CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

amallie
12. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, mám se objednat na tu průchodnost, prej plynem, jste říkaly, že to nic není? Já se nějak bojím, sice jsem řekla, že určo přijdu, říkal 9DC, ale mám nahnáno.........

lenickan
12. bře 2009

amal neboj se prosím Tě🙂 opravdu to nic není - nepříjemné to je ale dá se to vydržet opravdu se neboj.
Jinak 9DC je dobrej, ono ti to nebudou dělat okolo ovulace a těsně po - jelikož by ti foukli na ovulovaná vajíčka a bylo to škoda🙂 aspon tak mi to říkali🙂 já tam byla 24DC.

len jojo já to chápu, právě mi to přišlo divné, že ona bude stimulovat jednorázově (to vím že se jednorázově dává jen pregnyl) jinak je to denně. Kdoví co jí to dělají🙂

len
12. bře 2009

Já byla 5.DC, protože s jejich asistencí jsem 9.DC ovulovala 😀

amallie
12. bře 2009

Mně taky Řežábek řekl, že příští cyklus nebude dávat clostil, aby se vidělo. A kdyžtak mi ho pak dá později, což bude jistě nutné, jinak budu mít cyklus 50 dní.

Leni: můžeš mi trochu popsat, jak to probíhá a jak dlouho to trvá?

len
12. bře 2009

Amalie, klasicky si lehneš na kozu, skrz čípek ti zavedou do dělohy tenounkou hadičku (nebolí, jen nepříjemné) a pak pouští plyn a stetoskopem na břiše (studí 😉 ) poslouchají, jak probublává. Když bublá hezky, tak je za dvě minuty po všem 🙂

klarka.k
12. bře 2009

Ahojky Len, díky za info. Zase jsem o něco chytřejší 🙂 . Na srazík bych opravdu ráda přišla, takže budu sledovat koníka, abych věděla kde a v kolik hodin. Nejsem pražská, takže mi asi někdo bude muset vysvětlit cestu. Jinak teď čekám na MS, která dorazí cca za 2 týdny, pak se objednám na UTZ ten 10tý den. Podle UTZ se rozhodne co dál. Jestli tam budou stále ty ložiska endometria, tak se bude muset nejprve řešit toto. Doufám, že ne. Kdyžtak zase dlouhý protokol. Já ani nevím na kdy vychází další.

lenickan
12. bře 2009

přesně jak píše len: já byla vč. zavádění do čípku🙂 hotová za 3 minuty - prostě rychlovka....🙂)
Holky není UTZ 7DC pozdě?

amallie
12. bře 2009

Holky, díky moc! Tak tři minuty přežiju snad ez problémů, já se bála, že to bude třeba dvacet minut 😲

7DC UTZ pozdě nebude, leni, protože dřív je skoro vyloučená ovu, nejspíš to ale budeš muset jít ještě potom, než ti dají pregnyl.

len
12. bře 2009

Leni, 7.DC jsem chodila já, ale já jsem extrém, normálně se chodí i o dost později 🙂

lenickan
12. bře 2009

tak dobře🙂 7DC si to nechám píchnout u něj a 8Dc už zase doma🙂 a snad tam něco bude... to si mne pak pozve asi hned 9DC nebo 10Dc na další co?

lenickan
12. bře 2009

amal to víš že to vydržíš - nečti tady nějaké horory co kdo napsal... fakt to nic není a hotovo🙂)))

len
12. bře 2009

No, předpokládám, že pak ještě další kontrola bude, aby měli odhad 😉 Já byla při IVF na kontrole tak 7. den píchání, no a to už byly folikuly tak velké, že dokázali odhadnout, kolik dní ještě tak píchat, kdy Pregnyl a kdy odběr 🙂

lenickan
12. bře 2009

já budu 7DC tzn. 6tý den píchání tak snad tam už něco uvidí🙂

aknyt
12. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem tu z kontroly. Potkaly jsme se se Zubejdou a já ji nepoznala ☹ Takže se ti, Zubejdo, omlouvám 😉
Jinak u mne OK, ke konci příštího cyklu půjdu na kontrolu a v dalším do akce. Jen mě trochu zarazilo, že půjdu zas do krátkého protokolu, když mi minule řekla, že je dlouhý pro mne lepší. Takže to dopadlo úplně naopak, než jsem si představovala - místo dlouhého s Puregonem budu mít krátký s Fostimonem. Prý aby to tolik nestálo 😒 Tak nevím. Jinak jsem se taky dověděla výsledky posledního spermia - a doporučili nám dárce. To snad ani nemůžu manžovi říct. A na dárce bych stejně asi čekala dost dlouho kvůli Rh faktoru... Dnes z toho mám opravdu smíšené pocity.

len
12. bře 2009

Aknyt, ale minule se jich oplodnilo dost, ne?

lenickan
12. bře 2009

ahoj aknyt - proč se snaží aby to tolik nestálo když to hradí pojišťovna???
Já bych chtěla ty nejlepší léky - a ne nejlevnější...
To má manža tak špatné? Ani pár na ISCI tam nenajdou?
Moje kámoška zase řeší darování vajíčka - ale chlapy to nesou asi hůř. budu držet palečky aby to dopadlo

len
12. bře 2009

Aknyt už hrazené pokusy vyčerpala 😔 A ono je to trochu rozdíl, když potřebuješ přes 2000 jednotek, jestli dáš za jednu deset korun nebo 5 😖 A jestli na něj Aknyt reagovala...

len
12. bře 2009

Teda, těch 5 jsem plácla, já ani nevím, kolik ten Fostimon normálně stojí...

lenickan
12. bře 2009

aha len to je jasné, to jsem netušila, že už to vyčerpala:(
fostimon 1 amlule 75IU stojí asi 350,--

lenickan
12. bře 2009

nějak mne začínají píchat vaječníky, je to normální? Takhle brzy?

aknyt
12. bře 2009

Oplodnilo se jich stejně jako u dlouhého, ale krátký pro mne byl hodně stresující. Jinak pokusy na pojišťovnu už nemáme, takže si můžu vybrat, jestli zaplatím za léky 18 tisíc nebo 30 tis. Spermio na ICSI ještě stačilo, ale byla to fakt bída... Jenže dárce by asi manža nezkousnul a navíc bych na něj mohla čekat taky rok 😢

lenickan
12. bře 2009

aknyt to i ten fostimon vyjde na 18 při dávkách na IVF? To je docela dost:( já to chápu bylo by to pro něj těžké.
Nesmutni ono to dopadne dobře i s vašema🙂))
Věř tomu!

len
12. bře 2009

Leni, vyjde, když pícháš třeba 10 dní po třech ampulích... Ale normálně ho pojišťovna proplácí do 2250 IU 🙂

Aknyt, já bych asi do dárce taky nešla, přeci jen jsi s manželem a ICSI několikrát otěhotněla... Ale je to těžký 😔 Ty chceš jít do dalšího kola co nejdřív?

aknyt
12. bře 2009

Leni, ono tam budu ještě platit Orgalutran (nevím kolik dávek, ale je to taky kolem tícky na dávku) a Pregnyl nedotovaný... a asi i Utrogestan. Jinak Fostimon by mi mohl vyjít kolem 11 tisíc samotný.

aknyt
12. bře 2009

Len, chtěla bych jít do dalšího kola v květnu. V dubnu mám nějakou akci, kterou si chci užít bez stimulace a po ET bych tam nejela už vůbec, je to se spaním venku a nechtěla bych to pos... nastydlými ledvinami a močákem.

zubajda
12. bře 2009

ahojky aknyt.. to je v pohode, ze jsi me nepoznala.... vsak z me fotky neni moc co poznat... jinak jsem te rada potkala... 🙂

len
12. bře 2009

Mě by z fotky taky nepoznali 😀 (což je účel 😉 ). Já fakt až v tom červnu, viděla bych OPU někdy v druhé polovině...

lenickan
12. bře 2009

tak do té doby budu mít za sebou snad už několik IUI🙂
ideálně jsem si to naplánovala
1. IUI - březen
2. IUI - duben
3. IUI - květen
červen - červenec = dovolená🙂 takže nic
srpen nebo září - lázně
říjen - 4. IUI
listopad - 5. IUI
prosinec - 6. IUI

tak snad to letost vyjde🙂 a nebudu na to reagovat nějak blbě🙂

lenickan
12. bře 2009

no mne z fotky poznali:( dokonce mi psali do IP:(

aknyt
12. bře 2009

Mě poznala Zubejda 😀