CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
14. říj 2008

Budeš do toho CARu ještě volat, jestli je vše OK, nebo se tam rovnou vypravíte?

jasmina309
14. říj 2008

Leni, my se rovnou vypravíme!
V případě změny budem konzultovat další pokus. A už sem z toho unavená! Chodím tam rok a už mi to zmáhá!
Do 4 IVF bych šla až někdy po vánocích, nemám na to už nák sílu! 🙂

len
14. říj 2008

No, já víc jak rok a půl, ale IVF to zatím bylo první 😉

myskyva
14. říj 2008

jasmino já vim žes psala že se domníváš že jedno nemzmrazujou,když jsem psala že to neni nereálný,nemyslela jsem to špatně 😉 tak se omlouvám jestli to tak vyznělo 🙂
Taky od Litoměřic?koukám jak je ten svět malej 😵

len ty ceny v jiných CAR jsou děsivý,jenže třeba moje gynekoložka je domluvená s Pronatalem a Iscare(dozvěděla jsem se to až nedávno) a automaticky posílá svoje pacientky tam aniž by se zmínila že existujou i jiný CAR 😠 kdyby moje švagrová neměla s Apolinářem zkušenosti a neřekla mi o něm tak by se mi to IVF asi taky prodražilo 😖

saralinda
autor
14. říj 2008

Ahoj holky, tak to jsou dobré zprávy. I kd\ž, Len, ten tvůj popis (díky za něj) zní dost hrozivě.
Já dneska asi taky dobrý. Byla jsem u Apolináře na onkologickým ultrazvuku - doktorka hodná, úžasná - a hlavně mi řekla, že to vypadá, že to jsou jen cysty a žádný zhoubný ani hraniční nádor. Jupííí 🙂 I když mě trochu zarazila, že napočítala 4 cysty, přestože před 1,5 týdnem tam byly jen 2. Ale vypadá to, že 2 cysty jsou folikulární a 1 je žluté tělísko a jen jedna je blbá cysta (endometriální). Doktorka mi fokonce i potvrdila, že ovuluji. Což jsem moc ráda. Podle BT ovuluji, ale podle vysokého prolaktinu mi tvrdily, že neovuluji. Věřím ultrazvuku.
Takže přestože min. 1 cysta tam je, tak jsem s výsledkem spokojená. Příští cyklus mám jít na kontrolní ultrazvuk, aby zjistily změny v cyklu.
Holky zítra držím pěsti.

myskyva
14. říj 2008

saralinda takže taky dobrý zprávy 😉 cysty jsou potvory ale oni si s nima doktoři poraděj,hlavně že to neni nic vážnýho 🙂

rendulina
14. říj 2008

Zdravím všechny!
len + jasmine -gratuluji za vydařenou sklizeň na OPU!
jasmin(tobě držím moooc palčky ať se ten jeden bojovník udrží)mám stejnou zkušenost.Ale bohužel se nakonec rozhodl špatně.Nezvládl to.Tak snad to v sobotu /pro mně/bude urodnější nežli posledně /ťuk,ťuk,ťuk/Ať to nezakřiknu=čeká nás poslední IVF hrazené poj. ☹

Koukám také jasmin,že jsme tu již 3 přírůstci z Litoměřic? 😉 =to je fajn
!
len : krásný až vyčerpávající popis OPU=1* Přesně tak to tam chodí ale nesmí se to tak prožívat.Křeče skrátka bývají (i když jsem je měla pouze na 1.OPU-pak již ne).A sestřičky?Já si na ně nemohla stěžovat-některé jsou dle mého soudu po škole a nabýrají zkušenosti(možná proto ta divná připomínka k tobě)ale to bych omluvila.

Jo,a také k tomu zamražování:mě bylo také řečeno ze 3 emryí když 2 vložíme a 1 zbyde,tak mi ho nezamratí,že to jedni nemá smysl(což mě teda mrzelo)! ☹

A jen taková otázečka: zda jste některá měla Fostimon+Orgalutran píchat ve stejný čas?Nebo v rozdílnou hodinu?Já ho tehdy měla píchat dle setry Kolmanové v rozdílný čas.A nyní dle MUDr.Jirsové+Koryntové ve stejný 😖 (pokaždé nějak jinak)Někdy mi to příjde,jako hokusy pokusy.Hlavně ale,aby zabraly!

A len,prosím tě s tou Mojžíškou(páč ji tu cvičíš také jen asi ty)Dnes jsem byla na mobilizaci a sestra mi řekla,že po OPU a ET již cvičit nemám?!Být v klidu-ty zde uvádíš,že po OPU cvičit máš?!Já např.dnes ráno myslela,že to neodcvičím-začalo mě děsně píchat v podbřišku.Ale nakonec jsem to dala.Ale je to celkem nepříjemné.Mé břicho se již také nafukuje,dýchání se zhoršuje,tak jen doufám,že se mi ta štítná žláza zase o nějaký stupěň díky hormonů nezhorší 😖 Díky za odpověď

myskyva
14. říj 2008

rendulino a jak to zatim vypadá s počtem folikulů?musí to dopadnout....statistiky řikaj že po třech IVF je 95% těhotných 😉

ty cvičíš Mojžíšovou?Už jsem nad tim taky přemejšlela,ale zatim nevim kde tu poblíž nějaká je 😒 kam chodíš?

rendulina
14. říj 2008

Omluvte mi prosím můj pravopis-asi za to mohou ty hormony nebo ta únava 😀 😖 😉
ještě zítra Fostík+Org. a ve čtvrtek v 21hod.Pregnyl.A pak snad bude člověk zase přemýšlet nehormonálně 😀 🙂

rendulina
14. říj 2008

myskyva: chodím na rehab.tam poblíže nemocnice DaH(se to jmenuje) ul.si nepamatuji ale je to souběžně nad Dalimilovkou.Je tam suprová fyzioterapeutka.Ale je lepší mít dopor.od gyndaře,páč by si to potom musela hradit sama.

rendulina
14. říj 2008

A počet folikulů?Mě akorát na UZ řekli,že to vydí na 6 ale jestli vajíček nebo folikulů?!Čert ví? 😒
Tak se necháme překvapit co ještě do té doby povyroste?!Oni se mnou o tom moc nemluví a pokud se zeptám,tak odpoví ale nijak to nerozebíraj.

rendulina
14. říj 2008

Jo,mimochodem nekoukaly jste ráno na snídani s Novou?Hostem byl Tomáš Fait-náš "námý"Z CAR 😉
Ale bohužel o naší problematice nehovořil,věnoval se menopauze.

aliccia1
14. říj 2008

😉 Cau holky, tak jsem dnes absolvovala Ket- zavedeny 2 mrazacci 😉 Sluzbu mela opet Jarzembovska, takze vse o.k.Snad se konecne zadari...

jasmina309
14. říj 2008

Držíme palce i Alicii,a všem tady co to potřebují! 🙂
Rendulíno, dr vidí utz pouze folíci! Až je odsají, tak to budou vajíčka 🙂 .

Len tobě odsáli dost folíků, prosímtě hodně pij a jez hodně bílkoviny!jogurty sýry atd). T proto, aby tě to
bříško nebolelo!

Myskyvo- nic se neděje! Jen si mě potěšila, že jsi ze stejnýho okresu! Tady neznám nikoho, kdo by vůbec jezdil někyam do Car! A můj gyndař má taky sklouvu s Pronatalem, ale i když se netvářil nijak valně, tak mi připsal na žádanku, že je to mý přání- objednání u Apoli.
Kam ty jezdíš na gyndu a jestli je dobrá a má i utz? Chystám se změnit obvodního gyndaře.

aliccia1
14. říj 2008

🙂 Dr.Tomas Fait je super.Vecne usmevavy, a take nam v roce 2005 delal 1. Inseminaci, a byl moc sikovnej 😀 Mame krasnou 3- letou Kacenku 😉

len
15. říj 2008

Ahoj 🙂
K té Mojžíšce - moje fyzioterapeutka bohužel teď na celý týden odjela, ale její poslední instrukce jsou - cvičte dle doporučení lékařů. Tak já si teda nechám něco doporučit 😉 Ale na druhou stranu nevím, jestli ti dr. opravdu znají všecky ty cviky a které svaly se tím namáhají... Já v den OPU necvičila, vlastně až večer, když jsem si dala horkou sprchu a všecko se uvolnilo, tak jsem si dala "kočičky" - takovou sérii cviků, která se cvičí na čtyřech a protahuje a rovná hlavně záda. nic víc bych v ten den nezvládla a snažím se cvičit dle zásady - nesmí to bolet ani být nepříjemné. Včera už mi bylo fajn, takže jsem dala celou sestavu, a dneska ráno si odcvičila tu část, která prokrvuje pánev. Večer budou kočičky, jako vždycky. V podstatě jsem už asi od půlky stimulace vynechala veškeré posilování břicha, protože to bylo nepříjemné, no a po ET v tom pochopitelně pokračovat nebudu. Myslím, že kočičky budu cvičit pořád, tím se nedá nic zkazit. Otázkou je, co s těmi cviky na prokrvení pánve - nemůžu se totiž rozhodnout, jestli mi to může hodně pomoct nebo hodně poškodit 😉 Zeptám se na to doktorů a odpoledne poreferuju 🙂

len
15. říj 2008

Ahoj ahoj, jsem zpět 🙂
Předčilo to mé očekávání 😵 Včera mi řekli, že se přirozeně oplodnilo všech šest vajíček, z nichž 4 se vyvíjejí správně. No a dneska se na mě dr. smála, že mám 2 moc hezký, 2 slušný a ta zbylá dvě, že by rozhodně ještě neodepisovala 😎 Takže ta dvě nej mi zavedla - klasicky, na koze, trvalo to pár minut a bylo to ještě mnohem míň nepříjemné než IUI. A zbylá čtyři nechají do soboty a ta, která se budou dobře vyvíjet, tak zamrazí. V pondělí si mám zavolat, kolik těch mražáčků máme. A to vše zcela zdarma, takže teď už můžu říct, že celé IVF mě vyšlo na cca 4000 Kč za léky, které jsem si vlastně ani doplácet nemusela (chtěla jsem pera) 😎 Tak, teď už jenom ať se jim tam líbí a aspoň jeden se tam zahnízdí na dalších osm měsíců 😉 Rodila bych ke svým narozeninám 😀

Jo, jinak máme na týden zákaz sexu, taky nesmíme saunu a moc se opalovat (achich, jak já to v těch vedrech přežiju? 😕 ), no a pít a kouřit pochopitelně 😉 Jinak můžu úúúplně všecko včetně dlouhých procházek před spaním a chození do práce 😀

A s Jasminou jsme se potkaly, šla po mně, takže nevím, jak dopadla, ale snad dobře 🙂

rendulina
15. říj 2008

len : tak to fakt blahopřeji k té vaší úrodičce,jste šikovný 🙂
já dnes byla naposled na F+O a na pohotovosti,kam chodím na ty"příjemné" pigárka.Sestřička měla zrovna nějaký chaoz.Nejdříve ji spadla ta přibalená ampulka s vodou /kterou tedy nepoužíváme/ ale za chvíli jí sklouzla jehla po te ampulce s tím Fostimonem a zbytek,co měla v injekci jí trochu vysříkla.Prý má nějaky špatný den.No já když si uvědomila,co bych dělala kdyby náhodou rozbila tu s F.nebo to vůbec celé vystříkla na zem-by mě asi omyli ☹ !
Zítra zaplať pánbůh,ještě ten Pregnyl v 21hod.a 1-denní pauza.Už aby to bylo!

Jinak přeji,ať se vám i vašim sněhuláčkům daří 😉

len
16. říj 2008

Rendulina, tak paráda, tak se ti to taky blíží 🙂 OPU asi v sobotu, co? 🙂 Taky budu moc držet palce, máš dobrý, že to můžeš přes neděli vyležet...

jasmina309
16. říj 2008

Pro Rendulínu tfuj tfuj na sobotu! 🙂

Len, sem moc ráda, že sme se potkali! 🙂 🙂 🙂 Gratuluju k úrodičce do mrazáčku!!!!

Jinak já sem taky dopadla jak nejlíp sem mohla! 🙂
To naše jediný vájo bylo supr kvality, oplodnilo se a při transferu mělo 6 buněk! takže moc doufám a pevně věřím, že na tento 3 pokus se nám konečně povede a my s mužem a dcerou budem ty nejštastnější z nejštastnějších lidí na světě!
Jinak to prostě nevidím! 🙂
Jdu hlídat prcka a hezky se válet na pohovku 🙂

len
16. říj 2008

Jé, Jasmino, to je skvělý! 😵 Moc jsem na tebe myslela 🙂 No tak vidíš, jeden jediný bojovník, ale když je silný, vydá za deset jiných 😉

saralinda
autor
16. říj 2008

Jasmina a Len, přeju Vám mooc štěstíčka a držím pěstičky, ať se u Vás miminkům líbí.

Jinak včera jsem byla na endokrinologii, kvůli vasokému prolaktinu a poslední odběr krve byl úúúúplně v normě. 🙂 Hurra!!! Brali mě krev na prolaktin 3x. 1x na karláku - hodnota 60, pak u Apol - 56 (norma je 29) a pak (v jiném cyklu) v endorinolog. ústavu a hodnota jen 16!!!! A to jsem měla jen 1 tabletu prolaktinu (z 8) a ta to prý takto snížit nemohla. Takže zázrak. Doktorka to nedokázala vysvětlit, ale to nevadí, hlavně, že to je OK.
Takže tento týden byl docela úspěšný...ne že bychom se nějako posunuli k mimískovi...ale prolaktin OK a žádký blbý nádor na vaječníku taky nemám. A to je super.

jasmina309
16. říj 2008

Saralindo- tak to gratuluju! A jakto, že neposunulo k Mimískovi???? Přeci posunulo, jinak by si musela čekat třeba i měsíce na snížení Prolaktinu! 🙂 Takže super!

Já mám takvou radost i z Leni.... Musíme prcky hlídat a tak jdu raděj na kutě 🙂

rendulina
16. říj 2008

len : Ano na OPU jdu v sobotu a přes víkend to vyležím.Počítam že tak v út.když se zadaří,bude ET?!
Jasmin : Tak to máte štěstíčko-jeden ale šikovnej!

Držím vám holky palečky na uhnízdění a děkuji vám,že na mě také myslíte 🙂

tulipanekps
16. říj 2008

ahoj hokly, tk mám za sebou píchanec Zoladexu, za 14 dni jdu na KO UTZ a začne stimulace.

držím palečky všem pokročilým a případným čekatelkám 😎

len
17. říj 2008

Tady jsou samé dobré zprávy 😵 Gratuluju všem 🙂 Snad to taky všechny dotáhneme do konce 🙂

Rendulino, mně řekli ET 2-3 dny po OPU, nakonec jsem byla dva.

Jo a zkopíruju jsem svůj nářek nad Utrogestanem 😀
...já si snad vážně měla tu neschopenku vzít 🤐 Ani ne tak proto, že by to mohlo nějak pomoct k otěhotnění, ale začínají se na mě projevovat účinky Utrogestanu a je to fakt síla 🤐 Střídám období báječné nálady a aktivity a pak totálního útlumu a únavy. Bohužel do těch útlumových oblastí mi zrovna vycházejí důležité věci... Takže včera ráno jsem kolegy informovala, že porada v deset se koná. No a pak jsem tu seděla a zírala do monitoru, až v 10:10 opatrně zaťukal kolega, jestli jsem na ně nezapomněla... Na té poradě jsem si s jedním kolegou domluvila, ať se u mě staví v 15:30, no a pár hodin nato mě šokoval, co vlastně potřebuje, že mi v 15:30 klepe na dveře. Snažím se to maskovat, ale obávám se, že nálepku blbečka už mám odvčera přilepenou 😀 No a vrchol dneska - každý pátek od 7 ráno mám soukromou lekci AJ. No a samozřejmě, že jsem zaspala... V 7:10 se mi podařilo se probudit, tak jsem volala lektorce, která už tu, chudák, čekala, no a než jsem sem dojela, bylo 7:50 🤐

jasmina309
17. říj 2008

Leni- bezva, samý šoky! 🙂 No to k tomu asi patří, no!
Mě Utroš taky uspává, tady sem vždy jen na skok a jinak ležím, a věčně zívám!
Od zítřka už budu funkčí, protože večer se u nás slaví a tak musím dceři pomoct, aby to chudinka naše šikovná nedělala sama!
Všem co potřebují štěstí držím palce! 🙂

Tulupanekps- Zoladex auauau, ale za pár dní budeš píchat a uteče to!

Krásnej víkend všem!

hozny
17. říj 2008

Ahoj všem,ráda bych se připojila k Apolináři už chodím 5let mám 3 létého kluka po 1 IVF a 1 KET a ted jsem byla 6.10 na dalším KETu v červenci jsme byli neuspěšný. do ted jsen psala na Stránky Ket ale ráda bych se vás zeptala Napsali mi do správi že když bude test z moči poz. dnes už byl zaplat buh tak nemusím na krev a rovnou knim na UZV ale radši bych ještě na tu krev nebude jim to vadit šla bych k obvod.lékarce.Moc dík a všem držím palce .

jasmina309
18. říj 2008

Ahoj Hozny!
Předem tě vítám na našich stránkách a hlavně moc GRATULUJU ke // 🙂 🙂 🙂

Na krev si klidně zajdi kamkoliv i třeba jako samoplátce(asi 250 zaplatíš). Ničeho se neboj, je to tvoje věd a když nechceš tak na ko s utz nemusíš nic říkat! Oni to poznají sami! 🙂

Tak hodně štěstí!!!!!

evulatko
19. říj 2008

Rendulino, oni ted delaji OPU uz i v sobotu ???? z toho jsem uplne v soku 🙂 Doufam, ze vsechno dopadlo dobre 🙂