1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
21. kvě 2012

@kcvrcekz jo, jsem 7.den po KETU....ve stádiu čekání 😀

evikj33
21. kvě 2012

@verry Tak hezky čekej 🙂 Prosímtě ja jsem 2den po ET a dnes mně dost pobolívá břicho a na wc chodím s pocitem,že brzo začne špinění.Měla jsi něco podobného,nebo někdo tady?

verry
21. kvě 2012

@evikj33 ted po KETu jsem asi 3.den měla večer docela dost bolesti břicha, jak když mě cosi řeže...pak to zmizlo...jinak mě bolí břuch několikrát denně, a poslední dobou častějc. Jen odpočívej, ono stejně nic jinýho než čekat, nám nezbývá 😀 😉

evikj33
21. kvě 2012

@verry Čekat budu na30.5.(10D PO) Mám jed odpo do Caru pro lístek na peníze,a že by hned vzali krev,tak at vím a popřípadě se nechám hned uschopnit.,jen jsem měla obavu abych neměla třeba nějaky zánět s Utroše,jak psaly některé holky 😝

verry
21. kvě 2012

@evikj33 jo, já poprvé chytla něco jako mykozu, svědilo, pálilo, tak jsem to mázla Canestenem a bylo to fuč. taky myslím,že jsem to měla z utroše

kcvrcekz
21. kvě 2012

@verry držím pěsti🙂

winterska
21. kvě 2012

@verry jé ty se máš, když jsem byla v lednu na IVF a nevyšlo to, uvažovali jsme s mm že půjdeme rovnou v únoru na KET, MUDr v CARu mi bohužel PN ukončil.
no a nějaké novinky?
začínám být nervozní.. vždycky mi bolela prsa a ted ještě nic.. :-/

verry
21. kvě 2012

@winterska no já si taky myslela že mi to v CARu ukončí, a zrovna jsem byla v blby situaci s prací. Protože smlouvu jsem měla jen do konce dubna. A tak jsem se ptala,kdy můžu do KETu a sestra hned, jestli chci jít rovnou další měsíc do KETu tak mi ani neschopenku ukončovat nebudou... 😵 za což jsem byla ráda, bud si oddálim pracák o 3 roky -když to vyjde 😵 a kdyby ne, tak aspon o nějakej ten měsíc. Protože jak to vidím,tady práci stejně neseženu 😖 prostě musím otěhulet stůj co stůj 😀
no jinak prsa taky necítím, ale řekla bych že břicho se mi začíná ozývat častějc....jsem taky nervéz 😅

cuddle
21. kvě 2012

@evikj33 ja mam pocit, ze mam MS dostat kazdou minutou, a mela jsem to vzdy , at uz to vyslo nebo ne, pak se v tom vyznej 😀

winterska
21. kvě 2012

@verry tak to ti tu pracovní smlouvu prodloužili, když jsi na PN? Já jsem uvažovala o novém místě, kde mi nabízí jen roční dobu určitou. A kdybych otěhotněla, je tam riziko, že by mi ji neprodloužili? Nebo jak to funguje?

verry
21. kvě 2012

@winterska ne neprodloužili, ale aspon mi budou platit nemocenskou a dostanu odstupný, my to měli z organizačních důvodů konec. A tak to beru tak,že je pro je dobrý, že nemusím lítat na pracák atd. ale že si sem doma...no a doufám,že už zůstanu 😀 tady je to tak na houby s prací, každej kouka kolik ti je a jestli máš děti....samoz já do 30 bez dětí.....takže takřka bez šance.

verry
21. kvě 2012

@winterska ale jinak nevím jak to je, jak píšeš když je určitě doba. 😖

evikj33
21. kvě 2012

@verry @winterska Tak holky pokud vím.Pokud je smlouva na dobu určitou a vtéto době nastoupíte na PN,nebo těsně po skončení,nevím přesně kolik dnu je ochranná lhuta Tak zaměstnavatel vám platí nemocenskou jen ty dny kdy jste v zaměstnaneckém poměru a pak tuším po 16dnech přebere PN sociálka a platí procenta ze základu a stát za vás po dobu trváni PN platí zdrav.pojištění.Pokud se ochranná doba prošvihne,nebo skončí PN,zanikají veškeré nároky.Musíte se nahlásit na příslušný UP a nemocenská se v těhu nedáva,ale dostanete potvrzení od lékaře,že nejste schopna nastupu do zaměstnáni se zdravotních duvodu a to se dokladuje každý měsíc,že tento stav trvá až do porodu a nástupu na RD Po dobu 5měsícu pobíráte podporu 2měsíce 60%2měsíce50% a 1měsíc45% z pruměru od zaměstnavatele.. 😅 Řešila jsem to u 1pokusu IVF.Nakonec mám jinou smlouvu na DPČ a tam nemáte nárok,takřka na nic ☹

winterska
21. kvě 2012

@evikj33 tak to nic moc.. mám sice 13let jednu práci na dobu neurčitou, ale už toho mám plný kecky, tak doufám, že otěhotním a už se tam nevrátím..

evikj33
21. kvě 2012

@winterska JO dneska se s tím neperou,fakt pokud mužeš,zatni a skus odolat.Jinak většinou se dáva 3měsíce zkušebka a tam tě mužou odkopnout procokoli,vždy nějaké oduvodnění najdou.

rory_g
autor
21. kvě 2012

@rox já měla první dvě IUI clostil a jen to jedno vájo, co se mi tvoří i tak...asi na mě ty hormony nepůsoběj 😔
@ivex s KETem bohužel nevím, nezbyly mi sněženky ☹
Holky možná záleží na pojišťovně, teď nevím, myslím, že Myrmina mi našla, že v některých případech vyjde pojišťovna vstříc a povolí další pokus dřív, ale jinak se žádá po 3. měsících. I když nedošlo k ET, což mi přijde na hlavu padlé 🤐

rox
21. kvě 2012

@rory_g No ja pri prvni davce clostilu taky mela jen jedno vajicko (a z toho neuspesne tehu), podruhy jsem ho brala nacerno tak nevim....a napotreti jsem mela ty 4, z nichz pri IUI zbyly uz jen 3, a stejne to bylo uplne naprd. Takze staci jedno,ale kvalitni.

kcvrcekz
21. kvě 2012

Tak holky ms se rozjela a prý můžu začít hned na ket jen nevím co jsou léky Estrofem, Estrimax mám je začít brát od třetího dne, ale nevím zda jsou na recept nebo ne. No a 13. Den na utz. Tak jsem zvědavá😲.

ivapo
21. kvě 2012

@verry ahoj já vím i doktorka mi to říkala... Zitra si ho udělám po 14 dnech jak říkávala doktorka... A pak mám jít hned na krev

ivex
21. kvě 2012

@verry ale to se nepočítá jako ivf, že? 🙂

rox
21. kvě 2012

@kcvrcekz Dr ti ty leky nepredepsal? Jen rekl ze je mas brat??

kcvrcekz
21. kvě 2012

@rox no ptala jsem se jí zda vůbec můžu začít hned na KET tak mi napsala, že mám vše vysadit a od 3 dne brát tady ty léky. Tak jsem se jí ptala zda je to na předpis a to odpoví zítra. A půjdu si pro ně.

marmina
21. kvě 2012

@kcvrcekz ty léky jsou na 100% na předpis. Já stimuluji Estrofemem, ale už od 1. DC.

marmina
21. kvě 2012

Vítám mezi námi další nové snažilky 😉
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen (neúspěšné – krev dnes negativní), 4 E zamrazena – hodně štěstí do dalšího pokusu (KET)!
@radina (Nem. Antolská BA) 23.5. konzultace před 1.IVF (začátkem června)

Miminko si moc přejí:
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 22.5. UZV a konzultace před 2.IVF - těšíme se na žhavé novinky 😵
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 14.5. OPU (2.IVF), ET 19.5. (2 E), čeká na info o počtu zamrazených E, 30.5. krev
@kacaul (Gest Pha) 1x IUI, nyní 1.IVF, UZV 21.5., OPU plánována na 23.5.
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. krev
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 28.5. UZV před KET (zač. června)
@winterska (Gest Pha) 10x IUI, 3x IVF, nyní po KET 14.5. (2 E), kdy jdeš na krev?
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF (červen/červenec)
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 30.5. konzultace před 1.IVF
@caroline123 (GYN-FIV BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET červen
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF
@dadenka111 (GYN-FIV BA) 4.-8.6. stimulace na 1.IVF (Gonal, KP)
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (DP)
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné, mrazáčky nemá), po imuno a genetice 2.IVF (červenec)
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací! ♥
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), 21.5. výsledky screeningu - jak jsi dopadla?
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E), UZV 15.5. – 5+2tt vypadá to na 1 mimi, další UZV 25.5. – opatruj se, moc na tebe a tvoje ♥ myslíme!
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)
@alinah (ISCARE Pha) 1.IVF duben/12 (1 E)
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP).

kive76
21. kvě 2012

@winterska mluvíš mi z duše 😀 jsem v práci už 15,5 let a už bych nejradši na 3 nebo 2 roky vypadla..dala si pauzu , a pak ale zas zpátky narozdíl od tebe 🙂

winterska
21. kvě 2012

@kive76 já bych pak taky ráda do práce, ale pracuji s lidmi (momentálně jich mám plný zuby 😝 ) a máváme otevřeno kolikrát až do večera a do budoucna si ani nedovedu představit tuto práci představit s malým dítětem - spousta kolegyň se už po MD na přepážku nevrátilo..

rox
21. kvě 2012

@marmina Ten seznam je cim dal vetsi. Je dobre ze nas je tu tak hodne, ale je smutne, ze tento seznam vubec musime mit 😒 Ale ja verim, ze se vsechny presuneme do spodni tabulky!!
dekuji marmino za seznam!!
@kcvrcekz jste si mejlovali nebo co, ze odpovi zitra? Me to prijde divny - berte tyto leky,ale kde k nim prijdete se dozvite zitra To je jako nejaka nepovedena televizni sou

marmina
21. kvě 2012

@rox jj, taky bych si přála aby se celá tabulka přesypala do šťastných žen! Jsem si řekla, že tuhle tabulku povedu tak dlouho, dokud nebude zakladatelka této diskuze ve spodní části tabulky, pak předám žezlo někomu dalšímu 😉 co ty na to @rory_g? Tak koukej brzy otěhotnět, nebo se z toho zblázím 😀

marmina
21. kvě 2012

Pro zajímavost: první tabulka 🙂

@rory_g 4x neúspěšné IUI, 6.4. UZV před stimulací na 1. IVF
@zelvik 2x neúspěšné IUI, začátkem dubna UZV před stimulací na 1. IVF
@plumeria 15.3. OPU (22 vajíček), 20.3. ET (1 embryo, 2 zamrazena), 30.3. potvrzeno těhu z krve
@nemorosis 15.3. ET (1 embryo, 6 zamrazeno) na testu už našla //, UZV 6.4.
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček), ET plánován na 3. nebo 4.4.
@marmina 4x neúspěšné IUI, v březnu neúspěšné 1. IVF (2 embrya), v květnu KET (jedno ze tří zamražených)
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, KET v dubnu (přeje si dvojčátka)
@verry OPU 30.3. (9 vajíček), ET plánován na 3. nebo 4.4.

rory_g
autor
21. kvě 2012

@marmina Ty tu tabulku děláš moooc krásně, nejsem proti se přesunout mezi šťastné ženy 😀 Doufám, že se tam přesypeme všechny spolu a že nám povedeš tabulku plánovaných utz, TP, pohlaví atd 😀 Já těhu diskuzi klidně založím 😀 😀