CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

tulipanekps
7. únor 2009

ahojky, tak tady je víkendově ne-li pomrtvo... tak já jdu zase pokračovat v krasojízdě. teď jsem dodělala štrůdl se špenátem, vajíčkem, sýrem, hráškem, šunkou a cottagem. doufám, že se mi to povedlo a nehodí mi to nikdo na hlavu...

larri
7. únor 2009

Ahoj,mi se taky zda,ze v utery je pozde.Bude to vlastne paty den nebo jak se to pocita? OPU v patek a transfer v utery,ktery je to den? Mam takove smisene pocity.Pokud do zitra vydrzime,tak zacinam verit,ze je to silak a povede se nam to.Pokud nevydrzi,tak rika pritel,ze to tak asi melo byt a podari se priste.Uklidnil mne,at se nebojim,az budu chtit jit,tak pujdem,neni nic ztraceno,ale at vydrzim,jak to dopadne zitra.Ale videla jsem,ze je z toho smutny,protoze rano mne vzbudil,ze jsem porodila dvojcata a po tom spatnem telefonu musel jit najednou ven.Rikal,ze pujde odpo,zastavi se za synem a najednou vsechno zrusil. ☹

nitenka
7. únor 2009

larii já to znám můj přítel to 4 x neunesl byl až zlej jak to sním cloumalo je to fakt na ročné procházet IVF,ale máš fajn chlapa drží tě to ti moc přeju to je potřeba já se stímto musela hodně vyrovnávat sama.. Larii pokud do emryjko zmákne do uterka tak to bude velikej silák a je tam už veliká šance že se zakousne.. takže držím palečky ..... musíš bejt silná je to fakt boj a bohužel není to tak snadné jak si myslíme když vejdeme poprvé do caru.. Ale věřím že ten malej bojovník bude silnej držim palečky

aknyt
7. únor 2009

Larri, OPU se bere jako den nula, takže to úterý je čtvrtý den. My to měli taky tak - OPU ve čtvrtek, transfer v pondělí. Kdyžtak se jich na to zkus zítra zeptat, jestli by to nešlo dřív. Při 2. IVF jsem měla OPU ve středu a transferu už v pátek, takže to i dělají dřív. Moc na vás holky myslím a když to tak čtu, tak se začínám bát příštího týdne ☹ Ale nedá se dělat nic jiného, než vydržet... ach jo.

larri
7. únor 2009

Holky,nechcete dat srazik uz pristi tyden?

aknyt
7. únor 2009

Mohly bychom dát srazík. Akorát nevím, kdy budu mít OPU... ale kdyžtak se zúčastním až dalšího, kdyby se to sešlo obojí 😉

larri
7. únor 2009

A na kdy to asi vychazi? Zapomela jsem kdy jsi zacala pichat.

aknyt
7. únor 2009

Nevím, asi na čtvrtek nebo pátek. V pondělí bych to měla vědět, aspoň doufám.

nitenka
7. únor 2009

larii já klidně s tebou zajdu na kafíčko ,čajík 🙂

aknyt
7. únor 2009

Nitenko, já chci taky s váma 😉

nitenka
7. únor 2009

jasně něco naplánujeme..holky jdu už spinkat dobrou noc všem papa 😀

tulipanekps
8. únor 2009

já chci taky 😉 tak plánujme 😀

tulipanekps
8. únor 2009

dobrý ránko. 🙂

larri
8. únor 2009

ahojky,tak je konec.mam si zitra volat,ale pocitat s tim,ze je po vsem.Ale rikala doktorka,at nejsem smutna,ze mi nedozravaji vajicka,ale mam hodne moznosti.Urcite mi budou muset zmenit stimulaci.
Mozna,ze je to taky tou cystou,jak mne na to upozornovala doktorka na ultrazvuku.

Tuli a to se tam mam zase ted objednat na konzultaci nebo jak to je?

nitenka
8. únor 2009

larisku... Ahojky drž se... když koukám na tu situaci tak bude pro tebe lepší to zopáknout a pořádně podpořit at máš hodně vajíček a více šance na mražáčky... tohle kolo se nebude počítat takže než jedno emryjko bez velké naděje tak bych asi šla raději do dalšího uspěšnějšího pokusu.. ted tě podpořej a uvidíš že už to bude ok.... moc na tebe myslím... .. lari věř mi že dodalšího pokusu to rychle uteče a už se bude vědět co a jak .... 😉

larri
8. únor 2009

nitenko dekuji,ja jsem dneska nejak v pohode a v klidu.vcera to bylo o dost horsi.Asi to bude tim,ze ta embryolozka je hrozne prijemna a prislo mi,jako by to prozivala semnou.Ale jak rekla,zjistila hned jaka je pricina a da se to resit.
Jsem rada,ze jsem zjistila,ze to neni o bolesti,ale o psychice.Takze se nemusim niceho bat,jen doufat.
Nechci nic uspechat,tak to nechame zatim na kveten,cerven.

Nerikaly jste nekdo,ze o prazdninach se tam nedela nebo si to s nekym pletu?

tulipanekps
8. únor 2009

larri, to je v pytlíku... ach jo. je to beznaděj. možná jak píše nítěnka by snad i bylo lepší si to zopáknout. i když v takovém očekávání a naději to pro tebe musí být strašně těžký. moc mi to mrzí. 😢 tak si říkej, že to bylo tou cystou a že teď bez ní to bude lepší. 😔

žádost na pojišťovnu se může podat nejdříve za 3 měsíce, tak jestli si pamatuješ datum na zeleným papíru, tak od něj 3 měsíce. u mne to bylo 23. prosince, tak já si můžu požádat až/už 23. března. jinak musíš projít mrškou teď (únor), pak jeden cyklus (březen) a pokud bys měla mít dlouhý protokol tak ten další - dubnový cyklus už bys mohla na zastavovačku, nebo v případě opět krátkého (měla jsi teď krátký, viď) tak 2. den dubnový mršky. takže se objednej na někdy teď, vlastně to tak nespěchá, ale třeba bys mohla jít ještě na nějaké všetření, co já vím a schválení žádosti trvá cca 2 týdny. spíš se s nima na konzultaci domluvit co a jak ne jen nová žádost a: další prosím....

já to u sebe vidím tak, že se objednám a hlavně budu chtít vědět, co mi to udělalo s tělem. protože na 2. ivf mi kromě předoperačního nic nedělali. a nebude mi stačit konstatování, že pošleme novou žádost a dál nic. to ne. a co se dá dělat jiného... jestli píšou lázně nebo jestli píšou doporučení pro normální gyndařku a tak. no prostě to bude seznam jako bejk.

jo, holky, furt mě bolí vaječníky, občas dostanu i křeč. hlavně levý, který málo reagoval na stimulku. sakra, štve mě to, asi si dojdu k nim na kontrolu, jestli se tam něco nepodělalo. nepamatuju si minule, že by mě ty vaječníky tak bolely. chjo

larri
8. únor 2009

Jenomze Tuli,mi se ta cysta udelala pri stimulaci.Kdo mi zaruci,ze tam nebude zase 😠
A na dalsi budu chtit az v cervnu nebo v kvetnu a udelam si volno v lete.Ja kazde leto delam jako blbec,protoze nas zivi hlavne letni sezona.Uz SE VIDIM,JAK SI TAM PUJDU SEDNOUT NA TERASU,dam si obed,kavicku a budu se opalovat na slunicku a hlavne mi bude vsechno jedno.

Holky,klidne se muzeme v lete domluvit a muzeme si dat sraz u nas v praci na terase,hodime si neco dobreho na gril a budeme relaxovat.Kdo bude mit chut,tak si muze zahrat tenis.
Nitenko promin,ale ty budes moc jenom papat,sportovat uz asi ne.

Jo a Tuli,ja vim,ze mas zitra narozeniny.Mne na mojich 35 propustili z nemocnice po laparce ze zpravou,ze otehotnim jenom ivf.Jedine co jsem mohla udelat,nebrala jsem telefony.Psala jsem sms,ale nemohla mluvit.
Ale mi se nevzdame,sance tady jsou,tak budeme bojovat.Videla jsem,ze holky kam chodis na tom nejsou o moc lip,tak musime doufat,ze ted jsme si to vsechny vybraly a ted uz bude jenom lip. 🙂

larri
8. únor 2009

tuli,mne teda boli pravy vajecnik,vcera jsem mela problem jit na malou stranu.Nevim proc,ale bolelo mne se vycurat a jak mne boli bradavky 😠

tulipanekps
8. únor 2009

larri, tak jsem ráda, že píšeš, že je líp. jsou to nervy a jestli se cítíš na květen/červen, aspoň si oddechneš, načerpáš síly a půjdeš do další stimulky. možná jsi mluvila se stejnou embryoložkou, taky jsem měla pocit, že je velice empatická... no nic, letím, za chvíli dorazí naší. papa a myslím na vás

kralka
8. únor 2009

Ahoj, tak jsem si vás sem šla číst v domnění jak budou pokračovat optimistické zprávy viz nitenka, ola….a ono je to spíš smutné.... ☹ Věřím, že tím je, ale veškerá smůla na letošní rok vyčerpána. Teď už jen samé radostné informace. 😅
Chtěla jsem se zeptat. Píšete tu o cystách, ale nikdo o bolestech, které můžou cysty provázet. Jsem jediná? Trpím dost velkou bolestí tak sedm dní ke konci cyklu. Tou bolestí se i budím a trvá tak 20 minut. Nikdo z vás to tak nemá?

ola69
8. únor 2009

Ahojky Larrri v létě nedělají, já dostala kontakt v srpnu ale rovnou mi řekli že na první konzulatci můžu v září přes prázdniny nedělají - prý není dost personálu. Ale když začneš před tak to s tebou dotáhnou neboj. Jo a vaječníky mě boleli taky - taková vystřelovací bolest ale přešlo to.

ola69
8. únor 2009

Jo a mohla bych se připojit na ten sraz ? Nítěnko klidne se cpi já to dělám taky a už mám 4,5kg nahoře - omlouvám si to kamarádka má jedno, přirozenou cestou ale po potratu a první měsíc přibrala 5kg. Já myslím že tělo si po tom stresu prostě doplní co potřebuje. 🙂
Larri a přítele nech at se s tím srovná - chlapi to nesou někdy hůř. Víš jak se jich okolí ptá a co a jak.....
Ten můj měl dobrý spermiogram ale i když nám řekli že napoprvé to asi neklapne stejně se mě ptal obden. A moje i jeho rodina to samé každý se ptá...

nitenka
8. únor 2009

Ahojky holky jen na chvilku nakukuju.. Dneska jsem měla dost náročný den,ale vše dobře dopalo.. 😝 10 a 11 den jsem špinila docela dost ale normálně a odeznělo to dneska jsem dopoledne začla krvácet ne silně ale v tom špinění byla krev takové cucky..tak jsem letěla na pohotovost .Byla tam doktorka Jaržebovská mám ji ráda je to moje sluníčko a prý je vše ok mám cistu a hematom takže ležet a léky na zastavení krvácení.Dala mi fotečku z ultrazvuku sama od sebe a je tam jedno mimi prý je vše zatím ok na kontrolu jdu v uterý.. fotečku jsem už dala do a 🙂 lbíka je to jen malá tečka ale koukám na ní tady jak na zázrak... jdu ležet papa všem 😉

ola69
8. únor 2009

Tak to ti moc moc moc gratuluju. Já ma Jarzembovskou ráda je taková usměvavá a optimistická. Co s člověkem udělá tečka na malém papírku 🙂

kralka
8. únor 2009

nitenko, nemáš to zrovna snadné a nervy asi pracují, co. Každopádně je super, že tě dr. uklidnila. Držím palečky.
Holky jestli tu ještě někdo je. Poradíte jak najít na karláku to odběrové centrum? Na webovkách to v plánku nemají ☹ .

saralinda
autor
8. únor 2009

Holky, vrátija jsem se z víkendu u našich, takže vás budu teprve dočítat- Jen jsem v rychlosti prolítla, abych zjistila, jak dopadla tuli a larri. Tulli, to je mi moc líto. Larri, nevzdávej to, dokuď ten jeden bojovníček bojuje, tak naděje existuje.
Holky, to byl fakt nějakej blbej týden a v podstatě stejný problém - nedozrálá vajíčka. Nevěřím tomu, že by doktoři udělali chybu - 3 se stejným problémem v 1 týdnu? To je fakt smůla a hodně blbá náhoda. Doufala jsem, že jsem tu smůlu na dlouho dopředu vyžrala a asi ne.

Hoky, taky jsem zahlídla něco o stazu. Se mnou určo počítejte (i když budu mít asi ve vředu služebně večeři, tak ve tředu bych to, bohužel, propásla).

saralinda
autor
8. únor 2009

Kralka, když vylezeš z metra - v dolní části Karláku - dej se nahoru - je to trochu do konce - je tam vidět kostel a na 1. světelně křižovatce (stále ještě na karláku) se dej doleva (na rohu je tuším lékárna). a tak už je to kousíček. Je to kachlíková budova. Když se zeptáš, tak ti každý poradí.
Odběry jsou v přízemí v pravo. Zajdeš s papírem k sestřičce, dá ti zkumvku a pořadové číslo (jako v bance).
Přeji hodně štěstí.

ola69
8. únor 2009

Kralko to centrum je na Karláku nahoře tj. směrem od metra přes park. Taková kachlíková budova a odběr je v přízemí. Pokud jedeš autem tak před kostelem zaboč doleva a parkoviště je proti té budově.

nitenka
8. únor 2009

😀 klarko - odběrové centrum je to nad parkem je to takovej obloženej bílej barák dlažbou každej ti tam poradí.. když se dáš pakem nahoru jak jsou tramvaje uvidíš to .. je to v přízemí nevím jak jinak tě navedu ale určitě když se tam zeptáš tak ti lidi řeknou.. myslím že tomu říkaj kachlíkarna protože je to jedinej barák obloženej kachlíkama 🙂 papa