ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

baronek
2. únor 2011

@lenkacar o funkci jsem se přihlásila sama a doufám, že nebudu litovat 😀

ira13
2. únor 2011

Ahojky tak jsem konečně tady.Koukám že většina má nějaký bacil. Já měla taky nějaký. V neděli jsem strávila na záchodě a nevěděla jsem jestli to bude lítat horem nebo dolem. 😝 😝 Kontrola v ARTU HCG 0 Michálek neví co se mnou.Vše je v pořádku a embria se nechytají. Poslal mě na imuno,ale to stejně jistí Prednisonem tak tam asi problém nebude.Byla jsem tam 40 minut a na nic nepřišel, To je nejhorší když neví čím to je.Na závěr mi řekl že jsem s partnerem krátce že se to může povést přirozeně.Tak asi jsem spíš případ pro psychologa a ne pro gynekologa. 😝 😀

macinaz
2. únor 2011

Ahojky holky,dnes jsem byla na kontrole u své gyn. je vše v pořádku,to jsem ráda,že už nemusím nic absolvovat. Ale musím kní v březnu na kontrolu,jelikož mě to tak příšerně bolelo,že mě raději nechala být.
Dnes mě kamarádka chce vytáhnout na večeři,že taťkové budou hlídat,snad mi to nějak pomůže,spíš se přecpu a bude mě bolet žaludek jako vždy 😀 😀 jinak mi je lépe a jsem rozhodnutá zkusit inseminaci,ale nevím kolik by to stálo,když už mi pojišťovna nic nehradí.sice ještě nějaký ten měsíc musím počkat.Zítra budu volat do Prahy na imunologii a objednáme se na kontrolu,aby jsme měli jistotu,že je vše vpořádku,Ještě čekám na testy z genetiky,tak snad to bude vpoho 😒

macinaz
2. únor 2011

@ira13 mě ten prednison na ty alergie začal poprvé zabýrat až po půl roce,a kam vás poslal na imuno?Určitě to potom imuno bude dobré a povede se,nám se to také takhle povedlo

baronek
2. únor 2011

@macinaz inseminaci máš 6x do roka zadarmo a vy máte svoje spermijky, tak vás to stát nic nebude, jedině nějaké hormony, abys měla třeba dvě vajíčky, to je super, že takhle přemýšlíš 😉

macinaz
2. únor 2011

@baronek já myslím,že nás to bude něco stát,jelikož mě na zavádění spermijek budou uspavat,takže okolo té 10 000 za uspání a UZ při závádění asi dáme,no budu se muset optat v ARTu,myslím,že se to i taklhe může povést,když jednou se to povedlo,ale bohužel to bylo biochemické těhu 😠

baronek
2. únor 2011

@macinaz vy jedno IUI máte za sebou? A stálo vás to 10 000??? Mně to připadá hrozně moc za narkózu ...

pepek007
2. únor 2011

@macinaz Maci já jsem se setkala i názoram jak Budějckých tak i Pražských Dr, že je to imuno v podstatě blbost když to mám laicky přetlumočit, že kdyby měla ženská alergii na embrijka např. tak by to v životě žádný prednison nevyřešil a prostě by neotěhotněla ale že je to spíš psychicky že tam car lidi pošle oni konečně najdou nějakej důvod proč to nejde a ženská se upne na něco jinýho a jak je ok tak pak otěhotní - no nevím co si o tom myslet koukala jsem na to jak jojo ale pravda, že jedinný Podolí tohle uznává jinak celkově s ek otmu moc Dr nijak extra jako k problému nestaví, tak nevím. Já nevím co pomohlo nám zda tohle nebo něco jinýho takže to radši ani neřeším ale je to zajímavý 😉 genetika bude ok uvidíš to byl jsi neměla jednoho zdravýho prcka už v pohodě 😉

pepek007
2. únor 2011

@macinaz jj mě taky tak nějak cca 6 měsíců 😉

macinaz
2. únor 2011

@baronek máme za sebou nepovedené IUI už 3x,ale to ještě nebyl Davídek,tak nám to hardila pojišťovna,ale teď si myslím podle toho,kolik jsme platily za monitorovaný ET,tak jsem dala necelou půlku
Když víme,že mám tu alergii a bude zaléčená,tak snad by se to mohlo povéct a vyplnit tak čekání na další IVF

ira13
2. únor 2011

@macinaz Ptala jsem se co mi doporučí, je mi jedno kam pojedu.Říkal že v Plzni dělá i stěry z čípku a pokud mi nevadí jet tam 3x že paní doktorka je jedna z nejlepších v republice.

pepek007
2. únor 2011

@ira13 imuno a genetika je třeba doplnit k těm základním vyšetřením jako spg, průchodnost a hp a pak se uvidí, kde je zakopanej pes 😉 akorát je to všechno na delší lokte 😒 myslím, že imuno dělá Plzeň a Podolí jinak asi nikdo jinej ... 😉

baronek
2. únor 2011

@pepek007 s tím s tebou nesouhlasím, že je to psychický, z části jo, ale věřím, že když ti něco najdou, tak dostaneš něco proti alergii, ale nevsugeruješ si to a ono to zmizí .... takhle jednoduchý to určitě není

baronek
2. únor 2011

@macinaz to jsem zvědavá, co ti řeknou v Artu 😒

pepek007
2. únor 2011

@ira13 to je pravda kámoška díky ní má přirozeně chlapečka a před tím měla 2x neúspěšný ivf 😉 tam berou stěry z čípku i hnedka po sexu a monitorují všechno fakt promakaný takže zjistí zda spermie doputují kam mají nebo zda už jsou mrtvý hodku po sexu atd. byli s ní taky mno spokojený ale pak jim to šlo přirozeně pač zjistila kde byl problém a nemuseli na žádný další ivf 😉

pepek007
2. únor 2011

@baronek já neříkám že s tím souhlasím to pozor jen že jsem se s tím sektala když se mě na to dr ptali kde je u nás problém 😉 v žádným případě to neodsuzuju nám to pomohlo a nejednala bych jinak zase 😉

baronek
2. únor 2011

@pepek007 🙂

macinaz
2. únor 2011

@pepek007 já myslím,že mi imuno pomohlo,jelikož jsem se na nic jiného před tím neupla a byla jsem natom stále psychicky stejně 😒 ani nevím jeslti to teď nebylo tím prednosonem,že mi ho v ARTu pak vysadily,jsou to hrozné spekulace.Mám strach s genetiky co přijde jelikož znám jednu paní a ta mohla mít jenom kloučky.Už jsem se setkala i s paní v ARTu,že jí dělali genetiku embrii,aby věděli jestli je to klouček nebo holčička a podle toho jí zaváděli co pro ní bylo zdarvotně dobré

lenkacar
2. únor 2011

@baronek mě třeba michálek i špička to imuno nijak nedoporučovali ,že je na to stejně jenom prednison a nic jiného krom sexu s gumou ,taky mluvili ,že je to spíše zbytečné ,no tak to dodržujem a uvidíme

baronek
2. únor 2011

@lenkacar a mně si prednisonem tedy asi jistí .... při Et jsem ho určitě neměla ☹

ira13
2. únor 2011

@macinaz myslím že IUI je úplně zdarma i když jsi už vyčerpala hrazené 3 pokusy. Mě IUI také nabídl,ať se něco děje než budu mít hotová vyšetřění, mám přijet v půlce cyklu a pokud bude ovulace v levo ,zkusíme to. Narkózu možná budeš platit 1000,-Kč jako při OPU.

lenkacar
2. únor 2011

@baronek já si ho taky nasadim tu chvíli to vydržim

pepek007
2. únor 2011

@macinaz já jsem před Podolím a imunem měla 2x biochemický těhu takže si myslím, že i nám to pomohlo - no jasný spekulace to budou vždycky když to nedopadne jak si člověk přál a tím pádem začně pátrat po příčině a spekulovat ale težko říct 😒 Maci neplaš to moc předbíháš a bojíš se toho možná i zbytečně 😉 počkej si na ty testy a uvidíš ale já si myslím, že to nebude váš případ 😉to je pak nějaký to ivf s PDG jak se vybíraj jen nějaký vhodný embria a holky jen ne? Nebo si to pletu? 😒 to je pak finančně docela pecka ...si pamatuju že jedna holčina z koníka to taky přes Art měla 😒 ale nevím jak to pak dopadlo úplně se odmlčela ☹

macinaz
2. únor 2011

@ira13 no já ale nevím co ta moje pojišťovna,když už mi nic nehradí
taky jsme to před tím zkoušeli a doplňovali tím to čekání na vyšetření

pepek007
2. únor 2011

@lenkacar Leni mě taky říkali, že je to zbytečný, že stačí 3 měsíce sexovat s kondomem a nasadit Prednison jako né že by mi to nechteli napsat to ne ale snažili se mi to vysvětlit s čím nejspíš přijedu s jakým verdiktem 😉

lenkacar
2. únor 2011

@macinaz já taky myslím že budeš mít tu narkozu za 1000,- že to je prostě placenej výkon

macinaz
2. únor 2011

@pepek007 jj je to cenově dost drahé,myslím,že jenom to se točilo okolo 50 000,-

lenkacar
2. únor 2011

@pepek007 mě taky ..a taky jo ..prednison a gumi sex..kdyby to dali hned bez keců tak by si člověk ušetřil cestu

baronek
2. únor 2011

ale pomůže prednison, když ti ho nasadí ani ne týden před KET?

pepek007
2. únor 2011

@macinaz jo jo to máš pravdu tak nějak to bylo + - a si vem že to zaplatíš a nemusí to vyjít 😢 to je pak rána jako blázen ....