CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
4. led 2009

larri, budu te pravidelne informovat. Jj, Jarzembovská tam je, bude tam prý i toho 15.1. Přijde mi, že ta je tam furt.

len
4. led 2009

Sar, ani tak jsem nelítala, jako jsem neměla doma zaplacenej net 😉 K tomu jsem se rozhoupala až dneska, dovolená se bez něj plánuje fakt špatně 😀
Já jsem asi fakt hrozná, ale při poslední návštěvě jsem se Jaržembovský záměrně vyhnula, jak ji mám ráda, tak jsem ve svým stavu spíš chtěla vidět ten zamračeněj Řežábkův obličej než její věčně optimistický úsměv 😉 No a jo, jsem si jistá, že když za týden čekám druhou popotratovou MS, pomalu by mi chystala zastavovací injekci do konce ledna a v únoru hezky druhý IVF. Řežábek doporučil zkoušet to zase chvíli sami a to jsem tak nějak potřebovala...

tulipanekps
4. led 2009

čauky, čauky, tak zase začnu pomalu kamarádit s apolinářem, chystám se na 2. ivf. tak zdravím ve spolek 🙂

len
4. led 2009

Ahoj Tuli, kdypak jdete? 🙂
Tady to týdny spí a rozjede se to v neděli večer 😀 Já čekám na manžela, potřebuju vyvenčit v rámci hubnoucího programu, čeká mě ještě aspoň pět kilásků 😝

luccii
4. led 2009

tuli budu moc drzet palecky 🙂 kdy zacinas?

tulipanekps
4. led 2009

čauky len, tak žádost by měla být už na cestě ke schválení a mrška dorazila na ježíška, tak s lednovou začnu krátký protokol.

ahoj luccii, děkuji.

len, ty si ale sportovec, já jsem ráda, že odfuním tu mojžíšku... ale zítra začínám dietku.

larri
5. led 2009

tak jsem byla na karlaku,na krev=hruza 😠 tech duchodcu co tam bylo,kazdy z nich ma nekoho s sebou a vsichni jsme jako tlacenky.pak vlezu do busu a zase duchodci=hura do kaufu.nemam nic proti duchodcum,ale dneska mi to dali se zrat.celou noc jsem nespala,nevim proc a ted musim bezet do prace.jak mi se nechce. jinak na ultrazvuk jdu 13.1.k apoli a taky k jarzembovske.mohla jsem si vybrat,ale udelala na me dobry dojem,tak chci k ni.saro nebo tulu mozna ze se tam potkame.pa a hezky den 🙂

len
5. led 2009

Počkej, Larri, já když byla na Karláku na krvi, na vyšetření před revizí, tak tam mimo důchodců byly i těhule a to bylo mnohem horší 😝

larri
5. led 2009

ahoj Len,tehule taky,takze mely prednost.Nebojte,mi se toho taky dockame.Dostala me tam jedna mlada holka vychrtla,bleda.Potrebovala hodne mista,pry aby se mohla oblect,trvalo ji to jak ....... a do toho nadavala,ze to byla hruza,uz nikdy a ta sestra neumi ani nalepit naplast.Hooodne jsem se drzela,abych neco nerekla. 😀

len
5. led 2009

No, já tý vedle mě taky 😉 Není nic milejšího než jít s žádankou o revizi a posadit se vedle jedný, co celou dobu nadávala, že jako těhule musí pořád chodit na nějaký odběry...

janka12
5. led 2009

Ahoj holky, omlouvam se, ze vam skacu do diskuze. Mohla bych vas moc poprosit o informaci, jak vypada v CAR u Apolinare kabinka, kde partner provadi "pripravu vzorku" 🙂 na spermio? Chodite do kabinky s partnerem? Nemate nahodou nektera zkusenost s tim, ze by doktori u Apolinare kyvli na doneseni vzorku z domova? Do telefonu mi rekli zene, ale presto se ptam. Predem mockrat dekuji za odpovedi a vsem drzim moc moc moc palce.
Dekuji moc
Jana

len
5. led 2009

Uf, Janko, tak to asi moc neporadím, manžel tam chodil vždycky sám... Ale poptám se 😉
Říkal jenom něco o kalendáři a necudných časopisech.
Co já vím, tak sem chodila Kacatko, které nechali donést vzorek z domova dokonce i k IVF, akorát musela mít notářské potvrzení či co.

neme
5. led 2009

ahoj Janko,
tak kabinky nevím, jak vypadají,manžel tam šel sám.Byl hotovej z toho,že tam vůbec musel jít, tak mi nic neřekl.Ale jelikož jsem se moc bála, že tam nepůjde, tak mi sestřička u apoli dala malou nádobku a řekla, at to přiveze. Není to problém,ale asi to dělají neradi. Tu nádobku od nich mám do dnes doma a manžel tam nakonec jel. Musíš to tam dopravit na těle do dvou hodin (ale s nim,nebo noářskou plnou moc).Zkus to osobně domluvit, až tam půjdeš.
Ahoj holky,
přidávám se k vám.Taky chodím k Apolináři. Saralindu znám z jiné diskuze. Jdu tam na 1.injekci - zastavovací 23.1. a pak na své 1.IVF. Nemám jeden vejcovod, druhý je dle Jaržembovské neprůchozí...tak uvidíme.moc vám držím palec, at to dobře dopadne.

len
5. led 2009

Ahoj Neme 🙂 Tak ať vám to s Saralindou vyjde hezky napoprvý 😉

janka12
5. led 2009

Mockrat vam holky dekuji za informace. Domluvim se tam. Manzel je z toho predem vynervovany, vzorek z domova by pro nej byl snesitelnejsi. Diky a hodne stesti

len
5. led 2009

Janko, ale pokud by mu stačila tvoje přítomnost, tak by to mělo být bez problémů 😉 On je každý jiný, ten můj si to radši odbyl pěkně sám... Hodně štěstí! 🙂

neme
5. led 2009

děkuju, tobě ať se zadaří radši přirozeně během toho půl roku 🙂 Vím, čím si si prošla, čtu vás od října. já se snažím asi rok a půl, otěhotněla jsem v březnu- zamlklé, v srpnu-mimoděložní. pokud bych měla aspon jeden vejcovod, tak bych do IVF asi nešla, mám z toho fakt strach. třeba se tam u apoli holky potkáme 🙂
chodím také od začátku jenom k Jaržembovské, je až moc optimistická,ale to já potřebuju.
Na poslední návštěvě v Caru seděla vedle mě holčina a povídala, že chodí k psychiatrovi, vkůli tomu, že nemůže otěhotnět.pak vylezla další pacientka a hrozně brečela.odešla jsem domu s pěknou depkou.jsem ráda, že tady holky jste a že se můžeme podpoři 🙂

len
5. led 2009

No, já odtamtud naposledy taky odcházela s hrozným brekem 😔 Proti seděly těhule, koukaly pěkně vyděšeně... No ale daleko častějc odtamtud chodím rozesmátá 🙂

myskyva
5. led 2009

ahojte
Tak to vypadá že přestanu u Apolináře zabírat místo a zvednu jim % úspěšnosti.Zatim to vypadá že se nám podařil 2KET.Ve středu jdu k Jaržembovský která to má na svědomí 🙂
Doufám že i vám ostatním se co nejdřív poštěstí

Len ještě provozujete gumsex nebo už máš šestinedělí za sebou a dáváte prostor přírodě?

len
5. led 2009

Jé, paráda, Mysky, moooc gratuluju! 😵 To ten poslední bojovníček z KETu? 🙂

My už tomu dáváme volný průběh, ale v tomto cyklu jsme začali až po ovulaci, tak z toho nic nebude 😉

myskyva
5. led 2009

len děkuju, přesně tak,poslední mrazáček a přitom největší bojovník 🙂
Tak snad to tentokrát půjde samo i bez doktorů 😉

len
5. led 2009

No, snad jo... Kdybych měla něco zamraženýho, tak teď bych se tak na to cítila, ale na celý IVF znovu potřebuju pauzu.

campi
5. led 2009

myskyv: blahopreju a pojd nam to jeste napsat do tehuli, uz je po tobe sháňka.

Já sice k Apo nechodila, ale jsem zasloužilá koníkářka. Jak píšete o tý psychice, tak jsem skončila kvůli tomuhle všemu na antidepresivech - je to záhul, čím si musíme procházet. Tak držím všem pěsti a sílu do dalšího boje.

Taky myslim, ze by to u Len mohlo vyjit prirozene a kdyz ne, tak dalsi IVF to jistí...

tulipanekps
5. led 2009

ahoj holky, tak já dočítám dnešek, tak to vemu popořádku 🙂

dnes jsem si volala do caru a mám schválení 2.ivf, krátký protokol, tak čekám na mršku a začnu píchat. předtím si skočím pro rozpis, ale nemusím se objednávat, jen si to vyzvednu. žádná další vyšetření kromě předoperačního mne nečeká.

lari, tak uvidíme, jestli se uvidíme 🙂

neme, držím palce, tak máš dlouhý protokol, co? a 1. ivf. to bude dobrý, těhulek je dost, jen někdy je potřeba být trpělivá... koník je super, sice není vždy nejoptimističtěšjí, co se týče výsledků, ale holky jsou bezva a podpoří.

saralindo, taky držím palce, ať je celá procedura na jedničku s *

myskyvo, to je úžasný, véééliká gratulace, tady skoro bulím. to je dobře, že se to podařilo, kdo by to do posledního sněhuldy řekl, co? super, že jsi zase další optimistická ukázka, že se dočkáš ty a za chvíli i my 🙂

campi, tak už to máš za pár, tak ať se má princezna k světu. 🙂

larri
6. led 2009

Dobre rano slunicka,chtela jsem se zeptat,pritel jde ve ctvrtek k apoli na krev a spg,ale neobjednaly ho.sestra rekla,at prijde,kdy mu to vyjde.to tam prijde a oni ho vezmou? V kolik tam ma byt,aby nebylo pozde? sestricka rekla rano,ale at tam neceka jako nedockavec.Nejdete tam nekdo v ten den? Mam volno,,tak jsem slibila,ze pujdu s nim.

len
6. led 2009

Larri, bez problémů, jenom tam ťukne na dveře... A ať se připraví, že se ho nebudou ptát na jeho jméno, ale na jméno ženský, ke který patří - tebe 😀 Myslím, že na devátou je to v pohodě...

zubajda
6. led 2009

Ahoj všem..... příští středu jsem objednaná na konzultaci vstupní k Apolináři... prosím vás, jak to tam probíhá a jak to jde pak rychle, když by navrhli nějakou metodu asist.reprodukce??? díky za odpvoěď

len
6. led 2009

Ahoj Zubajdo 🙂
Na první schůzce odevzdá manžel spermio, s oběma si tam popovídají (jak dlouho se snažíte, jaké máte problémy...) a odeberou vám hromadu krve na různá vyšetření. Další vyšetření budou podle dne cyklu, obvykle 2. DC další odběr, 10.-12.DC ultrazvuk a týden po ovulaci další odběr... Takže to bude záležet na tom, v jaké fázi cyklu budeš, urychlit se to nedá. A pak už to záleží jednak na vaší diagnóze - pokud bude příčina nejasná, přijdou další vyšetření, pokud by bylo jasno (špatný spermiogram, neprůchodné vejcovody...), může být léčba třeba hned v dalším cyklu 🙂

zubajda
6. led 2009

ahoj len, diky za odpoved.... no, ja byla zacatkem prosince u nich na lpsk a nasli mi endometriozu a dali doporuceni k nim do CARu, pritel ma spermio na vybornou... jinak ja mam silene kratke cykly 17-25...a ovu 8-10DC, jak kdy....no uvidim, co mi tam reknou...

len
6. led 2009

Tak určitě vezmi výsledky z té lpsk s sebou, oni uvidí, v jakém je to stavu a jestli to je natolik závažné, že rovnou IVF, nebo doporučí zatím nějaké mírnější způsoby... Ale neboj, jsou to odborníci 🙂 Délku cyklu určitě taky nahlaš, já mám taky třítýdenní s hodně brzkou ovulací, tak se mi přizpůsobili a na kontrolu folikulů jsem chodila třeba 7.DC 🙂