1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
16. dub 2012

@marmina No to jsem si taky říkala - když chtěl manžel po telefonu tehdy vědět výsledky spermia, tak mu je nesměli říct. Ale tohle mi klidně řeknou? Je to podivný🙂

mackaso
16. dub 2012

@alinah ďakujem za rady a povzbudenia 🙂

mackaso
16. dub 2012

@ marmina

ďakujem za rady a povzbudenia, je mi celkom fajn už 🙂 ,držte mi palčeky zajtra

saraha2
16. dub 2012

@zelvik že budeš vnímat??nám teda řekli,že to je narkoza,ale jen krátká a já teda dost dlouho měla oči vyvalené a křičela jsem,že ještě nespím,at nic nedělají 😀 pak ani nevím,že by mě budili..vím až když mě říkali,at si přelezu na postel,vzala jsem si mobil a už jsem nespala..

zelvik
16. dub 2012

@saraha2 No já se vůbec nezlobila, že jsem jim to tam zalomila🙂 Mně se naopak příčila představa, že tam budu při smyslech a budu poslouchat, co všechno dělají.

mia75
16. dub 2012

@vall83 WOOOOOW. Ked zoberiem tie kvanta clankov, co som precitala (aj inojazycnych), tak toto je asi najvyssie cislo. Teda nie, ze by si asi prahla po nejakych rekordoch, ale to musel byt zahul 😕 A bola si potom zdravotne v poriadku?
@saraha2 My mame ICSI na 4ks, PICSI na 4ks, PK na 8 ks a AH na tie, ktore sa podaria na prenos. Ja by som si k tomu zaplatila aj modlitbu nasho pana docenta a celeho laboratoria, keby to pomohlo 😀 Ale vazne - tym, ze mame zly spermiogram, musime ICSI/PICSI a AH beriem ako dalsie (mozno male) zvysovanie pravdepodobnosti. Inak citala som, ze maju tento rok zaviest nejaku novu kultivacnu tekutinu, co by mala pomoct prezit embryjkam, poslem link, ked to najdem.

mia75
16. dub 2012

@zelvik Tak s tymto plne suhlasim!! Ja som pani anesteziologicku prosila o vyssiu davku. Knock out dokonaly 🙂 Este som jej chcela povedat, ze stale som pri vedomi, nech nic nerobia a potom... OUT.. 🙂 az kym mi nieco nerozpraval ujo vesely sanitar bohvie kolko po zakroku.

marmina
16. dub 2012

@zelvik 6.4. zač. stimulace na 1.IVF, OPU dneska 16.4. - 6 vajíček - držíme palce, aby ET nakonec byl!
@saraha2 ET 3.4. (2 E), mrazáčky nemá, 13.4. přišla MS, kontrola dnes 16.4. - tento cyklus půjde na IUI
@rory_g 12.4. začala stimulovat na 1. IVF, UZV 16.4. - neboj, bublinky ještě porostou!, další UZV 18.4.

@nemorosis 15.3. ET (1.IVF), 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4. - těšíme se na fotku!
@verry ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, 13.4. našla na testu //, na krev 18.4.
@plumeria 20.3. ET (1.IVF), 30.3. - potvrzeno těhu, UZV 11.4. - 5+6tt - už je vidět srdíčko!, UZV 18.4.
@lucka2601 vyběhává vyšetření před 1. IVF (květen), 13.4. hormonální profil, další postup se dozví 18.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, 12.4. začala stimulovat na KET, UZV 19.4.
@alinah OPU 4.4. (7 vajíček - 3 E, 2 zamrazena), ET 9.4. (1 E), testovat bude nejdříve 19.4. - jestli vydrží 🙂
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo k transferu), 2. IVF začátkem května
@marmina v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

plumeria
16. dub 2012

Ahoj holky, tady je zase novinek...
@rory_g Za několik dní k těm dvěma folikulům určitě přibydou další 😉 a krom toho čím míň, tím by měly být víc kvalitnější. Určitě budou silné 🙂
@saraha To je super, že hned jdete do IUI. Jak psaly holky, oproti IVF to nic není, v podstatě úplně to stejné jako při ET. Už jsem tady na diskuzích několikrát četla, že se někomu nepodařilo IVF a pak až šli na IUI a to se povedlo. Tak držím pěsti 🙂
@verry Na krk je dobrá i Vincentka, akorát teď v menším množství. A taky kloktání soli. Z lékarny by měl být v těhu v pohodě Septisan a Septofort 2mg.

marmina
16. dub 2012

@mia75
@vall83 holky, ten den co jsem byla na OPU tak tam byla paní co měla 60 vajíček 😉

plumeria
16. dub 2012

@marmina Pamatuji si, že jsi to tu psala a vůbec si to nedokážu představit. Zajímalo by mě, jakou měly vajíčka kvalitu, kolik si jich nechali zamrazit, co s těmi zbylými...

plumeria
16. dub 2012

@marmina A jak se máš? Co Lázně? Na kdy jste je odložili? 😉

mia75
16. dub 2012

@marmina Jezisi. 60 vajicok? Ak zoberieme, ze sa rodime s jednym obmedzenym poctom a do 30teho roku zivota minieme z toho 90% vajicok, tak tych 60 na jednu stimulaciu je dost...

saraha2
16. dub 2012

@mia75 to já si vůbec nepamatuju,jak mě převáželi!!přitom tam jsou kostky,takže se divím,že to nevím 🙂
@zelvik no já se úplně lekla jen představy,že bych měla vnímat!!!! 😨

zelvik
16. dub 2012

@marmina No to je šílený číslo, chuděra. To muselo bolet. Taky by mě zajímal výsledek... Když dneska tam nejásaly nad těma 13, co měla spolubojovnice vedle mě...

vall83
16. dub 2012

@mia75 ahojcek...no krvacala som tri dni...sice som uzivala lieky, ale i tak to bolo docela dost citit...lieky boli protizapalove tak sa asi obavali aby som nahodou nedostala zapal...mala som tri dni teploty a chodila som dva razy na kapacky ale to kvoli hyperstimulaku...a nemohli mi hned zavadzat...idem na KET...inak ako sa mi zpustila menzes hned som sa citila jednickovo a vedela som ze uz je vsetko o.k....normalne som rada ze sa telo s tym dokazalo takto vyrovnat a ze sa to vsetko zahojilo... 🙂

rory_g
autor
16. dub 2012

@plumeria já už si na tu představu zvykla, že budou dvě, teď se jen modlím, aby byly obě zralé a rozvíjela se...s mm jsme se domlouvali na ICSI a AH a ET by byl asi třetí den po OPU 🙂

Týjo holky..když to tak po sobě čtu...napadlo vás někdy, že budeme psát takto ve zkratkách a přesně vědět o čem? 😀 To je jak písnička od Mládka 😀

vall83
16. dub 2012

@marmina jo to si pamatam ze si psala....chudatko 60 kusku....a ako nakoniec dopadli? nevies?

plumeria
16. dub 2012

@rory_g Přesně, si pamatuju, jak jsem poprvé nakukovala do podobných diskuzí a netušila, o čem že to mluví....a teď normálka 😀

zelvik
16. dub 2012

@rory_g 😀 jo tak to máš pravdu, můžem házet zkratky a víme, o čem je řeč. Já když chci něco z toho, čím procházím, popsat kamarádce, která má 2 děti, ani neví jak🙂 tak musím psát všechno polopatě. Jednou jsem jí tam naházela ty zkratky a ona nechápala...

rory_g
autor
16. dub 2012

@plumeria @zelvik no přesně, já taky popisuju kamarádce, co podstupujeme a pomalu jí musím i vysvětlovat, co je ovulace...šťastní to lidé 😀 😀

marmina
16. dub 2012

ahoj @plumeria lázně jsme odložili na neurčito, mám teď zase na vyřízení několik doktorů, navíc vše se odvíjí od MS, kterou čekám každým dnem, takže nejisté volné termíny, navíc manžel jen tak nedostane dovču, byl teď s námi týden doma...Pokud se nám nepodaří KET, tak se tam pojedeme podívat v létě. To bude snad i hezké počasí.
A co ty? Nezačínají ti nevolnosti?
@zelvik
@vall83 no, jak dopadla netuším, snad se jim z té úrody urodí krásná miminka 😉

zelvik
16. dub 2012

@rory_g Tak jaký byly dnešní včeličky, když jsi navýšila?

mia75
16. dub 2012

@vall83 Uf, tak to znie zle ☹ Au. Dobre, ze sa s tym telo tak rychlo vysporiadalo. A to ake Ti davali davky stimulacie? Mne uz tento rok fakt radsej davky stiahli, aby sa nerozbehol tak radikalne hyperstimulak, ale aj pri tej mojej tazsej verzii minuly rok, som mala len 13 vajicok.. A z toho len 4 pekne embryjka ☹

rory_g
autor
16. dub 2012

@zelvik Menopur šel, natáhla jsem o trošku víc vodičky, abych si to nemusela píchat do stehna, ono se to jen ve dvou vodičkách už špatně rozpouští. Trošku mám bobánky z Cetrotidu, jak bude štípat 😅 I když jsem si to nemyslela, asi jsem srábek, když mě bolí vaječníky jen z jednoho folíku 😕 😀

vall83
16. dub 2012

@mia75 no ja som prave nemala velke davky mala som puregon 150..1x denne....alee aj som sa cudovala preco ma chcu stimulovat...ja ovulaciu mam sice nepravidelnu, ale vajicka sa mi vyvijaju aj sami bez ovulacie...no ale co im mozes nieco povedat... 😖 oni by mali vediet co robia 😒 😒
4 embrijka to je pekne a neuchytili sa 😢

alinah
16. dub 2012

@rory_g hele me to taky bolelo a mela jsem jich nakonec jen par 🙂 rikala jsem si ze ta Vall musela byt neskutecne statecna 😀

rory_g
autor
16. dub 2012

@alinah přesně tak, taky jsem si na ni hned vzpomněla, jak to mohla vydržet 😀

zelvik
16. dub 2012

@alinah No to je bez diskuze - naše Vall je tu největší hrdinka!!!!!!!! Šikulka šikovná!

mia75
16. dub 2012

@vall83 No, 150 nie je vela. Mne sa to tento rok rozbehlo aj pri davke Puregon 150, potom znizili na 125 a uz bol hyperstimulak, prva faza. Tak sme po 6.dnoch prestali. A uspech pri embryjkach este vyssi ako minuly rok a nizsou stimulaciou. Fakt je to veda a kazde telo zareaguje inak. Ale z tych 25tich sa Ti musi nieco ujat!! 🙂