1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kytka12
13. čer 2014

Jinak do CARu jsem volala a mám dorazit na krev a UZ v pátek 20.6. Asi naplánujeme další transfer. Hlavně by mě zajímalo před transferem jak moc jsou zvětšený vaječníky a jestli mi nehrozí další hyperstimulační syndrom v novém cyklu - to bych radši počkala s transferem až se to uklidní. Kdyby zase vznikalo víc vajíček ve vaječnících. Protože to by znamenalo další krvácení a zbytečné nervování.

hanickkaa
13. čer 2014

@anitraamm ahojky,tak jak jsi dneska dopadlo? Držím pěstičky aby bylo všechno v pořádku

esperanza7
13. čer 2014

@kytka12 No já ti řeknu, myslím, že po těchto všech IUI a IVF bychom mohly být lékařky. Tolik nových informací, které nyní víme 🙂) Jinak já jsem se zase naštvala, neboť už nám přišla faktura za IVF. Nemohli s tím počkat až po výsledku krve? Nechápu. Ani se nám to nechtělo zaplatit. Člověk neví, na čem je, ale hlavně, že už máme fakturu. Kapku mě to namíchlo. Vím, je to banalita, ale přesto jde mi o princip. A ty jsi měla ten hyperstimulák nebo jen náběh? Já měla pouze náběh a byla to hrůza, to močení, bolesti... Co všechno si ženská musí vytrpět..... Takže 20.6. jsem zvědavá, co ti řeknou a jak ti to datumově nastaví!! Určitě ti dobře poradí a červenec bude krásný měsíc na nový začátek!!!!!! 🙂

kytka12
13. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, obvykle mám normální cyklus. Měla jsem náběh na hyperstimulační syndrom, a nepřála bych to nikomu, bylo to hrozné celý týden muka při močení i stolici.

kytka12
13. čer 2014

@esperanza7 No my jinak peníze platili hned po výkonu. Tj. po ICSI 7800 Kč, po transferu 300 Kč apod. Dohromady celé IVF asi 23 tis., platil to hlavně manžel a docela se u toho kroutil 🙂, ale chápe, že jinak to asi nepůjde, má špatnou morfologii spermií.

esperanza7
13. čer 2014

@kytka12 Aha, takže je to zřejmě normální, že se to platí ihned. Mi to přišlo jen takové divné, víš. U nás to platil přítel, používáme totiž pouze jeho zmražené spermie. Stálo nás to 13 tis., je to nižší částka, neboť nemáme nic zamraženo. Já myslela, že když nemám žádný problém já, tak to půjde hladce, ale opak je pravdou. V červenci mám 33, tak už jsem trochu nervózni, biologické hodiny mi tikají od 25 ☹

kytka12
13. čer 2014

@esperanza7 Neboj se, to dopadne už teď 😉, však zatím nekrvácíš a nic se neděje, tak to bude v pořádku. Věřím tomu 🙂. Mně je 32 let a hodiny mi tikají až od 30 let, minulý rok jsem se vdávala, ale mimčo nechce přijít ani po 2 letech snažení. Zatím se z toho nějak nehroutím, i když bych asi měla 🙂. Mám pár kamarádek, který jsou single a bez partnera ve 34 letech a neřeší to... to bych asi začala už panikařit.

esperanza7
13. čer 2014

@kytka12 Já se vždycky vdávat chtěla, nyní je pro mě prioritní spíše prve to zdravé miminko.... Mé kamarádky jsou už všechny vdané, s dětmi nebo těhotné - ono to bohužel psychice moc nepřidá. Prve jsem to neřešila, jsme s přítelem spolu "pouze" dva roky, ale o vánocích jsme si řekli, že je ten pravý čas... Jsme z Ostravy, ale do CARu jezdíme až do Olomouce do fakultní nemocnice. Jsme tam velmi spokojeni, přístup lékařů i sester je nadstandardní. Ještě k tomu náběhu na hyperstimulák, co ti doporučili lékaři, že si máš aplikovat? Já Fraxiparin a měla jsem i nějaké čípky od bolesti a jinak jen hodně pít... Pomohlo to za 3-4 dny. Ale velké břicho mi zůstalo.

kytka12
13. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, já jsem z Hradce Králové a jezdím do Pardubic do Sanusu, zatím jsem spokojená. Doktorka mi řekla na hyperstimulák jen hodně pít, dělala mi testy srážlivosti krve a Fraxiparine mi nepředepsala, prý to mám v pořádku. Upravilo se mi to až za 5 dní, ačkoliv jsem pila v jednom kuse. Ale byla jsem totálně rozhašená - ledviny a močák mě bolel, na velkou jít to byly fakt muka, záda mě bolely, vrčela jsem doma na chlapa a venku jsem fakt týden nebyla. Asi proto jsem tušila, že to první ET nevyjde.

kytka12
14. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, jak se dnes máš? Co psychika, zkoušela ses testovat z moči? Na krev jdeš v pondělí, viď? Moc držím palce, aby to dobře dopadlo 🙂.... My dnes s mužem předěláváme podlahu, tak máme hromadu práce, ani nemám čas přemýšlet nad "blbostma" př. proč to nevyšlo apod.

esperanza7
14. čer 2014

@kytka12 Ahoj

esperanza7
14. čer 2014

@kytka12 Jsem kráva nebeská, testovala jsem dnes z ranní moči. Negativní výsledek. Asi si dovedeš představit, co ve mě probíhá za zmatek a zklamání. Měla jsem to vydržet do pondělí. Jdu si zjistit, jestli utrogestan může nějakým způsobem ovlivňovat tt. Já to nevím...

esperanza7
14. čer 2014

@kytka12 Mimochodem, to je to nejlepší, co můžeš udělat, abys na blbosti nemyslela. Také půjdu raději přesazovat kvítka, vařit, uklízet, prostě něco dělat, ať se nezblázním. Příteli to říkat nebudu, nechci mu kazit víkend.

kytka12
14. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, já bych to chlapovi řekla, ať na to nejseš sama, stejně určitě na tobě pozná, že se něco děje. Hele já až budu před krví, tak to taky nevydržím a do dne D..teda příští měsíc. Jsem zvědavá kolik embrií se povede rozmrazit, máme je po 2. Ev. si nechám zavést obě v červenci... Ale ty nevěš hlavu, HCG se někomu projeví v moči hned a jsou holky, že se jim projeví až týden po plánované menstruaci. Tak zkus zahnat mraky v hlavě, stejně to teď nevyřešíš. 🙂

esperanza7
14. čer 2014

@kytka12 Děkuji ti moc za podporu!!!! V pondělí ti dám vědět. Každopádně jsem si přečetla, že utroš neovlivňuje tt. Jen pořád doufám, že je u mě hcg nízký zatím. Jo a s tím zavedením 2 embryí s tebou souhlasím, nyní už bych se zachovala také tak a udělám pro to příště maximum. Ještě to nevzdávám, jen doufám, že se stane zázrak. Ještě jednou ti moc děkuji a přeji hezký víkend a ať se podlaha podaří a líbí 😉

charminge
14. čer 2014

Ahoj holky, držím palce, aby vám to dobře dopadlo. Vím moc dobře jaký jsou to nervy. Také tím procházím . Mám po prvním IVF - neúspěšné. Nemáme žádné mražáčky, takže nás čeká druhý pokus. Pěkně to se mnou zamávalo. A to i přesto, že už jedno dítko doma mám. Tak se holky držte a přeji vám ať už na další ivf nemusíte!

kytka12
16. čer 2014

@charminge Ahoj, díky za podporu. Já byla na prvním IVF a máme 9 v mrazáku, ale to bohužel pořád ještě není jistota, že aspoň jednoho z nich donosím a porodím. Dnes musíme moc držet palce esperanza7 jde na krev potvrzení těhotenství po ET. Mně ET bohužel nevyšel, začala jsem 9 den po ET krvácet. Ale věřím, že bude líp 🙂

kytka12
16. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, tak co, tak co? Je výsledek pozitivní, viď, viď?! 🙂 Sice Tě neznám, ale stejně bych Ti to moc přála 🙂.

charminge
16. čer 2014

@kytka12 Ale slyšela jsem, že když slabě krvácíš, tak to ještě nemusí znamenat , že se nepovedlo - naopak se to hodnotí velmi kladně, že dochází k uhnízdění. Kolikátý den jsi po ET? Už sis dělala testíky? To já třeba nekrvácela po ET vůbec, dostala jsem rovnou MS asi 16 den po ET. :( Nicméně v tom by byl čert, aby se ti z 9 vajíček jedno nechytilo. ;)

kytka12
16. čer 2014

@charminge Ahoj to nebylo jen špinění, ale fakt měsíčky. Ale ono to jednou dopadne 🙂

kytka12
16. čer 2014

Holky, dnes mám taky o zábavu postaráno. Máme půjčenou chatku v zahrádkářské kolonii a zjistila jsem, že se mi podařilo ji vytopit. Zapomněla jsem zastavit kohoutek v koupelničce a jelikož v určitých hodinách zapínají užitkovou vodu a my tam nebyli, tak máme vody dostatek úúúplně všude. Už jsme to s mužem trochu poklidili, ale nějak mě to uklízení unavilo 😖

esperanza7
16. čer 2014

@kytka12 Ahojky, bohužel HCG 0,3!! Tehotenské testy nelžou ☹(((

kytka12
16. čer 2014

Jééé, to je škoda. ☹ Teď budeš mít čas uklidnit své tělo od hormonů a příště to dopadne, uvidíš. Aspoň si užiješ léto - koupání, kolo, sportování, alkohol. Pohůůdka 🙂

esperanza7
16. čer 2014

@kytka12 NO dnes to ještě vidím hodně černě, dám si ještě dnes pokoj od všeho a všech. Od zítřka pěkně fitko, kolo, můj milovaný tenis a zamakám na sobě. Do října mám času... Ale prosím Tě, nééé, že mě nebudeš informovat, jak se máš ty a jak se ti vede ve tvém boji 🙂)) Příště už si žádný test nekoupím a nebudu dělat!!

kytka12
16. čer 2014

@esperanza7 🙂 No, to tě chci vidět s tím testem. To si říkám po každý a vždy jsem ho koupila a testovala. 🙂 Ale třeba máš pevnou vůli, pevnější než já.

kytka12
16. čer 2014

@esperanza7 Pokus se vykašlat se na smutnění. Stejně to k ničemu nevede. 🙂 Třeba si kup něco pěknýho, co ti udělá radost - oblečení, kytka, permice do fitka apod.

esperanza7
17. čer 2014

@kytka12 Ahojky, tak už jsem v práci. Koupila jsem si včera krásné šatičky a tu permici do fitka - na to také myslím. No, máme stejné myšlenky 🙂 Fakt díky za dlouhodobou podporu, bylo to fajn s někým to takhle řešit, ty fóra nejsou špatná věc 🙂) A s tím testováním, pevnou vůli nemám 🙂 Jak dopadla podlaha? A co ta vytopená chatkA?

kytka12
17. čer 2014

Ahoj, podlaha je super. Jsme v historickém centru HK, tak jsme měli parkety, který ale byly už rozvrzaný a hýbaly se, tak jsme to zpevnili a teď je to mnohem lepší. Chatka nebyla taková trága, trochu vody - aspoň jsme to tam pořádně uklidili 😀. Taky jsem v práci... hezký den

kytka12
17. čer 2014

@esperanza7 Já jsem dneska nějaká vytočená, už od rána. Ach jo, asi zase hormony nebo už fakt nevím. Mám tlak a napětí v hlavě jako před menses. Asi tě to nezajímá, ale já se potřebuju vypsat 🙂

esperanza7
17. čer 2014

@kytka12 Ale prosím Tě, piš cokoliv a kdykoliv!!! Teď zase já - dnes jsem brečela jen 1x a to ráno, než jsem jela do práce. Na poradě nevím, o čem tam šéf vůbec mluvil. Dnes se zase já moc nesoustředím. Já mám v sobě pořád ještě utrogestan, ještě se nevyplavil. A menzes už nemáš teda jo? No vidíš, a já už se na hormony nebudu moct vymlouvat, když mě partner zase nervne 🙂)) jůva, jůva (jo a kdy teda KET může pro tebe být, myslím, že jsi psala něco o červenci?)