CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
26. bře 2009

souhlas🙂
víkend je před námi to uteče jako voda, máme v plánu výlety ve středu mám večírek🙂 v úterý večeři s kámošem takže ono to uteče... ale když já se tak bojím, jestli jsme to dobře načasovali:(

len
26. bře 2009

Co načasovali, to IUI? No jasně, že jo, od toho jsou tam přece doktoři s letitejma zkušenostma 😉 A že se ti tělo po tom všem nechová podle správnýho vzorečku, no ty se mu divíš? 😀 A neboj, já taky plašila a pak si nadávala, že jsem blbá a hrozně jsem to dramatizovala 😉 Nervy na pochodu to jsou, to známe, ale jdeš na to dobře, tak hlavu vzhůru, taky to dobře dopadne 🙂

lenickan
26. bře 2009

já taky plaším, pak si nadávám, že jsem magor však si myslím že tady to zná každá🙂)
ano myslela jsem IUI - Jarošová přímo pronesla načasovali jsme to dobře, právě probíhá ovulace. Tak a dost, nebudu se pozorovat jen trpělivě čekat🙂
Jen si vyčítám, že jsem tam nešla dříve. Dnes je to měsíc co jsme tam poprvé vlezli a koukni co vše mám e za sebou🙂

len
26. bře 2009

Zase víš, že jste to nijak neuspěchali... My tam poprvý vlezli ani ne po roce snažení a já si pak pořád říkala, že blbnu a plaším a nic mi není a nechám do sebe rejpat a dělám na sobě pokusy... bohužel čas jim dal za pravdu, ale pro mě je důležitej ten pocit, že se nikam neženu a když to můžu mít jinak, tak to zkouším. Nějak se mi nelíbí ten postoj - jdu na IVF, protože už se snažíme rok a mě nebaví čekat 😖

lenickan
26. bře 2009

já s Tebou naprosto souhlasím, postupně krůček po kručku, je to přeci jen něco více,než si říct já chci a hned vid?
Odcházím na jednání, takže budu myslet na něco jiného🙂 a zítra se zase přihlásím ze svejma obligátně debilníma otázkama🙂)))

len
26. bře 2009

Jo, já jdu taky jednat 😝
Měj se 🙂

Jinak poslední dobou čím dál tím více vnímám rozdíl mezi já chci a já můžu 😀

aknyt
26. bře 2009

Hm, tak to já jsem přesně ten netrpělivý typ. Ale do CARu jsme šli po 4 letech snažení, tak možná je to tím. A čekat mě fakt nebaví 😀 Dost špatně jsem nesla, když jsem musela na kontrolní náběry kvůli imunologii po 8 a 14 týdnech. Přišlo mi to jako ztráta času 😉

len
26. bře 2009

Aknyt, jestli jsi po čtyřech letech netrpělivá, tak teda nevím nevím 😀 Jsem psala, když někoho nebaví čekat po roce, to snad ani není neplodnost, ale často jenom statistická odchylka 😉
Mě taky nebaví čekat, ale nic jinýho mi nezbývá... Jenomže já jsem idiopat jak vyšitej a chlap má vzorný spermio, takže jsme v poněkud jiný situaci 😉

maja42
26. bře 2009

aknyt, ty kontrolní náběry na imuno jsou běžné nebo jenom když se něco najde? protože imuno je jedna z věcí, co mě asi při té potrácivosti čeká. a já dýl než do května čekat nebudu, kdyžtak šoupnem ještě jedno diagnostické těhotenství... 😅 😝

aknyt
26. bře 2009

Majo, já měla hraniční hodnoty protilátek proti spermiím, tak tím, že to bylo hraniční, tak dělali opakovaný odběr. Kdyby to bylo jasně pozitivní, tak to přeléčí. I když u IVF to vlastně neva... to jsem si nechala dělat po inseminacích. Řežábek ale tvrdil, že to nebylo vůbec potřeba. Pak když mě na imuno poslali za CARu, tak už to bylo OK (asi dlouhou abstinencí kvůli potratu se to přeléčilo).

maja42
26. bře 2009

aha. a když jsem dvakrát přirozeně otěhotněla, tak už asi proti spermiím dělat nemusí, že? jestli něco, tak spíš na vajo. teď jsem si četla nějaké hrozivé zprávy o tom, jak se na imunologii hrozně dlouho čeká, len zase psala, že jí to udělali jako jedno z prvních vyšetření, poradíte, jak je tu u apo?
my si máme teď do května dávat pauzu a já doufala, že do té doby budou nějaké výsledky, jenže k apo jdem až na konci dubna... chjojo.

aknyt
26. bře 2009

Majo, to první mi dělala teta u nich v laborce a to apolinářské nijak mimořádně netrvalo, objednávala jsem se sama, řekla jsem, že jsem z CARu a dostala jsem termín asi za 3 týdny, ale podle mne na tom nezáleží. Výsledky byly do 14 dnů. Kdybys chtěla kontakt na MUDRu, tak písni IP.

len
26. bře 2009

Majo, mně prostě hned na začátku nabrali krev na imuno a bylo to, nikam jsem se neobjednávala. Ale uznávám, že jsem výjimka 😉

danusss
26. bře 2009

ahojky holky tak jak se tu máte 😵

modroocka2
26. bře 2009

Tak jsem zase zde..chci Vám popřát hezký večer, případně vík.. zítra si jedu pro mimísky..teda doufám, že mi je dají..bude záležet jak jsem na tom s OHSS...
Pořádně si odpočiňte ať jsme s novým týdnem silnější a veselejší...🙂

maja42
26. bře 2009

modro, tož držím pěsti, ať se vrátíš s plnou dělohou děcek 😉 a žádný hyperstimulák!

lenickan
27. bře 2009

modroo - držím moc palečky a budu vyhlížet zprávičku...
U mne nic nového sem tam píchne břícho, včera jsem v metru myslela že se poblinkám - jinak nic. Tak aspon drobný příznak pregnylu🙂

lenickan
27. bře 2009

tak je tu pátek🙂 a hned je vše veselejší🙂
i předpověď je relativně příznivá, takže nějaký výlet to jistí🙂

modroocka2
27. bře 2009

Ahojky holky..zdravím a zároveň děkuji za palečky a pěsti... všechno dopadlo skvěle..ležím doma s dvěma morulkama, které se právě u mě zabydlují. Máme ještě 8 zmrzlíků, což je super jistota... 🙂
No jinak měla jsem strach, protože vaječníky mám moc veliké takže musím být v klidu aby se nepřetočili a nepraskli, ale nenašla se žádná volná tekutina, takže hyperstimulák snad nedorazil a nedorazí...🙂
Jo a mudrou oplozovatelkou byla Jarošová což je skvělé znamení... začala rozpisem pokračovala úžasným OPU a svoji krasojízdu dokončila ET... vidím to nadějně...🙂

modroocka2
27. bře 2009

Lenicko.. koukám, že na Tebe to těhu pěkně leze..🙂 jo holt si na nevolnosti musíš zvykat od začátku.. 😀

lenickan
27. bře 2009

ahoj modro, to jsem ráda, že jsi tady🙂
bylo tu dnes nějak mrtvo🙂
Skvělé zprávy, hlavně nic nedělej odpočívej ať se zavrtají🙂
Ona je ta Jarošová taková klid dýchající🙂 vid?
No nevím zda na mě leze těhu nebo co to je...:( na diskuzi IUI to nikomu nedopadlo:( takže žádné hezké vyhlídky.
Ale je mi divné že mi je blbě až ted? 5 dní po pregnylu? Asi je to normální nebo jsem já exot🙂

maja42
27. bře 2009

ahoj, já se první měsíc druhého snažení poblila mezi ovulou a krámama hned dvakrát, jednou z pršutu a podruhé ze smradu v šalině. tak jsem si říkala, že to je tutovka, že jsem zbouchnutá a basta. ale u mě to byla evidentně jen a jen neuróza a autosugesce (žádný pregnyl), těhotná jsem nebyla ani malinko 😅

modro, to je solidní zásoba sněhuláků, co s nima budeš dělat? 😀
tož drž plody a pevné nervy na testování! to je tvoje první ivf?

modroocka2
27. bře 2009

Jojo Jarošová je skvělá, všechno řekne vysvětlí a když vydržela vtípky mého manži musí být i silná..🙂
Mám v plánu se ode dneška celý víkend válet, jíst a chodit na záchod...🙂
Nemůžeš se koukat komu to dopadlo a komu ne, každá jsme jiná a každá máme jiné reakce .. (podívej se co Tě teď potkává..) já třeba necítím žádné vedlejší příznaky injekcí, žádná mě nebolela až se na mě dívali divně, někoho bolí všechno a chytne každej vedlejší účinek, no a na někoho jako jsme my vleze těhotenství.... 😀

lenickan
27. bře 2009

je fakt, že já injekce taky zvládala super - bála jsem se vedlejších účinků a ono nic🙂 tak aspon to!
Moc a moc držím palečky a už aby jsme testovaly🙂
Co budeš dělat s mrazáčkama když to ted vyjde - a ono to vyjde🙂

modroocka2
27. bře 2009

Ahojky Majo, sněhuláčků teda prý sněhurek máme dost, takže to vypadá, že budeme muset koupit autobus..🙂
Jinak je to 2. IVF, první se od začátku nevedlo, před OPU chřipka a zánět močáku, pak skoro žádný vajíčka (to jsem si teď vynahradila) a po ET zase chřipka..do toho ještě nervy, protože jsem nevěděla co mě čeká..ale teď to všechno vypadá moooooc dobře..🙂

modroocka2
27. bře 2009

Leni o tom jsem vůbec ještě nepřemýšlela... vlastně ani nevím jaké jsou možnosti..ty co se teď nepovedly tak jsem na laboratorním zkoumání..podepisovala jsem to po OPU, tak doufám, že to pomůže dalším nastávajícím maminkám..ale co s mrazáčkama...uvidíme...když by to šlo tak bych je klidně darovala někomu, kdo nemůže mít vlastní, z toho bych měla asi nejlepší pocit....

lenickan
27. bře 2009

teda modroočko to je šlechetné opravdu.
Určitě by to někomu udělalo velkou radost a přineslo hodně štěstí.
Já bych asi nedokázala darovat vajíčka ani embroušky - pořád bych pak přemýšlela kde asi moje děti běhají🙂)))

modroocka2
27. bře 2009

Víš možná by mi to taky časem přišlo na mysl, ale mám v rodině holčinu (teda ono už jí je hodnš přes 30) co se o mimčo snaží snad celý život, přišla o vejcovody, na čas i ochrnula a děti nikde a nejhorší na tom je, že je instrumentářka na porodním sále..když to vidím, myslím, že darovat 2 buňky je to nejmenší co bysme mohli s manžou udělat pro něčí štěstí...sami jsme mluvili o tom, že kdyby se nám nepovedlo mít vlastní děti šli bysme do adopce... prostě nechceme to vzdát za žádnou cenu...

lenickan
27. bře 2009

Máš naprostou pravdu. Některé holky to fakt mají mnohem a mnohem těžší než my... určitě by to byl šlechetný skutek, i když církev by nás ukamenovala:(((

aknyt
27. bře 2009

Modroočko, gratuluji a uvdiíš, že vám Jarošová určitě dala ta miminkovská embryjka.
Jinak co se týče darovaných embryí, tak by jistě mohla přinést hodně naděje nebo štěstí někomu jinému a přijde mi škoda je jen tak nechat zlikvidovat.