ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

mladamamka
26. lis 2010

Ahoj holky. provence prosím Tě jak ta endometrióza probíhala u tebe a jak tě léčili. Já penízky teď na umělko nemám, ale ráda bych věděla jak to léčení probíhá. Děkuju.

baronek
26. lis 2010

@lenkacar já jsem se taky Čutky lekla, protože jsem to nevěděla a úplně jsem ztratila řeč a to jsem se ho chtěla i na něco zeptat, ale zapomněla jsem to ☹
@provence a pohlaví je tajné nebo nám to řekneš???? Jo a já jsem taky z okresu Český Krumlov 🙂

provence
26. lis 2010

Ahojky, co se týče endometriósi je to na ...... . Zjistili mi to v 16 letech, kdy jsem byla pomalu 5 měsíců v nemocnici a nevěděli co mi je. Po laparce půl roku orgametril, což u mne nezabrala. Tak mi zastavovali cyklus depo proverou a nic nezabralo. Pak sineral nic. Vždycky mi udělali laparku a odstranili co se dalo, ale výsledek nula.U mne je problém, že na to přišli moc pozdě a mám to v celé pánvi. Dobrá zpráva je, že IVF vyšlo vždy na poprvé.
baronek s manželem jsem se domluvili, že to nikomu neřeknem. alespoň zatím.

mladamamka
26. lis 2010

Tak to máš dobrý. u mě 2 IVF a nic. Tak nevím. uvidím co mi příští týden řekne můj gyndař. Jak to budem řešit. Já první mám přirozeně.

lenkacar
26. lis 2010

@provence neříkej že už to bylo vidět?

provence
26. lis 2010

Na genetickém ultrazvuku ano. Hned jak tam přijdeš tak se tě ptají zda to chceš vědět. Doktorka nám řekla, že to máme brát s rezervou. Říkala tak na 8O - 90%. Na tom ultrazvuku byli vidět i prstíčky. Mimi si zrovna intenzivně jeden cucalo. 😉

lenkacar
26. lis 2010

nekecej to muselo bejt krásnýa už takhle brzy že to je vidět jsem překvapená 😵 a mile 😵

provence
26. lis 2010

Opravdu, bylo to úžasné. Manžel se už nemůže dočkat dalšího. Fajn je, že víme, že mimi nemá žádný roštěp a vše je tam kde má být. Teď budou kontrolovat jen srdíčko a stanoví přesný datum porodu. Máme si přinést CD a ultrazvuk nám natočí.
Když jsem švagrové ukázala fotky z UZ tak byla taky přrkvapená. Ona byla jen ve 20tt.

lenkacar
26. lis 2010

ještě jestli můžu poprosit jak ses musela dopředu objednat?

provence
26. lis 2010

Objednávala mě doktorka, chtěli aby to vyšlo 13+4. Volala tam asi cca 14 dopředu a teď to bude asi také tak. Kontrolu mám 19+0 a na ultrazvuk se jde 20 - 21tt.

lenkacar
26. lis 2010

@provence takže tak nějak v 11tt,jo dobře ,dam s ní řeč ,pokud bude o čem a vše proběhne na kontrole příští pátek dobře 😉

dashi
26. lis 2010

@macinaz koukala jsem na tvoje fotečky, a na ultrazvuku máš 23.11. něco po 14 hodině, tak to jsme se v artu zrovna minuly 😎 Já byla zrovna po transferu 😉

Holky jinak já na Dr. Čutku nedám dopustit, je to fakt odborník 🙂 i když při prvním setkání jsem taky měla broblém se nesmát 🙂

lenkacar
27. lis 2010

@dashi jo to že je odborník mi taky došlo ,ale oba jsme se s manželem hrozně lekli,jednu chvíli jsem myslela ,že spadne i pod stůl,byl to docela hroznej zážitek,asi kdyby to člověk čekal tak je to jiné 😉

dashi
27. lis 2010

@lenkacar Já u něj tenkrát byla ještě s bývalým partnerem než jsme začali chodit do artu, jen tak jsem chtěla vědět proč nám to nejde. Jo, tenkrát mi našli "nějakou nenormálnost na alele" a partnerovi nějakou mutaci, proto nám taky v Artu doporučili ivf a pgd, ale to už je minulost. Jinak mi z genetickýho rozboru zjistili, že mám sklony k tromboze, tudíž můžu listovkou předcházet problémům s tím spojených. A to mi Dr. tehdy řekl, že to mám u něj spočítaný až budu těhotná ohledně různej testů a plodovka mě určitě nemine, ale ta souvisí i s mojim věkem. Uffff jsem se nějak rozepsala 😝

lenkacar
27. lis 2010

@dashi tak to mám stejnou mutaci jako ty ..s tou trombozou a i o plodovce mluvil 😠 ☹ ,listovku jsem jedla pokaždé při pokusu i před..

dashi
28. lis 2010

@lenkacar no já se jí taky snažím dlabat, teď teda pravidelně už kvůli mimču 😉 , ale jinak jsem s pojídání prášku na čtýru 😝 No dneska mě začaly pobolívat prsa a mám žaludek jak na vodě 😝 Tchýně peče kachnu mám na ní docela chuť, jen ty vůně mi teda vadí 😝

lenkacar
28. lis 2010

@dashi že by?moc bych ti to přála .. 😵

macinaz
28. lis 2010

@dashi Ahojky,na UZ jsem byla po dvanácté,oni mají špatně napsaný čas 😒

macinaz
28. lis 2010

@lenkacar držím moc pěstičky,aby vám to vyšlo.A co už něco víš,nebo stále čekáš? 🙂

Na plodovce jsem poprvé také nebyla,šíjové projasnění mi dělali když jsem šla na redukci,úplně všechno zkontrolovali změřili a tak,bylo to vážně moc hezké a zajímavé.

lenkacar
28. lis 2010

maci až v pátek ..do té doby čekání 😝

macinaz
28. lis 2010

@lenkacar já jsem,ale zmatkař,vždyť to vím,že to ti to povedlo,začínám mít tady v těch jménech zmatek 😀

lenkacar
28. lis 2010

@macinaz 😀

ira13
28. lis 2010

@provence Ahojky, tobě se podařijo otěhotnět s endomeriosou? Mě jí zjistili při operaci mimoděložnído těhotenství.Jinak bych nevěděla že ji mám. Nemám žádné problémy ani léčbu. V caru říkaji že by to mohla být příčina toho že se to nedaří, ale dokud jsem o ní nevěděla otěhotněla jsem 2xpřirozeně. A teď to nejde ani s pomocí doktorů.

dashi
28. lis 2010

@macinaz aha, jsem si říkala, že bych tě podle fota asi poznala, tak bych na tebe houkla 😉 🙂
lenkacar nechci si dávat planý naděje po minulém neuspěchu, spíš to příkládám k tý hromadě prášku, ostatně po estrofemu jsem dostala kopřivku, nejdřív jsem si myslela, že mě něco poštípalo, ale když jsem měla pupenec jeden vedle druhýho tak jsem šla přečíst leták a ono jo. No co by člověk pro mrňouse nevydržel, Dr. říkal, že se s tím ještě nesetkal a že mi to vysadit nemůže, tak jsem se namazala pudrem a bylo 😅

lenkacar
28. lis 2010

@dashi já jí mám po utrogestanu a taky se mažu a trpím 😖 ještě chvíli musim vydržet 😖 ,já vim dashi já taky radši na příznaky nekoukala ,protože to opravdu můžou dělat ty léky ,mě začly prsa trochu až docela dlouho nějaký 11den snad a doted mě nijak moc nebolí ,nezvětšily se .. a kámošla měla po utroši balony a těhu nebyla 😕

provence
28. lis 2010

Ahojky ira13, podařilo a to mám těžký stupeň a policystické vaječníky. IVF má při endometrióse výhodu prodloužené kultivace. Embrio je v děloze a nemá už tendenci cestovat. Tak je menší riziko mimoděložního těhotenství. Myslím, že nejlépe mi pomohl pobyt ve Fran. lázní.

dashi
28. lis 2010

@lenkacar co člověk nevytrpí cooo 😉 🙂 já utroš nemám, zavádím crinone, ale ono je to ostatně jedno, kopice hormonů 😒 já teda holky nevím jak vy, ale já po nich docela připírám a to jím docela zdravě a nepřecpávám se, no kdybych jedla to na co mám chutě tak mám snad metrák 😀 hodně mi to jde do břicha 😲
taky mě prsa extra nebolí, jen když si máčknu na bradavky, ale jak říkam přičítám to těm hormonům, holt si musím ještě pár dní počkat než budu testovat 😎
lenkacar a ty jsi před tím rokem zkusila KET?

kinguse
28. lis 2010

ahoj holky,teeeda tady se to těhotenstvím nějak rozjíždí..to se dobře čte 😉 Já snad taky přibydu, na testu / /, ale ještě nejuchám,uvědomuju si,že je ještě brzo. Ale věřím,že to bude dobrý a negativa si nepřípouštím 😀
tak se všechny držte!!!
@lenkacar ..v pátek jdeš na srdíčko? Já jdu na krev a UZ,tak třeba se uvidíme 😉

lenkacar
28. lis 2010

@kinguse to je škoda ,my tam budem až na půl 4 ☹ manža jinak nemohl.. ☹ jo dashi před rokem byl poslední KET

lenkacar
28. lis 2010

@kinguse je moc dobře ,že máš// ani já se ještě neraduju takže tě chápu 😉