CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
24. zář 2010

eustoma,moc gratuluji

barbika
24. zář 2010

@larri ahojky, určitě už si tam můžeš zavolat. Nějak od poloviny září už začali píchat Zoladex (nebo jak se to jmenuje, mám výpadek 😅 ) a od října se začíná se stimulací 😉

markett_a
26. zář 2010

@janka12 ... ahoj, taky jsem byla U Apoli, ale v patek... taky mame naplanovane IVF. Mam uz injekce na stimulaci a v rijnu jdeme do toho 🙂... tak snad si pod letosni stromecek dame pekny darecek 🙂

sarusinka
27. zář 2010

@markett_a: jeee. dalsi do party 😵

markett_a
27. zář 2010

@sarusinka ... ze nas ale je, co?

sarusinka
27. zář 2010

@markett_a: no to teda... a to je tvoje prvni IVF? dneska si jdu pro agolutin, takze potom 22.den cyklu prvni injekce. Je to moje prvni,tak se trocu bojim jak budu reagovat....

markett_a
27. zář 2010

@sarusinka ... jj, moje prvni IVF, takze taky nemam moc zkusenosti... mno uvidime, co s nami ty hormony provedou 🙂

sarusinka
27. zář 2010

@markett_a: a mas dlouhy protokol? a injekce nebo pero? :D jsem hrozna, co ale premyslim jestli jit do pera nebo injekci, ani jedno mi nedela problem....cetla jsem na jinych diskuzich,ze mas treba brisko jak v patym mesici, nevim jak bych to skryla v praci 😅

markett_a
27. zář 2010

@sarusinka ... jak rikam, je to moje prvni IVF, takze jsem tu uplny novacek, takze otazka jak dlouhy protokol mam mi nic nerika 😀 jinak ja mam obyc injekce Fostimon, ta pera musis hradit, U Apoli cca 4 tis. ... taky jsem se nekde docetla, ze muzes i dost pribrat :( mno na kazdeho to asi pusobi jinak, tak uvidime, mozna je lepsi mene vedet, aby do toho clovek nesel se strachem 🙂

sarusinka
27. zář 2010

@makett_a : ja jsem se prave dozvedela ze mam dlouhy protokol od sestricky, kdyz jsem ji volala jestli mi schvalili IVF, jako pojistovna, tak mi rekla, no pani doktorka tu u vas planuje dlouhy protokol. Jinak bych to asi taky nevedela :D... ale ty mas aspon uz injekce, to ja ne 🙄 ja se budu teprve objednavat na tu, co ti vyvolava ten umely prechod.zapomnela jsem jeji jmeno 😵 tak to pujdes na opu driv nez ja 🙂 tak ti potom budu drzet palce 🙂
uz o tom radsi nebudu nic zjistovat, uz takhle se bojim, tak se nebudu jeste vic stresovat 😉

saralinda
autor
27. zář 2010

Holky, určitě se nebojte. Sarusinka,jestli ti nedělá problém ani injekce, tak bych šla asi spíše do injekcí. U pera připlácíš z apohodlný způsob aplikace, ale učinnost Puregonu i Puregonu pen je stejná. Takže u tebe by bylo pero spíše vyhozením peněz.

markett_a
27. zář 2010

@sarusinka ... a chodis k Apoli? tam nezjistovali, jestli pojistovna IVF schvali a na zadne injekci na vyvolani jsem nebyla 😲

sarusinka
27. zář 2010

😖 @saralinda: mne prave vcera holky na diskuzi IVF na podzim psali, ze ty injekce, ktere proplaci pojistovna jsou vyrabeny z moce menopauzalnich zen 😔 a ze maji horsi kvalitu nez ty, ktere jsou z pera, kde jsou ty hormony cisty.mne nevadi si pichat injekce,takze asi pujdu do tech injekci.
@markett_a: chodim prave k Apoli (proto jsem tady 😀) a ja nejdriv cekala na schvaleni IVF pojistovnou, to se musi vzdycky. Nebo mozna ti to nerekli,ze to poslou a poslali to.Jinak na injekci na vyvolani chodim porad,jinak nemam MS, ale pritom hormonalni profil mi vysel v poradku.tak nechapu proc proste nemenstruuju. 😅 😖

barbika
27. zář 2010

@sarusinka jak píše saralinda je to jenom v tom, že za pero si připlácíš. Ale opravdu záleží jenom na Tobě. Já jdu 7.10. pro Zoladex a pak začnu píchat. Je to moje 3IVF a u obou přechozích jsem měla opravdu bříško skoro jako v 7 měsíci. Poprvé jsem měla dovolenou, takže jsem nic nemusela schovávat v práci a podruhé už jsem byla na mateřské a bylo to v létě a to už jsem se teda schovávala. Protože na ty řeči z okolí jsem nebyla zvědavá 😀
Jinak ničeho se holky nebojte, jsme všechny bojovnice, takže to zvládneme!!!!

sarusinka
27. zář 2010

@barbika: ty brdo, 7 mesic neskryju 😀 a ja jsem ten typ, co se nafoukne i po cockove polivce 😠 no, bude to jeste zajimave :D:D.. hlavne zadne rodinne navstevy... 🙄
a k cemu mas ten Zoladex? ten se dava kazdymu?

markett_a
27. zář 2010

@sarusinka ... neboj, nemusi to na kazdou pusobit stejne, treba si toho ani nevsimnes ;)

saralinda
autor
27. zář 2010

@sarusinka Opravdu jev přípravcích rozdíl, ale Puregon (v injekcích) a Puregon pen jsou úplně stejné. Fostimon je z moči menopauzálních žen, Puregon je získáván jinak (kdysi dávno jsme to tu rozebíraly, ale už si to nepamatuji), ale to neznamená, že je lepší. Každý reaguje na každý přípravek jinak. Někdo reaguje suprově na Fostimon, jiný na Puregon, ..... To je dopředu prostě neví. Nění to jen člověk od člověka, ale i stimulace od stimulace. Jsou tu hoky, které při jedné stimulaci Fostimonem neměly žádné vajíčko a při další stimulaci taky Fostimonem jich měly hodně. Prostě není to jednoduché.

cell
27. zář 2010

šmarjá, jak vy to máte nastudovaný 🙂 . S tím přibráním jste mě teda trochu vyděsily, už teď mám pár kilo navíc ..... ☹
já si jdu pro zastavovačku příští týden 🙂

saralinda
autor
27. zář 2010

Cell, neboj. Já jsem po hormonech nikdy nepřibrala. Každý reaguje jinak.

len
27. zář 2010

Ty ciste, rekombinantni hormony jsou vyrabeny z ovarialnich bunek cinskeho krecka, to si nevyberete 😉 A Pregnyl, ktery pichaji kazde, je taky z moci menopauzalnich zen. Ja vyzkousela oboje, nepribrala jsem ani po jednom, ale extra blbe mi bylo po Puregonu, takze tak.

sarusinka
27. zář 2010

@len: ooo krecek :D
teda nebyt Len, tak nic nevim, jsi fakt uzasna 😵 😀

len
27. zář 2010

No fakt, prectete si treba pribalovy letak gonalu 🙂 To me fascinuje, ze se nekdo ofrnuje nad menopauzalni zenou a krecek mu nevadi. Pritom kdyby si zjistili, z ceho se vyrabi ostatni leky, co berou, bylo by to casto mnohem horsi. Kdyby si u Apoli mysleli, ze rekombinantni hormony jsou lepsi, tak je doporucuji vsem. Jinde je treba doporucuji, ale mam lehke podezreni, ze je to pro jejich vyrazne vyssi cenu. Zkusila jsem oboje a opravdu, kazdy na to proste reaguje jinak...

larri
28. zář 2010

Ahoj Len,co myslíš,ke komu se mám objednat na konzultaci? Já bych nejradči píchala Merional,ten mi seděl nejvíc.Ale nevím co mi ted doporučí.Uvažuji na d Řežábkem a nikdo jiný mě nenapadá.Pak ještě Jarošová,ta mi ten MERIONAL tenkrát doporučila.Ted jsem tam dost dlouho nebyla,tak ani nevím,kdo tam dělá.
Jooo,ted mě napadla Bláhová.Babo,rad. 😉

len
28. zář 2010

@larri Řežábek mi minule Merional předepsal. Jinak já osobně ho mám ze všech nejradši pro jeho přístup, ale znáš to, každému sedne někdo jiný, takže kdo na tebe působil nejlíp a cítila ses u něj dobře, k tomu běž 🙂 Ještě je tam teď nová Beitlová, či jak se jmenuje, ale je tam teprve krátce, v tvém případě bych fakt volila někoho zkušenějšího 😉

eustoma
29. zář 2010

@larri ako pise len zvol si nieko skusenejsieho, ved ono kazdemu mozes povedat, ze ten merional si lepsie znasala.

k tym dr. mne nejak Rerabek nesadol od zaciatku, ako nemam voci nemu nic ako vytku, ale radsej mam Vokroja a Jarosovu - to su asi moji favoriti. je to asi o osobnom pocite.

janka12
29. zář 2010

@markett_a Ja jsem jeste zadny recept na nic nedostala, takze budes urcite na rade s IVF o dost driv nez ja. u me to vlastne vypukne v listopadu/prosinci. Byl by to nadherne, mit "darecek k Vanocum". Kez by. At se dari.

len
29. zář 2010

Ale bacha na to, mám pocit, že se stimulace zahajují tak do konce listopadu, aby to celé stihli do Vánoc. Já loni začínala kolem 20.11. a už to bylo těsné, Ř mi málem stopnul stimulaci kvůli té toxoplazmóze... A nebyl z toho žádný vánoční dáreček, ale solidní vánoční depka, protože jsem si ještě blbec zašla týden před Vánocema na konzultaci, kde mi řekli, že další IVF už je stejně zbytečný 😀

jessie1
29. zář 2010

len - můžu se zeptat, ty jsi měla toxoplazmozu? Jak se to projevuje? Četla jsem, že to vypadá jako obyčejné nachlazení, ale jak to člověk pozná? Jen mě to tak zajímá 🙂

len
29. zář 2010

No, právě, že já to nepoznala vůbec 😀 Jsem měla jen nějaký zvýšený protilátky, který ukazovaly, že jsem to před relativně nedávnou dobou prodělala, tak pozorovali, jak to bude klesat, no ale stejně nic nevypozorovali, tak mi tu stimulku povolili. A když jsem si zhodnotila, z čeho se to dá chytnout - s kočkama jsem se do tý doby nekamarádila (natož abych pojídala jejich hovínka), špatně tepelně upravený maso jsem v životě nejedla, v podstatě jsem to mohla chytnout jenom z blbě umytý zeleniny, kterou jsem si kupovala na trhu a jedla ji po kilech 😒 Zelenina je zdravá 😉

jessie1
29. zář 2010

len - 😀 😀 tak to je dobrý 😀 No my jsme si v lednu kocourka pořídili, ale ven nechodí a samozřejmě hlídáme očkování a jiný věci, hovínka taky nejím 😀 😀 Jenom mě právě zajímalo, jak se to zjistí 🙂 díky moc Takovýhle věci člověk asi jen tak neovlivní, co? 🙂