CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
23. bře 2010

kocky ake ste mali pocity pred 1.IVF?

l1u1c1i
24. bře 2010

ahoj holky, absolvovala jsem 3 nespěšné IUI a v květnu mě čeká první IVF. Docela se toho bojím, ale zároveň se hrozně moc těším.

eustoma
24. bře 2010

ahoj l1u1c1i, u mna 1. IVF tiez vychadza na kveten. tiez mam strach, ale aj radost. take zmiesane pocity. ale verim ze to dopadne dobre.

l1u1c1i
24. bře 2010

pro eustoma - také pevně věřím, že to dobře dopadne. Budu nejšťastnější na světě za jedno malé miminko.
Kdy začínáš se stimulací, druhý den cyklu?

eustoma
24. bře 2010

ano zacinam druhy den cyklu mam pichart menopur 3x75 IU.

l1u1c1i
24. bře 2010

Já ještě nevím co mi dají. K dr. jedu v pondělí. Ale při IUI jsem měla MERIONAL
Když pak odeberou vajíčka, nevíš, za jak dlouho je dávají již oplodněné zpět? Budeš mít neschopenku?

eustoma
24. bře 2010

neviem za ako dlho sa davaju. to neviem. ja nebudem mat neschopeku. pri IUI som mala Fostimon a reagovala som nejak slabo.

l1u1c1i
24. bře 2010

fostimon jsem měla před rokem při prvním pokusu a také to nebylo nic moc. MERIONAL by lepší, měla jsem narostlé 4 velké folikuly.

eustoma
24. bře 2010

ja som mala pri fostimone 3 foliky ale nijak moc velke. takze uvidime.
inak holky bola som u Jarosovej a bola skvela. ako do nicoho ma nenutila, bola aj ftipna 😉. a dokonca som sa aj pytala 😉, co je pokrok 😉.

l1u1c1i
24. bře 2010

Dr. Jarošová se mi zdá docela OK. Taková tižší ale OK. V pondělí jdu k dr. Koryntové.

gabikri
24. bře 2010

Ahojky 😵 😵

1u1c1i : mě je dali za dva dny. OPU ve středu a transfer v pátek 😉

Jinak dneska jsem volala do laboratoře a mám dobré zprávy. Mluvila jsem s paní doktorkou embryoložkou a ta mi řekla,
že když je to tak, že už ta má dárkyně má léky, že už můžeme začít. Že se nečeká až jestli bude mít vajíčka a kolik. Důležité je prý, že jsem ji přivedla. V úterý mám jít do CARu vyplnit potřebné dokumenty a prý co nevidět šup na to 😵 Prý momentálně je dárkyň dost 😵

len
24. bře 2010

Gabi, no to je super! 🙂 Jsi mě předběhla, vš o tom? 😀 Akorát samozřejmě zaslouženě 😉
Jinak já měla pokaždé ET už po dvou dnech, protože jsem měla málo embryí, tak nebylo, na co čekat...

eustoma
24. bře 2010

gabikri: to je skvela sprava. drzim peste nech to dopadne vyborne.

kralka
24. bře 2010

Ahoj, já jsem začala stimulovat na první IVF v pondělí a zatím mám většinou radostnou náladu. Přijde mi, že se nějak blížím k tomu mít mimčo 🙂 . Každopádně taky si uvědomuju, že realita mě může pěkně srazit zase na zem 🙄 . No nic …..teď jsem v dobrém rozpoložení a to je důležitý. Zatím to vypadá na OPU příští pátek a pak teda nevím, kdy transfer, když bude neděle a pak Velikonoční pondělí. Dr. říkala, že toho se bát nemusím, že tam někdo být musí 😅 .

gabikri
24. bře 2010

len : však ty jsi chtěla dva roky počkat, ne😉) A nesehnala bys taky nějakou dárkyni, kdyby sis to rozmyslela a chtěla jít dřív? Mě se nabízely ještě dvě kámošky, že by to pro mě udělaly ( samozřejmě mladší než já) takže mám zásobu 😀 Ale nevím, jestli kdyby došlo na lámání chleba do toho skutečně šly 😝 Já bych si pro nic za nic do sebe teda za 8000,- nenechala píchat takové sajrajty, ani kdyby mi dávali třikrát tolik.

eustoma : děkuju 😵

kralka : je fajn, že se cítíš dobře a věříš tomu 😵 Držím malíky 😉

len
24. bře 2010

Gabi, však jo, já čekám a nespěchám, jinak užbych taky po nějaké dárkyni pátrala 😉

saralinda
autor
24. bře 2010

Collette to už má určitě za sebou,tak snad jí to dobře dopadlo a brzy bude skákat jako rybička a bude doma se svými chlapy.

l1u1c1i
25. bře 2010

ahoj kralko, odkud jsi a kam jezdíš do CARu?

saralinda
autor
25. bře 2010

Ahojky holky, opravdu se čekací doba na darovaná vajíčka zkrátila. Dneska mi volala sestřička z CARu (moc milá) a ptala se, jestli ten můj zájem ještě furt platí a kdy o tom tak uvažuji. Řekla jsme jí, že nejdříve na podzim, tak si to tam poznamenala a uvidíme. Přišlo mi ale, že už bych byla asi brzy na řadě (do registru jsem se nechala zapsat v červenci 2009), protože mě chtěla pokládat více otázek. Asi se mě zeptat na otázky z dotazníku (žádný jsem totiž nevyplňovala). Ale byla jsme zrovna na ulici a řekla jsem jí, že to zatím trochu odkládám, takže tím jsme skončily. Prý byla dříve čekačka opravdu b2 až 3 roky, ale teď mají více dárkyň, tak se to zkrátilo. No, to je info hlavně pro Len.
Nenapadá vás, jak to, že mají více dárkyň?

len
25. bře 2010

Sar, díky moc za info, to zní nadějně 🙂 Dotazník jim tam hodím časem, v pořadníku jsem od prosince... Řekla jsem si, že chci zkusit 6 cyklů s tamoxifenem (teď jsem čtvrtý), pak tři měsíce pauzu, dalších 6 cyklů, no a když to neklapne (u mě je to klidně 40 folikulů úhrnně 😝 ), asi už opravdu budu zralá na dárkyni 😖

saralinda
autor
25. bře 2010

Len, tak to máš pěkně naplánované. To ti budou asi taky brzy volat (nebo se s tebou dohodnou při nějaké tvé návštěvě) a ty jim řekneš, to samé co já, takže jiné holky co jsou za námi se pošoupnou trochu vpřed.

len
25. bře 2010

No, mně teda minulý týden říkali, že je tam cca 30 lidí a vidí to tak na rok a půl, takže já bych to dřív jak začátkem příštího roku stejně neviděla, no a při svým tempu mám ten Tamoxifen vyvranej do půl roku 😉

aknyt
25. bře 2010

Ahojky,
zdravím po delší době. Jsem moc ráda, že se zkracuje čekání na dárkyně, vypadá to už docela dobře - z roků na měsíce.

Eustoma, držím palečky na tvé první IVF. Já z toho mého prvního měla smíšené pocity: obavy z neznámého, zvědavost, velké naděje... pak nervy, aby vše šlo dobře (jestli narostou folikuly, jestli budou vajíčka, jestli se oplodní, jaká budou embrya a jestli se uchytí)... asi jsem to měla podobné jako ostatní.

Gabi, moc hezky ses posunula, to je fofr 🙂

Collette, doufám, že teď už bude jen lépe 😉

Sar, ty už se brzy vrátíš z lázní, tak pak naplánujeme srazík, ne?

My byli (i s chlapem) na velkém UZ, mimi je prý zdravé a o pár dní napřed (což nic moc neznamená). Má cca 420 g. A podle paní doktorky čekáme holčinku 🙂

saralinda
autor
25. bře 2010

Týnko, mám ohromnou radost, že jsi ty i s iminkem vpořádku. jen tak dále 2in1 až do 40tt. Často jsi na tebe vzpomenu, jaká jsi bojovnice. Kolik IVFek jsi absolvolala a hlavně, že se to vyplatilo a ty budeš maminkou!

Z lázní se vracím příští úterý 30.3. Pak (po pár dnech rozkouká ní a užívání si přítele a pejsánka) bych vás moc ráda viděla a jsem tedy pro srazík.

len
25. bře 2010

Ahoj Aknyt 🙂 Téda, ty už jsi za půlkou! 😵 Holčička super 🙂 (ale super by byl i kluk 😉)
Já jsem na tom časově (bohužel až moc) dobře, takže bych spíš o termínu srazíku nechala rozhodnout ty, kdo jsou na tom hůř, třeba Larri už se tu hodně dlouho neobjevila...

saralinda
autor
25. bře 2010

Přesně tak, ať řekne Larri, ajk jí to vyhovuje, aby neměla zrovna odpolední.

aknyt
25. bře 2010

Holky, díky 🙂
Datum srazíku necháme opravdu na těch, které mají méně času 😉 - obvykle jezdím do Prahy jen v pondělí a úterý, ale v poslední době k tomu s oblibou přidávají v práci jeden jiný den, takže doma moc nejsem. A když jsem, tak na mě nahrnuli v domě zařídit zateplení... Naše 7měsíční fenka hárá, tak mám veselo i s ní 😉 Táhnou se za námi psi všude, kam se vydáme.

saralinda
autor
25. bře 2010

Jé týnko, teď jsem koukala do tvého pasu a vidím jméno Hanka. To je moc pěkné jméno. taky jsem si říkala, že kdybych jednou měla holčičku, že by to mohla být Hanička. Je to asi tím, že mám Hanku sestřenici a je úplně skvělá.
Týnko, tak ty nejsi na neschopence?

aknyt
25. bře 2010

Na neschopence nejsem, mám domluvenou práci na 3 dny v týdnu z domova 🙂 Šéfka je v tomto poklad. Pokud by to šlo, tak bych takto pokračovala až do nástupu na mateřskou.

saralinda
autor
25. bře 2010

Takto je super. To tak určitě pokračuj, ať furt necestuješ.