1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

plumeria
6. bře 2012

@saraha2 Ahoj. Začala jsem tuto neděli. ICSI závisí na spermiogramu, pokud je dobrý, není nutné. My ho máme špatný, takže ICSI mít musíme.

nemorosis
6. bře 2012

@plumeria A jak daleko jsi? Kdy jdeš na odběr? Já mám od začátku Gonalu jen 150 IU a bohatě to stačí, jak koukám. Zatím to vypadá na 25 folikulů, co z toho ovšem bude je zatím ve hvězdách. Je docela zvláštní, že jich je teď tolik. Už v lednu jsem stimulovala Gonalem na IUI a ani při 150 IU na konci se nevytvořil ani jeden folikul. 😒

plumeria
6. bře 2012

@nemorosis Teprve začínám, dnes mě čeká třetí injekce. Já mám 187, 5 jednotek, ale dávali mi to odhadem. Uvidíme, co mi řeknou na kontrole a jestli to nějak upraví. Taky bych toho chtěla co nejmíň.

nemorosis
6. bře 2012

@saraha2 Je to přesně tak, jak říká @plumeria. Přijde mi, že ICSI doporučují hlavně soukromá centra i přes dobrý spermiogram, protože jde hlavně a především o peníze. Můj manžel má spermio naprosto v pořádku a přesto se nás snažili všichni do ICSI přemluvit. Rozhodli jsme se, že to zkusíme bez něj a uvidíme koncem týdne. 🙂

saraha2
6. bře 2012

děkuji za odpověď!právě,že mě řekli,že spermiogram je nadprůměrný,tak nevím,proč mě to říkala,že by to bylo dobré i s tímto udělat..jsem 18DC,takže ještě jedna MS a snad bude vše o.k. a v dubnu se dočkáme tranferu,nebo za jak dlouho to bude!můžu se zeptat,kam chodíte,já do Brna na Obilní trh

plumeria
6. bře 2012

@nemorosis Máš nějaké vedlější účinky (bolení břicha, nafouklost)? Jsem teprve na začátku a zatím v pořádku, tak bych byla ráda, kdyby to i vydrželo.

saraha2
6. bře 2012

nemorosis-tak jsem to četla na netu právě..a co mám načtené z netu,tak tuto metodu používají u těch,kteří mají špatná vajíčka,nebo horší spermio..

saraha2
6. bře 2012

jaký máte protokol?já dlouhý

plumeria
6. bře 2012

@saraha2 Krátký.

rory_g
autor
6. bře 2012

@saraha2 @nemorosis ahojky holky, nám dr doporučila klasické IVF, bez ISCI, chodím do Gennetu. To já spíš nad tím uvažuju, sice je to za sedmičku, ale zas je jistota oplodnění 😒 tak nevím. My musíme počkat ještě cyklus, takže začneme cca za měsíc

rory_g
autor
6. bře 2012

Jo a holky, máte pera, nebo si mícháte léky samy? @plumeria a je to jedna injekce denně, nebo jak?
Taky už bych chtěla, aby se u nás začlo něco dít..

saraha2
6. bře 2012

mě řakla mudr.at si to namyslím,ale ty pera že jsou lepší..takže půjdeme do nich

saraha2
6. bře 2012

a k tomu icsi:jedna na netu psala,že měla první ivf s tím a nepovedlo se..druhé už bez a zadařilo se..takže pak babo raď,že?

plumeria
6. bře 2012

@rory_g Zatím jedna, ale pak k ní přibyde druhá. Taky mám pero, ale ta druhá by už měla být klasická injekce.

nemorosis
6. bře 2012

@rory_g Taky jsem na ICSI hodně uvažovala, chodím tedy zatím do Gestu, kde za to chtějí skoro 9 tisíc. Ale četla jsem také o tzv. rescue-ICSI, když se vajíčka přirozeně neoplodní. Třeba by to šlo i tak.

@plumeria No vedlejší účinky se stupňovaly každým dnem. Začaly mi otékat kotníky, nemohla jsem se pořádně najíst, pak se přidal průjem a nakonec se mi začínalo špatně dýchat. Ale už je to daleko lepší. Mám totiž krátký protokol s antagonisty a jak jsem začala píchat je, hodně se mi ulevilo. 😉

plumeria
6. bře 2012

@nemorosis Antagonisty? Co to je? Cetrotide?

nemorosis
6. bře 2012

@plumeria Přesně tak 🙂

rory_g
autor
6. bře 2012

@saraha2 no prý jsou pera pohodlnější, ale dost drahá..my asi budeme míchat, teda já 😀
@nemorosis to jsem taky četla, já se na to ptala při konzultaci dr a prý to nejde, ale v těch papírech to taky mám, takže se na to ještě zeptám. Ty máš malýho taky z IVF?
@plumeria tak potom nám povíš rozdíl v peru a injekci 😉

nemorosis
6. bře 2012

@rory_g Nene, dítě máme zázrakem přirozeně. Na to, že od 18 let netrpím vůbec žádným cyklem, je to opravdu zázrak a jsme za něj vděční. 🙂

rory_g
autor
6. bře 2012

@nemorosis no tak to je bomba 😀 Takovýhle zázraky potřebujeme, my se snažíme 9 let, teda já, s mm 5let 😝

zelvik
6. bře 2012

Ahoj všem nově příchozím. Vás se tu najednou sešlo a pěkně jste to rozjely🙂 To je fofr. Takže já holt čekám na mrchu a pak hurá zase na ultrazvuk. A doufám, že už se jí to bude líbit a nafasuju léky.

rory_g
autor
6. bře 2012

@zelvik jsem zvědavá, co Ti řekne...a jestli to dostaneš 😀

zelvik
6. bře 2012

@rory_g No to já taky, nějak mě to rozhodilo, myslela jsem, že už se dneska někam posunu. No ale nejsem tu sama, kdo čeká, tak se to s větší podporou dá vydržet🙂Do toho ještě nepřešla ta rýma, už jsem z toho otrávená...

rory_g
autor
6. bře 2012

@zelvik buď anebo, koukni na zázrak o pár řádků výš, tak proč ne u Tebe 😵 Moc bych Ti to přála, i kdybych pak měla o parťačku na IVF míň 🙂

nemorosis
6. bře 2012

@rory_g Teda, už ses načekala pěkně dlouho, to mě mrzí. Ale věř, že to teď půjde. 😉
@zelvik Ahoj 🙂
Holky, chtěla jsem se zeptat, uvažujete některá o asistovaném hatchingu?

rory_g
autor
6. bře 2012

@nemorosis děkuju, věřím tomu, že se konečně začne něco dít, přijde se na to, kde je kámen úrazu a IVF...
Já o AH uvažuju, ale konečné rozhodnutí padne asi až co řekne embryolog.

nemorosis
6. bře 2012

@rory_g Aha, po nás chtěli rozhodnutí k AH ještě před začátkem stimulace. Byli jsme rozhodnutí, že ho chceme, ale doktor nám řekl, že je to podle něj úpně zbytečné a že by nám spíš doporučil kontinuální monitoraci embryí (která je zase zbytečná podle mě). O tom, že by se s námi embryolog a čemkoli v budoucnu bavil, nám nikdo neřekl ani slovo. 😖

rory_g
autor
6. bře 2012

@nemorosis kam chodíte do CARu? My dostali i papír, kde jsou tyhle "nadstandardní" metody popsané a oceněné...
Ale co je kontinuální monitoraci embryí nevím, to tam nemáme? 😕
Nám dr jen dopotučila prodlouženou kultivaci, jinak vůbec nic..

nemorosis
6. bře 2012

@rory_g Chodíme do Gestu v Praze a po IVF jsem rozhodnutá změnit CAR. Už nám teď podruhé řekli nesprávné výsledky z krve, všechno tam strašně dlouho trvá a v papírech mají neskutečný zmatek. Například měli zažádat na pojišťovnu o léky k IUI a když jsem volala do CARu, že jsem 1DC, zjistili, že zažádat úplně zapomněli. No, třeba nám IVF vyjde a nebudu muset CAR vůbec řešit. 🙂

rory_g
autor
6. bře 2012

@nemorosis no na Gest jsem tady na koníku četla už hodně stížností 😒 Moc Ti přeju, aby vám to vyšlo a nemuseli změnu řešit...
My CAR změnili a jsem moc ráda