CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
5. čer 2009

Kkamco, to máš určitě pravdu, že odmítnout ji nesmějí. Ale je otázka, jak to vlastně podali a co přesně řekli... Myslím, že to teď chtěli řešit nějakým zákonem, aby měl doktor právo odmítnout pacienta, který nedodržuje jeho doporučení. Mělo by se to vztahovat na takové extrémní případy, kdy třeba pacient po dvou infarktech vyžaduje léčbu a doktor mu v prvé řadě doporučí zhubnout třeba ze 150 kilo na 120 a omezit kouření. Přičemž když mu tam pacient přijde za tři měsíce a váží už 160 a hulí stále jak fabrika, doktor by směl říct - promiňte pane, vás já léčit nemohu, vaším hlavním problémem je obezita a nezdravý životní styl a změna je nedílnou součástí léčby. Vy se evidentně léčit nechcete, já si vás nemohu vzít na zodpovědnost. Tohle by dle mého mělo smysl, ale při současných čachrech ve vládě by takovej doktor šel spíš k soudu 😉
U IVF to samozřejmě není takovej extrém, ale určitě je od doktora zodpovědné seznámit pacientku se všemi riziky a tím, že léčba nemusí být z toho a toho důvodu úspěšná. No a pak jsme dospělí lidé, známe okolnosti a své možnosti... Takže je to na zodpovědnost každého, jak si to vyloží. U IVF je další ta věc, že hrazený jsou jenom ty tři pokusy, takže třeba když jim tam přijde pětadvacetiletá holka s výraznou obezitou bez nějaký závažný příčiny, proč by nemohla zhubnout, tak je dle mýho od doktora moudrý jí vysvětlit, že teď si plácat tři pokusy s šancí 10 % je škoda, když kdyby se objevila za rok a měla o 20 kilo míň, mohla by být šance třeba 40 %... Ale pokud ona se rozhodne do toho jít hned teď, tak může doktor jenom pokrčit rameny a zákrok provést (a potom si popřípadě vyslechnout, jakej jsou mizernej CAR, když za tři pokusy neotěhotněla).

kkamca
5. čer 2009

Larri tak to jsem blbě pochopila..to se omlouvám Len..a tobě taky
Každopádně já jsem taky silné postavy a vim že nezhubnu..a jak zároven taky hubnout když beru hormony že ?To snad ani nejde..Ale řekla bych že ve váze to vždy nemusí být..je plnoo hunených,štíhlých bab a taky nemůžou..Ale divim se že jí toto řekli,to je blbé jednání..A já bych teda asi přešla jinam.. 😀

len
5. čer 2009

Jinak absolutně beru, že pro někoho je zhubnout nadlidskej úkon, sama se potýkám s dost blbým zánětem štítný žlázy a vím, že při tom všem mám ohromný štěstí, že si dokážu s vypětím všech sil držet váhu na 60 kilech (při výšce 160). Znám spoustu holek s mou diagnózou, který jsou rády, když se zuby nehty drží na 80 😒

kkamca
5. čer 2009

Len..jo to máš pravdu tak jak si to napsala..ale stát se to mě já bych odešla z takového centra..nebo lékaře.
Já se o mimi snažim 3 roky..taky mi lékař řek že mám zhubnout,ale já stejně přibírám rok co rok...Takže už to tak tolik neřešíme a zabýváme se problémem proč to nejde..néé to jestli zhubnu nebo ne.. 😉

kkamca
5. čer 2009

Já otěhotněla se 105 kg..v pohodě a nikdy mi teda doktor nějak neřikal něco o váze..Až ted kdy už to trvá ty 3 roky a nic..Byla sem na endokrinologii..právě kvůli štítné žláze,si myslel že to mám od toho..A taky nic..v pořádku.U nás je to tak trochu i rodové..tlouštka.Každopádně mám daleko víc než 105 kg..takže asi tak.Ale vím že mi v gyncentru doktor řek,že by s ivf neměl být problém i při této váze,proto mě Len zaskočila.. 😉

len
5. čer 2009

Ono je to všecko vážně případ od případu. Prostě je prokázaný v širokých statistikách, že s obezitou se těhotní hůř, no, takže je asi třeba i vyšetřit, jestli příčina obezity není totožná s příčinou neplodnosti (třeba právě ta špatná štítná žláza, PCO...). A vždycky je to taky o doktorovi, jak konkrétně to podá, kdyby na mě už od dveří křičel, že mnou se zabývat nebude, protože jsem tlustá, tak bych se asi nejen otočila ve dveřích, ale ještě bych podala stížnost na nepatřičný chování 😀

len
5. čer 2009

Já jen vycházím z těch statistik, které v CARu mají 😉 Určitě to není vyloučené, ale na počet transferů ta úspěšnost právě nad tou BMI 30-35 klesá, a to dost. Paradoxně teda ve skupině BMI 25-30, což je nadváha (ideál v jiných ohledech je do těch 25) mají úspěšnost mírně nejvyšší 😀 Takže kdybych se řídila těma jejich tabulkama čistě teoreticky, měla bych pro zvýšení šancí nabrat aspoň 10 kilo 😀 Žádnej problém, zrovna jsem zjistila, že jsem k obědu splivla porci salátu dle receptu určenou pro šestihlavou rodinu 😀

kkamca
5. čer 2009

Dle tabulek třeba jo..tady jde o fakt.. 😀 Sestřenka s BMI 35 těžká obezita..1.IVF úspěšné..Já bych řekla že to je asi individualní..podle toho jak tělo reaguje.
Ale to sem nechtěla řešit.. 😀
Šlo mi spíš o tu slečnu co jí řekli at zhubne a pak přijde..JÁ UŽ BYCH NEPŘIŠLA!Tam ne..
Len a tobě je kolik?a kolikátý ivf?

len
5. čer 2009

29, druhý IVF (první úspěšný, ale v 8.tt MA). Jsem naprosto vzorně zdravej člověk (až na tu ŠŽ), manžel taky, takže statistiky hezký, hezký... ale dle nich už mám teďka rodit druhý dítě, za tu dobu, co to zkoušíme 😀 Nebo aspoň holky, se kterýma jsem začínala snažení, ty druhý děti pomalu roděj 😀

Jinak teda opravdu nesnáším diagnózu "od dveří." Kdysi mi jedna dr. jen dle délky cyklu diagnostikovala insuficienci žlutého tělíska, přitom tři další dr. ji už před ní testama vyvrátili. Takže výsledek je, že jsem nezanevřela na CAR, ale snažím se vyhnout oné doktorce a chodit k těm, kdo stanovujou diagnózu na základě vyšetření 😉

kkamca
5. čer 2009

len tak to jsi jak já..taky mi je 29..v únoru bude 30.Stím rozdílem že já už 1 dítě mám,syna 6 let.
Já teprve ted to bude 3.měsíc tak trochu to naše snažení řešim..Jinak mi pořád dr řikal že je čas..Ale už mi to nedalo 3 roky je doba.Takže když do podzimu neotěhotnim..tak teprve laparo a dál by se vidělo-- 😒
Jak dlouho se snažíte?
A co máte teda za problém kromě té ŠZ?Vědí ,nevědí?

len
5. čer 2009

Nevědí, nevědí, idiopati jak vyšití... Teď jsem to napočetla na 50 cyklů, ale v reálu jsou to taky nějak něco přes 3 roky, mám ty cykly krátký 😉

kkamca
5. čer 2009

tak jo je zvláštní... 😉 že nevědí,ale jo bejvá to já vim..že prostě neznaj příčinu.. 😠 Já mám cykly velmi nepravidelný..ted teda mám duphaston a odebraný clostilbegyt--1 cyklus..tak čekám mrchu jestli dorazí nebo ne,,kéž by nedošla.. ☹ Abych nemusela procházet těma peripetiema co určitě u ivf jsou.. 😒 Je to na dlouho vid?

len
5. čer 2009

No, není to tak strašný... Ale hlavně je to hrozně individuální - někdo s tím propluje, ani neví jak, no a někdo to holt snáší hůř 😒

kkamca
5. čer 2009

len..a ty patříš kam?V POHODĚ NEBO to spíš snášíš hůř?A ty si byla i na IUI?Nebo rovnou ivf?

len
5. čer 2009

4x IUI a pak IVF, ale řešíme to dost pozvolna, zrovna jsem se "chlubila," že straším v CARu 35 cyklů 😉 Jinak, no, snažím se být v pohodě a docela se to dařilo, akorát pak mě vyrazili z práce a nějak se to na mě všecko sesypalo 😒 Takže teď jsem na neschopence a řeším to tak nějak postupně - teď IVF a pak buď mateřská nebo holt na čas konec snažení, hledání nové práce...

kkamca
5. čer 2009

Krásný fota mimochodem..a ten salátek na závěr..si mě naladila 😀
Len a jak dlouhé jsou odstupy mezi IUI?A proč tolik?Já myslela že dělaj jen 3 a pak ivf.. 😒
Já sem taky doma bez práce,ale zas tady kde ted bydlim to neni žádná sláva,na práci byla dobrá praha,tam se člověk chytal většinou brzy i na tu jednu směnu..
Přála bych ti tu mateřskou.. 😀 😀 😉

larri
5. čer 2009

kkamco,vek nereste,ja mam 35 a dneska mi rekl doktor pri OPU,ze jsem mlada.Ani nevite jak dobre se mi potom usinalo. 😉

A jinak, budu to psat porad dokola.Len mi hrozne moc pomohla pri mych zacatcich.Myslim,ze mi dala tolik rad,ktere bych se od nikoho jineho nedozvedela.

Len,ja radila kkamci Apolinare,ze je nejlevnejsi a ze tam mame radi personal.

kkamca
5. čer 2009

larri--bych ti dle fotečky 35 neřekla--tak pod 30 😉 😀

kkamca
5. čer 2009

larri..že se k tomu ještě vrátím..a o té tlouštce řekli té holce kde?právě u apolináře? 😕

larri
5. čer 2009

myslis tu fotecku,kde vypadam jako bravecek? to jsem vyfocena ve veste a kolem hlavy kozisek.a ABY SE MI TAM VLEZLA,TAK jsme fotecku zmensili a tak to dopadlo.Musim tam dat novou,ale nez ji dam,to bude dlouho trvat.
Jinak ja mam do modelek hodne daleko,takze vim co to je s vahou bojovat.

A to mi uz bude letos 36. ☹

len
5. čer 2009

Larri, se tu úplně červenám, nech toho 😉

Kkamco, s tím IUI je to tak, že na jeden "pokus" je šance tak 15 %, takže se to prostě zkouší - když člověka netlačí čas a je nějaká šance na úspěch, je to pojišťovnou hrazený 6x do roka, takže se to může zkoušet dlouho. V reálu ale už dochází trpělivost, ono to IUI zase tolik věcí obejít neumí a u zdravýho páru to má +- stejnou šanci jako přirozený snažení. Otázka je, proč bylo kterýmu páru konkrétně indikováno, pokud třeba má obejít protilátky proti spermiím, tak je namístě jich třeba zkusit víc. U nás, idiopatů, to bylo spíš takový plácnutí do vody - zkoušeli jsme, jestli náhodou... ono je to pořád mnohem snazší a příjemnější než IVF, taky levnější. My se pořád k tomu IVF nemohli dokopat, přišlo nám to brzo a zbytečný, když jsme byli v pořádku, že? A tak jsme to zkoušeli a zkoušeli a vyčkávali a nechali si dělat další vyšetření. Ale tak po roce a půl v CARu už jsme se k tomu IVF nakonec dohrabali. Takže tam ani tak nešlo o to, že by nám ho nechtěli udělat dřív, ale že jsme se prostě na něj necítili 😉

Teď se omlouvám, přišel manžel, tak musím využít zbytek vycházek, mějte se tu hezky 🙂

kkamca
5. čer 2009

no tu hlavní fotku no..ani nevim jestli máš kolem hlavy kožíšek ..není vidět,ale sluší ti to 😀 a ten věk bych neřekla já tipovala do těch 30 let..

larri
5. čer 2009

ne kkamco,myslim,ze je to diskuse: z ov do ol ......jmenuje se lajcikova.

kkamca
5. čer 2009

larri--ty jo si mě jako zarazila víš..už jsem si myslela že místo eventuelně k apolináři bych musela hledat jiný centrum.. ☹

kkamca
5. čer 2009

už sem na to koukala..snad jí drclo že má jít jinam a tam na to centrum se vybodnout.. 😉 Ona má problém i s vajíčky nebo co..jak čtu

larri
5. čer 2009

Ne,ja pochazim z Opavy,tak si pisu s holkama tam od nas. A to je holka co chodi do Ostravy nebo Olomouce,ted nechci kecat.

Vim,ze od nas Aknyt mela znamou,ktera byla v caru v Motole,ale je nejak postizena,tak ji rekli,ze ji tam ivf neudelaji.Ale kdyz se ptala Aknyt u Apolinare,tak to problem nebyl.Ale az tady prijde Aknyt,tak at ti to napise presne.Rikala nam to na sraziku,tak abych nenapsala neco spatne.

A s vahou u Apolinare si nedelej starosti.Ja tam vydela holky hubene,ale taky silnejsi.

kkamca
5. čer 2009

larri--ahá
já myslela že si pražanda.
No hele si mě teda jako zarazila ti řeknu..protože já mám dost nadváhu 😒 Třeba k tomu ani nedojde,ale co kdyby náhodou..tak radši zjištuju 😉

larri
5. čer 2009

cim jsem te zarazila?

kkamca
5. čer 2009

larri--tou slečnou a váha..já myslela že jí to řekli u apolináře..ted sem si ale přečetla že ne..oddych!! 😀

larri
5. čer 2009

ja jsem ale psala,ze to bylo na jine diskusi.

Ja nedam na Apolinare dopustit,at si rika kdo chce co chce.