CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
31. říj 2008

Tak to jo 🙂 Já jsem to taky nechala čistě na nich a evidentně jsem udělala dobře 🙂 A co není zanedbatelné - ještě jsem ušetřila 😀

myskyva
31. říj 2008

len já už tam taky doufám nebudu dlouho jak součást inventáře 😅 ale prvenství teda asi nemám ....na OPU se mnou byla pani co k Apolináři chodí už 8 let a todle bylo její 3IVF takže jsme tam vedený docela krátce,nemyslíš? 😕

len
31. říj 2008

Tak to obdivuju její trpělivost 😔 Já našla // pětadvacátý cyklus jejich péče...

myskyva
31. říj 2008

Ona spíš už byla taková smířená s tim že to nejde,dokud to bude možný že to nevzdá....navíc si chudák dost vytrpěla protože 1IVF měla 48folikulů,při 2IVF přes 30folikulů a při tom 3IVF asi 20folikulů ale vždycky jenom pár kvalitních vajíček ☹ takže i po OPU trpěla - vim jak mě to bolelo s 10 vajíčkama a co teprv když ona jich měla tolik.

to máš pěkně zaokrouhlený 🙂 já budu příští cyklus 20tý tak že by??? 😵 😵

len
31. říj 2008

Po jaké době od KET jsi začala krvácet? ☹
Vidíš, já měla folikulů 12 a bylo to hrozný, zlatá narkóza... Při 30 bych si po OPU brala týden neschopenku 🤐

myskyva
31. říj 2008

Asi 25den po KET.Nevim jestli se tomu dá říkat krvácení 🙄 já spíš tak týden jenom špinila.Kam se poděla ta vysoká sliznice s embriem nevim 😖 ale bolesti jsem u toho měla slušný 😠 Prostě jsem zas o trochu víc poznala jak moc si těma hormonama huntuju tělo ☹

len
31. říj 2008

Je to teď takový kritický období 😔 Ale ty hormony nejsou žádná sranda... Hele, já měla po Utrogestanu vždycky tak den slabýho krvácení a dva dny špinění, taky žádný hektolitry, co by člověk čekal 😒

myskyva
31. říj 2008

po utroši jsem měla vždycky MS normální ale mě udělal v těle paseku ten Estrogen 😖 Pro příště mám ponaučení že když budu mít nízkou sliznici tak radši transfér o měsíc odložim.Ale zas kde mám jistotu že právě ten estrogen mi nepomoh k tomu otěhotnění když bez něj jsem měla 7IUI a 1ET a nic 😒

len
31. říj 2008

Ono asi nemá smysl nad tím moc spekulovat... Ale je to zatraceně těžký 😉 Víkend bude krušnej 😀

myskyva
31. říj 2008

teď mi volala sestra od Apolináře že dělaj nějakou statistiku a jak jsem po KET dopadla...nevolala ti taky?? 😀 😀 😀 já jim ty statistiky asi moc nevylepšim 😅

len
31. říj 2008

No, zatím nevolali, teoreticky dle jejich doporučení můžu testovat až zítra 😉 Sakra, ten poslední test bude muset zpátky do trezoru, abych to do toho pondělka vydržela 😀

myskyva
31. říj 2008

😀 😀 ale já myslim že do pondělka to vydržíš,podle toho jak si dokázala vydržet těch 17 dní tě nějakej výkend nerozhodí 😉 a při nejhoršim koupíš v neděli novej test 😝

rendulina
31. říj 2008

Ahojky
myskyva: a ty jsi byla na OPU? Tak že další IVF? Já myslela,že máte ještě mrazáčky? 😵 -Tak to držím palce
kalka: přeji pevné nervy a hodně štěstí!

myskyva
1. lis 2008

rendulina nebyla jsem na OPU,máme ještě toho jednoho mrazáčka kterýho vytáhnem po MS,ale protože počítám s tim že nepřežije rozmrazení tak se chystám po novym roce na 2IVF,ale třeba se bojovníček pochlapí 😅 kdo ví 😒

rendulina
1. lis 2008

Tak to držím pěsti,myskyva.Ať se sněhuláček drží. 😉

len
3. lis 2008

Ahoj ahoj 🙂
Tak vám povím, jak jsem byla celou dobu po transferu relativně kliďas, tak tenhle víkend stál za to... Fakt děsný nervy, vůbec se mi nechtělo věřit, že jsem ty // našla teprve před pár dnama... Chudák Honza to má se mnou těžký 😉 Přes den jsem byla permanentně unavená, zato v noci jsem se budila už v pět ráno a převalovala se a stresovala a vzdychala a budila Honzu... Fakt jsem si nemohla pomoct 😒 Vrcholem byla noc na dnešek, kdy jsem šla spát o půlnoci a vzhůru jsem byla od třech ráno 😠 No ale hned, jak jsem vylezla z postele, jsem počůrala další test a ty dvě čárky od čtvrtka viditelně ztmavly a už pomalu dohánějí tu kontrolní 😵 Takže jsem zase v klidu, ovšem netuším, na jak dlouho 😀 Na čtvrtek jsem se objednala na ultrazvuk, aby koukli, jestli je embryjko tam, kde má být, no a dneska začínám 6tt 🙂

kacatko000
3. lis 2008

Ahoj len chudáčku, musí to být nervy, ale teď už to vypadá hodně nadějně.
Já taky nemůžu spát, mám obavy z toho co bude.
Holky můžu se vás zeptat, jak jste to udělaly při odběru vajíček, když je potřeba sperma??? Vezl někdo vzoreček z domova???
A může se těsně před tím dělat tuli tuli, aspoň něžné, doma na získání vzorečku??

len
3. lis 2008

Kacatko, vzorek musel manžel odevzdat osobně ráno v den OPU. Ale on si stejně bral volno - ráno před osmou jim to tam odevzdal a odpoledne po jedné mě doprovodil domů, protože bez doprovodu tě nepustí (a vědí proč). Milování před OPU doporučují vynechat, když folikuly překročí nějakých 15 mm, aby je to zbytečně nevydráždilo k prasknutí. My se naposledy milovali asi 4 dny před OPU, ale nebylo mi to moc příjemné, protože vaječníky už byly dost zvětšené a citlivé.

Jo, s tím obědem - můžu tenhle čtvrtek a pátek 🙂

kacatko000
3. lis 2008

no víš len manža má trošku takovej problém, má ted toho strašně moc, dělá v práci 12 hod a pak doma tu koupelnu, není na to zvyklej a je strašně unavený, už se nám 2 stalo, že při milování to nešlo do konce, prostě nemohl. Teda jednou to bylo při styku a jednou při mazlení, já jemu, protože jsem po té laparce nemohla. Stalo se to vše ted v době kdy je vyčerpaný, ale já začínám mít strach co když zrovna v ten den mu to nepůjde. navíc i když jsme byli na spermiogramu poprvé v kabince, tak jsem tam musela sním a stejně byl z toho prostředí vystresovanej, že ten spermiogram nedopadl dobře a navíc jsme toho docílili jen stykem a druhej spermiogram byl z domu po milování a byl výbornej a to byl rozdíl mezi oběma vyšetření jen 2 dny!!!!!! On je prostě trošku jinej, na sex jsem spíš víc já a když je moc unavenej tak to nejde. Chudák takhle dře už skoro 2 měsíce.
A navíc není jisté, že v ted den bude mít volno, má složitou práci a je možné, že tam pojedu sama se vzorkem.
jenže jeho nejvíc vzrušuje přímo milování. Prominte že vám to tu tak naplno píšu, ale fakt mě napadlo, co když to nepůjde, jestli mu můžu pomoc něžným tulením

len
3. lis 2008

Kacko, zkus se s nima dohodnout 😉 Možná by to šlo tak, že by ho odevzdal předem a tam vám ho zamrazili. Ale i kdybys ho vezla z domova, moc nepočítej s tím, že to bude přímo z milování, opravdu si na sebe budeš muset dávat pozor 😔 Taky tam bude někdy muset zajet osobně, aby podepsal před nima ta lejstra - ten můj je podepsal právě při odevzdávání vzorku...

len
3. lis 2008

Jo, navíc předem upozorňovali, že to musí být za přísných hygienických podmínek - předem si má žalud pečlivě umýt, aby se tam nezanesly nějaké infekce... A fakt nevím, jak to je, ale při IVF se to všecko hlídá minimálně 2x tolik - obyčejný spermiogram jen poskytne informaci, ale tady jde o to, s kým splodíš dítě, tak bych se obávala, že tam toho chlapa budou chtít mít osobně, aby si ověřili, že je to vážně on...

kacatko000
3. lis 2008

doktorka nám řekla, že to můžem dovest z domu, ale pokud to povezu já sama, tak musím mít jeho souhlas a musí to být ověřené notářem. jinak on už souhlas s ivf podepsal, byli jsme tam minule spolu.
No to jsou teda starosti, připadám si blbě

claudie
3. lis 2008

Ahoj holky,
Len, čárky sílí? 🙂 Já to měla taky tak, při třetím testu už byla - ta má vyhlížená čárečka - snad sytější, než ta kontrolní 😀 Ty už začínáš 6tt ? Kdy jsi měla transfer?
Kacko, moji známí měli podobný problém s odběrem spermatu, tak ho vozili taky z domova, ale vždy jeli spolu oba dva, tak nevím jak to přesně má být... A jednou ho nějak nedovezli a tak dostali v CARu nádobku, odjeli někam k lesíku a tam to společnými silami zvládli 😉
Len, ještě k té nervozitě...mám pocity dost podobné, v noci se taky budím a přes den bych pořád chrněla, už se těším na středu do CARu, až se dozvím, zda je vše, tak jak má být a jestli se uchytil jeden nebo oba mimískové 🙂 🙂

claudie
3. lis 2008

Kacatko, blbě si nepřipadej...to zkrátka k tomu všemu patří 🙂

len
3. lis 2008

Claudie, sílí 🙂 Pěkná fotka 🙂
Myslím, že ty jsi taky určitě víc než 4tt, co ti svítí v pase 😉 Počítají to tak, že od OPU odečteš 2 týdny a to je jako datum poslední MS, tzn. že v datum OPU už jsi vlastně 2+0. Já jsem dnes přesně 3 týdny od OPU, takže 5+0, takže mám za sebou pět týdnů těhotenství a začínám šestý 🙂

Kacatko, tak to je fajn, že to tam můžete odvézt... Osobně bych teda manžela poprosila, ať to tam doveze s tebou (nástup je v 7:30 ráno, protože si nějak neumím představit řešit s notářem souhlas s převozem spermatu... Ale určitě si nemusíš připadat blbě, IVF je holt dost choulostivá záležitost 😉

claudie
3. lis 2008

Tak to jsem už moudřejší...to jsem nevěděla, ta těhotenská matematika, to je ale věda 😀 Takže OPU u mě byla 6.10. - 2 týdny se rovná 22.9., tak to potom jo...pas hned předělám 😀 😀

len
3. lis 2008

Tak to jsi přesně o týden starší 😉
A jak to máš - ty jdeš ve středu na první utz? Protože mě objednali na první utz hned ten čtvrtek po tobě...

claudie
3. lis 2008

Přesně tak, ve středu bude první utz. Já jsem tam volala minulý týden v pondělí, abych se objednala a sestra říkala, že to mají dost nabité (byl taky ten svátek) a nabídla termín až toho pátého. Zatím jsem byla u své obvodní dr (gyndr měla dovolenou) a nechala jsem si napsat neschopenku. Teď počkám jak dopadnu u Apoli a pak bych zašla ke gyndr a nechám se zneschopnit od ní. Sice žádné velké potíže nemám, ale mám dvě zaměstnání a ještě dálkově studuji, takže nechci riskovat a raději budu doma v klidu..

len
3. lis 2008

No vidíš, já jak jsem oproti tobě o týden "opožděná," tak jsem tam volala dnes a sestra mi automaticky nabídla už tenhle čtvrtek... Ale prý teď jenom kouknou, jestli je všecko, kde má být, a pak půjdu ještě jednou kvůli srdíčku... To u tebe by mohli vidět srdíčko už teď 🙂

Já mám zaměstnání jen jedno a už dávno dostudováno, tak jestli to budu zvládat, neschopenku zatím nechci 😉

claudie
3. lis 2008

To je fajn, že tě vzali takhle brzy po zavolání, to čekání není nic moc příjemného. Také si myslím, že srdíčko (srdíčka 😉 ) by už mohlo být vidět.
S neschopenkou pospíchat nemusíš, pokud se cítíš v poho, tak je pravda, že v práci člověk zaměstná mozek také něčím jiným, než myšlenkami na mimi a pokud se pro ni rozhodneš, tak není problém. Sice většina lékařů zastává názor, že těhotenství není nemoc, ale neznám případ, kdy by PN nenapsali.
Copak asi Jasmina, ani nepísne... 😔