CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
10. lis 2010

@len 😉 😉 😉

noween
10. lis 2010

Tak super, žádná jednotná kuchařka neexistuje - je to jako s řemeslníkama. "Buď přijdeme v úterý a nebo ve čtvrtek, pani, ale ještě nevíme." Jsem kancelářská krysa, takže snad PN nebude potřeba. Taky nechci, aby to někdo věděl, kolegyně se občas chovají jako slepice.

aknyt
10. lis 2010

@gabikri Gabi, držím palečky, ať je vše OK a ať se dočkáš když už ne třeba dvojčátek tak jednoho zdravého miminka 🙂

larri
10. lis 2010

@gabikri ,jéééé,potichounku gratuluji a přeji,aby vám to vyšlo.Zrovna včera jsem na tebe myslela,když přišel k nám jedem příjemný zákazník(ty víš,který.) 😉 Řekla jsem si,kde ta Gábi dala tenkrát oči.Ne,že by byl škaredý,ale krasavec taky není.Ale kdyby mlčel..... 🙂
Týnko,kdykoliv někdo napíše,že měl nebo má krev vzpomenu si na Tebe.Tenkrát si mi psala,že jedeš do nemocnice,viděla si to na potrat a dneska máš kráááásnou princeznu.Hanička je opravdu nádherná,andílek maličký.

larri
10. lis 2010

Jo a potkala jsem na pohotovosti dr.Jirsovou a od středy,to je vlastně dneska zase nastupuje do CARu.

gabikri
10. lis 2010

@aknyt Děkuji Týnko. A zdálo se mi nebo ne že se chystáte na druhé? 😉

@larri : Tobě taky ať to teď vyjde, už si to obě zasloužíme, ne 😉 Ty teď si začala se stimulací ? Budu sem nakukovat 😉
A ten zákazník je tedy extratřída na blbé řeči 😀 No jo, člověk v životě musí udělat pár kopanců, aby si vážil toho dobrého 🙂

larri
10. lis 2010

@gabikri začala jsem v pátek stimulovat.Včera jsem byla na utz a zítra jdu zase.Myslím,že OPU by mohlo být v ponděli nebo v uterý.Já taky budu koukat 😉

isabellaross
10. lis 2010

barbika @ 1.IVF 😉

gabikri
10. lis 2010

@larri : tak teď to musí vyjít!!!!!!!!!!!!!!!!!! Držím všechno co mám 😉) 😉

barbika
10. lis 2010

@isabellaross tak to je super!!

aknyt
10. lis 2010

@gabikri Gabi, my se hned tak k druhému dítku nedostaneme, po císaři bych neměla rodit dřív jak za 2 roky. Taky se budeme muset dohodnout, jestli jít do darovaných embryjek. Do "geneticky" vlastního se mi už moc nechce kvůli té vadě, co Hanička má... Takže uvidíme tak za rok, jak se rozhodneme 😉

gabikri
10. lis 2010

@aknyt : aha, tak to jsem nevěděla, ale Hanička je kouzelná, opravdu kráné miminko 😵 😵 😵

gabikri
10. lis 2010

@aknyt : to tak je, jo? Že když máš císaře tak až za dva roky? 😕

janka12
10. lis 2010

@len tak to se mi ulevilo

@gabikri Gratuluji gratuluji a drzim palce. Kam ted chodis, kdyz pises, ze ne do APOLI, jestli se muzu zeptat. trochu tady v souvislostech diskutujicich plavu 🙂

len
10. lis 2010

Janko, Gabi chodí, tuším, do RF v Brně, ono holt Apoli není zrovna rájem pro darovaná vajíčka 😉 Kdyby mi to teď neklaplo, asi taky zkusím štěstí jinde, teď se ten rok čekání (zatím rok, konečný čas neznám) akorát hodil na porovnání myšlenek, ale příště bych ho opakovala nerada, už mi není těch krásných 25, jak když jsem se snažením začínala 😒 Ale jako odcházela bych od Apoli opravdu se slzami v očích 😉

gabikri
10. lis 2010

@janka12 : ano, jezdím do Brna do Reprofitu, kde mají na darované vajíčka specializované pracoviště 😉

@len : jina jsem moc ráda, že jsem se pro RF rozhodla, jsou tam úžasní 😵 😵

len
10. lis 2010

Tak to je fajn 🙂
Oni u Apoli jsou taky úžasní, ale co z toho, když člověk potřebuje darovaný, holt si přiznejme, že to u nich na pořadu priorit není 😀 I když samo doufám, že mi to klapne napoprvý 😉 A když už, aspoň za to chtějí jen 8000, to za pokus ujde 😒

janka12
10. lis 2010

@gabikri a @len Dekuji za vysvetleni. Gabikri - at vsechno dobre dopadne a Len - at brzy taky hlasis uspech!

gabikri
10. lis 2010

@len : no nás to stálo " jen" 39tisíc, ale i s pokusem na pojišťovnu. Ale byly v tom nadstandartní úkony, které zvyšují pravděpodobnost : 4.900 léky + 6.000 kultivace + 8.000 ICSI + 15.000 dárkyně
+ 5.000 injekce Diphereline (nebo Decapeptyl)
Výsledek z devíti vajíček čtyři blastocysty 😉
No ale nemít ten poslední pokus tak to by byla pěkná darda 😝

gabikri
10. lis 2010

@len : a není to jen 8000,-.........musíš to brát, že vyplácáš pokus, který má hodnotu 50tisíc a když to nevyjde, tak to příště musíš zaplatit v plné palbě 😉

len
10. lis 2010

Gabi, 40, ale to mas jedno, ja to beru tak, ze pokud se to podari za 8, bude to vyhra 😀 Kdyz nepodari, uvidim, jestli jit jinam za 70 nebo zas cekat u Apoli jako samoplatce za 40. Nejake uspory na to mame, asi bych si pak jinde priplatila, protoze uz bych proste nechtela cekat. Praveze ICSI nechceme a mam trochu strach, ze mi ho jinde budou nutit. PK je u Apoli zdarma, kdyz uz teda nejaka je, ze, ja ji mela ze trech pokusu jednou, protoze proste nebyla vejce 😝

len
10. lis 2010

Jo a darkyni nehradi pojistovna Diphereline? Jsem mela za to, ze ji proplaci to co by jinak platila mne...

gabikri
10. lis 2010

@len : asi ne, po mě to chtěli zaplatit. U Apolináře jsem ji vůbec nedostala, takže asi kdyby byla hrazená, tak by mi ji dali. A navíc jsme se ještě dozvěděla z více zdrojů, že u Apoli se vajíčka od jedné dárkyně dělí mezi více příjemkyň.
To mě dost nakrklo, že mi to nikdo neřekl. Takže při minulém pokusu s dárkyní mi zbyly dvě dvoudeníí. To mi přijde sakra málo od zdravé ženské 😉 Teď mám zamrazené dvě jedničkové blastocysty, takže i kdyby to teď nevyšlo, klidněji se mi spí, že nemusím shánět 100tisíc.

Jinak právě jsem se vrátila z krvičky, výsledky budou asi okolo 23 hod 😉

gabikri
10. lis 2010

@len : injekci Dipherline si pícháš ty na začátku, ne dárkyně. Je to nadstandart a myslím, že to zastavuje činnost vaječníků.

len
10. lis 2010

Ahá! Ona ji možná píchá i dárkyně (jestli má dlouhý protokol), ale jestli je dvakrát, tak dává smysl, že pojišťovna platí jen jednu. Apoli k tomu přistupuje jako ke KETu, takže to brzdí estrogenem, což ty vlastně víš.

Hele, já bych dvě OK embrya fakt brala 😀 Bylo by to o dvě víc, než jsem měla naposledy sama 😝 S tím, co je normál na zdravou ženskou, to máš těžký, jsme tu zrovna v posledních dnech hodnotily, jak na tom kdo byl, a k mražení nakonec nic nevyšlo ani holce s 20 folikulama ☹
Ale je super, že máš dva pěkný mrazáčky, dárkyně byla asi hodně šikovná 😀

gabikri
10. lis 2010

@len : no aby ne, byla to dvacítka 😉 Řekli nám datum narození 😉 To se pak musí uvádět když jsi těhule a chodíš na různá vyšetření. Ne Tvoje datum narození, ale její 😉

eustoma
10. lis 2010

@gabikri jejej to su dobre spravicky, tak cakam na vecer, ze das este lepsie. a tie mrazacky to je super.

gabikri
10. lis 2010

@eustoma 😉

len
10. lis 2010

To je jasný, že její, tak snad "nevyfásnu" nějakou starší než já - víte, je mi 30, ale to embryo je o 5 let starší 😀
Víš o ní něco? Jako jestli už sama měla děti nebo tak... Minimálně máš šanci na dlouhonohou blondýnu, ne? 😀 U Apoli mi asi neřeknou nic. I když, možná lepší nevědět...

gabikri
10. lis 2010

@len : no úplně jasný to není, u Apolináře s tím dělali hrozný štráchy a neřekli nám o dárkyni vůbec nic. Jinak modré oči, světlé hnědé vlasy a 174 výška, štíhlá 😉