CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
20. lis 2010

Ahoj, psala Týnka, že už jsou s Haničkou zase v nemocnici s infekcí močových cest a podezřením na zánět ledviny 😢
Sakra, copak si toho Týnka už nezkusila dost na to, aby mohla mít na pár desítek s Haničkou jenom klid a radost z toho, že se konečně dočkala? Když si pomyslím, že už mohla být odoperovaná... Tak jim držím palce, ať se z toho malá co nejdřív vyhrabe.

arna
22. lis 2010

Držím palce Haničce, je to opruz...☹

saralinda
autor
22. lis 2010

Taky držím Haničce palce. Snad bude brzy vpořádku. Třeba tato komplikace donutí doktory vše řeših hned a neodkládat tu operaci. Týnko, drž se.

noween
22. lis 2010

☹ Taková malá holčička a musí být nemocná ☹ Držím palce!

markett_a
22. lis 2010

ahoj holky... tak ta netehuvlna je ted asi vsude :( chodim do jine diskuze, kde se nedari od rijna :( snad jedna je tehu... na novy rok to rozjedeme ve velkem 😉 a na jare budeme tehu vsechny 😵

noween
22. lis 2010

Market, to by bylo fajn - mám ale úplně ten samý pocit, teď se prostě nějak nedaří a nedaří. Začínám mít z toho strach, jsem neuvěřitelně naivní. Tak jako jsem si byla jistá, že přirozeně otěhotním během půl roku, tak jsem si teď vůbec nepřipouštěla, že by to nevyšlo napoprvé. Ale teď vidím, že to není taková samozřejmost, a pomalu se učím nejen skepticismu, ale i pokoře.

len
22. lis 2010

Noween, skepticismus není nutný, pokora jo 😒

Jinak já mám teď samá veselá výročí - před dvěma rokama první IVF a potrat, loni třetí IVF bez ET. Vždycky si říkám - teď je mizerně, ale bude líp, uvidíš za rok! No a za rok jsem zas tam, kde jsem byla 😀

noween
22. lis 2010

Kýbl pokory, zdá se... ☹

janka12
22. lis 2010

Ahoj holky, vikend utekl, co? Nejak nam tu v poslednich dnech poklesla nalada. Snad radosti zase prijdou, musime byt trpelive. Me obcas dorazi to, kdyz vidim u nekterych paru, jak k diteti prijdou doslova "ani nevim jak". Vim - to je zivot. Nema smysl nad tim hloubat. nekdo jiny zase ziska bez usili neco jineho. Ale proste si nemuzu pomoct, obcas me to polozi. Jsem vdecna za tyto diskuse, prestoze jsou casto v smutnem tone, protoze aspon vidim, ze nejsem sama, kdo se trapi.
Ja jsem ted kapku prekvapena obsahem ampule v Puregonu. Nevim tak uplne, co si o tom mam myslet. Vyfasovala jsem ampuli s 900 jednotkama a informaci od sestricky, ze v ampuli byva 1000 jednotek. Vim, ze se tu o tom obcas nekdo zminil v diskusi, ze v ampuli s 900 jednotkama byla 1000 jedotek. takze to pro me nebyla novinka. Aplikovala jsem stanovena mnozstvi preparatu VELMI VELMI peclive a presto kdyz jsem ampuli vyportebovala, v souctu mi to dalo ze jsem v ni mela 1050 jednotek. Nemuzu si pomoc, ale neverim tomu, ze vyrobce dava u takhle draheho preparatu do ampule vic nez na ni pise. Skoro mi pripada, ze aplikace perem neni tak presna, jak se jevi. cemuz take tezko verim, ale prijde mi to tak. Podle me v ampuli mozna vic nez 900 jednotek byva, ale urcite ne o tolik vic, kolik jsem napr ja napocitala. takze jsem si udelala zaver, ze jsem si celych 6 dni aplikovala nejspis min, nez jsem nastavila na aplikacnim peru. Tak se zacinam obavat, abych nerozsirila rady tech, ktere stimulaci nic moc nevystimulovaly, protoze ani necitim temer bricho. Zitra jdu na UTZ, tak jsem zvedava, co bude videt.

martinka.a.honzik
22. lis 2010

Ahojky všem,
jdu se na Vás po delší době podívat a co to tu čtu za zprávy ☹ .

aknyt: Týnko držte se, držím Haničce moc palečky, ať je brzy líp, berušce malý.

9.11. jsem byla u Apolináře na konzultaci, kvůli té mé endometrioze a při té příležitosti, jsem se zastavila v CARu pochlubit se dětma, no a tedy to byl hukot 🙂. Verunka dostala od sestříček batůžek s plyšákem a Míša putoval z náruče do náruče a náležitě si to užíval 🙂..... Ale co mě docela zarazilo, že byla před CARem plná chotba ☹, no asi cca 6 párů ☹, je to čím dál tím horší....

Holky moc Vám všem držím palce a věřím, že dřív nebo později se těch voňavých uzlíčků taky dočkáte 🙂 😉

len
22. lis 2010

@janka12 celkem jsem píchala 4 ampule Puregonu, ve kterých mělo být 900 IU a pokaždé jsem píchala 5x200 IU a tu poslední kapku vyhodila. Takže ano, jsou přeplněné. Otázka, jestli jim to blbě počítá, je relativně bezpředmětná, protože přesně na těchto perech to má CAR dlouhodobě vyzkoušené a pokud někdo píchá Puregon, dávkují mu to dle zkušeností s pacientkami, které píchaly totéž. Takže i kdyby to bylo ošizené, mají přepočítané zkušenosti s ošizenými 😉 Já na tyhle dávky vždycky reagovala výborně, ať jsem píchala 200, nebo v reálu jen 180, je to jedno, hlavní je výsledný efekt 🙂

janka12
22. lis 2010

@len Diky, tohle jsem si taky rikala, ze snad U Apoli vychazeji z praxe, takze vlastne je jedno o jakou skutecnou davku v ampuli jde, ze je to "ozkouseno na lidech" 🙂 , coz je podstatne. jestli Te dobre chapu, pichalas tedy 200jednotek denne? ja mam zatim rozpis pouze na 175. Kolik dni jsi zpravidla s Puregonem celkem stimulovala?

len
22. lis 2010

Celkem 10. Dávka neměněna, takže jsem měla 6 dní á 200 IU, pak utz kontrola, další 4 dávky á 200 IU, další den Pregnyl, den volna a OPU. To bylo první i druhé IVF, při třetím jsem měla krátký protokol s Merionalem a stimulovala jsem jen 7 dní á 150 IU, to ale nebylo dobré 😒

janka12
22. lis 2010

@len Diky moc. To by me zajimalo, jak stanovuji vysi davky. Jsem starsi nez Ty (a o dost let starsi, nez pri Tvych IVF), tak bych cekala spis vyssi davky nez nizsi.

len
22. lis 2010

Mně bylo při prvním IVF 28, pří druhém o rok víc a těch 200 mi dávali jako takový zlatý střed prý. Možná to bylo i tím, že já do té doby nikdy ničím nestimulovala, takže moje reakce byla sázkou do loterie. Dávkovala mi to tehdy Koryntová.

janka12
22. lis 2010

@len Ja taky nikdy drive nestimulovala. je mi 33. Cekala jsem, ze budu vajecniky citit vic, takze mi pripada, ze davku nemam nijak vysokou. Uvidim zitra - co rekne UTZ.

len
22. lis 2010

Tak tak, zítřek napoví... Budu držet palce a pokusím se sem zítra nakouknout 🙂

janka12
22. lis 2010

@len Diky moc

sarusinka
22. lis 2010

@janka12: ja jdu zitra taky na utz. ve 14:30. Vzhledem k tomu, ze mi nic neni, ani hlava me uz neboli, neni mi spatne, a bricho? to ani nevim ze mam, tak tomu nedavam moc velky nadeje.priste pry budu mit kratky protokol..... tak drzim palce, at jsi na tom lip nez ja... ja dalsi zkusim asi az na jare... s prvnim slunickem...
@markett_a a ty budes mit dalsi IVF v lednu?

janka12
22. lis 2010

@sarusinka Tak to jsi objednana 3/4 hod po mne. Treba se tam uvidime 🙂 . Od minule kontroly Ti zvedli davky, pamatuji se dobre? Treba neco narostlo, drzim Ti moc palce. Dame si pak vedet.
Ono to do jara utece. Coz o to. Asi bych o dalsim IVF uvazovala taky az s takovymhle nejakym odstupem, ale nehazej flintu do zita.

sarusinka
22. lis 2010

@janka12 jojo zvedli mi davku na 4 ampule na dva dny a potom zase tri ampule.... stejne, psala jsem si s holkou z Gennetu a rikala ze po zahajeni stimulky sla hned treti den na kontrolu aby ji to kdyztak zvedli. podle me dlouho cekaj. a kdyz je kratky protokol to taky zvou az za tyden?
Picham si uz 15 den, a nic mi neni..... jedine ze by treba vyrostli jen dva, ale rikala, ze jjich je tam pripraveno hodne....tak proc sakra chteji rust vsechny..... a davka jim nestaci.... ☹ porad premyslim jestli jit do puregonu......
Ja tam budu urcite uz na druhou, jak se znam, tak se treba potkame :D a drzim palce, at jsi na tom lip nez ja 🙄

len
22. lis 2010

No, já teda nevím, co chtějí vidět po třech dnech... Maximálně že toho roste spousta mrňavýho nebo neroste nic, ale myslím, že dřív jak za 5 dní se toho moc neukáže. Ono jak dodáváš víc FSH, tak pak rostou jenom ty větší a menší odpadávají si myslím. Já ty kontroly měla vždycky 7. den, tj po 6 injekcích a na tu 7. už by mi případně upravili dávku (i když teda nakonec nikdy neupravili). Je to věda a já bych se teda nijak nevzrušovala, jak to dělají jinde, jinde se taky po ET hodinu leží a pak vám hned úzkostlivě nutěj neschopenku. Kupodivu jinde jsou srovnatelně úspěšný jak u Apolináře, čím to bude? 😉 Každopádně když teď víš, jak to bylo, tak napodruhý už se tomu prostě přizpůsoběj. Ale je to mizerný, člověk do toho vkládá hrozný naděje, já vím 😖

janka12
22. lis 2010

@sarusinka Taky jsem se ptala kamaradky, ktera byla v Pronatalu a pry sla na kontrolni UTZ taky az za tyden.
Vubec nevim, jak kratky protokol funguje, tak Ti neumim odpovedet.

Sice verim, ze U Apoli delaji co povazuji za nejlepsi, na druhou stranu ZVYK JE ZELEZNA KOSILE. Muj osobni laicky nazor je, ze kdyby U Apoli po IUI nechali pacientku lezet dele nez 1 minutu (jak to bylo v mem pripade), nicemu by to neuskodilo. Troufam si myslet, ze ani 10-20min lezeni by nicemu neuskodilo. Spis naopak. S ET to citim stejne, ale je to jen muj nekvalifikovany nazor. Zase si umim predstavit, ze v soukr CARu bude lezeni trochu patrit k bontotu, ale to dle memo nazoru nikomu neuskodi. Takze on i ten zvyk jednotliveho CARu hraje jistou roli.

gabikri
22. lis 2010

Ahojky 😉

Tak jsem dneska byla na krvi a hodnota na 24tý den nic moc.............820 😒 Volala jsme doktorovi a prý to je dost mizerné, ale ještě to prý mám na těch lécích tak týden vydržet........většinou se to pak zlomí..........buď to začne klesat a nebo se to nějakým zázrakem chytne.

len
22. lis 2010

Janko, ale když už je spermie jednou v děloze, je jí gravitace zcela ukradená, to bychom rovnou mohly po IUI dělat stojky 🙂 Gravitací možná vyteče z pochvy, ale jak už je za děložním krčkem...

len
22. lis 2010

Gabi a ve čtvrtek to bylo něco přes 600, ne? 😒 Furt krvácíš?

gabikri
22. lis 2010

@len : ne ve čtvrtek to bylo 482. Krvácení mělo klasický průběch menstruace,.........dnes bych řekla, že už ustává.

len
22. lis 2010

No tak aspoň, že ustává...
24. den od OPU nebo od ET?
Jestli od OPU, tak to jsi nějakej 5+3 (jestli od ET tak o 4 dny víc), v 5+3 já měla na utz mrňavou bublinu a tvářili se, že je vše v nejlepším pořádku.

gabikri
22. lis 2010

@len : od ET...........takže + 4 😉 Jinak bylo mi řečeno, že se UZ dělá až od hodnoty 1000............takže bůh ví, jestli se k němu dopracuju 😖

len
22. lis 2010

No tak uvidíš, kdyby to bylo ztracený, nenutěj tě do dalších léků 😉 Ale vysosaj ti teda tu krev pořádně 🤐 Vím, že u Apoli rovnou hnali bez krve na ten utz nějaké 3-4 týdny po OPU, to jsem tam právě měla jen tu bublinu.