1. IVF se nepovedlo, jsme zoufalí a nevíme, co dál

margotecka
22. říj 2013

Ahoj, jsme po prvním neúspěšném IVF. Jsme z manželem strašně zklamaní, stalo nás to spoustu peněz a doufali jsme, že to vyjde ☹ Bohužel nevyšlo a my nevíme, co dál, jestli jít na další IVF do stejného CARU, nebo zvolit jinou metodu v jiném CARU! Manžel o tom nechce moc mluvit a já se utápím v slzách ☹ Máte někdo prosím zkušenosti, co a jak dál?? Děkuji za každou radu a povzbuzení!!!

margotecka
autor
22. říj 2013

@1miska Takže s Reprofitem jsi byla spokojená? Já chodím do CARU na Obilňák a mám smíšené pocity, ale to je asi tím prvním nezdarem 😖

margotecka
autor
22. říj 2013

@1miska A dodatečně gratuluji, čekáte dvojčátka, nebo jedno? 🙂

margotecka
autor
22. říj 2013

@1miska No právě tu minimálku mám z Reprofitu a na doporučení od kamarádky, která otěhotněla až po pěti letech tam!!!! Já chodím do CARU na Obilňáku.

malaradost
22. říj 2013

Ahoj, hlavně nic nevzdávat, my jsme šli poprvé na ivf v roce 2007 a malý se nám povedl až v roce 2010 a to zřejmě ještě nějakým zázrakem.Celkově jsme se snažili 5 let. Začínali jsme v Podolí (ti to tak zpackali, že jsem málem přišla o vaječníky), pak jsme přešli do Pronatalu, tam mi zase zmařili jeden cyklus IVF, protože mi nechali popraskat před odběrem všechna vajíčka a teď chodím do Gennetu a jsem konečně spokojená. Dali mě dohromady, začali mě konečně léčit a do konce roku snad podstopíme 3. ivf 🙂 Moc držím palce!!!

malaradost
22. říj 2013

ještě jsem chtěla dodat, že mám za sebou 8x KET 😎

meyryen
22. říj 2013

@malaradost Ahoj, ještě nikdy jsem nečetla o nikom, komu by se stalo, že by popraskaly folikuly ještě před OPU. Tedy kromě mě 😢

zikinka
22. říj 2013

@malaradost Super!! Taky Gennet vrele doporucuju! Nam to tam taky klaplo 🙂

malaradost
22. říj 2013

@meyryen tak vítej v klubu ☹ Já při prvním odběru v podolí měla 29 vajíček a v Pronatalu jen 1! Hrůza! Navíc teď v Gennetu mi zjistili,že mám saktosalpinx jako prase, takže jsem musela okamžitě na operaci a tak tak mi zachránili vaječníky, ale o vejcovody jsem bohužel přišla. Ten zánět už jsem měla před lety v Podolí, normálně to tam napsáno ve zprávě z laparoskopie na které jsem tam tenkrát byla, akorát mi to neléčili 😠 O imunologii nemluvě. V Gennetu mě tam poslali znovu a mám protilátky proti embryím 😠

meyryen
22. říj 2013

@malaradost Mně se to stalo v květnu, z 15 zůstaly jen 2...no myslela jsem, že se skácím. Hrozný, čekala jsem na to tři měsíce a naprosto zbytečný, vyčerpaný pokus ☹ Máš toho teda taky dost.......
Už máte daplánovaný další pokus?

malaradost
22. říj 2013

@zikinka a kdy jste byli na ivfku? Teď někdy? 🙂 Já chodím k Langerové 🙂

malaradost
22. říj 2013

@meyryen jj, teď musím brát 6 týdnů Prednison na potlačení imunity a pak hned hurá do stimulace, snad už to konečně klapne, prachy docházejí 😕 Z 15ti dvě , to by mě taky kleplo ☹

meyryen
22. říj 2013

@malaradost Tak přesně k té chodím taky 😉

meyryen
22. říj 2013

@malaradost Prednison jsem brala při prvních dvou pokusech, teď dostanu medrol a dlouhý protokol. Čeká nás to teď na podzim

zikinka
22. říj 2013

@malaradost uz loni v cervnu, takze se raduji a mam bobiska doma 🙂 O druheho jsem prisla v sestem mesici a musela ho donosit, ale to je jina smutna kapitola. Proste to vyslo, chytli se 2 a kdyby nebyl u jednoho mimca problem se srdcem, tak mam doma dvojcaky.

zikinka
22. říj 2013

@malaradost ten prednison opravdu zabira, ale chce to fakt minimalne 6 tydnu pred, jinak je IVF k nicemu

malaradost
22. říj 2013

@zikinka tak to je smutné ☹ Fífa byl taky původně z dvojčátek, to druhé se přestalo vyvíjet v 10tt,což není zase až taková tragedie, než když to je pozdějc 😔 Proto si chci u dalšího transferu zavést jen jedno, mám z dvojiček strach ☹

sasanka033
22. říj 2013

@margotecka ahoj, neboj se nic! je nas tady mraky, komu prvni IVF nevyslo...ted se z toho nejakou dobu budete oklepavat a pak proste pujdete do dalsiho pokusu🙂 holt nekdo to stesti ma, nekdo ne a prd to ovlivnis. do laparky jdi, ja se z ni zrvona sbiram a jsem hned trochu chytrejsi, co se vevnitr deje. hlavu vzhuru a do boje!🙂

1miska
22. říj 2013

@margotecka jedno 🙂 chtěla jsem zavest jen jedno embryo abych mela od pojistovny placene 4. pokusy protože jsem neverila ze to vyjde 🙂 a v Reprofitu jsem moooc spokojena, na Obilnak bych nikdy nesla, ale je to mozna i tim, ze jsem porodni asistentka a pracuji tam, tak aby na me všichni nekoukali 🙂

margotecka
autor
22. říj 2013

@1miska Aha, tak to tam musí být hodně špatný, když jsi zaměstnanec a nechceš tam jít ☹

margotecka
autor
22. říj 2013

@1miska A třeba jako zaměstnanec by jsi tam měla výhody, ne?

margotecka
autor
22. říj 2013

@sasanka033 Ahoj, jak dlouho jsi ležela v nemocnici a jaký to bylo, mám se bát???

sasanka033
22. říj 2013

@margotecka neboj se, vetsina to zvladne dobre, ja teda ten pripad uplne nejsem, ale to spis proto, ze jsem byla dost oslabena jeste predtim - 3 tejdny antibiotika, z tech mi bylo blbe, takze jsem par dni skoro nejedla, pak dieta pred operaci..no takze celkove se regeneruju trochu pomalejc ted. ale jdi do toho, je dobry vedet, co v tom brisku mas nebo nemas🙂 ja sla v patek rano na vykon, v nedeli dopo jsem byla doma. ale jinak vsechny zensky, co sly se mnou v patek uz v sobotu sly domu. a to jim brali i vejcovody napr.

janicka85
22. říj 2013

margotecka
ahoj, proč nezkusit jinou metodu, třeba , jak ji nabízí CENAP v Brně?

margotecka
autor
22. říj 2013

@janicka85 Ahojky, prosím tě CENAP je nějaký CAR v Brně? Neznám 😕

janicka85
23. říj 2013

margotecka ahoj, tam je doktorka Lázničková, která pomáhá k miminku i bez umělého oplodnění, prostě naprosto přirozeně a má velké úspěchy. Je na Vodní 13 🙂

janicka85
23. říj 2013

margotecka u ní otěhotní i ty páry, které podstoupili umělé oplodnění a neotěhotněli, u ní je to v pohodě, neboj se a věř mií 🙂

1miska
23. říj 2013

@margotecka jako zamestnanec bych tam mela nejakou slevu - myslim 20% ale nestala jsem o to, do Reprofitu odesli od nas ti nejlepší doktori kterym uz to u nas lezlo na nervy, tak proto jsem sla tam 🙂 ale nejdulezitejsi je podle me verit ze to vyjde a verit centru kam chodíš .... pokud uz obilnaku nevěříš, jdi jinam, pokud se ti tam libilo, tak zustan, verit ze chodíš tam kde ti pomůžou je nejdulezitejsi 🙂 CENAP je centrum nadeje a pomoci - vede ho krestansky zalozena pani doktorka která umele opolodneni odmita, ma tam i svoji ambulanci kde by třeba nikomu nikdy nenapsala antikoncepci, neschvaluje interupce ze zdravotni indikace - jedinou antikoncepci kterou schvaluje je symptotermalni metoda - metoda přirozeného planovani rodicovstvi - chodila jsem k ni rok, sice to nepomohlo, ale prislo ze jsem diky mereni teploty sledovani hlenu atd.... poznala vic svoje telo. Ale na druhou stranu když chce clovek byt v pohode a chvili nemyslet na to ze chce tak moc byt tehotny, tak tato metoda tomu moc nepomuze, když si kazde rano strkáš teplomer a pises krizek do grafu - zas ti to připomene jestli ovulace prichazi, neprichazi atd.....

margotecka
autor
23. říj 2013

@janicka85
@1miska Holky, tak jsem se dívala na ten CENAP a k 30.9.2013 ukončil provoz!

margotecka
autor
23. říj 2013

@1miska Jsem tam zatím spokojená, věřím, že udělali maximum, ale to je asi normální, že jsem měla pochybnosti, když se to nepovedlo!!! Jinak jem strašně spokojená s Dr. Krajčovičovou a Doc. Crhou. I ten přístup v CARU se mi líbil, takže to tam ještě jednou zkusím, třeba se zadaří 🙂 Ale gynda je už horší, hlavně ty otrávené sestry 😠

janicka85
23. říj 2013

margotecka k 30: 9. ukončila provoz obvodní doktorka, ne CENAP, paní doktorka používá symtotermální metodu diagnosticky, ne každá žena má stejně dlouhé cykly......