CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

tifany1
11. bře 2009

Taky jsem se divila jaký to má spád. Já jsem spíš byla taková vyjukaná, když se mě dr. zeptala jak to vidím dál. Tak jsem jí jen řekla, že je tohle první moje větší akce. Tak sama řekla, že ještě 2x a pak IVF, že nebudeme čekat, když se snažím tak dlouho.... Ale třeba taky půjdu do více inseminací. Jo a mě vyšetřila ultrazvukem první den, přítel byl hned na spermiu a na kozu jsem šla až při inseminaci..... Jinak 2. den na krev... a 10 na ultrazvuk

lenickan
11. bře 2009

amal ted jsem si přečetla co máš za problém - ty reaguješ na clostil - tak to se máš... je možné že ti jej nasadí znovu, když jsi na něj reagovala.

Mne len dokonce chtěl udělat hned i průchodnost hlenu - prý byl krásnej... ale nakonec zjistil z UTZ že folík 18DC nikde a 12DC tam taky žádnej nebyl - takže jsme usoudili že ovu fakt nebyla...takže toto vyšetření nedělal jelikož by vyšlo tak nebo tak negativně🙂

len
11. bře 2009

Já čekala od první návštěvy CARu půl roku, pak první IUI, pak zase půl roku pauza, další dvě IUI, pak dva měsíce nic, další IUI, tři měsíce pauza a IVF, jsem v porovnání s váma hroznej šnek 😀

tifany1
11. bře 2009

Když jsem u Apoli byla před třemi roky tak mi to trvalo taky dlouho všechno. Musela jsem čekat na laparku, po té jsem se léčila na endometriozu apod. Teprve teď to letí. Předtím ani k IUI nedošlo..... ☹

lenickan
11. bře 2009

to jo len když víš že máš ovu tak máš v každém svém přirozeném cyklu šanci. Ale my bez ovu máme prd🙂 takže musíme brát léky, a jelikož je to svinstvo tak to pak řešíme rychleji🙂
Ale IVF se bráním zuby nehty - fakt to nechci a pokud to jen půjde tak budeme zkoušet doma a IUI🙂

aknyt
11. bře 2009

Leni, třeba ti taky časem nastartuje ovu sama. Já pro to nedělala nic a tak mě to dost překvapilo, že mi najednou začly růst folíci sami 😉

lenickan
11. bře 2009

hmm a měla jsi aknyt PCO?

amallie
11. bře 2009

holky, já jsem asi posera, jsem zvědavá, jestli budu schopná něco říct.........no, mám vše zapsané, tak jim to asi přečtu, jo tak ten profuk je něco jiného, co tu psaly holky, že se svíjely bolestí........... tak snad přežiju. Průchodnost hlenu......... to taky nevím, co je. No, jelikož mám v sobě pregnyl ještě a jsem snad po ovu, tak nejspíš začnou tou krví, to zvládnu, manžel snad zvládne spermio a pak nás objednají na příště.

len
11. bře 2009

No jasně Leni, já jsem beznadějnej optimista a věřím v přirozené početí, kdybych to nechala na doktorech, asi už mám druhý dítě na cestě 😀 Já to IVF taky neberu jako nějakou velkou spásu, spíš se k tomu časem přikláním jako k nutnosti 😒 Jestli těchhle šest pokusů neklapne (jako že tři už neklaply a za čtvrtý se pomalu modlím, aby nevyšel taky, takže pak už jen dva pokusy), tak je to pro mě dostatečný důkaz, že holt ovulace není všecko a já prostě přirozeně neotěhotním 😖

Tifany, já to asi spíš protahuju z vlastní vůle, kdyby se mi do toho bývalo chtělo, Jaržembovská mi navrhovala IVF poprvé v září 07 😒

aknyt
11. bře 2009

Leni, to byla moje původní diagnoza u OG. Ta mi zkoušela 5 cyklů sledovat OVU - bez akce. Pak jsem měla 2x ten Clostil a totéž. Pak jsem měla prázdniny a pak jsme naplánovaly průchodnost, ta napoprvé nevyšla a už viděla folík. Při druhé průchodnosti zase na druhé straně. Když jsem přišla do CAR, tak že začnem IUI, udělali mi UZ (měl být jako kontrola) a ža prý mám folík a jdem do toho snad za 2 dny. To jsem teda koukala, jak to bylo rychle.

len
11. bře 2009

Když jsme tu v tak hojném počtu - kdo přijde na sraz příští středu?

aknyt
11. bře 2009

Mám se taky hlásit, když jsem se hlásila včera? 😉

larri
11. bře 2009

Lenicko,muzu vedet proc se tak branis ivf? Ja jinou moznost nemem,takze musim.

lenickan
11. bře 2009

Len já se zatím nezúčastním - ve středu chodím cvičit...

len
11. bře 2009

Aknyt, ty jsi jediná, o kom vím určitě, v nejhorším zajdeme na čaj spolu 😀

l1u1c1i
11. bře 2009

ahojky holky, v pátek jdu k Apolináři na inseminaci. Musím být pak v klidu a ležet? Chodím na spinning, tak to si ho asi budu muset odpustit, že?

len
11. bře 2009

Leni, tak snad někdy jindy... Ale minule jsme tam byli snad od půl páté do osmi nebo devíti, tak kdyby se ti chtělo jen na chvilku 😉

len
11. bře 2009

Luci, spinning bych si odpustila, ale ležet určitě nemusíš 🙂 Nijak se nepřepínej, ale fungovat můžeš zcela normálně...

lenickan
11. bře 2009

1u1 - no spinning se nedoporučuje vůbec - takže já osobně bych si jej odpustila a snažila se být +- v klidu tzn. žádnej skákací aerobik a tak - ikdyž je to možná jedno - ale pro vlastní pocit, že člověk udělal max🙂

tak jo len - připojila bych se kdyžtak operativně - nevím ani jak mi bude po té stimulaci a tak... končím jí v úterý...🙂

lenickan
11. bře 2009

larri: bráníme se mu zatím proto, že jsem neměla snad jedinou ovulaci - tak věřím že jakmile budu ovulovat po stimulaci tak to klapne "přirozeně".
A další věc je ta, že neustále řešíme co s těma mimčama🙂 co se oplodní ale nezavedou:(

len
11. bře 2009

Jinak fakt nevím, jestli by mě někdo donutil si vzít neschopenku kvůli IVF. Jsem teď doma třetí den a začínám se pěkně nudit. A to mi teda vážně něco je, pusa bolí, jsem na práškách proti bolesti, beru antibiotika a nemůžu mluvit. Přesto bych asi radši seděla v kanclu 😀 A to fakt nejsem žádnej workoholik, ale nějak ten kontakt s lidma a se světem potřebuju... I když momentální situace, kdy promluvím jednu větu a lidi kolem ze mě dostávají záchvaty smíchu, asi není pro pracovní kolektiv zrovna ideální 😀

len
11. bře 2009

No, Leni, když tak koukneš na naše "smutné apolinářské řady" 😉 , tak tady snad není jediná, kterou by přestimulovali a měla "plnej mrazák." Oni nějak radši volí mírnější stimulaci a pak ta nezavedená embrya prověřují při prodloužené kultivaci, kterou většina z nich bohužel nepřežije. Mrazí až ta opravdu životaschopná, která vystačí na 1-2 KETy, ke kterým se stejně většina z nás nedopracovala 😢 Ale kdo jo, tak je to další naděje - třeba Nitence nebo Myskyvě vyšel až ten poslední KET 🙂

lenickan
11. bře 2009

já vím len - ale vždyt víš jaký názor na to má můj manžel

len
11. bře 2009

Jasně 😉 Ale vám se to stejně povede přirozeně 😉 A kdyžtak máš rok-dva, abys ho zvolna přesvědčovala, že Apolinář prostě není jako ostatní CARy 😀

lenickan
11. bře 2009

taky doufám, že se to povede "přirozeně" nebo IUI.🙂 a přesvědčuji už ted🙂 oni potřebují na všechno tolik času:( to je hrůůůůza

larri
11. bře 2009

Holky,bezim do prace a na srazik prijdu,ale do 16.OO jsem v praci.Kdyz tak to napiste do IP sarALINDE.

lenickan
11. bře 2009

holky a kde ten sraz bude??

len
11. bře 2009

No, to se ještě přesně neví 😀 Nejspíš U Džoudyho, kousek od IP 🙂 Jo a já dělám do pěti...

lenickan
11. bře 2009

tak to mám 3 kroky🙂 dělám na Muzeu🙂 tak kdyby to vyšlo stavila bych se🙂

len
11. bře 2009

Tak doufám, že vyjde 🙂
A že už budu mít hubu rovnou, abys mě viděla v plné kráse 😀