ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
13. črc 2010

jo náběry to jo to dělaj ,aby upravili kdyžtak dávky .. 😎 tak holky vidíte neni to v artu tak špatný 😀 😝 i krev vám vezmou,ba ne já si fakt nemůžu stěžovat,ale ten hyperstimulák jsem měla i v artu ..a i jiné holky ..občas to neuhlídaj pořádně

provence
13. črc 2010

No já měla 19l vody v břiše a když ty otoky začaly sestupovat byla jsem jak chlapeček. Doktor v ARTu mi řekl, že mě to pravděpodobně bude zase čekat, ale zkusí to uhlídat, abych nemusela do nemocnice. Jinak se prý říká, že hyperstimulační synrom naznačuje, že se to povedlo.
A dvojčátek se neboj, najednou jsem doma měla tři děti. Všichni říkali, že nemůžu zvládnout děti, práci a navíc učení (občas přednáším o lidských právech). Chtělo to jen zorganizovat si čas a stíhám i teplé večeře.

Dobrou noc

lenkacar
13. črc 2010

mě řekli ,že je šance ,že se to povede,když je hyperstimulák.. a prd velebnosti ..nepovedlo se ,nějak jim nezapadam do tabulek,no já jsem odulá i po prednisonu,myslim ,že i ten mi zadržuje vodu,někdy lítám celou noc a oplasknu na chvíli..

provence
14. črc 2010

Ahojky, budu držet palce ať to vyjde na podzim a bez OHS. Problém je, že každý člověk reaguje na léky úplně jinak. Já jsem při stimulaci i po prednizolu OK, ale začalo to až si embrijka začaly dělat své hormóny. Zkusila jsi na ty otoky Aloe vera nebo bílý čaj? Kamarádka, která je doktorka mi to doporučila. Prý to pomáhá buňkám čistit se a zlepšují prostupnost buněčné membrány pro ionty, které na sebe váží vodu.

baronek
14. črc 2010

Tak koukám, že se zase vůbec, ale vůbec nechytám 🙂 Jenom doufám, že mi udělají všechna vyšetření a nebudu muset za nic bojovat jako Leni, protože vlastně ani nevím, jaká vyšetření se mají dělat 😕
Jinak vzít si tři děti musí být docela makačka a držím pěsti. Já vůbec nevím, zda bych to zvládla, vzít si cizí dítě a čekat, jaký bude, když ho nemůžeš k nikomu přirovnat.

lenkacar
14. črc 2010

baronku jakto že se nechytáš ,ale prosimtě ..tak se ptej polopatiko

lenkacar
14. črc 2010

to jsem nezkusila díky za radu .. 😎 ,jsem fakt hnusně odulá hlavně podbřišek je teda sado maso ..

baronek
14. črc 2010

musím si dát do vyhledavače, co je hyperstimulace a o práškách nemám taky žádný tušení, ale to se začnu asi chytat, až mi ten kolotoč taky začne.
Leni, ležíš v posteli nebo na lehátku na zahradě?

lenkacar
14. črc 2010

tovíš dřepim v 8patře v paneláku spocená jako prase ..to jo bud si to najdi a ono tomu opravdu nejlépe porozumíš až naskočíš,, do vlaku..,,

baronek
14. črc 2010

Panelák ti vůbec nezávidím 😎 ale v práci to není o moc lepší 😖 a to mě čeká 60 km autem bez klimačky 😀
Už jsem si to našla a musím říct, že se všeho bojím čím dál tím víc, ale zároveň se těším, až to začne. To čekání je nekonečný.

lenkacar
14. črc 2010

to ne ,dopředu se neboj to je nesmysl ..někdo to snáší bez nejmenších obtíží.. 😉 copak ten náš suvíček

baronek
14. črc 2010

taky jsem na suvíka myslela a držím pěsti 😵

lenkacar
14. črc 2010

myslim ,že to klapne ..musí jinak moje naděje pohasnou..

lalina846021
14. črc 2010

Ahojky holky moje!
Už mi bylo po vás smutno...................to horko už je děsný,ale zaselepší než kdyžpořád pršelo..................vůbec vás nestíhám dočítat............pořád jen makáme na baráčku,ale už nás to začíná byvit,konečně se to začíná rýsovat a hlavně už nebouráme ale stavíme 😅 🙂 😎 😎
Všem vám držím pěstičky a doufám že se na nás všechny to štěstí už taky konečně usměje..............jinak u nás nic nového,hlídač roste a ten už má svůj baráček hotový!

všechny zdravím a zase brzo napíšu,hned jak bude volná chvilka,furt makáme nebo jsem v práci a k tomu jsme dneska ještě skládali 37 metráku uhlí ☹ 😖 😝 strašný ale za 2 hoďky jsme to zvládli................tak zatím pa

Suvíku držímpěstičky a ať se mimísek pořádně uhnízdí 🙂
leni doufám že už je ti líp,pěkně odpočívej 😉

lalina846021
14. črc 2010

Tady vám posílám samovo vilku,tu mu udělal páníček,má jí pěkně zateplenou............už v ní pěkně spinká a hlídá nám baráček...................zatím pa pa

baronek
15. črc 2010

Dneska to vypadá, že nepadneme vedry, tak mám radost 😀
Bouda pro Sama je krásná. Taky jsme chtěli takovou, když jsme si přivezli Baronka, ale bohužel jsme mu udělali pelech v posteli 😖

suvik
15. črc 2010

suvík se hlásí 🙂

je bezva, že na mě myslíte, ale zatím nemám žádné zprávy. Ani dobré a ani ty špatné. Dnes jsem 25 DC. Břicho mě bolí strašně.
Obvykle mrcha dorazí 24-26 DC, takže jsem "plná očekávání".
Embryotransfer jsem měla minulý týden v úterý.
Test nedělám, čekám 😒

suvik
15. črc 2010

Nijak neležím a ani se nějak zvlášť nešetřím.

baronek
15. črc 2010

já bych to čekání taky zaháněla prací, protože ležet a čekat je na zbláznění. S testem bych ale nevydržela čekat, s tímhle před tebou smekám 😎

dashi
15. črc 2010

Ahoj holky, můžu se vtírnout?
Něco o sobě: 2x jsem podstoupila IUI s bývalým partnerem, oba jsem byli vpořádku, nikde žádný zádrhel. Prošli jsem si všemy možnými vyšetřeními (Mojžíšová, laparka, genetika..) Bohužel jsme to jako partneři nevzvládli a po několikaletém soužití se rozešli.

S novým partnerem jsem si myslela, že otěhotním o "106" on sám má 2 děti z předchozího vztahu, jenže se nezadařilo. Tudíž znovu návštěva Artu, kdy už jsem rozhodlá, že IUI podstupovat zbytečně nebudu a čeká mě IVF. A jak to tak čtu, tak nejdřív až v září.

I když jsem četla diskuzi, mám dotaz. Stimulovat se začíná při dostavení MS a před tím musí být léčba schválena od pojišťovny?

suvik
15. črc 2010

baronek-test pro jistotu doma nemám, jinak bych už nevydržela a čurala na něj 🙂 . Pokud MS nedostanu dokonce týdne, testnu se, dřív ne. 😉

suvik
15. črc 2010

dashi-stimulovat jsem začala 2-hý den cyklu(tzn. 2-hý den mestruace). Se schalováním nebyl problém, mám VZP(111). Vlastně jsme vůbec nic neřešili, v Artu zařídili vše za nás.

dashi
15. črc 2010

Suvik, dík za info a ty jsi byla na 1.IVF? No, já mám Ministerstvo vnitra, tak snad nebude problém. Podle propočtů bych začla stimulovat až začátkem září, jelikož se mám objednat při prvních MS ohledně výsledku a kontroly. A kolik se tak doplácí pokavaď máš jen IVF (léky a zamražení)?

provence
15. črc 2010

Ahojky dashi, já jsem také pojištěná u MV. Nebyl problém. první konzultaci a ARTu jsem měla v červnu a od tohoto úterý jsem začala stimulovat. Je pravdou, že jsem IVF měla už schválené z dřívějška a naný šlo jen o léky.
Doplatek za léky se liší podle toho jaké ti naordinují a jak na ně budeš reagovat. Myslím, že pokud buděš chtít puregon nebo gońal jsi tak na 3500 - 4500,-Kč. Ale jak říkám je to jen můj odhad.

Mikromanipulace – ICSI (intracytoplasmatická injekce) – max.výše úhrady 8.000,-
– Předběžná úhrada (úhradu nutno provést v den OPU) 4.000,-
– Doplatek dle fertilizace oocytů (úhradu nutno provést v den ET) 4.000,-
Prodloužená kultivace embryí (úhrada v den ET) 2.700,-
Kryokonzervace embryí (uchování nadbytečných embryí pro eventuelní budoucí přenos)(úhrada v den ET)
2.500,-
Kryokonzervace spermií 2.000,-
Rozmrazení spermií partnera 1.200,-
Kryoembryotransfer (KET) rozmrazení a přenos embryí (úhrada v den KET) 3.300,-
Asistovaný hatching (mikromanipulace – narušení vnějšího obalu embrya) (úhrada v den ET) 4.000,-
MESA, TESA, TESE – (mikrochirurgický odběr spermií z varlete či nadvarlete – výkon IVF laboratoře) 12.000,-
Ostatní platby nad rámec úhrady zdravotních pojišťoven (úhrada v dev OPU - narkóza) 1.000,-

lenkacar
15. črc 2010

zdravím holky ..je mi o trochu líp ,ale furt to nejsem já ,zdravej lenýs 🙄 suví vydrž .. 😎 bouda bezva .. 😉 zdravím novou tvář

suvik
15. črc 2010

dashi-provence Ti to už napsala, vyčerpávající odpověď 🙂

lenkacar-držím, ale po každé když jdu na záchod jsem přesvědčená o tom, že je rozhodnuto ☹

lenkacar
15. črc 2010

suví a ty jsi nebyla ani jeden den doma? po opu jo ne?já bych taky potřebovala chodit do práce,dá se to?

dashi
16. črc 2010

Ahoj holky,
Provence díky za vyčerpávající informace. No já jsem tak předběžně s takovýma částkama počítala, ale co by člověk nedal aby měl dítko.
No, my ke všemu rekonstrujeme baráček, tak mám spíš starosti kolem baráku a nepřemýšlím tolik co a jak bude a jak to dopadne. I když až si budu píchat injekce, tak psychika asi začne fungovat 😉

baronek
16. črc 2010

Ty částky jsou opravdu děsivý. V našem případě se opravdu dostaneme ke 30 tisícům, takže šetříme a dovolená v nedohlednu 😢 a koukám, že rekonstrujeme nebo stavíme baráček každá 😲 Alespoň máme nějakou zábavu a nemyslíme pořád na blbosti, co?

baronek
16. črc 2010

Holky a jak dlouho probíhá stimulace? Jeden cyklus a když je to v poho, tak se provede odběr nebo déle?