1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
18. črc 2012

to je zajímavý,že někomu ukáčou embryjko na ultrazvuku,někdo dostane i fotečku,někde může být u toho i manžel..že?v tomto by to měli mít centra stejně,aby nám to nebylo líto.. 😉 ať si nezávidíme 😀 😀 😀

evikj33
18. črc 2012

@saraha2 Ty budeš mít taky a potom supr silikonu to ani jinak nejde aby se jim na té nové peřince nechtělo bydlet. 😉 Myslíme na tebe a tiše fandíme bublinkám.

fionna
18. črc 2012

@pawlla Tak budu držet pěsti a pak písni, jak na tom jsi 😉

fionna
18. črc 2012

@simi011 Koukala jsem a lolitka25 nabízí menopur. Tak se zkuste domluvit 😉

fionna
18. črc 2012

@malinka_02 No, tak takovej doktor, fakt potěší 😒

malinka_02
18. črc 2012

@martina_81 prave rikal ze dobre raguju ale pocet zadny pry je na to brzo a ja sem na prvnim ivf tak nevim jeytli uz 7dc neco muze videt? Jenze kdyz mas utz tak nemuzes rict tak ja prijdu jindy..Prave sem to cekala ale co kdyz pak takoveho chytnu na opu nebo et??!
@simi011 to pry dela VZP jedina ktera iui bere doslova jako umele a jine pojistovny ne lepsi asi pockat nez to opravi nez placat pokusy tedy..ja bohuzel nemam, ale je tu na to cela diskuse na vymeny leku
@saraha2 asi to fakt priroda rozhodne za nas..me zas rikal ze to na opu vypada utrry- ctvrtek bufu si pak asi brat dovolenou na opu a den potom a kdyz to pocitam tak mi et zase vyjde nedele - utery takze si pak budu muset vzit nejake dny pres tyden mozna cely tyden..sem se modlila aby to vyslo skrz vikendy..

briuska
18. črc 2012

@darazv 42 vajíček????? no fíha, to muselo asi dost bolet???

holky, bolí OPU? mám si vzít pak dovču?

@jankaknm na koníkovi je diskuze kde holky nabízí léky co jim zbyly...zkus si to hodit do googlu, tam budeš mít větší šanci, než tady v této diskuzi. Držím palce

darazv
18. črc 2012

@briuska praveže nie na počudovanie doktorov som bola oki,, slaby OHSS takže hned prebehol aj ET 😉

briuska
18. črc 2012

@darazv aha, takže teď čekáš, zda se povedlo? 🙂

jankaknm
18. črc 2012

@briuska ja som sa na lieky nepytala, si si ma poplietla s niekym...
a co sa tyka OPU, tak ano vecer po a dalsie 2 dni som mala bolesti vajecnikov, a moze tam byt aj voda, treba vela stale este pit a bielkoviny odporucaju, hrozi ohs

bes22
18. črc 2012

Ahojky, chtěla bych sevás zeptat, jak dlouho jste čekali na odsouhlasení žádanky na IVF od pojišťovny?Jsem u VZP, díky mooc

darazv
18. črc 2012

@briuska nepovedlo mam za sebou 1ivf- 5 neuspešnych transferov,,,

fionna
18. črc 2012

@bes22 No, to by mně taky zajímalo. Mám to také před sebou 😉

briuska
18. črc 2012

@jankaknm aha pardon, přeskočila jsem do jiné diskuze 🙂
.....hodně pít...a bílkoviny? To je zajímavé, no zkusím na to myslet, až na to půjdu. pít neumím, vypiju tak 1 l max., ale dám si upomínky po 2 h 🙂 ....už jsme se s kolegyní i domluvily, že se budeme vzájemně hlídat, obě hrozně málo pijeme. Mamka mi řekla, že mi vyschne mozek, když nebudu dost pít. nejdřív jsem se tomu zasmála, ale pak jsem slyšela, že na Alzheimerově chorobě má velký podíl, když lidi málo pijí.....brr

bes22
18. črc 2012

@fionna já právě taky a jsem zvědavá, jestli to stihnem ještě v srpnu a nebo až v září? Mám totiž volat doktorovi až v pondělí, dřív tam není. A pak se bud až sepisovat žádanka a MS má přijít přelom července srpna

briuska
18. črc 2012

@darazv asi tomu nerozumím, jak můžeš mít 1 IVF a 5 transferů? Ještě jsem do toho úplně nepronikla, tak promiň, jestli se ptám jako tupec...já myslela že při každém IVF dělají 1 transfer

martina_81
18. črc 2012

@briuska když máš hodně zamražených E,tak při 1IVF můžeš mít několik transférů. 😉
@malinka_02 a kolik těch doktorů se ti tam střídá? To nemáš jen jednoho?

jankaknm
18. črc 2012

@briuska to pitie vody je velmi dolezite, staci sa to naucit, urobit z toho zvyk, ja davam 3 litre bezne, hlavne vodu, caj, ale nie dzusy a sladke malinovky. Ako kvoli stimulacii a tomu syndromu ohs je jedno co,ale hlavne pit. Je to nielen na mozog ale na uplne vsetko v tele, to je zaklad, aj dostat z tela vsetko nepotrebne, ladviny trpia bez vody.

martina_81
18. črc 2012

@bes22 taky jsem u VZP. Na začátku května jsme dávali žádost a na konci jsme šli pro věci na stimulku,ale potvrzené to třeba bylo dřív,nevím, nám to vyšlo podle cyklu. A když jsme se právě objednávali na konec května,tak dr. říkal,že už by to mělo být potvrzené,tak jestli to zhruba ten měsíc trvá, to netuším.

fionna
18. črc 2012

@bes22 Já si našla email do FN Olomouc a poslala ho v pátek. V pondělí mi přišla odpověď na email, že máme přijít už ve středu 😉 . Tak jsem letěla na gyndu, že potřebuji nějakou zdravotní zprávu a doktor vypsal žádanku. Ve středu se dozvím víc. Taky mně zajímá, kdy to nejdřív bude 😉 .

bes22
18. črc 2012

@martina_81 díky moc, snad mě v pondělí objednají na co nejbližší termín, abychom to sepsali .

darazv
18. črc 2012

@briuska tak ako napisala
@martina_81 ,,,kedže som mala 42 vajičiek a z toho sa pekne oplodnili 21 embryi tak som mala k dispozicii viac transferov,,čím viac mas vajičiek tak tym viac je šanca mat viac embryi na zmrazenie.

martina_81
18. črc 2012

@bes22 ty teda spěcháš. 😀 a v pondělí tam jdete proč, jen na konzultaci a domluvit se? Kam chodíš?

fionna
18. črc 2012

@darazv Teď se zeptám možná jak trubka 🙂 , ale to ti najednou vložili 5kousků? Nebo jsi to podstoupila pět krát?

bes22
18. črc 2012

@martina_81 V pondělí si tam mám volat, doktor má dovču. Už se snažíme přes 2roky, tak už bych byla ráda kdyby se něco dělo 😉

pawlla
18. črc 2012

@bimbo37
@malinka_02 nojo asi mate pravdu ale ja to mam cervenym napsano v rozpise a dr me na to vyslovne upozornoval ze zadne parfemy ani deodoranty no tak nevimmco si ti zase vymysleji

martina_81
18. črc 2012

@bes22 tak to chápu. 😉 Neboj, bude to rychlost. 🙂
@pawlla tak prostě budeš smrdět,no. Když to tak chtějí. 😀 😀 Ale taky mi to přijde divný.

darazv
18. črc 2012

@fionna v pohode chapem ta 😉 takže stručne do IVF som šla 08/11 pred prvým transferom som mala 21 embryí z toho jedno mi zaviedli a 20 zamrazili ,po neuspešnom transfere nasledovali KETY- transfer rozmrazenych embryi podstupila som 4 transfery(KETY) vzdy mi zaviedli 2 embrya a boli transfery i tak neuspešne ☹

fionna
18. črc 2012

@darazv Konečně jsem pochopila 😀 😀 .Tak to je smutné ☹ . Příčinu ti neřekli, proč to nevyšlo? Dělali ti imuno a genetiku?