ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

baronek
7. lis 2010

@lenkacar koukám na ty samé pořady 😀 Já jsem nevydržela ležet ani jeden den, tak uvidíme. Zítra ale ještě zůstanu doma a budu se šetřit. Jako naschvál nám určitě přivezou zboží, tak abych se tomu vyhla 😲

lenkacar
7. lis 2010

baronku to se šetři ..už by to bylo zavrtaný to je jasný ,ale přeci jen ..těžkýho nic .. 😉

baronek
7. lis 2010

@lenkacar to si piš, že nic těžkého nehodlám zvedat 😀 I koš s prádlem jsem si nechala Fandíkem přinést k sušáku 🙂 ale jinak dělám všechny běžné domácí práce, potřebuju trochu pohybu, já nejsem ležící typ ani to čtení mě v téhle situaci nebaví 😠

lenkacar
7. lis 2010

to je jasný to ti neublíží naopak prokrví sliznici .. 😉 je dobře ,že do toho muže zapojuješ ..to já jsem furt doma sama..

kinguse
7. lis 2010

holky,podle čeho se rozhodujou kolikadenní embrya zavedou? Můžu do toho taky mluvit nebo je to jen na nich? Popř.kolikadenní jsou nejlepší?

baronek
7. lis 2010

@kinguse bohužel neumím odpovědět 😒

lenkacar
7. lis 2010

rozhoduje o tom embryolog,ale jak tam udělala kámoška čoro u michálka ten řekl ,že by ses měla ty sama rozhodnout ..já jsem pro 3denní embrya..prodloužená kultivace nevyhovuje úplně každému ..

kinguse
7. lis 2010

@lenkacar ..já jsem právě slyšela,že nejlepší jsou 3-4denní embryjka. Jinak já ani nevím,co je prodloužená kultivace. Já bych chtěla spíš ty 3-4denní. Myslím,že dárkyně by měla jít na odběr zítra nebo v úterý,tak jsem zvědavá,kdy mi zavolaj.Chcem použít i manž.čerstvý spermijky,tak michálek slíbil,že se ozvou. No,tak až se z laborky ozvou,tak zkusím navrhnout. Začínám být trošku nervózní 😖

lenkacar
7. lis 2010

zkus říct že nechceš prodlouženou kultivaci a uvidíš .. 😉 3denní jsem myslela nepočítaje den odběru 😉 ,takže vlastně 4 😉 myslim že u dárkyně nebude PK.. 😉

baronek
8. lis 2010

@kinguse tak to je super, jestli má být už odběr, ale ten samý den by měl jít manžel taky 🙂 a je divný, že tě přesněji neiformujou. V ARTU prostě komunikace vázne, já to zažila tedy jen mezi doktorem a sestřičkama - každej mi říkal něco jiného a pak si vyber 😠 Moc držím pěsti 🙂

lenkacar
8. lis 2010

king to je jasný v den odběru tam musí manžel .. a já bych šla s ním a koukla na maminku svýho děcka 😉

kinguse
8. lis 2010

čus,tak máme 5vajíček a zítra řeknou kolik embryjek. Transfer by měl být ve čt. Holky když se z těch 5 oplodní třeba 3,zamražujou jen jedno nebo až min.2ks?

baronek
8. lis 2010

@kinguse uričtě zamrazí i jedno.Ty si chceš nechat zavést dvě embryjka???? A manžel tam dneska byl?

lenkacar
8. lis 2010

king já nevim mě to tam přijde poslední dobou dost pošahaný co se mražení týče ..takže spíš to bude pro vás překvápko na poslední chvíli.. 😒

kinguse
8. lis 2010

dr mi jednoznačně v mém případě doporučil zavádět 2! Ale zítra budou volat z laborky,tak uvidíme,jak se domluvíme. Dneska jsem se jen ptala na počet vajíček a vyhnala tam manžela,tak snad se povede něco oplodnit!!! Jsem napnutá jak struna a mám dost smíšený pocity.Posl.dobou slyším ze všech stran,jakej je reprodukční medicína jen byznys,že hned "nutí" do IVF,popř.darovaných vajíček či spermií,i když je kolikrát i jiné řešení..fakt už nevím,co si o tom mám myslet. No,prostě jsem si řekla,že pokud to nevyjde,tak hlavu vzhůru a budu se snažit zjistit si další info ohledně mýho "problému"

lenkacar
9. lis 2010

king dej 2 ,je to jistota a oni ty dvojky málokdy vyjdou .. 😉 a když tak se nepo..co?

kinguse
9. lis 2010

tak máme 5vajíček, všech 5 se oplodnilo,tak uvidíme,jak se budou držet dál 😉
@lenkacar...já to nejdřív hodně řešila,ale jak píšeš,jednoznačně 2..stejně to většinou na dvojky nevyjde. Já ani nemám strach z dvojčat,že bych to nezvládla..zládly to jiný,tak proč ne já,taková matka pluku 😀 ...spíš bych měla strach z rizikového těhu a to že bych musela rodit císařem...já mám ze svýho prvního porodu samý pozitivní zážitky (kromě bolesti 😝 ) a chtěla bych to ještě jednou zažít!!!
...a nebojte, přeju to mooooc každý z vás!!! 🙂

lenkacar
9. lis 2010

king bezva přístup ..držím paluchy dál.. 😉

baronek
10. lis 2010

@kinguse moc držím pěsti, aby se všechna embryjka vyvíjela 🙂

lenkacar
10. lis 2010

king kdy bude den D?

kinguse
10. lis 2010

holky dík, den D je zítra! 😉

kinguse
10. lis 2010

jsem zvědavá,kolk z těch 5 bude OK a jestli třeba zbyde na zamražení! Ale já jsem optimista, nám to vyjde napoprvý 😀 😀 😀 ..ale mám pocit,že takové jste byly i vy,co? 😅
Zatím počítám s tím,že půjdu normálně v pondělí do práce,nějak to dopadne!

lenkacar
10. lis 2010

king je dobře ,že jsi optimista .. 😉 zítra na tebe budu myslet ,aby je šoupli pěkně do peřiny na to správné místečko 😉

lenkacar
10. lis 2010

vladís pekl roládu podle babicy a neptejte se jak ten lepivej výtvor dopadl..v telce je to jednoduchý ,ale nápln je dobrá

kinguse
10. lis 2010

@lenkacar 😀 😀 😀 ..hele ale doufám,že si ocenila snahu!!!..příště by se na to mohl vyprdnout 😀 To ten můj neumí ani míchaný vajíčka 😝

macinaz
10. lis 2010

@kinguse přeji hodně moc štěstíčka a budu na tebe myslet 😉

lenkacar
10. lis 2010

jasně ..snaha se cení ..tak jsem ochutnala a myslím ,že mám dost 😝 😀 😀 😀

kinguse
10. lis 2010

@macinaz ..dík moc 😉

baronek
11. lis 2010

@kinguse myslela jsem na tebe, tak snad dopadlo všechno dobře 🙂

lenkacar
11. lis 2010

taky jsem myslela 😵 😵 😵 😵 😵