CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
23. dub 2009

len nezamotala - chápu to... myslím že to nepočítají na cyklus ale celkově těhotných během 3 cyklu a tak...
Už to zase začínám promýšlet... ale matematicky k těhu asi nedolezu 😀
Já jsem zatím v hlavním pracovním poměru takže zatím relativně klid - ale taky jsou tu vlny tak jsem zvědavá asi budu pracovat jen 4 dny v týdnu:(

len
23. dub 2009

Tak, kašli na matematiku, já mám mít už dle statistik aspoň tři děti 😀 Ale za mě to dohání deset jinejch, co to zvládají napoprvý - a když nás naprůměrujou, dostanou tu vzornou ideální ženu, co je celkem spokojená 😀

lenickan
23. dub 2009

se lehko řekne kašli🙂

len
23. dub 2009

No tak nekašli, ale stejně ti to k ničemu nebude 😀 Já mám z matiky maturu za jedna, asi osm zkoušek na vejšce a co z toho - si akorát spočtu, že se vymykám všem pravidlům a že si příroda stejně dělá, co chce 😉

lenickan
23. dub 2009

no jo to si spočítáš ale nemůžeš si pomoci abys to nepočítala🙂 prostě je to takové nutkání🙂

nitenka
23. dub 2009

ahojky holky .-) na mateřskou už bohužel nedosáhnu to už nic nevymyslím je tam nutné splnit 260dní nebo tak nějak před nástupem na mateřskou,ale nějak jsem to vymyslela aspon s nemocenskou,ale psát to tu taky nechci.. Len podle platu bych měla taky asi mnohem víc,já nevím jak se to počítá u OSVČ ale je to jedno když jsem něměla to připojištění,na sociálce mi řekla že mám smůlu..ted jsem zaměstnanec ale na mateřskou tam musí být taky 280 dní abych dostla procenta z platu a to už nezvládám to bych musela rodit v prosinci a tak dlouho přenášet nebudu 🙂
tynko držím palce a koukej se mi ozvat 🙂 ještě že se ti nic nestalo ,vím,že to jsou starosti ale měla jsi štěstí že jsi v pořádku,manžel je rozuknej a je fajn že ti psychicky podržel..mě se to také už stalo že jsem mojí vinou teoreticky zbourala auto..od té doby neřídím 🙂 já vyjížděla ze hřbitova z vedlejší cesty do zatáčky kde nebylo vidět vystrčila jsem čumák a bylo tam atou,ale jinak se to zjistit nedalo,bylo to blbé místo mělo tam být zrcadlo.. taky jsem platila 2500 + oprava našeho auta..naštěstí to šlo opravit,ale taky balík.. hezký den všem

len
23. dub 2009

Jo, Nitenko, já taky žila v přesvědčení, že když makám, platím daně a pojištění, že z toho taky něco budu mít, a byl to docela slušnej pád na hubu, protože i když jsou tam všelijaký ochranný lhůty, vždycky se tím dá prokličkovat tak, abych nic nedostala 😉 No ale čert to vem, když budu těhotná, bude mi to ukradený. Protože nejhorší je asi bejt nepllodná a bez peněz k tomu 😀

nitenka
23. dub 2009

LARI máš pracdu,ale štve mě že platím daně makám a ted semnou jednaj hůž než s cikánem.. nemám narok na nic ,soryy ale už jsem se poučila že v tomle státě už platit daně nebudu a budu to dělat jako ostatní až budu zase makat..Mě to štvalo že šulej daně a tak měla jsem jinej názor a byla jsem jen blbá... a oni chytrý..ted jsem se přesvědčila... Jinak máš pravdu jsou jiné věci které jsou důležitější..mě naštěstí Aleš uživí,ale hodně lidem takováhle situace zlomí vaz když jí nečekaj..

aknyt
23. dub 2009

Ahojky, tak se hlásím po konzultaci. Dopadlo to (až na kontrolní spermiogram) výborně, paní doktorka byla fakt skvělá, použila přesně ty argumenty, které měla a i ty zbraně, co jsem čekala 😉 . Teď máme v plánu KET a po dohodě s manžou, v případě neúspěchu, bychom zkusili v srpnu inseminaci dárcem (navrhnul to po té konzultaci sám!!!).
Jo a s laborkou o prázdniny je to tak, že IUI a KETy prý dělají určitě v červenci, možná v srpnu, ale IVF ne, protože mají povinné servisní kontroly a kalibrace přístrojového vybavení. Aspoň tak nějak to říkala Jarošová.

Nitenko, to je fakt na pytel, že vyděláváš a platíš daně a pak nic z toho ☹ Aspoň že tě Aleš i s malým uživí.

len
23. dub 2009

Aknyt, gratuluju k úspěšné konzultaci 🙂

Myslím, že loni dodělávali odběry a transfery ještě první týden-dva v červenci - pro ty, kdo zahájil stimulaci v červnu a opozdilo se to. Ale koncem června už nové stimulace nerozjížděli. No, doufám, že se mi ten poslední cyklus před IVF nějak záhadně neprodlouží, pokud by byl stějně dlouhý jako 6 předchozích, měla bych v pohodě zvládat OPU i ET koncem června.

jasmina309
23. dub 2009

Ahoj kočky
Nestíhám dočítat. Zkusím to napravit. Nevím co je nového 🙂

U nás teda nového je- nejprve mi sice moje testy na štítnou žlýzu vyšli v pořádku (což sem ráda, ale to mi sdělila obvodní dr, k endokrinologovi mě teda neposlala). Nařídila Letrox vysadit. Z toho jsem v šoku, snažila sem se jí vysvětlit situaci, ale řekla mi že nevidí důvod, proč brát Letrox a že teda za 3 týdny at znovu přijdu na krev, že šž opět zkonntroluje 🤐
no snad mi to přerušení léčby neuškodí...

len
23. dub 2009

Jasmi, asi jde o to, jaký máš konkrétně problém. Jestli tělo přestalo vyrábět protilátky, tak by vysazení nemělo uškodit, protože se ŠŽ bude hormonů vyrábět sama dost. Ale třeba já mám protilátky šílený, takže už mi kontrolují jenom hladiny hormonů. A ty mám s lékama naprosto vzorný, ovšem kdybych je vysadila, tak katastrofa... Snad dr. ví, co dělá 🙂

jasmina309
23. dub 2009

Len, díky za slova útěchy. Já doufám, že příští odběr bude taky v pohodě.
A když ne, tak jak vás tady došítám, i kdybych měla znovu brát prášky na šž, tak se do dalšího boje tělo stihne upravit...Na KO na imuno jdu tak v první půlce června a to pochybuju, že i kdyby to bylo ok, tak IVF s dlouhým protokolem do práznin těžko stihnu 😨

Koukám, že u tebe je to taky pěkná divočina, ty hormony

len
23. dub 2009

No, já počítám, že abych to stihla, tak na tu zastavovačku půjdu kolem 25. května. Minule mi vyšel transfer přesně měsíc od zastavovačky.

Štítnici mám v háji už deset let, holt ty léky budu brát do konce života, ale co, hlavně že existují a jsou dostupné 🙂

jasmina309
23. dub 2009

Len, právě. Tak tohle by tobě mělo vyjít! Já to nestíhám. Nemůžu přeci žádat pojištovnu dřív, než budu mít vyřešenou svou Imunitu... Mrzí mě to, ptž sem předpokládala, že to zvládnu do prázdnin, ale což... Jsou horší věci a když to dřív nejde, tak snad už to čekání přečkám a po prázdninách se konečně prolomí ta naše 6 letá smůla ...

len
23. dub 2009

To víš, že jo, ty dva měsíce utečou jak nic, začneš stimulovat už v srpnu a začátkem září pěkně odběr, transfer a budeš mít červnový dítě (jako jsem já, ty jsou ze všech nejlepší 😀 ) 😉

jasmina309
23. dub 2009

Jééé, tos mě to hezky napsala... Moje dcera je totiž taky čer nová a příta takýýý 🙂 🙂 🙂
A mám obr radost od včera. Mojí Terezu přijali na střední školu do Roudnice nad Labem-obor-sociální pracovník, výchovná činnost. Jsem moc ráda, že je umístěná . 🙂

len
23. dub 2009

Tak to moc a moc gratuluju, je to šikula 🙂

jasmina309
23. dub 2009

Díky, aspon něco nám vyšlo 🙂

Len a pročpak vlastně ty čekáš ještě měsíc do iVF? To schválně kvůli tomu tvýmu zaměstnání? 😨

len
23. dub 2009

Kdepak, zítra jedu na dovču a akorát mi to vychází tak blbě, že se to pak musí o měsíc posunout. Jenomže letenky máme koupený už od ledna, takže by byla blbost to měnit 😉

jasmina309
23. dub 2009

Jejda, to jsem něco nedočetla. Tak vám přeju příjemnou dovolenou a těším se až přijedeš a budeš vyprávět zážitky 🙂
A kampak letíte?

len
23. dub 2009

Díky moc 🙂
Letíme do Británie, do Cornwallu, k móři, říkají tomu anglická riviéra 😀 Takže už se vidím, jak si to promenáduju po pláži zabalená do třech tlustejch svetrů a pod deštníkem k tomu 😀 Ne, ve skutečnosti chceme hodně turistit, chodit po hradech, po kopečkách a tak 🙂

jasmina309
23. dub 2009

Len, tak to vám moc přeju! Jen si to užívejte, dokud to jde 🙂 Přeju vám příjemnej let a pěknou dovolenou! 🙂
Úplně se vidím vedle tebe na plážovým lehátku v péřovce 🙂

Já se loučím, jdu s Mimisu (pes) na prochajdu, tak páček 🙂

lenickan
23. dub 2009

tak další těhulka s PCO po 1. IUI bosorkajarka🙂 brala clostík a IUI a je těhule🙂 nějak tomu fakt začínám věřit

saralinda
autor
23. dub 2009

Aknyt, tak to je super, že ti to vyšlo, přesvědčit přes Jarošovou manžela.

Nitenka - nejde to sociální doplatit nějak zpětně?

U mě nic nového. čekám na 6.5.- to jdu na onkologii a tam mi vypíší doporučenku na onko ultrazvuk. A pak se to sand pohne. Taky půjdu ten den na konzultaci do CARu, tak se těším, že tu moji situaci se mnou konečně někdo rozebere, protože z toho vysokého FSH jsem fakt dost rozladěná. Mám z toho hodně špatných myšlenek, ale říkám si, že třeba si to všechno myslím špatně a je to jinak. Tak doufám, že mi to vysvětlí. No, už aby bylo toho 6. května.

aknyt
23. dub 2009

Sari, tak ať ti to rychle uteče a hlavně ať se to v dobré obrátí!!! A držím moc palečky, ať z nich ty informace dostaneš, spousta doktorů nic moc neřekne, pokud se člověk pořád neptá ☹ Proto mám tak ráda moji gyndařku, tak mi vždy podávala info sama. Je fakt, že Jarošová už to taky dělá, ale někteří jiní tedy ne...

lenickan
24. dub 2009

aknyt co Jarošová dělá?
Já jsem měla štěstí že jsem byla vždy u ní, sice jsem se poprvé objednala k Řežábkovi ale pak každé další vyšetření dělala ona🙂

aknyt
24. dub 2009

Leni, myslela jsem tím, že Jarošová mi taky podává informace už sama, aniž bych se jich musela dožadovat. Narozdíl od třeba Koryntový, která ti něco řekne jen když se zeptáš a ještě ti řekne fakt jen minimum věcí.
Včera byla fakt hvězda, myslím, že se mám co učit, jak zvládnout mýho chlapa 😀 ... jí na to stačilo pár minut a uspěla tam, kde já neuspěla za měsíc.

aknyt
24. dub 2009

Tedy přesně - Jarošová byla hvězda 😉

Jo a mám slíbeno nové autíčko, pokud by ta oprava byla moc drahá... bez auta asi zůstat nemůžu, když se jím dopravuju do práce, tak manža prohlásil, že bychom koupili nové a prý opravdu nové, ne další ojetinu!!! To bych měla poprvé auto mladší 12 let 🙂

len
24. dub 2009

Nojo, Aknyt, když s tebou už umí smlouvat 😀

Jinak Koryntová, pamatuju na první schůzku k IVF - dala mi zelený lejstro a řekla - sestra vám dá injekci, přijdete na utz za 14 dní a zaplatíte 30 Kč. To jsou informace, co? 😉 Pak jsem strávila dalších 10 minut u sestry a nechala si všecko vysvětlit a ukázat...