CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
1. čer 2010

No, já je przním 😀 Říkali tak nějak páni doktoři, kdyby měli pocit, že je šance chyby na straně chlapa, navrhnou mi zkusit dárcovský spermie a neženou mě do vajíček, což je o dost komplikovanější, bohužel. Ale já stejně zkouším věřit, že jednou se tam ty chromozomy pomíchaj správně 😀

saralinda
autor
2. čer 2010

Collette, máš úplnou pravdu. Já si to uvědomila, když jsme si pořídili pejska. Ten nejen že nemá moje geny, on je prostě úplně jiný druh a přesto ho mám moc ráda. Pro mě to byla ale dneska taková ta definitivní tečka za nějakou nadějí. Genetika mého dítka je mi asi jedno (možná je lepší, že nebude mít geny po mě, když se klouknu na své zdravíčko -a to mám výsledky genetiky taky naprosto OK), ale prostě ten pocit, že to nejde - co to jsem za ženskou? 😠 . No, ale už jsem docela vpohodě. Ráno jsem si natrhala do práce pro radost vlčí máky a za chvíli mám svatbu, pak budou prázdniny, tak třeba někam vyrazíme a září bude co by dup a půjdeme do dalšího boje. Přítel mě naštěstí ve variantě darovaných vajíček podporuje a je mu jedno, že mimčo nebude mít moje geny (ono by se to stejně pomíchalo a vylezli by geny o x generací dozádu a to bychom mohli být teprve překvapení 😀 )

eustoma
2. čer 2010

krasne ranko holky, mne genetiku ani imunologiu nerobili. dnes ideme na konzultaciu k rerabkovi, tak uvidime co a ako bude dalej.

collette
2. čer 2010

sar - jé svatba 😵 uneseme nevěstu? 😀 jo, a stejně jako mámu nedělá genetika, tak ženskou nedělají její vaječníky a vejcovody, ale hlava. podle podobného měřítka bych já taky nebyla ženská, protože predominantní (pokřivená) představa je, že ženská má být titěrka potřebující péči a ochranu. a ten dojem já opravdu nebudím. bych mohla být kyrysnice 😀

len - no, když se kouknu na Tvoji fotku v profilu, tak mi vyvstane na mysli přezdívka len prznitelka 😀 to je skoro stejně dobrý, vlastně lepší než barbar conan 😀 já bych si chránila práva na film 😉 kdyby to nepůsobilo tolik smutku, tak bych řekla, že je fanatastický, co všechno tělo dokáže. ale ono kolikrát spíš děsí ☹ zrovna nedávno jsem překládala něco kolem revmatoidní artritidy. taky darda. člověk by neřekl, že tělo je schopně v podstatě požírat samo sebe, protože neví, že je to jeho vlastní ☹ vzpomínám si, že jsi psala něco o triploidech. dali Ti nějaké vysvětlení, nebo jen konstatovali, že se to prostě děje (oblíbená odpověď v situacích, kdy neví proč 🙄 )?

kralka
2. čer 2010

Sar – je mi to moc líto, ale přesně jak píšeš. Obrátila bych se na léčitele. Když dokážou rozpouštět vředy tak proč by nemohli i ty cysty zlikvidovat. Do IP ti na oplátku pošlu kontakt na toho mého léčitele, který je trochu z ruky, ale v létě se to dá spojit s pěkným výletem. Ten léčí trošku jinak než pan Hakl, ale cenově je to stejné.

eustoma
2. čer 2010

ahoj holky, tak u mna ziadna zmena. ani rerabek nevedel preco som mala 2 vajicka z 18 folikov. ze to je moc divny pomer. hovoril ze hodnoty krvne som mala ok. bol trosku zvyseny progesteron, ale iba mierne. tak pri najblyzsej stimulacii budem niecim tlmit progesteron celu dobu.

no zaver je ze vajecnicky maju 3 cykly volno 😉 a 4 cyklus sa mam objednat na 22 DC a zacnem stimulaciu dlhym protokolom. inak vrvael, ze kvalita vajicka bola vyborna. ze az na ten pocet bolo vsetko ok.

takze ak nahodou sa prirodzene nezadari 3 cykly tak v zari hura na dvojicky 😉 😉 😉

len
2. čer 2010

Collete, tak ti děkuju, Len prznitelka, ale naběhla jsem si sama 😀
Jinak o autoimunních chorobách něco vím, mně mé tělo docela obstojně zlikvidovalo vlastní štítnou žlázu 😒 Ale vysvětlení pro triploidy mi nedali, je to prý velice neobvyklé a nikdo neví, čím to je, natož jak to léčit, jsem exot 😉 Na druhou stranu tu máme každá něco, holt zdravou ženskou v týhle diskuzi tu nenajdeš, a to si vem, kolik nám je 🙄

eustoma
2. čer 2010

inak rerabek vrvael, ze folik rastie stale iba okolo vajicka. ze neni nikdy prazdny. len niekedy sa stane, ze vajicka niekde sa prichytia a neodsaju sa. no ne to robil faijt, tak neviem ci tolko vajicok potratil... no nabuduce snad bude robit punkciu niekto iny 😉. ze vzdy vo folikoch su vajicka, len niekedy prasknu skor a tym sa dostanu do tela a uz niesu pri vajecnikoch a preto sa nepodari ich pri punkcii ziskat.

takze s toho com mi dnes rerabek povedal plynie, ze folikul ma vzdy vajicko (aspon jedno), len niekdy vajicko dozreje skor, nez by chceli a proste sa strati.

viete o tom nieco? nenasla som ziadne lekarske info o tom, iba s diskusii.

len
2. čer 2010

Eustoma, mně tada po punkci vždy řekli - odsáto x folikulů, záskáno y vajíček, z toho z zralých. Poprvé jsem měla poměr 12-6-6 (oplodněno přirozeně 6, z čehož 2 triploidní), podruhé 13-10-8 (oplodněno přirozeně 8, z čehož 6 polyploidních), potřetí 5-3-2 (oplodněno s ICSI 1, po dvou dnech opět některé buňky polyploidní). Poprvé vše prý zcela OK, podruhé příliš mnoho polyploidů, ale teprve potřetí závěr, že se vyvíjejí špatně. To, že jsem měla půlku folikulů prázdných (a opravdu Ř říkal, že prázdných 😒 ), je prý zcela normální. Ovšem půlku, ne 16 z 18...

gabikri
2. čer 2010

eustoma : já při posledním IVF měla taky jen tři folikuly a všechny prázdné, bez vajíček...takže prázdné folikuly můžou být 😉

eustoma
2. čer 2010

ako hej, aj normalne lekari sa vyjadruju ze prazdne folikuly. ale dnes som sa pytala, ci moze rast prazdny folikul a vravel ze nie. ze folikul rastie iba okolo vaicka. ale moze sa stat, ze pri tom odsati sa to vajicko niekde zachiti. a teda su tam nejake male straty. nasledne na to hovoril, ze ale to neni 16 vajicok. ze nevie preco u mna bol pomer taky zvlastny. este si overoval pichnutie pregnylu.

gabikri
2. čer 2010

eustoma : promiň, ale je to blbost. To mi chceš jako říct, že mě poslali domů jen kvůli tomu, že se vajíčka někde špatně zachytily a že to odsáli špatně? Měla jsem ty folikuly prázdné a žádné vajíčka tam nikdy nebyly. To se stává, když máš vysoké FSH. Prostě narostly prázdné folikuly, za tím si stojím 😉

eustoma
2. čer 2010

😉 ne ja len reprodukujem co hovoril u mna. vrvael ze som mala vsetky hodnoty normalne, ziadne vykyvy, proste nic divne. preto on nevie, preco som mala iba 2 vajicka, ze nevie mi to vysvetlit. bola som tam s manzou a obaja sme poculi to iste.

ako je mozne ze sme to nejak divne pochopili, preto sa aj na to pytam. ci niekto o tom nieco vie viacej.

jessie1
3. čer 2010

eustoma - Omlouvám se, že se vložím do diskuze. Je to zvláštní, ale já jsem dle všeho také v pořádku a při prvním IVF jsem měla také jenom 2 vajíčka celkem asi z 13 folikulů. Při druhém IVF jsem měla 3 vajíčka ze 7 folikulů. Tenkrát jsem chodila ještě do Gennetu a taky říkali, že neví, proč jich je tam tak málo, ale nijak extra se tomu nedivili. Všechny hodnoty mám také v pořádku. Naštěstí byla vždycky všechna v pořádku, oplodněná a téměř všechna také přenesená (až na jedno zamražené). Upřímně závidím holkám, co mají třeba 8 vajuch ☹ To je pak těch možností prostě víc.

eustoma
3. čer 2010

ono ako sa nam tym pomerom nezastavovali moc, az ked som sa vypytovala. v konecnom dosledku je to relativne jedno. to co bolo sa zmenit neda a to co bude, tak budem dufat ze bude lepsie - lepsi pomer vajuch a folikov 😉 😉 😉.

jessie1
3. čer 2010

To jo, myslím, že jsou i holčiny, které sice folíky mají, ale vajucha nic moc, někdy žádný. Můžeme být rády i za ten malý počet, viď 😉 Holky, já píchala pregnyl v pondělí a v út a ve st jsme měli snaženíčko. Četla jsem si nějaký články o pregnylu a zjistila jsem, že kdyby folici nebyly narostlý aspoň na 18mm, tak i když píchnu pregnyl, tak je to zbytečné, nevíte některá, zda je to skutečně tak? Na kontrole na utz jsem byla 11.DC a velikost byla jen 10mm. Dr. říkala, že je to ok, ale nevím, jestli vyloženě můžu počítat s tím, že před píchnutím pregnylu měly folíci správnou velikost. Co myslite? 😒 Asi by to chtělo je příště požádat o utz ještě později, těsně před pregnylem, co? díky!

saralinda
autor
3. čer 2010

Jessie, oni vědí, jak rychle folíci cca rostou a podle toho píchnutí Pregnylu naplánují.

jessie1
3. čer 2010

No jo, jenomže já jsem u Apolináře chvíli a vždycky jsem tam byla na utz jenom 11.DC, jak můžou vědět, že ten 15.DC je budu mít dost velký? Třeba mě zrovna nerostou... hale, to už jsou ale úvahy, co? Asi toho radši nechám 😀 😀 😀 😀

zzf
4. čer 2010

Ahoj holky, mám otázku kdy bych mohla dostat ovulaci po Pregnylu. Mám tam jít v úterý, ale s manžou budu až ve čtvrtek. Tak nevim jestli to stihnem 🙂

band
4. čer 2010

ahoj holky,

zzf - ovulace by měla přijít do 36 hodin od píchnutí Pregnylu

zzf
4. čer 2010

ahoj Band dík no asi si na to zajdu v uterý někdy odpoledne nebo k večeru, ať to vydrží do čtvrtka 😀 .
Jnak není tady někdo kdo má problem s imunitou, ja uspěšně likviduji manželovi spermine 😎
A hormonalně jsem uplně rozhozená...ani Dr. neví co si má myslet, pořád se ptala kdy že jsem byla na tý krvi, že to neodpovídá tomu co vidi u mě.... 😒

band
4. čer 2010

zzf - jestli to, kdy se uvidíte nemůžeš ovlivnit, tak bych tam šla taky odpo...Ale jestli ti řekli, že likviduješ spermie a máš rozházený hormony, tak to nejdřív budou řešit tohle ne? Mě zatim nenašli nic ☹ - to je trochu vopruz 😠 - všechno je ukázkový a to teda nevim, jestli je zrovna dobře 😅

zzf
4. čer 2010

no u mě je všechno špatně, každý další výsledky ukážou nějaký problém 😒 aspoň jdenou by to mohlo být vpořádku. Zatím nic moc. No clostika mi dali ještě před těma výsledkama taže mě asi pro můj dobrý pocit to nechaj zkusit a pak řikala doktorka něco o 2 měsíčním srovnávání hormonů a pak IVF 😢 se mám na co těšit. Ale zase pozitivní je že našla 3 vajíčka...

band
4. čer 2010

zzf - přes prázdniny IVFka prý nedělaj, tak tě aspoň prohlídnou a srovnají a pak se zadaří 😉 . Já taky půjdu na podzim na IVF, jestli se nezadaří po hormonech. U mě by prý IUI nemělo žádnou přidanou hodnotu ☹

zzf
4. čer 2010

no u mě je asi největší problém s těma hormonama - ale vubec nevim co si pod tím, že mě budou 2 měsíce rovna mám představit. A taky mám řekla, že když to nevjde teď, tak až v září další pokus. A že doporučuje IVF

zzf
4. čer 2010

band - docela ti zavidím to tvoje ukázkový 😀 výsledky. Jak už rok neměla normalní menstruaci. Buď to jí nemam vubec a bez vyvolávačky se nebejdu nebo po práškách moc brzy 😠 třeba i 15DC. Jsem toho už unavená 🙄

band
4. čer 2010

zzf asi podle těch testů vymyslej složený hormonů, které budeš brát, aby se ti ty hormony upravily a pak , když se nepovede tak příprava na IVF 😉 ...to nezní špatně ne! Hlavně, že se to hejbe a bude se něco dít ne 😉: Mě asi budou dávat Pregnyl a když dostatečně dlouho nebude nic, tak myslim, že taky první IVF

zzf
4. čer 2010

Ale jo já si nestěžuju, že to nejde, jen to trvá a samý špatný zprávy 😖 ale zas tak hroný to není 😀

haaribo
4. čer 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám sem lezu, ale chci se na něco zeptat, tady jsou dost ostřílené snažilky, že mi snad poradí... 😉
Od OPU mám od pupku nahoru pod bránici takový divný tlak, nejvíc kolem žaludku, hodně mě to vadí, když si lehnu na háda nebo na bok. Neměla jste to některá???

haaribo
4. čer 2010

Jééé, na záda!!!