1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

sheronka
16. črc 2012

@pawlla Ďakujem za pridanie do tabuľky. Asi som ti napísala zlé info, potvrdenie tehu bolo 6.7. 🙂

pawlla
16. črc 2012

@sheronka jj zitra opravim a jakpak se citis?

malinka_02
16. črc 2012

@saraha2 a kolikáté dny si byla na UTZ?

sheronka
16. črc 2012

@pawlla Cítim sa zatiaľ v pohode. Už ma ani tak nepichá na tej pravej strane. Sem tam mám bolesti v podbrušku.

danny38
16. črc 2012

@pawlla Musím tě Pavli pochválit za tabulku 😉 Akorát ivapo nám zítra hoď dolů mezi těhule, jinak je to parádní 🙂

pawlla
16. črc 2012

@danny38 diky 🙂 no jo ta mi nejak utekla ale zitra uz bude dole a co jak se mate s mimi 🙂

danny38
16. črc 2012

@pawlla No, občas si říkám chudák mimi 😀 například dneska jsem musela popoběhnout na autobus, tak jsem ho asi trochu natřepala 😀 ale zatím se zdá být vše v pořádku, musím to zaklepat 🙂 jen v té práci je to šílenost, stále doháním práci a moc se mi to nedaří, mám příšerný skluz 😒

pawlla
16. črc 2012

@danny38 a kdy planujes jit na PN nebo tak neco ? Tak zda se ze to mi i ale zvlada dobre a co nevolnosti?

danny38
16. črc 2012

@pawlla Zatím se cítím na to být v práci 🙂 Nevolnosti bych řekla, že nejsou, jen občas trochu žaludek na vodě, ale jinak ok 🙂

ivapo
16. črc 2012

@pawlla dobry nápad s tím nakazením ... Zitra kontrola a dnes mě pobolívá nějak všude bříško! Snad je vše o.k.. Zitra si dávám v práci volno.. Teda jen jeden střih ráno a pak se věnuji dceři... Pak jede večer k tetě na chatu .. Tak at si ji uziju 😉 zato středu mám práce ďost.. Ale pekne polehoučku... Holky... Držím vám palce.. At uz se štěstí na vás usměje 🙂

ivapo
16. črc 2012

Fotky mimiska

ivapo
16. črc 2012

@ivapo nejdou tam dat.. Opět .. Tak příště...vlastne.. Mám je v profilu.. 😉

ivapo
16. črc 2012

@danny38 ahoj.. Mě uz se taky nevolnosti lepší.. Az na ty dnešní bolesti břicha.. Včera byla dlouha procházka na houbách a drsný teren 😒

saraha2
17. črc 2012

@malinka_02 dobré ráno všem!!já byla poprvé druhý den cyklu-to byla středa-to byl kontrolní ultrazvuk a brali mě krev na hormony,jestli je vše a můžem to odstarovat,pak v pondělí a pak ve čtvrtek.

saraha2
17. črc 2012

@ivapo kukla jsem 😉 už máš krááásný pupíček! 😉

saraha2
17. črc 2012

@malinka_02 něco jsem našla 😉 Asistovaný hatching AH

Lidské vajíčko je kryto obalem, zvaným zona pellucida. Ten pokrývá i vyvíjející se embryo. Před uhnízděním embrya do děložní sliznice musí embryo z obalu „vycestovat“. Tento proces je nazýván hatchováním /hetčováním/. Podpora vycestování, usnadní embryu uhnízdění v děloze. To je tzv. asistovaný hatching. V laboratoři se obal nařízne např. pomocí laseru nebo velmi jemné skleněné jehly (mikropipety) a tímto otvorem embryo snáze vyklouzne. Otvor po vpichu spermie při ICSI je ve většině případů nedostatečný a asistovaný hatching nemůže nahradit. K poškození embrya nemůže dojít

sheronka
17. črc 2012

Ahojte kocky. Prosim vas o male info. Na odber krvi na hcg musim byt nalacno?

saraha2
17. črc 2012

@sheronka ne,ne 😉

mmirunda
17. črc 2012

Krásné dobré ráno babulenky 😉

mmirunda
17. črc 2012

@saraha2 Tak děkuju, že mi to AH konečně někdo vysvětlil, takže jdeme do toho 😉

danny38
17. črc 2012

@ivapo Musíš na sebe i mimíska dávat pozor 🙂

mmirunda
17. črc 2012

Já nechci být v práci 😠 😠

danny38
17. črc 2012

@mmirunda Úplně ti rozumím, já tam za chvilku vyrážím 😠 Minulý týden jsme měli v práci pár průserů a nejspíš zítra se vrací ředitelka z dovolené, takže bude veselo 😒 Stížnosti v mailech si stahovala na dovolené, takže o všem ví, doufám že už vychladla a nebude moc naštvaná. I tak počítám, že mě sundá dolu s penězma 😠

mmirunda
17. črc 2012

@danny38 No ty jo, to je radost. Lidi jsou idioti .... a můžeš za to přímo ty? že ty se jim na to nevykašleš a netěhulíš raději doma ...

malinka_02
17. črc 2012

@saraha2 a nebylo to na strankach nejakeho CARu? Me rekl doktor ze to muzem zaskrtat v zadosti odzhora dolu a vydat se z penez ale ze by to nedelal a prave rikal ze ten obal je narusen uz..
@mmirunda ja cekam u dr na vysledky predoperacnich kvuli OPU a pak jdu taky do worku po vcrrejsi dovolene..
@danny38 me se taky dneska vraci sefka po dovilene ale ta nevychladne nikdy ta jede furt..

mmirunda
17. črc 2012

@malinka_02 Už aby byly tři odpoledne a já mohla jít domů ... ☹

saraha2
17. črc 2012

@malinka_02 nebylo!původně jsem hledala stádia vývoje embrya a našla jsem toto 😉 samozřejmě záleží na každém..my jsme při prvním pokusu,jak už jsem psla nedali picsi,Ah..pak si říkáš,že jsi sice ušetřila nějakou tisícovku,ale že kdyby jsi to třeba dala,tak se to povedlo..každopádně jsme teda ušetřili nějakou tisícovku,ale protože se to nepovedlo,tak nás čekal další pokus..takže první pokus vyšel na 20tis..teď druhý na 37tisíc....kdybych při prvním dala třeba AH i PICSI,tak jsme měli třeba nějaké mražáčky a nemuseli jsme to celé absolvovat znovu a třeba jen za léky jsem ted dala přes 6tis. a to jsem píchala klasiky a ne pero,jako v prvním pokusu,..ale určitě záleží na vás,jak si to namyslíte!já ti píšu jen můj osobní názor po prvním neúspěšném Ivf...je fakt,že doktoři berou první pokus spíše jako zkušební..to ano..ale pro nás ten zkušební pokus znamená stres,cpát se hormony a v neposlední řadě dost peněz...takže po prvním neúspěchu jsme si řekli,že dáme,co půjde a uvidíme,jak to dopadne,kolik bude embryjek a v jakém stádiu atd..pokud jste rozhodnuti,že AH nedáte,tak ho nedávejte..záleží na každém...

saraha2
17. črc 2012

napsala jsem to špatně..samozřejmě vím,že AH nemá vliv na mražáčky,ale snad jsi pochopila,jak to myslím..že člověk už vyzkouší všechno,co jde a opět doufá,že tentokrát snad...

radina
17. črc 2012

@malinka_02 Mne je praveze dobre, mam iba bolesti hlavy 😒 ...... na PN chcem ist hlavne preto, lebo od pondelka mam menit team vramci prace, a radsej teraz, kym som v starom ako nenastupit v pondelok do noveho, alebo par dni po nastupe.... no neviem, nic lepsie ma nenapada, ako to spravit 😀

danny38
17. črc 2012

@mmirunda Nemůžu za to, ale jsem zástupce vedoucí a měla jsem to tady na povel a dopadlo to na prd. To je takové prokletí tady, kdykoliv jakákoliv vedoucí si tady vzala dovolenou, vždycky byly nějaké průsery 😀