Ani 2. pokus IVF nevyšel. Co dál?

verca4421
9. pro 2023

Ahoj holky, bohužel ani naše 2.ivf stimulace nedopadla dobře, opět nebylo co mrazit nebo vkládat. Při první bylo použito ICSI a prodloužená kultivace,stimulace Puregon 125iu, skončily jsme 5.den s 0. Vajíček bylo 15. 3.den pak 7 a 5.den 0.
Pri druhém pokusu teď, byla stimulace Pergoverisem 125IU, vajíček 20. Třetí den pak 9 a pak zase 0😓Metody byly PICSI a MACS, prodloužena kultivace. Jsem úplně na dně a nevíme jak dále. Je mi 37, hormony v pořádku dle profilu, AMH 4,54. Manžel 43let. Bohužel morfologie spermií se nepodařila nikdy zlepšit, máme pouze 0,5%... Mysleli jsme, že nám pomůže snad macs a picsi ale bohužel asi. Nevíme ani přesně, zda za to můžou spermie, nebo vajíčka, nebo obojí 😓... Měl to někdo podobně a povedlo se Vám nakonec otěhotnět při IVF nebo jinak? Co máme zvolit teď? Už nevím a nemám ani sílu na nic... Vitamíny bereme oba, už 2 roky. U mě ještě hraniční alergie na spermie (ta se ale obejde při IVF) nám říkali.. Prosím o nějaké informace, zda se někomu povedlo a jak? Moc Vám děkuji holky 🙏

europa00
9. pro 2023

@verca4421 ahoj u ivf jeho spermio nevadí protože ještě nějaké ns žádná sláva ale na vyber to bohaté stačí … z největší pravděpodobnosti je na vině vajíčko ve tvém věku už he kvalita horší odpad je 70-80% ale mas ba svůj věk luxusní amh takže velkou zásobu jen buď už nekvalitních proto nedojdou do 5 dne a pozor ještě vy vás celaka genetika embrya což vzhledem k tvému věku a neúspěchu je základ ale potřebujete mít co těstovat. Další možnost ze ze nejste s partnerem kompaktibilni můžeš to zjistit tqk ze priste necháš oplodnit půlku tvých vajíček dárcovských spermatem a pokud fakt nic je to pouze ve vajicku… pokus se cizi spermie chytí mate možnost použit citi soarmie, pokud ani jedno a dítě chceš zvol darovane vajíčko 🙏 neboj dítě moz budete otázkou je jsk moc a kam chceš zajít třeba v tom darování vajíčka nebo cizi spermie

merope
10. pro 2023

Nevím, zda tě potěším nebo ne, ale já to měla podobně. U nás teda chlap vypadal 100% v pohodě a přitom nic. Šli jsme do darovaných oocytů a už mu bude skoro 5 let.

verca4421
autor
11. pro 2023

@europa00 Rozumím, mě zaráží to, že ani oni sami nedokýžou moc říct, zda za to může spermie nebo vajíčka. Příkláněli se ke spermiím ale pokud se udělal macs a picsi, tak se přece našli a vybrali opravdu ty spermie co jsou v pořádku....Nevím, vůbec nevím co s tím a příště asi budeme muset zvolit i část spermií od dárce a uvidí se, jak to dopadne...Teď to tedy nečekaně dopadlo tak, že zamrazili 1x XB/2- (což je ale stejně špatné kvality, když je tam 2- .......... Moc děkuji

verca4421
autor
11. pro 2023

@merope Aha. A bylo to tedy ve vajíčkách nebo čím? Jsem ráda, že se nakonec povedlo 🙂

merope
11. pro 2023

@verca4421 Nikdo neví. Asi faktor věku a nekvalitní vajíčka, nevím. Mám jich dost, tam problém není.

Ona to je pořád taková trošku alchymie a nikdo moc netuší, co a jak. Já jen vím, že třeba při darovaných oocytech garantují nějaké počty embryí třetí den - pak tam prý vstupuje i genetická informace muže a může se to vyvinout všelijak. Takže ano, u vás může být nějaký kombinovaný problém. Vybírají sice ty nejlepší, ale i ty můžou být špatné, nevíš.

Každopádně za mě zpětně jako největší chybu hodnotím, že jsem se okolím nechala ukecat do čtvrtého pokusu s vlastními a nešla dřív do darovaných - protože pak jsem otěhotněla, porodila, měla problémy s tlakem, řešila vše kolem a pak jsem si vlastně ani nebyla jistá, zda mám na druhé těhotenství (zbyli nám i mrazáčci) a to už nedopadlo, takže budu mít jedináčka.

europa00
11. pro 2023

@verca4421 hele to se divím i když má spermi a horší kvality tak furt mají u čeho vybírat samozřejmě zd přirozené by to s takovým doermio asi skoro nemožné, ale u ivf to je jedno vyberou oroto můžou mít decka chlapi i v 80 letech zatímco kvalita vajíčka ženy rapidně po 30 klesá … ale kute to byt kombinace proste di nesedite s d někým jiným bys byla dávno těhotná o to je možné … byt tebou prvně zkusím půlku oplodnit dárcovských spermatem a když t se chytnou tak hlavně nechej udělat genetiku ta je ve tvém věku základ - geneziku toho embrya … pokud se ano s dárcem neoplodni tvé vajíčka je chyba v nich a použijte dárcovské vajíčko

verca4421
autor
11. pro 2023

@merope tak hlavně že se Vám nakonec povedlo aspoň to 1🙂🙏 My nakonec máme jednoho mrazacka ale kvalita nevím... Označení XB/2- což si myslím že je samozřejmě určitě nic moc... A 1 je stejně dost málo 😓

verca4421
autor
11. pro 2023

@europa00 a to už 2 děti manžel má, sice je to už hodně dlouho ale dříve to šlo no🙁chjo, vůbec nevím jak tohle skončí 🙁ale moc děkuji za rady a info 🙏