CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

spes2009
9. črc 2009

Jinak jsem to tady poctivě dočetla 😉

Takže moc moc gratuluju Rende a držím pěsti, ať je stále vše tak, jak má být 🙂

Larri, holka, ty se drž, protože to musí být strašný nápor na nervy a z blbců v práci si nic nedělej. Mám kamarádku, která jako těhu chodila do práce, v 6. měsíci jejího přítele najednou odvezli do nemocnice a bylo to hodně vážné, diagnostikovali mu rakovinu a málem to nepřežil, jak to bylo špatné a ona chtěla odjet z práce hned za tím přítelem do nemocnice, aby věděla, co se děje a šéfová jí řekla, že to neexistuje, že nedostane ani potom volno. Byla na pokraji psych. sil a ještě těhotná. Naštěstí dostala PN a všechno to dobře dopadlo. Ale u takovýchto lidí si říkám, že nevím, o čem ten život je 😖

Tuli, gratuluji k embryjkům a ať se u tebe pěkně zakousnou a 9 měs. se nepustí, ať jsi naše další těhulka a my tě potom budeme všichni, ale teď už doopravdy, následovat 😉

Jinak nějak je mi zatím z těch našich neúspěchů smutno. Chtělo by se to z úspěchů radovat víc, mám obrovskou radost z Rendy, doopravdy od srdíčka a chtělo by to další úspěch, abychom Apolinářovi nekazily statistiky...

spes2009
9. črc 2009

Len, ona ti Jirsová už dopředu naplánovala IUI, jo? A na srpen. Já se zkusím pozeptat, jak je to s IUI, protože jestli by KET připadal až na září, tak bych si mezi tím ráda hodila IUI, abych nevyšla ze cviku a pak měla po prázdninách pomalu problém najít Apolináře 😀

Jinak moje statistika z 1 zavedeného žádný úspěch. Strašně jsem řešila jestli jedno nebo dvě a teď vím, že to možná byla chyba, ikdyž věci jsou tak jak mají být. A příště už takovouhle věc řešit opravdu nebudu a budu VDĚČNÁ za dvojčátka 🙂

len
9. črc 2009

Spes, ona mi řekla, ať se ozvu, jak mi to bude vycházet - že o prázdninách normálně IUI dělají, ale v srpnu budou asi 14 dní malovat, tak kdybych se strefila do té doby, tak smůla.

spes2009
9. črc 2009

Aha, tak to bych možná zvládla IUI ještě v červenci. Jak to, prosím, probíhá? Při tom stimulovaném užíváš nějaké hormony od začátku MS? Nebo odkdy?

len
9. črc 2009

Já ji měla vždycky bez stimulace... Ale při stimulované bereš buď Clostilbegyt (prášky, od začátku MS) nebo FSH (klasicky Fostimon, jen mnohem menší dávky). Pak Pregnyl, IUI, někdy Utrogestan. Při nestimulované jen kouknou na utz. a když vidí dostatečný folikul, tak Pregnyl, IUI, někdy Utr. Samotné IUI je srovnatelné s ET.

len
9. črc 2009

Nevíte, v kolik jdou dneska na kontrolu Rendulina a Larri?

spes2009
9. črc 2009

No tak to bych musela mít bez stimulace, ale když mám klas. ovu a folíci sami rostou, tak snad by to stačilo. Já byla je 2x na IUI v sexuologickém ústavu, tam, aniž by mne viděli, řekli, ať přijdu 14. DC a bylo to. Nic tam neřešili, ani nevěděli, jestli jsem OK či ne. No uvidím zítra, snad dopadnu dobře a něco se u nás začne dít, protože mě nebaví nic nedělat a jen čekat co, kdy a jak. Ale já jsem asi netrpělivá. ET jsem měla 21.5. a už bych chtěla další IVF a tak 😅

spes2009
9. črc 2009

Ren jde v 11:45 na UT a Larri nějak nevím 😔

larri
9. črc 2009

Larri,jde az v pondeli. 😉

Ahoj LEN,ja jdu az v pondeli,protoze tvuj milovany dokturek a ted uz i muj to bral za konecnou,tak nepocital,ze by slo hcg nahoru.Prislo mi,ze mi do zpravy napsal jenom tak,mimochodem,kdyby bylo hcg vyssi nez 50,tak kontrola.

len
9. črc 2009

Hm, já pravidelně absolvovala IUI kolem 9.-10.DC, to by ze mě v sexuologickým ústavu neměli radost 😀

spes2009
9. črc 2009

Larri, aha, tak proto já jsem nevěděla v kolik dneska jdeš 😉 Jsem zvědavá, co ti v pondělí řeknou a co bude dál, tak ať to jsou ty nejlepší zprávy.

len
9. črc 2009

Larri, no to je teda super 🙄 To mu to proroctví teda moc nevyšlo... Takže teď až do pondělí nic, ani žádný odběr?

spes2009
9. črc 2009

Len 😀 To jo teda, to by koukali 😕

larri
9. črc 2009

No prave,ze to bral za konec,tak mne objednal na utery.Kdyz jsem si volala o vysledek,tak mi rekla sestricka,ze muzu i v pondeli nebo ve stredu.Mam v pondeli volno,tak jsem se objednala k dr.Jarosove.

Kdyby to mozna vedel,ze se to zvedlo,tak by mne objednal driv.Ale ja cekala na Karlaku vice jak hodinu,hruza a pak sla hned k Apoli.Sestricka tam zkousela volat,ale nedovolala,tak jsem si mela az odpo zavolat.
Kdyby se o to mozna vic zajimal,tak by si mne mozna pozval driv.Ale krome bolesti v krizi a ze si sem tam odplivnu (jsem hnusna co?) mi nic neni.

len
9. črc 2009

No právě, Larri, však ono to stačí... hCG ti pěkně kolísá, nulový není ani omylem, takže se tam něco děje... V nejhorším máš pořád v záloze tu pohotovost 😒

larri
9. črc 2009

Jenomze pokud je to mimodelozni,tak bych to chtela mit za sebou,vis.Mela bych nemocenskou a hned jak by to slo jela bych domu.Uz mi z toho vseho hrabe a doma mam povinnosti,takze bych nemela cas nad nicim premyslet.

Sestricka na pohotovosti mi rekla,ze se taky muze stat,ze mi odeslo jedno embryo a to druhe se chytlo az ted.Ale zalezi,jestli pujde hcg nahoru.Ono jde,ale pomalu.
Jenomze doktor nevedel,ze mi to sestra rekla,tak jsem mu rekla ja,ze by se stal zazrak a jeste jeden tam byl.A on,ze to nehrozi,spis to bude mi odelozni.Kdyz mi delal utz a ukazoval delohu,tak v ni nic neni a s tim se uz ani nepocitali,ze jo.Chtela jsem mu na to odpovedet neco,ale byla jsem radci potichu. 😠

len
9. črc 2009

Larri, já tohle naprosto chápu a dost se divím, že tě s podezřením na mimoděložní nehlídají ještě víc, to není žádná legrace... Jak to teď vypadá s přítelem, drží tě? Je si vědom toho, jak na tom jsi?
Moc jsem na tebe myslela, když mě Honza včera držel, to jsem si říkala, že bez něj bych to zvládala o tolik hůř...

larri
9. črc 2009

Jo,jo ted je drahy v pohode.Rikala jsem mu,jak mi volala provozni a rvala,on ji zna.Tak se divil,ze jsem ji neposlala do pr....,kdyz mam ted jine starosti.Ja jsem totiz strasny nervak,ale ja byla v soku,ze mne otravuje takovyma kravinama.Bud ji nastval nekdo jiny nebo my se moc nemusime,tak mela zaminku a vyrvala se.
My si myslime v praci,ze mame neschopne vedeni a davame jim to najevo.Ale at si mysli co chve,stejne se ji to vsechno vrati i s urokama.

Len,ty si myslis,ze je uplne konec u tebe? Treba je to taky jenom to jedno a druhe tam zustane.
Vsechny jsme sly v cervnu s takovou kurazi a ted jsme jak chciple.A budeme je tam otravovat cele prazdniny,ach jo.

Byla bych pro dalsi srazik,ale ted nemuzu planovat vubec nic,bohuzel. ☹

len
9. črc 2009

Larri, jo, i vzhledem k jasně negativním testům jsem si tou konečnou jistá 😒 Bude další kuráž v září 😉 A Renda to zvládla, z nás všech toho má kolem IVF za sebou nejvíc, tak si ten úspěch zaslouží bez diskuze 😉

Já bych taky byla pro srazík... Počkáme, až se vrátí Aknyt 🙂

larri
9. črc 2009

Doufam,ze ja budu moc taky planovat v zari.Snad se to brzy vyresi.
Len,kdyby to bylo a ja uz ted verim,ze je mimodelozni,za jak dlouho se muze na ivf? Je tam nejaka delsi pauza nebo normalne za tri mesice?

len
9. črc 2009

Larri, já ti nevím, jaká je regenerace po laparce... Ale i po revizi mi říkali - necháte projít tu první MS, pak ještě jednu a v dalším cyklu můžeme začít další IVF. Takže prostě utvoříme zářijovou partu, jestli mi to Ř. posvětí, jdu do toho s vámi, mě se hned tak nezbavíte 😀

kralka
9. črc 2009

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit. Už to tu někde asi bylo, ale nemůžu to najít. Dneska večer mám píchat pregnyl, ale nestíhám jet k dr. Když se odváží manžel……mám odlomit ampulku s rozpouštědlem a do něj nasypat ten prášek? Až se to rozpustí tak nabrat do stříkačky. Jak tlustou jehlu jste použily? Předem moc dík za jakoukoli radu.

larri
9. črc 2009

Len,ted uz verim,ze v zari to vyjde,protoze pujdeme vsechny.Aknyt,sara,ty,ja,papus a nevim kdo jeste. 😉

len
9. črc 2009

Kralko, sice jsem to sama nikdy neaplikovala, ale viděla jsem to mnohokrát 😀 Takže - odlomíš obě ampulky, tlustou jehlou natáhneš do stříkačky roztok, který vypustíš na prášek, rozmísíš a pak to celé zase natáhneš tlustou jehlou do stříkačky. Tenkou jehlou bodneš 🙂 Hodně štěstí 😉

spes2009
9. črc 2009

Kralko, přesně jak píše Len, ty "natahovací" jehly měly takovou jakoby lososovou barvu a byly docela tlusté (nevím jaký to byl typ či rozměr) a píchala jsem takovou zase oranžovou hodně tenkou jehličkou. Zvládnete to, neboj 🙂

Larri, já se zatím hlásím také k zářijovým adeptkám, ikdyž zřejmě s KETem 😉

verosa
9. črc 2009

kralko na aplikaci do tela je nejvhodnejsi inzulinka, je tenka a neboli to

verosa
9. črc 2009

Jestli v sobotu nevyjde test tak jsem dalsi na zarijovy KET s jednim emrijkem. Teda pokud zvladne rozmrazeni.

len
9. črc 2009

Ver, nesýčkuj, zítra čekám pozitivní zprávy 😉

verosa
9. črc 2009

ja radeji testnu az v sobotu, je to 17 den od ET a to uz by melo bejt jasny.
Jinak jsem to chtela testnou pred chvili ale radeji jsem si to rozmluvila. Nadeje je totiz neskutecna bestie.

len
9. črc 2009

No právě... Já měla minule 15. den od ET dvě krásný čárky, tak jsem si říkala, že tentokrát vydržím ještě o den dýl... hahaha, MS mi trošku zkřížila plány 😀 A je mi teda sakra blbě 🙄