CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
31. črc 2009

Já byla taky vášnivej cyklista, než jsem ho poznala, od tý doby najezdíme tak 100 km do roka (dříve jsem to zvládala za den) 🤐

lindazofie
31. črc 2009

Příčina neznámá, stává se to a zrovna mě, když se to po 18 m. povedlo. Tak chápete to zklamání a přesně za měsíc po revizi jsem měla svatbu a druhý den po svatbě jsem dostala první MS, síla, lila ze mě krev, bylo mi blbě, nemohla jsem absolutně dva dny nikam jít, prostě se nedalo, teď čekám příští víkend druhou MS. Já neměla žádný příznak, že je něco v nepořádku, ani jsem nezašpinila, dneska jsem si rovnala doklady od doktorky a vypadl mi snímek mimíska, nedokázala jsem ho vyhodit, snad až někdy, jen jsem vyhodila všechny těhu pozitiv. testy.

Len já dostala za prvních 14 dní 3700 K, tak to by mohl unést a bez keců, ale uvidíš, že to tak nebude.
Len já stejně budu muset v září šupajdit do práce, nikdo mě tak dlouho doma nenechá

len
31. črc 2009

Lindo, naprosto to chápeme, mě to potkalo po IVF a Rendu taky, těm se dokonce zadařilo až na pátý IVF a teď takovejhle konec 😔 Jsem si jistá, že by bylo člověku mizerně, i kdyby se to těhotenství bývalo povedlo přirozeně a napoprvý, ale za těchhle okolností je to ještě horší 😖

lindazofie
31. črc 2009

Len to je fakt, že těm co se zadaří hned a přirozeně ani neví, čím si vším musíme projít.
Mě se sice zadařilo při první IUI, ale těžko říct co mě čeká teď. Ráda bych byla zase těhu, to bylo mé
nejšťastnější období života a to vůbec neříkám, že se se mnou soudí exa o majetek skoro tři roky, táta
mi kvůli tomu nešel na svatbu, nedovedl mě k oltáři, vlastně nešla ani ségra, ani brácha, a potom všichni říkají buďte v pohodě, ale jak to udělat a teď ke všemu ten šéf, já snad ty chlapy k ničemu okolo sebe přitahuju.
Jo a tady u nás ve městě primář taky debil, říkal, že když to šlo při první IUI, že to je zázrak a že to muselo jít i normálně, co na to říct, odešla jsem na reverz

len
31. črc 2009

Některý lidi věděj, jak potěšit 😖 No, mně taky tvrdili, že když vyšlo první IVF, tak se nám to do pár měsíců povede přirozeně 😉 Po druhým IVF otočili 😝 Ale musím říct, že největší podpásovka byl asi ten vyhazov, nějak se i ten potrat zvládal líp, když se bylo kam vracet... Ale už bude jenom líp, prostě musí a hotovo 😉

rendulina
31. črc 2009

lindo : to jsis také zažila své teda...za co nás ten nahoře tak trestá??? ☹ 😔 S tím soudem to máme podobné - mě se rozvádí rodiče a ke všemu tomu nerváku,půjdu v září svědčit...děs běs! 🙄 ☹ Před tím mi umřela babí. 😢
A na to mi slova :" bude to v pohodě",fakt nepomohou...Tahne se to s námi a smůla je již skoro jako mé příjmení... ☹

Jo,je normální,že stále malinko(hnědě) špiním? 5 dní po revizi? v úterý a ve středu to skoro vymizelo a od čtvrtka opět malinko začalo... 😖

len
31. črc 2009

Rendo, já špinila asi deset dní a prý to bylo OK. Ovulovala jsem pak cca s týdenním zpožděním a cyklus měl 28 dní (normálně 23).

jasmina309
2. srp 2009

Redno to špíno, je v poho. přejde to, uvidíš.
Len- ty si možná pamatuješ, jak sem si stěžovala před rokem, kolik mám plat a poté kolik nemocenskou. Plat byl za pozici kuchařky 6500čistýho a pak sem marodila dlouhodobě a průměrně sem dostávala 4000 - 4500kč. zdechli bychom a jedli trávu nebýt muže. 🙂
To jsem napsala upřímně, jako odstrašující přípa!!!. Mám totiž tchýni a ta pracuje v Ustí nad Labem-na sociálním odboru, kde si chodí romové pro peníze. Nejednou říkala, že si např 5tičlenná rodina přijde od státu i na
30tisíovek 🙄 Práci nemají a nehlewdají, samozřejmě...
Je tohle fér???
A k tý smůle se přidávám, i na nás se lepí- 😕 😕 😕 loni ty boje s iVF, ty potraty... Sestra mi od dítěte pořád odrazovala a hlavně s mým mužem s kterým sem už skoro 7 let(ač ona má 2 svý děti a 3 má její druh). Je jí už 44let.Má už i 2 vnoučata.V práci sem skončila ze zdravotních důvodů. Na Silvestra nám umřela poslední babička a letos v květnu teta (též poslední žijící příbuzná z mamky strany. mamku už nemám skoro 5 let).
Sestra na tetu brala pečování a nakonec jí nevystrojila pohřeb, chápete to? 😖 My bydlíme daleko. Sestře spadlo do klína jmění a já mám prd...ani památku ☹ Přitom sme tetu navštěvovali a chodili jí nakoupit, myli okna, byt. Ale tetu měla sestra řádně zpracovanou, což mi blbci nevěděli, že se z ní stane hyena ☹
Ale přes to všechno čelím osudu, snažím se zapomenout na zlý věci a být spokojená s tím, co si člověk sám udělá, pořídí a nemusíme tak být někomu vděční... je to tak? 🙂
Takže, jak vidím sme se tu fakt sešli banda, ale BOJUJEM S OSUDEM A NEVZDÁVÁME TO, JASNÝ!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rendulina
2. srp 2009

jasmina : jj,jsou i tací...(rodiní příslušníci)U nás je to dost podobné...no,nebudeme to rozmazávat 🙄
A ti romové ? NO COMENT 😠 😝

Já si tu dnes stále vyčítám,že bych do té práce toho 10.8.měla nastoupit ale manža mi stále říká: co ti dali?Že se tam tak ženu...Mám výčitky,že mě tam potřebují a já se tu snažím o prodloužení PN... ☹
Ale je fakt,že na tom s těma nervíkama nejsem dost dobře a zítra to prostě zkusím zajít k tomu obvoďákovi,zda mi toho psychoDr.doporučí nebo ne 😖

len : jak ti pak ta psychoDr.prodloužila ty vychajdy/na neomezené?Jsou napsané na té neschopence-to je jako škrtla nebo dopsala neomezeně?Stejně bych se bála,že někdo příjde na kontrolu.

rendulina
2. srp 2009

Jak asi dopadla haaribo??? 😕 Zda jí tam ty // pěkně sílí?!

aknyt
2. srp 2009

Rendo, nic si nevyčítej!!! Jde o tebe. Práce ti neuteče a měli by to pochopit, koneckonců jde o nápor jak na tělo, tak na duši. Už jsem ti to psala, pokud je ti doma lépe, tak buď doma!!! A když ti psychoDra nedoporučí obvoďák sám, tak mu to sama navrhni a nenech se odbýt. Po mimoňovi jsem vůbec nemohla spát (za 5 dní jsem naspala celkem 6 hodin) a soustředit se na cokoliv. Ta plačtivost je normální, hormony pracují, máš šestinedělí. Taky jsem to tak měla... Drž se 😔

A k příbuzným není co dodat, máme to taky tak, bohužel především s mojí mamkou.

rendulina
2. srp 2009

aknyt : díky za podporu a názor - fakt jsem potřebovala od někoho poradit.
Manža ten v tom má jasno ale já si to do kola přehrávám,co bude a jak se na mě budou v práci asi dívat...moc si vše připouštím a pitvám = to jsem já,no 😔 Na dnešek se mi již o tom obvoďákovi zdálo...už mi hrabe i ve spaní ☹

aknyt
2. srp 2009

Rendo, oni budou koukat i kvůli tomu, že jsi doma teď, takže už je to celkem jedno, jestli 2 nebo 4 nebo 10 týdnů. Ty potřebuješ být aspoň trochu v pohodě (já měla štěstí, že mi ji dodává práce), přece jenom musíš fungovat dál... a když to zazdíš něčím jiným, tak tě to dožene, až to nebudeš čekat. Někdy je nutné hodit za hlavu ohled vůči ostatním. Řekni mi, jestli oni by tě šetřili, kdyby se to týkalo jich.
Občas mám dojem, že jsem to zazdila... nedokážu se zbavit strachu, že se to bude opakíovat... a nějak nedokážu pořádně najít víru v to, že by to ještě mohlo dobře dopadnout.

len
2. srp 2009

Rendo, prostě na jedné kontrole pod hodiny vycházek připsala - od tehdy a tehdy neomezeně. A s prací... tvůj muž (a Aknyt) má pravdu. A já to potvrzuju. Pokud neděláš v rodinném kolektivu, kde by pro tebe udělali první poslední, popř. pokud ti nehrozi vyhazov, tak na prvém místě jsi ty a jen ty 😉

haaribo
3. srp 2009

Ahoj holky, tak jdu oznámit, že ms dorazila, takže zase nic. Teď mám dilema, jak to udělat s kymo - měla bych jít 5.-6. - ale při všdomí ani omylem, fakt mám strach jako nikdy....

haaribo
3. srp 2009

Jinak jsem volala do CARu - v pátek jdu na kymo, tak mi držte palce....asi umřu hrůzou...

aknyt
3. srp 2009

Haaribo, mrzí mě, že to nedopadlo... ale kyma se neboj, jsou horší věci na světě 😉 A co bys pro mimi neudělala, že?

saralinda
autor
3. srp 2009

Ahojky holky, tak jsem zpět z krátké dovolené a budu vás postupně dočítat…
Len, tak píšeš o tom, že je blbé si hledat novou práci a pak běhat po doktorech – neřeš to. Tím si zbytečně plníš hlavu. Když jsem si já hledala práci (pravda v roce 2007 byla trochu jiná doba), tak jsem svému budoucímu zaměstnavateli tvrdila, že můžu nastoupit od dubna, protože před tím mám lehčí operaci (laparka) a pak že bude vše OK (to jsem si fakt myslela). Pak jsem v pondělí nastoupila a už ve středu jsem musela k doktorům /výsledky laparky byly špatné), kde jsem strávila půl dne. Cca 2 týdny na to jsem šla na operaci – celkem 5 týdnů neschopnosti (i když mimo práci jsem byla si jen 2,5 týdne. Pak jsem chodila alespoň na pár hodin do práce). Byly to nervy, ale zvládlo se to a nevyhodili mě. U tebe je jediný rozdíl, že o tom, že budeš lítat po doktorech víš. Zkus se od toho odprostit a hledat si práci jako by nic a pak holt občas k doktorům zajdeš. A když jim to bude vadit, tak tě třeba vyhodí, ale to je opravdu malá pravděpodobnost. Jdi do toho a hledej si práci, protože tím vyřešíš alespoň jeden problém, který máš. Všechny tady doufáme, že ten těhu boj vyhrajeme, ale žádná z nás neví kdy. Za ty dna roky snažení jsem už pochopila, že nemá cenu si plánovat život podle případného těhu (přiznávám, že někdy mi to trochu ulítne). To bych se jenom utrápila.

Len, co se týká tvého dlouhého cyklu. Já jsem zažila 2 takové (oba přes 40 dní). Do CARu jsem kvůli tomu volala až někdy po 40.DC (můj obvyklý cyklus býval 25-28 dní). A pokaždé když jsem tam zavolala, tak jsem to během pár dnů dostala, takže jsme pak kontrolu rušila 

saralinda
autor
3. srp 2009

Harribo, jak píšeš o problému antidepresiv, že zabírají až po několika týdnech a že jsi je proto nebrala. Já když jsem měla před 2. Operací (a to jsem byla právě v nové práci a přítel služebně věčně ve světě), tak jsem to dost psychicky nezvládla – plačtivost a hlavně jsem se fakt celá klepala….no, byla to hrůza. Zašla jsem si k obvoďačce a cosi mě napsala (něco mírného na uklidnění) a zabralo to během chvíle. Snědla jsem asi jen 2-3 prášky (1 denně) a byl pokoj (pak už byl přítel doma, tak už jsem to zvládala lépe). Neříkám, že to bylo proti depresím, ale to moje ohromný stresový vypětí, které jsem tenkrát měla (nová práce, hrozili mi odebráním jediného vaječníku, metastázami v těle, šla jsem na autotransfuzi, hrozili mi, že s opijáty po operaci bolest nevydržím, ať si dám i epidural apod. – příliš věcí, které jsem se dozvěděla během 1 dne).

saralinda
autor
3. srp 2009

Jasminko, krásně jsi to (včera odpoledne) napsala.děkuji. Myslím, že tvou poslední větičku bychom si všechny měli pověsit někam na zeď a mit ji na očích.

Harribo, to je mi líto. Kymo zvládneš, neboj. Držím malíky.

lindazofie
3. srp 2009

Ahojky, Rendulino mysli jen na sebe, v práci by se na Tebe nikdo neohlížel, já sama jsem to po 14 letech odvedené práce pro ně poznala, když se před půl rokem jeho ženě narodilo dítě, tak jsem její práci vzala na sebe a makala a teď tohle, že mě propustí a šmitec, žádné slova polichocení co se mi stalo, vždyť já přesně měsíc po revizi měla svatbu, ani k tý mi nepopřáli, ani smsku neposlali a to jsem si myslela, že jsme kamarádi. A potom buď v pohodě viď? Rendulino opravdu, když Ti není dobře, tak buď doma, no kdybych přišla do práce před svatbou a řekli mi, že mě vyhodí, tak bych to asi v tom šestinedělí jen tak neunesla

rendulina
3. srp 2009

aknyt : máš pravdu...měla bych brát ohled na sebe 😔 A oni v práci,kdyby byly na mém místě,tak by to skrátka u nich vždy šlo...jen já na ně beru stále ohledy.

len : v rodinném kolektivu nedělám,ale jsem ráda za to,že mi trpí ty mé výjezdy do Prahy do CAR již cca 4 rokem.Tak už právě kvůli tomu na to stále myslím... 😕 😔

Byla jsem u obvoďáka a než jsem mu to vše řekla,dohnaly mě opět slzy 😢 - a to jsem si v čekárně opakovala(hlavně nebrečet)Prostě jsem cíťa a opět mě to přemohlo,jen když o tom jen začnu mluvit.
Nakonec mi MUDr.doporučil zajet hned dnes(mezi 13-17h) do Roudnice n./L. k jakési psychoDr.páč ta v LTM má až do 14.8.dovolenou.
Tak mi držte palce,ať tam dobře dopadnu 😔 Jsem z toho na švestku,beru si balík kapesníků na ten výslech...

haaribo : Je mi to moc líto,že se ti MS opět dostavila(a tomu tolik nasvědčovalo,že by to mohlo klapnout..?!)
kymo zvládneš-je to sice chuťovka ale dá se to.

rendulina
3. srp 2009

lindo : já vím,jste všechny hodné a vím,že mi dobře radíte...jen já si to vše hrozně připouštím a mám váčitky i když vím,jaké jsou(jde jim jen o drby,aby byly v obraze,co se se mnou děje)a nakonec mě stejně pomluví,tak či tak...že jsem byla doma již 2 měs.a nyní(před tím frmolem)si dovolím být doma dál...Jsem zvědavá,až s nimi budu mluvit,co mi řeknou..?!
I obvoďák mi řekl,že musím být rochu také sobec a myslet hlavně na sebe,že psychika je velmi důležitá.
Já to vše moc dobře vím ale stejně se chovám jak sprominutím magor,co to nechňápe 😅

lindazofie
3. srp 2009

Rendulino ty to zvládneš, neboj, vem si s sebou i pití. Vím, že je to těžké, ale nakonec se k těm svým mimískům dopracujeme a budeme ty nejšťastnější maminky

saralinda
autor
3. srp 2009

Rendo, tak to je super, že je nový obvoďák tak fajn a že to začal hnedka řešit. S psychoDr. To pěkně rozebereš a klidně si pobreč, od toho, podle mě, psycholog je. Je dobré se vybrečet; myslím, že to známe všechny. Věřím, že až to s Dr, probereš, tak v tom budeš mít trošku více jasno. A je to přesně tak, jak tu píší holky – mysli hlavně na sebe.

len
3. srp 2009

Rendo, tak to je fajn, že to obvoďák pochopil a našlo se řešení... A klidně breč, občas je to to jediný, co člověk může dělat 😔

Sar, to víš, že já hledám... Hlásím, že bych mohla nastoupit od října (protože být ve zkušebce při IVF, zvlášť když vím, co se mnou ty léky dělají - ne, to si fakt netroufnu). Na dvou místech mě odmítli (na jednom nemám dostatečnou kvalifikaci a na druhé jsem prý překvalifikovaná), na třetím že potřebují někoho hned (ale byla to taková podezřelá agentura), čtvrté asi nakonec odmítnu já (vyžadovalo by cestování tak 3-4 dny v týdnu po celé ČR autem, a na to já nemám), zatím nic nového na obzoru, jsem ráda, že můžu být doma...

haaribo
3. srp 2009

Ahoj holky, nenadělám s tím už nic, ale sestra mě fakt uklidnila a bude tam zrovna tahle, tak na mě dá prý v pátek pozor. Já vím, že to zvládnu, u mě je problém ten strach před tím neznámým. Takhle mi na URO odmítli vysvětlit, jak probíhá LERV - drcení kamenů UZ - a měla jsem takový strach, že mě za celou dobu nedokázali uspat...a musím říct, děsně to bolí... Kdybych za sebou neměla tolik hnusných a bolestivých věcí, tak to ani neřeším...

jasmina309
3. srp 2009

Zdravím při pondělku!
Haribo -nezoufej, i když sem věřila, že to tady trochu oživíš, tou nejkrásnější zprávou. 😒 No nic... Tak věř, že příště!!! Máš větší šance než některé tady! 🙂
Určo se to tu prolomí holky! Věřím tomu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Rendul- neboj se u dr, oni vědí oč jde a aby ti podali pomocnou ruku, od toho tam přeci jsou, ne 🙂 Napiš pak, jak si dopadla. 🙂
Lindazofie- i já poznala v práci spolupracovníky jako převlečený "kamarádi" " Každej ale myslí jen na sebe...Já už půl roku nepracuju a mají mě v puse i dnes... 😒 KŘUPANI!
Jinak už se mocinky těším na romantickej víkend do Lednice. Znáte to tam některá?

saralinda
autor
3. srp 2009

Len, to je dobře, že hledáš. I když je mi jasný, že to není vůbec lehké (přítel je taky bez práce, takže to znám od něj).

Jasmínko, užij si Lednici. Je to tam moc hezké. Pěkné lesy, staré stavby a je to rovinka.

Haaribo, sestřičky u Apoli jsou opravdu zlaté. Neboj se, bude to OK. To zlé už máš za sebou a teď už bude jen to dobré. A pokud se tak moc bojíš, tak se jich ptej, ptej a ptej ať ti to předem vysvětlí a řeknou ti, co od toho můžeš čekat (i když někdy lepší nevědět).

len
3. srp 2009

Haaribo, kymo tu absolvovala spousta z nás a neboj, nebolelo to fakt nikoho 😉 Se budeš divit, že to máš už za sebou, trvá to chvilku 🙂