CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

rendulina
19. říj 2008

zdravím,
po včerejším OPU výsledek katastrofický.Z UZ kde bylo vydět 6 folikulů, byly nakonec jen 3.A z nich 3 vajíčka =prázdná.Tak že již žádné pokračování nás nečeká.Jsem z toho úplně hotová, a vyčerpaná.Cestu z CARu jsem celou probrečela a bezradnost je mi v patách☹ ☹ ☹
Co pro to dělat víc?Ani cvičení Mojžíšové a pití bylinných čajíčků nezabralo-prostě již nevím... ☹
Mé spolupacientky byly úspěšnější a možná se tu také ukáží.

evulatko
19. říj 2008

Ahojky, to me moooc mrzi. Ale neboj se, ono to priste muze dopadnout uplne jinak🙂 Moc drzim palce\.-)))

len
20. říj 2008

Rendulino, to mě fakt mrzí 😔 Tak třeba příště zvolí jiný protokol, silnější dávky nebo tak něco, aby tělo na tu stimulaci reagovalo líp...

len
20. říj 2008

Tak já budu pokračovat v řadě špatných zpráv - ze zbylých 4 embryí není ani jeden mrazáček, dvě měla nějaký špatný počet chromozómů, či co, a zbylá dvě se zastavila ve vývoji už třetí den 😔

jasmina309
20. říj 2008

Rendulíno, vyplač se, ale naber sílu a bojuj! To je jediná cesta!
Mám to též za sebou (jednou) a tak vím o co jde... 😒

Bud silná a uvidíš, čas to spraví! 🙂

Len- k čertu, jak je tohle možnýýýý??? No osud, bohužel....
Ted hlavně doufej , aby to jedno jájo se chytlo, to musí bojovat za všechny! 🙂
A jak ti je? Dnes sme 7 dní od opu. To utíká, co? Už chodím na procházky s pejskem a dokonce sem byla i na nákupech! Beru to sportovně a věřím v zázrak! Možná sem naivní, ale už sem za těch 5 let snažení tak otřískaná, že už ani nenám myšlenku na to, že by to dopadlo jak má... ☹ . Těch zklamání mám za sebou spoustu...

Všem hodně štěstí! 🙂

len
20. říj 2008

Jo, utíká, utíká, jestli je všecko OK, tak se tak dneska začnou zahnízďovat 😉 Jinak já normálně žiju, chodím do práce, v sobotu jsme byli na houbách a v neděli na dlouhé procházce, ovšem únava mě občas chytne nesnesitelná 😝

kacatko000
20. říj 2008

Ahoj holky moc se omlouvám, že vám sem tak lezu, ale dlouho jsem hledala nějakou diskuzi o apolinaři a navíc teď už jsem docela zoufala a potřebovala bych poradit. Ve skratce můj problém.Bude mi 30, děti nemáme, 3 roky neberu antikoncepci a přes rok se snažíme o mimi, menstruace pravidelná ale velmi bolestivá, jsme s manželem v péči u apolináře, mám za sebou odběry krve, hormonální profil, ultrazvuky, manžel 2 spermiogramy, první dopadl hodně blbě, druhý celkem dobře. Na konci září mi dělali u apolináře laparoskopii a byla mi zjištěna endometrioza 3 stupně, jak doktor který mě operoval tak i doktorka z caru jažembovská mi doporučili co nejdříve IVF a to čím dřív tím líp, pokud jsem vyčištěná a je větší šance na úspěch. v podstatě by jsme měli začít už tento týden se stimulací. Ale moje tchýně se to dozvěděla, nadala mi že je prý apolinář hrozný, že má známosti a dostane mě do podolí k nějaké paní doktorce, co je prý nejlepší, normálně se tam čeká i několik měsíců a mě prý veme už tento týden na konzultaci, ale znamenáto že musím podstoupit všechna vyšetření znova a manžel taky a tak se to minimálně o měsíc prodlouží. Já nechci čekat, protože se bojím že se to může zhoršit, ale tchýně je neústupná, prý chtěji pro mě jen to nejlepší, jenže... prosím nemáte některá zkušenosti s endometriozou??
Moc prosím o radu a ještě jednou se omlouvám, že jsem vám sem vpadla.
Děkuju Petra

saralinda
autor
20. říj 2008

Kacatko000 není se co omlouvat. KAždý je tu vítán. S endometriózou bohudík zkušenosti nemám (i když mám ednometrální cystu 🙂). Ale holky tady i já si Apolináře chválíme a tak bych, tchýně ne tchýně nepřecházela. Pokud to chceš urychlit, tak by neměl být problém si vyžádat všechny výsledky u Apolináře (vysvětli jim situaci) a přenést je do Podolí. Tak to určitě urychlíš.
Co já mám zkušenost z Jeržembovskou, tak ta mě původně do ničeho (stimulace a tak) nenutila. Měla jsem z ní takový pocit. Tak bych to brala, eže když řekne hnedka, tak bych si pospíšila.

kacatko000
20. říj 2008

Saralindo děkuju za odpoveď a za přijetí mezi vás. Já jsem byla ráda že už se to konečně hejbe a nechci čekat, navíc mi v podolí řekly, že stejně bych musela podstoupit u nich nové vyšetření i manžel, že oni to chtějí mít udělané v jejich laboratoři a na to už nemám sílu. Poslední 2 měsíce marodím a chodím jenom po doktorech, před tou laparoskopii jsem měla totiž tak strašné bolesti při menstruaci, že mě nechala doktorka doma. jen ta tchýně se do toho moc začala angažovat. já si toho vážím že chce pomoc, ale proč prostě nechápe že už nechci čekat?? normálně nemáme nic moc vztahy a pokud to ted odmítnu tak se to ještě zhorší, protože mi furt vykládá jak kolem toho musela lítat a kolik má známých co od apolináře utekli. Já se jen bojím, že si snížím šanci a nebo že pak budu muset zase na laparku. Ach jo 😔

jasmina309
20. říj 2008

Kacátko, já tě taky vítám!
Jen mi zaráží, že ve 30letech se necháš ovlivnovat tchýní! No tvoje věc a dělej jak myslíš!
Jaržembovská je nejlepší dr kterou znám v Apoli! Je lidská a vše řeší s úsměvem! A mluví!!! To je hlavní!
S Endometriozou ti moc neporadím!Ale určo bych šla hned do stimulace co nejdřív!

Tobě přeju dobrej výběr a hlavně úspěch! 🙂 🙂 🙂

jasmina309
20. říj 2008

Jo a já byla na 3IVF, jedný laparce a jednom potratu U Apoli a vždy byl perfektní přístup a nemůžu říct slava proti!

myskyva
20. říj 2008

ahojte
kacatko i já tě vítám 🙂 za sebe můžu říct že u Apolináře jsou všichni perfektní a ty % úspěšnosti si myslim se v různých centrech neliší.Podle mě ti k otěhotnění v žádnÿm případě nepomůže dobrá známa ale jen tvoje tělo.Rozhodni se jen podle svýho uvážení - pokud je tvůj osibní názor takový,že jinde ti bude líp - jdi jinam,ale dělat to jenom proto,že tchýně chce.......to je docela blbost.

Ať se rozhodnete jakkoliv - hodně štěstí 😉

evulatko
21. říj 2008

Kacatko, znam to u Apolinare i v Podoli. Myslela Tvoje tchyne doktorku Řezáčovou ? Jestli ano, tak u te jsem byla jen jednou a uz ji nechci nikdy videt. Byla na me tak hnusna, ze jsem odchazela se slzami v ocich. U Apolinare maji daleko lepsi pristup a jsou vyborni🙂

len
21. říj 2008

Ahoj Kacatko 🙂 Já teda s Podolím nemám žádné zkušenosti a věřím, že i tam jsou špičkový pracovníci, ale - proč přecházet z jednoho výborného CARu do jiného? Kde vzala tvoje tchýně to přesvědčení, že to u Apolináře nestojí za nic? CAR tam vede dr. Řežábek, jedna z našich největších kapacit na léčbu neplodnosti. Samozřejmě nemůžu říct, že bych byla ze všech doktorů tam naprosto unešená - jenomže to je všude - nikde ti nesedne kompletně celý personál. A těch lidí, co mi nesedli, je minimum a lze se jim vyhnout. A všichni do jednoho jsou to odborníci, mají výborné přístrojové vybavení a hlavně - báječné výsledky. Takže já bych se na tchýni vykašlala - jednak proto, že mi opravdu přijde zbytečné absolvovat všecka ta vyšetření znovu jinde, a druhak už z principu - přiznám se, že by mě děsně naštvalo, kdyby mi takhle někdo zkoušel zasahovat do života 😉

len
21. říj 2008

Jo, k té Jaržembovské... Já teda nemůžu říct, že by udělala nějakou fatální chybu, ale v podstatě mi dodala naprosto falešné naděje. Když jsem byla na tom ET, radovala se, jak to báječně vypadá, že mám 6 embryí - dvě se vyvíjejí skvěle (ta mi zavedla), dvě docela dobře (ta druhý den umřela) a zbylá dvě rozhodně ještě nejsou odepsaná. Ovšem dle včerejších slov embryoložky dr. přehlédla, že ta poslední dvě byla triploidní, tudíž se od začátku vyvíjela nesprávně a už den před ET byla z kultivace vyřazena. Takže já žila týden v domnění, že máme potenciální 4 mrazáčky, no a pak byl naprostý šok, když mi řekli, že nemáme nic. Jasně, u těch dvou to zastavení vývoje předpovědět asi nemohla, ale to, že byla dvě triploidní a dávno vyřazena, to v těch papírech stoprocentně měla...

jasmina309
21. říj 2008

Ahoj holky!
Tak Len, už se nečerti a hlídej prcka a hlad bříško! 🙂 ˇA napiš, jak se cítíš?

Já necítím nic. Žádná změna, ani podbříšek nebolí, nic....Tak zatím to nechám být!
Pěknej den! 🙂

len
21. říj 2008

No, tak to se cítím asi podobně 😉 Plačtivost snad zmizela, tak akorát ty aáchvaty únavy... Ale dneska jsem si uvědomila, že mě definitivně přestaly bolet bradavky po tom Pregnylu, takže už snad vyprchal 🙂 Kdy budeš testovat? Já si to naplánovala na příští čtvrtek (15 dní po ET, 17 od OPU) - prostě až zavedu poslední Utrogestan 🙂

myskyva
21. říj 2008

len a myslíš že to vydržíš tak dlouho??? 😅 jestli jo,tak se budu stydět že jsem podlehla vždycky už 10den po ET 😅

len
21. říj 2008

Nooo... test je zatím v trezoru, fakt 😀

myskyva
21. říj 2008

tak uvidíme jak dlouho tam ještě zůstane 😀 😀 😀
Dneska 8DPET??

jasmina309
21. říj 2008

Tak holky! Já ted tasky machruju, že budu testit až v půlce příštího týdne)tasty doma nemám schválně, abych nebyla zklamaná) 🙂 🙂 🙂 , ale muž je na týden pracovně mimo a vrátí se na víkend a už včera hlásil, že testy koupil, tak at se chystám 🙂 🙂 🙂
Minule to byl právě on, kdo chtěl testit předčasně a poslal mě s kelímkem od jogurtu(který právě kvůli tomu snědl) na wc... 😎
Bylo to 15den po OPU a 9 den po ET a čárečka tam tehdy byla nepatrná, ale byla tam! A sílila! A 14 den po ET sem měla HCG432 🙂 .Na krev sem si došla jako samoplátce(asi 250kč).

Ale tentokrát mě nepřesvědčí nikdo a budu vyčkávat. Musíme věřit v lepší zítřky!

jasmina309
21. říj 2008

Myskyvo ano, sme s Len 8 den, ale od OPU. 6od ET 🙂

len
21. říj 2008

Tak, 8 dní od OPU 🙂 Takže bych chtěla testnout 17 dní po OPU, to už musí být jasno... Hlavně ale proto, že kdyby to třeba bylo po 14 dnech po OPU negativní, tak už bych se nedokopala brát dál ten UTR. 😝

kacatko000
21. říj 2008

Ahoj holky já moc moc děkuju za vaše odpovědi a za rady. nechci abyste si myslely, že jsem pitomá slepice a nemám vlastní názor a nechám rozhodovat tchýni. Ono to je trošku jinak, nemáme zrovna nej vztahy, oni jsou bohatí a mají vliv a já jsem v podstatě přišla do jejich rodiny bez ničeho. Naštěstí manžel je nezávislej a tak jsme normální rodina, která si žije z toho co vidělá. Představovali si pro svého syna jinou ženu. Já se jim nesvěřuju, ona je stejně tak chladná, že to ani nejde. není zlá, ale je taková bez citu. Jenže já mám rodinu na druhé straně republiky a je pro mě těžké, že se nemám komu svěřit. nejsem v Praze tak dlouho, no a pak po dlouhé době snažení přišel potrat, pak ty výsledky laparky a to s člověkem trošku zahýbe. Svěřovala jsem se jen jeho babičce, rozumíme si a jelikož dlouho marodím a peníze jsou potřeba, chtěla jsem tchýni požádat o nějakou práci na doma. všichni do mě hučeli, že jí to mám říct, tak jsem se svěřila a ona začala okomžitě, že jsem hloupá, proč jsem za ni nepřišla dříve, že ona má kontakty a že mi pomůže. Má totiž prý 3 známé, které byly na ivf v apolináři a dopadlo to hrozně, jedna z nich ji pak brečela doma, ať ji pomůže... No a ještě nějaký prý hodně dobrý ale soukromí doktor jí řekl, že apolinář je to nejhorší co existuje. A ona ted volá a snaží se nás dát do podolí k nějaké doktorce bahníkové. Já si její pomoci vážím, ale nic jsem proti apolináři neměla. Všichni mě začali přesvědčovat at dám jeho mámě šanci, že pokud to odmítnu, tak ty vztahy ještě zhorším.....Ona mi pomáhá, ale stejně je pořád taková chladná. Já přemýšlím že se s tou doktorkou nějak domluvím, jako že i ona řekne že nemá smysl dělat vše znova a když už to mám u apo tak rozjeté, tak bych tam měla jít. A třeba se s ní domluvit na 2 pokus, pokud by tento nevyšel. Jen se snažím tchýni nějak neurazit a nezhoršit ty vztahy.

Fuj já jsem se rozepsala, asi se v tom nevyznáte. Jo jinak doktorka mi dala nějakou silnou antikoncepci na jeden měsíc od laparky do ivf a nesu to pěkně blbě, mám hrozný stavy, bolí mě žaludek, je mi na zvracení, bolí mě podbřišek, prsa a hlavně jsem strašně náladová, bud mám vztek a nebo se mi chce brečet, někdy dokonce nemůžu vidět ani svého manžela ... myslíte že je možné, abych takhle reagovala na prášky???

Moc děkuju, že mě vyslechnete a ráda bych tu s váma zůstala

len
21. říj 2008

Kacatko, tak to už je asi jen na tobě, jestli si nechceš už tak vratké vztahy s tchýní pokazit... Osobně si myslím, že Podolím si ani nepomůžeš, ani nic nezkazíš, akorát se to všecko zpozdí, no 😒 Takže možná varianta - jeden pokus u Apolináře a v případě neúspěchu přejít do Podolí (stejně se mezi jednotlivými pokusy dodržuje několikaměsíční pauza, tak byste kdyžtak zvládli další vyšetření tam) - bude nejlepší. Moc ti ale přeju, aby už žádné druhé IVF nebylo 🙂 A to, že to u Apolináře dopadlo hrozně a někdo se z toho hroutil? Beru, že hrozně znamená, že to nevyšlo, no, to se bohužel stává každé druhé pacientce - absolutně nezávisle na cyklu. A že se někdo hroutí po neúspěchu? No tak to asi všude, vsadím se, že kdyby mi to nevyšlo, i já bych se hroutila a řvala a kdovíco ještě - je to šílený nápor na psychiku, ať to podstupuješ kdekoli ☹

Co se týče těch prášků, jó, tak tohle jsou hormony 🙄 Moc ti přeju, abys na léky při IVF nereagovala jak já, ale s někým umí hormony opravdu pekelně cloumat 😒

len
21. říj 2008

Nezávisle na CARu jsem chtěla napsat - že prostě úspěšnost je všude +- stejná a v jednom cyklu se to při dvou embryích podaří tak každé druhé...

kacatko000
21. říj 2008

Děkuju len, já si taky myslím, že bych to neměla odkládat. přeci jenom když doktorka řekne, že největší šanci na úspěch je teď hned po operaci, tak na tom něco bude. A zase znova postupovat ty vyšetření někde jinde a žádat u pojišťovny, když tam už to máme schválené je blbost. Ta její známá se z toho hroutila prý proto, že ji napřed řekli, že je těhotná, ona ale začala v noci krvácet, jela tam a prý ji tam nadali, že je vše v pořádku a poslali ji domů a ona ráno potratila. Já osobně si myslím, že všude jsou spokojené a nespokojené pacientky.

len prosím tě můžeš mi trošku popsat jak to u tebe proběhlo to IVF, mám z toho docela strach ☹

len
21. říj 2008

Kacatko, u mě to není tak akutní, mám diagnózu idiopatická neplodnost, takže jsem nikam nespěchala, k Apolináři chodím od loňského února 🙂 Takže - cca v půlce srpna jsem si telefonicky zažádala pojišťovnu, 15. září jsem pak obdržela zastavovací injekci Diphereline (měla jsem dlouhý protokol, jestli budeš mít krátký, půjde všecko rychleji). Ze začátku mi bylo fajn, pak mě pobolívala hlava. Po 14 dnech jsem šla na kontrolu, aby koukli, jestli vaječníky i děloha správně nefungují (musí spát, tělo nemá produkovat žádné hormony) a dva dny nato jsem začala stimulovat. Připlatila jsem si za tzv. injekční pera s lékem Puregon - každý den mi ráno manžel píchnul 200 IU hormonu FSH. Zpočátku to šlo, pak začaly pobolívat vaječníky, třeštit hlava a ke konci jsem zvracela. Po týdnu jsem šla na kontrolu, na UZV bylo vidět, že mi roste asi 8-9 folikulů. Pak jsem píchala ještě tři dny a ten čtvrtý si zašla na pohotovost nechat píchnout do zadku Pregnyl - jednorázovou dávku hormonu hCG, která nastartovala dozrání vajíček. No a 36 hodin poté, v pondělí ráno, jsem nastoupila do CARu na punkci. (+ manžel tam šel odevzdat sperma) Bylo nás tam víc, já šla na řadu poslední. Uspali mě (jo, ještě předtím jsem si u obvoďačky musela vyběhat předoperační vyšetření), odebrali vajíčka a za hodinu už jsem byla vzhůru v posteli, odpoledne jsem mohla jít s manželem domů. Ještě před propuštením mi řekli, že odsáli 12 folikulů a našlo se 6 vajíček. Druhý den už jsem šla do práce, ráno jsem si zavolala do laboratoře, kde mi řekli, že se oplodnila všecka vajíčka, ale správně se vyvíjejí jen 4. Další den jsem šla na transfer, kde mi zavedli dvě vajíčka s tím, že zbytek ještě nechají kultivovat. Včera jsem znovu volala do laborky, kde mi bohužel řekli, že zbylá embrya se přestala vyvíjet. No a teď jsem 6 dní po transferu, 3x denně beru koňské dávky Utrogestanu (hormon progesteron) a jsem náladová a hlavně pořádně unavená... Výsledek bych měla vědět příští týden, až si udělám test 🙂

len
21. říj 2008

A ta známá byla asi klasicky na pohotovosti... Nevím, neznám okolnosti, ale fakt jim tam věřím. Ale CAR je tam jiné oddělení než ta pohotovost...

kacatko000
21. říj 2008

Děkuju len, moc mi to pomohlo. já myslela, že už začnu ve čtvrtek stimulovat a ono asi jen dostanu tu injekci. Moc toho nevím protože nám až ve čtvrtek řeknou co a jak. Od pojišťovny to máme schválené. Jinak já jsem si našla ne netu centra asistované reprodukce v ČR a vybrala jsem si 3 z nich, jedno ve Zlíně, 2 v Brně a třetí v Plzni a zavolala tam, nechala se přepojit na vedoucího lékaře, vysvětlila situaci a požádala o radu, zda je bezpečné to odkládat.Všichni mi řekli, že v žádném případě, teď je opravdu největší šance a pokud bych to chtěla odložit, tak jedině stím, že by mi nasadili léčbu hormonama a vyvolali na 3 měsíce umělý přechod. Podle toho jak nesu antikoncepci, tak to není nejlepší nápad, protože je to prý hodně drastická léčba. Až pokud se ten 1 pokus nepovede, tak potom je potřeba to na 3 měsíce takhle přeléčit. takže já jsem rozhodnutá.

Jinak Len to tě obdivuju, jak si klidná, já bych asi bláznila, musí to být na nervy to čekání. Strašně moc ti budu držet palečky a moc ti přeji, aby to vyšlo!!!!!!!!!
Já už od začátku září marodím a doktorka mě nechala doma i teď protože já mám velmi namáhavé zaměstnání, nejen že stojím skoro 10 hodin na nohou, ale ještě se často zabývám reklamacemi a je to poměrně náročné, protože lidi nejsou zrovna zdvořilí. Navíc jsem v září dala výpověď, chtěla jsem jinou práci, chodila jsem domů úplně vyčerpaná a tak jsem si řekla, že takhle fakt nikdy neotěhotním, no a to jsem ještě nevěděla že za pár dní půjdu na laparku a takhle to dopadne. V listopadu jsem chtěla nastoupit do nové práce, ale te´d je to docela risk, kdyby se zaměstnavatel dověděl, že jsem těhu a nebo kdybych musela marodit, tak mě ve zkušebce může vyhodit. teď jsem ve výpovědní lhůtě a na nemocenské, dokud nebudu mít za sebou ivf, pokud se to povede tak asi stejně půjdu na rizikové, protože mám trable s tlakem a krví.

Ale tobě opravdu moc držím palečky a hodně hodně moc ti přeju miminko. jak se cítíš???