ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

jara
28. dub 2010

Allisska, ty chodíš taky do Artu? Kolikátý IVF si podstupovala??

allisska
28. dub 2010

Jara, taky chodím do Artu. Mám za sebou 2 neúspěšný IVF(září, prosinec 09). Teď jsem byla v únoru na imunu v Podolí, nasadili mi Prednison a 31.5. tam jedeme na kontrolu a pak se uvidí. V Podolí mi vyšla trošku blbě i nějaká hodnota u hormonů štítný žlázy, tak jdu příští úterý na endokrinologii. Přijde mi, že ať vlezu k jakýmu doktoru chci, tak všude mi něco najdou 😖

jara
28. dub 2010

Allisska, koukám, že to nemáte taky jednoduchý...
Toho imuna se také bojím, ale zatím jsme si ho nenechali dělat, uvidíme až po 1.IVF. Kdyby to nevyšlo, tak bych si ho asi taky nechala udělat.
A jak dlouho se snažíte? Kolik je ti let?

allisska
28. dub 2010

Jara, snažíme se asi 3 roky. Před rokem jsem šla na operaci s cystou a když se do mě podívali, tak zjistili, že mám rozsáhlou endometriozu a vzali mi oba vejcovody. Takže IVF je pro mě jediná naděje. Je mi 30.

jara
28. dub 2010

Alliska, u nás to budou v srpnu 3 roky a je mi taky 30. Kéž by nám ty trojky přinesly trochu štěstí, vidˇ?

lenkacar
28. dub 2010

čus děvuchy tak jsem doma z práce 😉 ,já už bych to nikomu neřekla ,přišla jsem o práci a stejně se žádný mimino nekonalo .. 😝 ,jo když to vyjde to je jiná písnička 😵 😵 😵

jara
28. dub 2010

Leni, taky si myslím že je to nejlepší řešení. Navíc mám smlouvu na dobu určitou, tak je mi jasný, co by se mnou udělali, kdyby to šéfíci věděli... 😝

lenkacar
28. dub 2010

jaro já taky a nebudu ani pípat že jdui někam kvůli miminu na kontrolní imuno ,nic ,ticho po pěšině a když se zadaří jenom dobře 😉

jara
28. dub 2010

Přesně. A kdy jdete na to imuno? Bojím, bojím, že budeme taky muset... ☹

kinguse
28. dub 2010

čus holky,tak volala šéfka a vypadá to,že mě snad pustí, zítra mi to potvrdí na 100%, ještě to musí schválit majitel, snad to projde...musí!!! Tak pa,jdem ven,když je tak krááásně 😎

jara
28. dub 2010

Kingus, super zpráva! 🙂

lenkacar
28. dub 2010

kingus tak vidíš to ona dělala bububu a měla z toho hlavu v pejru ..bude to dobré neboj..jara my jdem 24.5. na kontrolní odběry ,vezmou ti jen krev a manža dá sperma a to je vše a za měsíc přijdou výsledky 😉 v mnoha centrech to udělají naráz genetiku ,imuno ,lůaparku a až pak se řeší samotný zákroky a to je možná lepší ..tohle je takový střílení naslepo ,bud to vyjde nebo ne a když opakovaně ne ,tak ani moc tu příčinu hledat nechtějí..

jara
28. dub 2010

Leni, prosím tě, pamatuješ si, kolikátý den cyklu jsi byla na OPU a ET? A jaký jsi měla protokol??

jaru30
28. dub 2010

Kingus, gratuluju! 🙂
Jara, sice nejsem Lenka ale odpovím ti 😉 Já byla na odběru 10.den a 14. den mi mimíska šoupli zpátky 🙂

lenkacar
28. dub 2010

čus já byla teda určo déle ,14den OPu ,netrap se stím každý to má jinak podle toho jak to dozrává a z5 to dávaj od 3 do 6dnů 😉

lalina846021
28. dub 2010

Ahojky Jara!já jsem to v práci řekla,stejně by se to dozvěděli z neschopenky že marodím s něčím gynekologickým................ale když se to nepovedlo tak mě bylo líto když semě pořád někdo ptal..........ale už je to za mnou,oni poznali že mě to mrzía už se neptají............Taky jsem z Artu nadšená,jsou moc hodní 🙂

lalina846021
28. dub 2010

Kingus tak to je bezva zpráva,tak držím pěsti ať ti to vyjde......

lenkacar
29. dub 2010

zrovna včera si tam stěžovala jedna zákaznice ,že jim nejde mimís a že obrečí každou mrchu a moje vedoucí se do toho vložila ,že u mě a u ní žádný dítě už rozhodně nehrozí ,držela jsem klapačku .. 😔 😝

jara
29. dub 2010

Tak koukám že to načasování je hodně individuální...
Lali, no právě, že se bojím těch soucitných a rádoby "chápavých" pohledů...takže teď non stop vymýšlím, jaké gynekologické problémy bych mohla mít. Poraďte! Co třeba zánět dělohy? To jsem už měla...Nebo mě napadla cysta, ale o tom vůbec nic nevím.
Mno, každopádně je mi blbé, když bych ohlásila neschopenku na poslední chvíli...né tak kvůli šéfíkům, ale kvuli super kolegynim, které mám ráda a které by si to chudinky vyžraly... ☹

lenkacar
29. dub 2010

nojjo jenže ikdyž bude třeba pozit. test nevíš jestli se něco nezhnojí ..já už bych to neriskovala ,ale jasně že záleží na kolektivu ,pokud je chápavý tak prosim ,ale já dostala vyhazov,stejně to tam bylo strašný

kinguse
29. dub 2010

ahoj holky, tak zítra jedu vrátit všechny věci a huráá z týhle firmy pryč....uff,to byly nervy těch 14dní. Ale nová firma se zdá být super, už mám krásný nový autíčko, v pondělí frčím na týdenní školení..prý vždy náročný 😀 😀 😀 ..večery!!!
jinak jara,já bych to taky nikomu neříkala...všechno,co řekneš,může být použito proti tobě 😀 Tak si třeba vymysli zánět močáku nebo vaječníků...to ti nemůžou dokázat...jen choď často na záchod 😉

lenkacar
30. dub 2010

kingus tak to je dobře ,že se hodíš do klídku ..vidíš nebylo to tak hrozný .. 😉 na školení pojucháš a přijedeš nám jako nová 😉

jara
30. dub 2010

ženy, díky za rady. Kingus, a jak vypadá zánět vaječníků??? Abych mohla popsat "vhodné" příznaky... 😀 Asi nějaké bolesti břicha hlavně, což?
Jo, ženy, ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte co by mohlo znamenat špinění mimo MS?? Špiním už několik dní, cca od ovulky, trochu mě pobolívalo břicho, ale to je už pryč. Nevím, jestli mám volat do Artu nebo to nechat být....co myslíte???? Nemůže to být nějaká prasklá cysta??
Jinak přeju všem hezký víkend. 😉

kinguse
1. kvě 2010

ahoj holky, tak nakonec vše dobře dopadlo...výpověď potvrdili, zápočťák taky dala, vše jsem předala a teď už se vrhnu na novou práci...se těším,ale je i strach,aby mi to šlo 😉
jinak včera jsme měli v baráku super akcičku..samozřejmě pálení čarodějnic a vyšlo to skvěle!
jara, zánět vaječníků je,že tě bolí břicho, můžou bejt i teploty..to ti fakt nedokážou!
s tím špiněním nevím,zkušenost nemám

suvik
3. kvě 2010

Ahojte holčiny! Všechny, které znám(hlavně Lenkacar 🙂) a i ty, které neznám! 🙂
Dlouho už vás pročítám a ještě delší čas je, co jsem nepřispívala. Ale vzhledem k tomu, že se s manželem opět chystáme do Artu, dolehla na mne intenzivní potřeba to s někým sdílet....... 😉

barabasek
3. kvě 2010

Ahojky Suvik moc rádi tě tady zase vidíme a sdílej sdílej 🙂

suvik
3. kvě 2010

Po 4 neúspěšných IUI, léčbě v Praze Podolí a dlouhé přestávce ponechané přirozenému snažení, kdy se zázrak nestal, opět vyrazíme do Artu. Nabídnou nám IVF, tak se na to pomalu připravuju. I když nerada, naše diagnóza zní: idiopatická sterilita. Po 4 letech snažení jiné řešení nevidím.

suvik
3. kvě 2010

ahojky barabasku, ono v podstatě není co psát. Během skoro roku, co nic-pod lékařským dozorem neděláme-se mi vlastně žilo celkem dobře. Zní to asi hloupě, ale když nic nedělám(teda kromě domácího snažení) neupínám se na každý termín mrchy a když dorazí, tak to beru jako přirozené a nepropadám smutku jako např. po IUI či prednisonové léčbě, kdy mám přesně spočítané, kdy dorazí a plánuju si, kdyby bylo miminko a když pak není jsem v háji.
Takže když nedělám, jse v relativní pohodě(i když to tak vůbec není)

suvik
3. kvě 2010

jiank celková doba snažení je právě: 4 roky ☹

suvik
3. kvě 2010

a kdyby bylá jiná cesta k mimískovi než IVF, půjdu tudy, ale jak jsem se přesvědčila,není. A manželovi můj nynější přístup připadá laxní a přiklání se k IVF, tak do toho půjdeme 😉