1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
11. zář 2012

@pawlla 🙂 Doufám v to a myslím pozitivně 🙂 4umím tady včem budu chodit oblečená, protože jsem jak slon. Holky jste tady taky nějaká baculka??? Jako já?? Jako já jsem taková kyprá moravská ženština, velikosti 44/46 dá se koupit vůbec nějaký oblečení, nebo už mají jen stany 😀 😀

pawlla
11. zář 2012

@mmirunda neboj ja jsem na tom stejne jako ty mam 44 velikost(ted po tech vsech hormonech mozna vic 😀) a jeste velka prsa takze neco kouit normalniho de des. Ale co jsem se zatim divala tak tehu oblecky jsou u ve vetsich velikostech tak je to v pohode ... Myslim ze neco pekneho na sebe urcite sezenem

mmirunda
11. zář 2012

@pawlla Myslíš? Já mám teď přes boky 114cm, jsem jak tank a v pase ani nemluvím, ale v těhu naštěstí pas není důležitý 🙂 Tak snad na sebe něco seženeme. Bojím se že v těhu budu mít merák. Nejen že se bojím já to vím 😀

pawlla
11. zář 2012

@mmirunda ni ja pri prvnim tehu mela mindrak ze nemam dlouho zadne brisko 😀 no po tom celem ivf a ket a hormonech jsem jeste tak 9 kg urcote probrala ale tak ted to neresim Shazovat to stejne nemuzu po az se mimi narodi tak ted budu rada kdyz to brisko pujde videt poradne 😀 Jo jo byla jsem se uz koukat a v C&A meli moc krasne tehu vecicky a je jeste spousta ob hodu ktere jsem jeste ani neprosla nejsem moc zastancem napupovat obleceni pres net protoze ja to musim vyzkouset jinak nemam odvahu to koupit. Pri prvim tehu jsem moc peknejch tehu veci nemela a ted si to hodlam vynahradit i kdybych si pro ty veci mela jet do nemecka tam maji vyber jako blazen ale u nas myslim taky neco pekneho sezenem

mmirunda
11. zář 2012

@pawlla Když tak mě něco dovezeš 😀 😀 Jinak jsem v řiti jak Baťa s dřevákama 😀 a budu chodit v prostěradle. 😀

malinka_02
11. zář 2012

@pawlla zitra jdu na utz a to jsem 10dc..
@dadenka111 tak zitra drzim palce!

wifina
11. zář 2012

@pawlla tak u nás to ale znamená všetko dokopy aj s ICSI a ďalšími vecami a neviem práve, či mám tomu dôverovať, nedozrejú lepšie vajíčka v tele ženy ako v umelom prostredí, ale zas tie embryá sa veľmi prirodzene nevyvíjajú, že? 🙂 . Nevie mi tu nikto poradiť, evidentne sa to IVM veľmi nepoužíva....neviem, či je vyššie riziko OHS alebo toho že nedozrejú...

pawlla
11. zář 2012

@mmirunda neboooj budem chodit pekne vyfesakovane 🙂 Ja jsem taky mela strach a proto jsem uz v panice prohlizela obchody 😀 ale jak jsem bydlela v nemecku tak tam se teda maj v tomhle tehulky o moc lepe ale i s vyberem veskereho zbozi obecne ... Ne jak u nas v čr 😀 ale co nadelame ze

mmirunda
11. zář 2012

@pawlla No nenaděláš nic. Mě ani nenapadá kam bych se na ty hadry šla podívat snad C&A nebo HM? Zase abych za to nedala majlant 😀

mmirunda
11. zář 2012

@wifina Právě že u IVM je nižší riziko OHSS

malinka_02
11. zář 2012

@pawlla
@mmirunda je holky ja uz bych taky chtela resit tehu oblecky..ted sem rikala te sve kamaradve co otehotnela tyden po svatbe ze by mela resit porodnici..ona uplne v klidku ani na nic nekoukala a je v 10 tydnu uz..to uteklo..a v praze se musi zapsat 14+0 A je to krasny jak je v klidu, nic ji netrapi, ani nevi ze by neco nemela nebo naopak mela treba listovku a je v klidu..to my tady stresujem..

pawlla
11. zář 2012

@wifina tak ICSI ke dobra vec my jsme si ho taky dali a i AH a PK vsechno co bylo mozne pro zvyseni sanci vim ze to zni hrozne same zkraty a podobne ale je to pro zvyseni sance otehotneni. No ja nevim ivm moc nezma ale myslim ze pokud si reknes o klasicke ivf tak by nemel byt problem myslim ze je to na vas , taky bych asi melamobavu ze vajicka nedozraji v te zkumavce tak jako ve vajecniku ... A co je u vas za problem?

wifina
11. zář 2012

@mmirunda ja viem, ale dozrejú tie vajíčka OK?

pawlla
11. zář 2012

@malinka_02 no zak u nas v ostrave se registrovat nastesti nemusi ale ja chci rodit v brne tak ani nevim jak to tam je to se budu muset poptat ale to az pozdeji 🙂 no jo nekomu to tehu nepripada takovej zazrak jako nam

mmirunda
11. zář 2012

@wifina Podle mě ano, ale nevím, nemám s tím zkušenost, to by ti spíš řekli doktoři ..

malinka_02
11. zář 2012

@mmirunda hele me to vydrzelo a po et sem nevedela uz moc co je z ceho..

mmirunda
11. zář 2012

@malinka_02 Tak v Brně se taky registrovat dopředu nemusíš, takže O.k. Ale já asi předbíhám, jdu teprve na ET a chovám se jak těhu ☹

mmirunda
11. zář 2012

@malinka_02 Co ti vydrželo 😲?

pawlla
11. zář 2012

@mmirunda tak v C&A jsem ty ceny prijatelne v HM nevim tak jsem zatim jen nakupovala veci pro malou tam to asi uz bude stat o neco vic

pawlla
11. zář 2012

@mmirunda v brne se nemusis taky registrovat ? To je fajn ja prave chci rodit tam

wifina
11. zář 2012

@pawlla čo je AH? Dávali ste si aj Pgid a PCSI? MM má asthenoteraoligoteratozoospermiu, teda teraz už len oligoteratozoospermiu, ja mám PCO.

mmirunda
11. zář 2012

@pawlla Ty chceš až do Brna? a kde?

malinka_02
11. zář 2012

@pawlla to vis teorii tehotenstvi mam zmaklou ted jeste praxe..

mmirunda
11. zář 2012

@wifina Můj má Oligoastenoteratospermiogram, takže taky žádná sláva

pawlla
11. zář 2012

@mmirunda jo jo chci rodit tam jeste presne nevim porodnici pac jsem si o nich cetla a nejak se nemuzu rozhodnou 🙂 ale tady v ostrave urcite nee

mmirunda
11. zář 2012

@wifina A AH je asistovany hatching - naříznutí kousku slupky vajíčka, aby lépe z té slupky vylezlo a zahnízdilo se 😉

malinka_02
11. zář 2012

@mmirunda no to pobolivani..

mmirunda
11. zář 2012

@pawlla Ty abys stihla dojet 😀 a neporodila někde na dálnici 😀

mmirunda
11. zář 2012

@malinka_02 Tak já to předtím neměla. Vaječníky mě bolely ke konci stimulky, ale na záchod jsem chodila normálně, teď mě to fakt bolí, ale je to lepší a lepší

pawlla
11. zář 2012

@wifina AH je asistovany hatching to je narizne obal vajicka aby z obalu lepe vyklouzlo a uhnizdilo se. Ne jen ICSI i kdyz mm ma spermio v norme a PGDI jsme si taky nedavali dr rikal ze u nas to je zbytecne