divím, mně ještě před stimulkou dr. řekl,že bych měla být v klidu a že mi kdykoliv napíše neschopenku, klidně i týden před stimulkou, jak budu chtít. Na prvním UTZ bych mu řekla,že mě dost bolí břicho a on Ti ji vystaví. 🙂 Mě to teda tlačilo už asi třetí den stimulace a moc dobře mi taky nebylo,tak jsem byla ráda,že jsem doma.

martina_81
13. črc 2012

@marmina ahooj, tak se drž, užívej si synka a až budeš mít chuť,tak mezi nás zase zavítej. 😉 Jen teda nevím,kdo bude tak zodpovědný a převezme po Tobě to žezlo,protože takovou super tabulku jsi zvládla jen Ty a navíc ještě každý den. 🙂

strapula
13. črc 2012

@martina_81 ano,presne tak sa to miesa...tak snad to zvladnem 🙂 prave preto som chcela ostat doma,keby som sa aj necitila dobre,aj som to povedala dr a pozrel sa na mna ako by som prisla z mesiaca a ze vraj preco by mi malo byt zle????? obcas by som prijala ludskejsi pristup ☹

strapula
13. črc 2012

@marmina budes nam tu chybas ☹ ale prajem vsetko dobre a hlavne sa daj dokopy,nech vsetko bezi podla tvojich predstav...posielam silne objatie!!!

martina_81
13. črc 2012

@strapula tak to mě se dr. při každé návštěvě ptal,jak se cítím a jestli mě něco bolí. Já si vzala v práci 2 dny dovču (dělám 12ky ranní a noční),takže jsem byla už od začátku stimulace doma a hned na prvním UTZ mi dr. dal neschopenku,tak jak jsme se domluvili. to teda nechápu přístup toho Tvého doktora. ☹ Třeba by ti neschopenku napsal Tvůj obvodní dr., vím,že některé holky si to nechaly vystavovat,aby tam neměly razítko caru.

rox
13. črc 2012

@martina_81 Ja to tusila ze kdyz se ozvu tak se mi to vrati 😀 😀 ale ty jsi tu kazdy den taky.

Ja s tabulkou problem nemam, nicmene v zadnem pripade nezarucuji, ze bude kazdy den tak, jak to posilala Marmina, na to proste nemam kapacitu 😀 😀 😀

strapula
13. črc 2012

@martina_81 vies,tak sa na mna pozrel ked som sa na to pytala,ze som od prekvapenia nevedela co mam povedat ☹ ved uvidim,na buduci tyzden este aj tak pojdem do prace a potom ked si zacnem pichat,opytam sa mojej obvodnej ci mi da pn...vies, mala som pocit z dr ze si mysli ze sa chcem ulievat z prace ☹ a pritom ja som taka hlupa poctivka,ze naposledy som bola vypisana pred tromi rokmi...cize vobec nezvyknem zneuzivat taketo veci..az teraz som to chcela vyuzit,aby som bola v klude a oddychla si..

pawlla
13. črc 2012

@strapula neboj nic nepokazis ja u prvni injekce malem brecela picham si vse sama i agoutim do zadku 🙂 a to jsem se red tim nemohla ani divat jak ni dr bere krev a ted do jednou ivf uz picham uplne v pohode ale clovek se u prvni jehlicky boji to je jasne ... @martina_81 me v caru jen rekli jak na to ale pichat jsem uz musela sama a na netu je i video jak se to ma pichat tak jsem se na to koukala snad stokrat 😀
@martina_81

strapula
13. črc 2012

@rox ty to zvladnes 😉 o tom nepochybujem 🙂