CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
12. srp 2009

Nitenko, tak jaký byl sál? 😉

aknyt
12. srp 2009

Spes, tak to jsme na tom podobně - KET byl v květnu. Tedy v červenci byla laparka, ale to nepočítám. Taky to tak trochu řeším, mívám MS po 28 dnech a 3.8. začal nový cyklus. Příkaz zněl, že nesmím začít stimulovat dřív než 1.9. Tak to budu mít teda těsně.

spes2009
12. srp 2009

Aknyt, já už se prostě nemůžu vynatěšit, až se prostě něco začne dělat, no. Já, když mi nevyšel ten KET na červenec, řekla jsem si no tak bude v září, mezi tím dvě IUI, jenže ono nic a nakonec by se mi měl posouvat KET na říjen. To neee, já už chci něco dělat, hlavně se těšit, mít termín čehokoliv a tak...

Já než do mně začali "tlačit" hormony jsem měla pravidelný cyklus. Jenže pak jedna vyvolávačka a 37 DC a pak zase jeden Pregnyl a 24 DC a odhadni, jestli to vyjde nebo ne. Když vůbec nevím, co to tělo vyvádí 😒 Ale snad to půjde a na říjen bude kdyžtak další IVF, při nejhorším 😉

Jinak Aknyt je super, že jdeš do dalšího boje, držím pěsti, ať to v tomto cyklu vyjde. Platíte si ho už naplno, že jo? Kolik vyjde jedno kompletní IVF u Apoli? Nějak nemám přehled, tak abych do budoucna věděla 😅

Jsem zvědavá, jak se zvýší ten ceník. Budeme platit to rozmražení, tak doufám, že to nějak extra nezvýší...

lenickan
12. srp 2009

Ahoj holky, jdu vás pozdravit a zeptat se jak se máte?

aknyt
12. srp 2009

AHojky Leni, my se tu máme celkem normálně, náladu vylepšuje Papus, dnes 5+5tt. Co ty?

Spes, podle starých cen vyjde tak na 45 tisíc ☹ A doufej, že to ani nebudeš muset vědět 😉

lenickan
12. srp 2009

tak moc papus gratuluji🙂))
Myslím na vás často ale nemám na internet moc čas. Pořád něco někde dělám, doma je to horší jak v práci🙂

U nás je to OK, Začínáme pomaličku 5. měsíc, připbrala jsem 3kg. Je mi dobře musím říci, že nevolnosti tak strašné nebyly a přesně jak písou v knížkách úderem 4. měsíce přešla i ta unava a jsem relativně aktivní - ehmm na jak dlouho?🙂))
Snažím se držet ve formě a chodím tak 4x v týdnu plavat a 1x na to těhu cvičení, kde je součástí i kurz... to je má náplň dne...
Zatím necítím pohyby, paní doktorka říkala že bych pomalu mohla, ale že máme ještě čas tak čekám čekám... snad už během tech dvou týdnů to bude🙂

spes2009
12. srp 2009

Ahoj Leni, tak jak psala Aknyt 😉

Je dobře, že se máš fajn a užíváš si těhu, se také těším až já jednou 😵

Aknyt, 45 t. 😕 😅 , to je nějak moc. Já myslela, že je to cca ke 30 t. 😨 To je takhle všude, nebo je Apoli nějaký dražší. Já fakt myslela, že se platí o dost míň. Spíš k 25 t., ale možná jsem žila v bludech. Tak to abych se začala pořádně snažit otěhotnět 😅

aknyt
12. srp 2009

Spes, já do toho započítala i léky a ICSI 😉

leni, tak to je super, že už si to užíváš. Už jsi skoro v polovině, teď už se to překulí a v lednu budeš dávat do albíčka fotky miminka 🙂

aknyt
12. srp 2009

Spes a to je zatím Apolinář snad úplně nejlevnější...

spes2009
12. srp 2009

Aknyt, tak to je tedy síla, fakt jsem myslela, že je to cca těch 30 t. No samozřejmě bych to tomu obětovala... To by mě zajímalo, kolik to pak vyjde třeba v Pronatalu či podobných 😒

matava
12. srp 2009

ahoj holky, jak dlouho vma trvalo nez jste od prvni konzultaci presly k IVF? 14. rijna jdu poprve k jirzove, budeme mit vysledky hormonu, genetiky, manzel ma azoospermii, takze nas asi jeste ceka mesa tese, ale spis bychchtela vedet jak s pojistovnou atd..jestli to u apolinare moc nezdrzuji a jde se co nejrychleji na vec aneb ze bych na Vanoce uz treba mohla testovat? 😉

len
12. srp 2009

Matava, záleží na konkrétních výsledcích... Třeba my (idiopati) čekali přes 20 cyklů. Ale pokud jde o azoospermii, tak to je jasné, to se bez IVF neobejde a tak to určitě nebudou zdržovat. Záleží, v jaké fázi cyklu toho 14.10. budeš, ale teoreticky se to dá zvládnout během pár týdnů. Jestli jim budou ty vaše výsledky stačit, prakticky hned můžou sepsat žádost na pojišťovnu, té to trvá tak 2-3 týdny a když je to schválené, může se začít. Dlouhý protokol kolem 22. dne cyklu, krátký obvykle od 2.DC. Jestli budou chtít ještě něco sami dovyšetřit, tak to většinou nezabere déle jak cyklus-dva a pak se zase čeká na ten 22. (2.) DC. Takže mi ten termín kolem Vánoc nepřijde nereálný 😉

aknyt
12. srp 2009

Matavo, určitě vám naberou krev na pohlavní choroby, tobě možná budou dělat hormonální profil, chlapovi asi spermiogram (kontrolní). Dají vám kupu lejster na prostudování a podpisy, ale myslím, že s vaším problémem se rychle domluvíte. Schválení pojišťovnou trvá tak do 3 týdnů. Takže Len má pravdu, že když se to dobře sejde, tak by ten prosinec mohl klapnout. Neboj, netrvá to tak dlouho, když je pro IVF jasný důvod. 😉

matava
12. srp 2009

jee, dekuji holky...ja mam hormony taky v poradku, chlamidie mi uz delali a aids jsme si nechali kdysi vysetrit spolecne a ikdyz kdo vi... dnes jsem byla v gyncentru na konzultaci s primarem, tak podle neho by laparka pred IVF mela byt povinne a blabla...ale kdyz jsem se ptala v gestu, tak zas rekli, ze laparka je v tomhle pripade zbytecna..ze to jedine, kdyby ani v mesa tese nenasli jednu jedinou zatoulanou psermijku, tak by se to udelalo "jednoduseji" s darcovskyma spermiema pres IUI...
holky, je fajn videt, ze jste tu dobra parta a ze i kdyz vlastne k vam jeste "oficialne" nepatrim, az v rijnu, tak nemate problem odpovedet..to potesi a zlepsi naladu 😉

aknyt
12. srp 2009

Matavo, oni si ty krevní testy rádi dělají sami, měla jsem hormonální profil i choroby od gyndařky hotové, ale i když jsem donesla výsledky, tak mi nabrali krev znova. Manžela taky hnali na spermio, i když výsledek byl pár týdnů starý. Neboj, do října to uteče... a že oficiálně nepatříš? Oficiálně máš zamluvenou konzultaci, ne? 😉

Jen doufám, že se nám buď zadaří a nebo kdybych šla jinam, že mě holky nevypakujou, že nejsem Apolenka 😉

matava
12. srp 2009

aknyt, tak podle toho, co jsem tu zatim cetla, tak to nevypada na skupinku holek, ktere by te vyskrtly z diskuze..dik za info s testy atd..je dobry s tim pocitat a ne tma nakracet s tim..ze tak tady nas mate, tady mate komplet testy a supsup pojistovna 😉 stejne jeste musime setrit..ale moc me zaujal napad "predplat si sve vnouce" ..k vanocum uuuuplne idealni 😀 tak dobrou noc a at se vsem dari

len
12. srp 2009

Ahoj ahoj, přišla jsem se rozloučit, mizíme na čtyři dny pod stan, tak zase v pondělí! 🙂

kralka
13. srp 2009

Ahoj holky, nevíte náhodou jestli může být problém při IUI, že manžel bere antibiotika? V době IUI by je snad už brát neměl, ale nevím jak dlouho jsou v těle a jestli by to mohl být problém.
S tím malováním u Apolináře – já mám ms dostat 22.8. a to mi řekli, že si sice pro jistotu mám zavolat jestli můžu začít píchat, ale pravděpodobně by to šlo. Tak teda doufám, že to opravdu půjde.

aknyt
13. srp 2009

Kralko, ahoj. Antibiotika by snad vadit neměla. IUI je něco trochu jiného, na to nepotřebujou přístroje na práci s embryi, proto ti možná řekli něco jiného. Mně přímo napsali na rozpis, že nesmím začít stimulku dřív než 1.9....

spes2009
13. srp 2009

Krésné dopoledne 🙂

Kralko, ta antibiotika by podle mne vadit neměla, jen po nich může být zhoršený spg. Můj manžel to s největší pravděpodobností tak měl. Několikrát měl spg. tak nějak stejný a když mu dělali vstupní u Apoli, byl po antibiotikách a nestačili jsme se divit. Měl jen 700 tisíc/ml. a byli jsme z toho v šoku. Další pak už byly zase v jeho normě. A z největší pravděpodobností to bylo po těch ant., protože jinak se nic jiného nedělo 😉

Aknyt ahoj 🙂 Tak jsem zvědavá, jak nám ty mršky dorazí, jestli zvládneme nějakou akci v září.

j.aja
13. srp 2009

Ahoj děvčata, mohla by jste mi říct, na kolik vás vyšlo jedno IVF? Já byla v Olomouci a přesto, že pojišťovna doplácela, tak nás to vyšlo ještě na 20 000,- Děkuji za odpovědi.

aknyt
13. srp 2009

Spes, to jsem taky zvědavá 😉 Teď uvažuju o tom, jestli nenapíšu Ř. mail, a nepožádám o nový ceník. Tedy pokud bude platit od září. Přece jen se nás to dost týká, tak abych se pak nedivila 😖

aknyt
13. srp 2009

Jajo, záleží na tom, co máš za léky a jestli potřebujete ICSI. Pokud chceš Puregon v peru a potřebuješ ICSI, tak se doplácelo cca 13 tisíc. S Fostimonem a ICSI mě to vyšlo na cca 7500, nestačila mi dávka na pojišťovnu, jinak kdybys nepotřebovala ICSi a Fostimon by ti stačil, tak to měly i holky jen za regulační poplatky. TeĎ bude nový ceník, tak se bude prý ještě platit cca 3000 za mražení embryí.

aknyt
13. srp 2009

Jinak současný ceník mám v albíčku, u nás se zatím neplatila PK ani mražení.

j.aja
13. srp 2009

aknyt - Co je to ICSI? No já právě potřebovala prý vysoké dávky Puregonu. To mně jedno pero vyšlo skoro na 1000,-. Za zmražení se u nás platilo už i teď. Ale zmražovat jsem nebyla.

j.aja
13. srp 2009

Tak ti řeknu,že u nás se platí za všechno...

aknyt
13. srp 2009

ICSI je vpíchnutí spermie přímo do vajíčka. Jaké dávky Puregonu jsi měla? Já doplácela za Puregon (900 IU) v peru cca 2500, to jsem měla 2x, plus Puregon v 50 IU ampulkách, ten vyšel asi na 1000 Kč.

j.aja
13. srp 2009

jj tak vpichy jsem taky měla a měla jsem Puregon 50 v ampulích

aknyt
13. srp 2009

jajo, tak to je to nejdražší, když to máš po malých ampulkách 😉

j.aja
13. srp 2009

Já právě zkoumala kolik se kde platí. 😉 Je to k zbláznění ☹