CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
1. říj 2010

@marcelli velikanska gratulacia

len
1. říj 2010

Marcel, gratuluju! 🙂

Leni, tak další Fostimon? 😀

kralka
1. říj 2010

@marcelli - prokázáno....zázraky se dějí. Super. Velká gratulace.

marcelli
1. říj 2010

Díky moc !! EUST koukám,že máme stejný termín 🙂

cell
1. říj 2010

@len : máme společné pacientky, takže mi dává indiv. termíny dle mé potřeby 🙂

cell
1. říj 2010

@marcelli : to je krása. Jen víc takových zpráv pro nás zbylé zoufalkyně 🙂 . Gratuluji 😵

lenickan
1. říj 2010

@marcelli tak moc graguluji🙂 mne doktoři taky cpali tím, že jedině IVF a nakonec se povedlo doma - sice s léky ale doma

lenickan
1. říj 2010

@len asi jo kdo ví, ještě tak půl roku chci vydržet bez ničeho ale cykly 50 a více dní asinapovídají své že?

saralinda
autor
1. říj 2010

Marcelli, super! Gratuluji! Přeji ať je vše vpořádku a ty pořídí své velké slečně bratříčka nebo sestřičku.
Doufám, že všechny zázraky ještě nebyly vyčerpány a že se jich ještě pár najde.

len
1. říj 2010

@cell aha, tak to jo, já si říkala, jestli se vrátila 😉 Docela se mi po ní stýská, absolvovala jsem s ní své první IVF od zastavovačky... až po potrat vlastně 😝 Ty děláš přímo u Apoli nebo ve VFN?

len
1. říj 2010

@lenickan no, máš je delší než já dva svoje 😒 Teď jsem se s Tamoxifenem dopracovala na 24 dní.

lenickan
1. říj 2010

@len Zrovna jsem se tě chtěla zeptat jak jsi na tom Ty? V jaké fázi??
Mívala jsi je ale jako hodinky ne?? Ted se ti těma hormonama takto zkrátily?

len
1. říj 2010

Co zkrátily, prodloužily! 😀 Prodloužily na 24 dní 😝
Momentálně mám MS, je mi mizerně... a zapomněla jsem si vzít ten Tamoxifen, ach jo 😒 Za 3 týdny jedeme na dovolenou, koupání v moři možný pouze první den, takže čekám, že se tam taky první den rozkrvácím, docela to vychází 😀

cell
1. říj 2010

@len : ve VFN
to je mi líto - koupačky v moři ...

len
1. říj 2010

Tak uvidíme, naposledy jsem půl roku dopředu sýčkovala, že chytnu svou čtyřdenní MS na svém čtyřdenním výletu k móři, do poslední chvíle to tak vypadalo, ovulace 12 dní před odjezdem (MS mi vždy chodí 12 dní po ovulaci), no a stal se zázrak - MS se o čtyři dny opozdila (normálně se mi natáhla luteální fáze, ale těhotná jsem nebyla) a rozkrvácela jsem se den po návratu - tohle je zázrak v mém provedení 🙂

jessie1
1. říj 2010

Jé len, mně se stalo něco podobného. Byli jsme teď v srpnu s manželem na Madeiře a měla jsem to dostat asi druhý den na dovolené. Stal se zázrak a já to dostala až asi 2 dny potom, co jsme přijeli zpátky domů 🙂 Krásně jsme si tu dovolenou užili... i když tam to zrovna na koupání moc není, i tak jsem byla ráda, že se to zpozdilo 🙂

lenickan
1. říj 2010

@len hmm já si snad pamatuju žes toměla přesně 28 krásná ovulace apod. v těch grafech - ale co jsem blondýna na mateřský - takže z mozku mám kostku...
Je to náročné. Andulka je dábel. Hodně náročné mimi. 100% pozornost. Ale to tady asi nemá smysl ventilovat...:(
Hodně často si na Tebe vzpomenu ...
Co je ten tamoxifen?
Hele asi u mne jiná možnost na pravidelnou MS než antiko nebo jiné geniální hormony není co?

lenickan
1. říj 2010

@len Jaký jsou ted u Apoli objednací doby?? Je reálné že mi dají Fostimon a nebudou nás nutít do IUI?

kralka
1. říj 2010

@lenickan - Já měla na pravidelnou ms Proveru. Bohužel je jen na tu menstruaci. Neřeší anovulaci.

len
1. říj 2010

Hm, 28 dní jsem měla jedinkrát v životě - ten cyklus po revizi 😒 Jinak sice opravdu jak hodinky, ale cykly 21-23 bez výjimky.
Tamoxifen má v podstatě stejné účinky jako Clostilbegyt - nám zdravým po něm dozrává víc folikulů než jen běžný jeden. Tj. vyšší šance na otěhotnění. Ale v mém případě asi spíš platí rovnice, že i stokrát nula je stále nula 😉

lenickan
1. říj 2010

@kralka no právě myslím pravidelnou ms s ovulací - to krvácení si ujít klidně nechám🙂

kralka
1. říj 2010

@lenickan - Fostimon bez IUI je nerentabilní.

len
1. říj 2010

@lenickan myslím, že snad nebudou. A objednačky snad teď po té rekonstrukci zase jako dřív, ale já už tam delší dobu nebyla...
Jinak Proveru stále baští naše Aduš, ale teď někdy vysazujeme a budu doufat, že je na tom s plodností líp než já 😀

lenickan
1. říj 2010

@len ty jsi pro mne záhada...krásná ovulace vše ok a příroda na sebe dáva tak dlouho čekat...

lenickan
1. říj 2010

@kralka jak nerentabilní? Když jim ho uhradím nebo uhradí pojištovna s tím že si to vykážou jako IUI?

len
1. říj 2010

No, nerentabilní... pokud je u Lenicky jediným problémem chybějící ovulace a po jejím vyvolání přirozeně otěhotněla, tak zase nevidím důvod, proč IUI. Ona je u zdravého páru (tzn. ovulující ženská) šance při IUI stejná jako při správně načasovaném domácím snažení. IUI se v ěchhle případech doporučuje spíš pro jistotu, aby to neprošvihli...

len
1. říj 2010

Jó, asi jsme záhada i pro ty doktory, holt mám blbá vejce, co si tam po oplodnění ty chromozomy nedokážou porovnat 😒

kralka
1. říj 2010

Já se na to ptala. Řekli mi, že pojišťovny vyžadují IUI, aby se zvýšila možnost otěhotnění ☹ . Ale třeba narazíš na jiného lékaře a ten to nějak dokáže protlačit. Já už si bohužel nepamatuji kdo mi to tenkrát říkal.

lenickan
1. říj 2010

@len no právě. Mne tím nakopnou k ovulaci. Netvrdím, že to musí hned zase vyjít ale třeba do těch 6ti pokusů by mohlo...
Krom toho já zaovulovala i v cyklu následujícím po tom kdy jsem užívala fostimon...
Len nevím jak u apoli ale byli by k takové domluvě svolní?
Není lepší jít do nějakého komerčního CARu? Kde mne dají léky + kontroly bez IUI apod? Klidně si to uhradím - jen prostě manžela už nikam nedostanu. Jezdí ten na velmi slušně osedlaném koni --- stále odmítal tydle dle něho hokusy pokusy prý to vyjde přirozeně...a?

lenickan
1. říj 2010

@kralka máš pravdu mne to taky říkali.

Ted čistě teoreticky otázka.... odsouhlasím IUI a před IUI onemocním??? tudíž se nedostavím! Hmm blbost to jde jednou dvakrát