CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

snow.angell
3. led 2010

len
já jsem 7 let po císaři a bojím se že je to ten problém ☹

len
3. led 2010

A proč by to měl být problém? 😕 Po císaři je spousta holek a těhotní normálně...
Jediné, co mě napadá, je, že by třeba mohlo dojít k nějakým srůstům (to by samozřejmě zjistili), ale pak bych tě asi zklamala, protože podmínkou IUI je aspoň jeden bez problémů průchodný vejcovod. A zase kdybys ten měla, tak by asi nebyl problém s otěhotněním obecně... Ale nebudu spekulovat, u Apolináře jsou odborníci a ti si s vámi poradí 😉

snow.angell
3. led 2010

len
no uvidíme, jak to všechno dopadne. Protože tady v Mostě sou na gyndě docela dobrý řezníci

len
3. led 2010

Omlouvám se, ale pro dnešek končím a jdu spát 😉

snow.angell
3. led 2010

krásné sny

eustoma
3. led 2010

vitaj snow, u apolinari to bolo skvele. ako velmi mily personal. my sme tam sli bez doporucenia na vlastnu ziadost. ale uz sme mali za sebou nejake vysetrenia a tie sme vzali sebou co urychlilo stanovenie diagnozy. potom to uz ide relativne rychlo 😉.

aknyt
4. led 2010

Ahojky,
zdravím po svátcích a dodatečně přeju vše nej... do tohoto roku 😉

U nás moc dobře nezačal, umřel mi taťka. Snad se drží aspoň prcek.

Snow, jestli bys chtěla na průchodnost poblíž domova, tak můžu doporučit i Žatec, byla jsem tam a jsou fajn. U Apolináře teda taky, samozřejmě 😉

len
4. led 2010

Aknyt, to je mi moc líto 😔
Ale víš, jak to je - jeden život odchází, aby mohl přijít nový, když jsem sem klikla a viděla 10.tt ve tvém profilu, udělalo mi to ohromnou radost 😵 Než jsem si přečetla, cos napsala ☹ Drž se!

aknyt
4. led 2010

Len, při té smůle doufám přesně v to, že se potvrdí, že jeden život odchází a jeden přichází. U nás v rodině to zatím tak fungovalo... jen to špinění pořád neustupuje. Ve středu jdu na kontrolu, tak se uvidí ☹

len
4. led 2010

Já budu až do pondělka mimo, ale ve středu budu moc držet palce 🙂

Jinak u mě se to rýsuje, že zase nic, ale já už se ani neodvažovala doufat, takže se spíš raduju, že nebyla MS na horách, ale jinak mě to nemrzí...

aknyt
4. led 2010

Len, tak aspoň ty hory, i když je to slabá útěcha 😉

len
4. led 2010

No, ti písnu do IP 😉

saralinda
autor
4. led 2010

Týnko, je mi to moc líto. ten život nás ale fackuje. Tak ať se prcek drží a pěkně vyvíjí.

jasmina309
4. led 2010

Ahojte
Aknyt- přidávám se k holkám! Je mi to líto, moc! Na těch slovech něco bude...věř v lepší zítřky! Bude dobře♥

Larii- a co ty? Je ti líp?

Len- užívej hor! ČERT VÍ, jestli nepřijedete 3 🙂

No a já si představte mám ke všem neduhům za sebou vyšetření na Gastrologii. Fuj.(kdo to zná, ví o čem je řeč)Našli mi zánět na sliznici dvanácterníku. Takže ty bolesti břicha a zad sou prý od toho. Dostala sem prášky, tak snad se mi to ztratí. Měla sem obr strach, že je to něco vážnějšího ☹

len
4. led 2010

Jasmi, bohužel jedu sama a zrovna tam budu mít MS, takže asi nic 😀

Ať je brzy líp 😉

saralinda
autor
4. led 2010

Jasmi, tak ať ti ty léky brzy pomůžou.

Len, je nějaká lhůta, do kdy se musí pojišťovna k lázním vyjádřit? ve středu jdu na gyndu, kde by mi měli napsat doporučení na lázně (z hlediska operace), pak bych chtěla ještě nějaký papír z CARu, ab yto bylo i z hlediska neplodnosti. Obvoďačce jsem psala email a ta mi lázně taky doporučuje, tak tedy předpokládám, že mi je napíše. V práci už to mám předjednané (slíbila jsem , že tam budu trochu pracovat). Tak snad mi to dopadne a pojedu.

len
4. led 2010

Sar, lhůta je tři měsíce, ale obvykle, je-li vše kompletní, vyjádří se do týdne 😉 Pro jistotu jsem tam průběžně volala.
Jo a až budeš v tom CARu, řekni si o opis spermia, to po mně pojišťovna nesmyslně chtěla taky. Vypsal mi to Vokroj 🙂

klarka.k
4. led 2010

Týnko, jak už jsem ti psala na skypu, je mi to líto, jen se drž ty, teď mysli na sebe. Svým způsobem je to pro vás úleva...doufám, že tě to neurazí, ale ty to víš taky berunko.

snow.angell
5. led 2010

aknyt
a jak to tam dělají?

len
5. led 2010

Jenom hlásím, než zmizím, že test negativní, nechci vědět, co v těch úžasných folikulech bylo 😀

aknyt
5. led 2010

Snow, dělají laparoskopické (na tom jsem tam byla) zjištění průchodnosti. Jestli dělají i pod UZ nebo rentgenem, to nevím. KYMO (jako dělají u Apolináře) už skoro nikdo nedělá.

Pa Len a za týden ahoj 😉

eustoma
5. led 2010

holky chcem sa spytat. ako nejak sa nedari.. no sak aj preto chodime do CARu. ja mam vzdy len jeden folikul. myslite ze by bolo rozumne chciet od lekarov, nech skusia nejaku stimulaciu, aby som tych folikulov mala viacej? bavili sa s nimi niekto na tuto temu? ako ja by som aj rada dvojicky 😉. rozmyslam nad tym, ci to neni moznost. ako nechat tomu zaial prirodzene pocatie, ale aby som mala viacej folikulov. co myslite?

aknyt
5. led 2010

Eustoma - při IUI je žádoucí jeden a nebo max. 2 folikuly (na ty většina žen musí mít aspoň Clostilbegyt nebo Tamoxifen). Více jich je už risk. Na IVF je žádoucí mít folikulů více, proto se stimuluje. Lékaři dvojčátka moc rádi nevidí, protože je tam samozřejmě zvýšené riziko komplikací, takže by tě asi nechali stimulovat malými dávkami hormonů a nebo Clostilem, ale že bys je ukecala na "dvojčátka na objednávku" to asi ne 😉

eustoma
5. led 2010

no jasne, ze dvojcatka na objednavku asi nepojdu 😉 😉. ako ja tamoxifen uzivam vdaka tomu mam aspon ten jeden folikul. ale stale iba jeden a stale sa nedari 😢. clostilbegit som tiez uzivala a ten nejak na mna vobec nefungoval, po nom so nemala vobec ovulaciu. takze asi moja otazka je blbost. no skusim sa teda s lekarmi pobavit na temu IVF.

aknyt
6. led 2010

Ahojky,
kontrola dopadla dobře, drobek má 24 mm a dobře se drží. Taky mě předali do péče gynekoložce, takže k Apolináři půjdu ještě na NT screening a pak nevím. Byli tam dneska moc milí, když jsme se loučili, asi se mě už rádi zbaví 😉 Do alba jsem přidala naše aktuální foto...

maja42
6. led 2010

týnko, vidím, že jsi zabojovala, paráda! tak držím palce na zbytek těhotenství a ostatním přeju plodný rok! 😉

kkamca
6. led 2010

aknyt:moc moc držím palečky.. 😵
Držte se.

aknyt
6. led 2010

Dík, budem se snažit 😉

saralinda
autor
6. led 2010

Týnko, super zpráva! Nepřestávám držet palečky.

Já jsem dnes vyfasovala doporučení na lázně od gyndr. Spermio prý nepotřebuji, to je jen u lázní z hlediska neplodnosti a já to mám z důvodu operace v malé pánvi ve věku do 30 let. Chtěla jsem se objednat do CARu, aby mě tam napsali ještě jejich hledisko. Ale moje gyndařka mi to napsala jako přípravu na IVF, takže je to sfouklé v jednom. K tomu musím jít všechny operační zprávy a to prý stačí. Tak uvidím. Snad to nebudu mít takový boj jako Len. Asi zítra si skočím k obvoďačce.

saralinda
autor
6. led 2010

Týnko, super zpráva! Nepřestávám držet palečky.

Já jsem dnes vyfasovala doporučení na lázně od gyndr. Spermio prý nepotřebuji, to je jen u lázní z hlediska neplodnosti a já to mám z důvodu operace v malé pánvi ve věku do 30 let. Chtěla jsem se objednat do CARu, aby mě tam napsali ještě jejich hledisko. Ale moje gyndařka mi to napsala jako přípravu na IVF, takže je to sfouklé v jednom. K tomu musím jít všechny operační zprávy a to prý stačí. Tak uvidím. Snad to nebudu mít takový boj jako Len. Asi si zítra skočím k obvoďačce.