CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

markett_a
23. lis 2010

@sarusinka ... fiiiha, a to si zacala 2.DC?, bezva, ze jste vydrzeli, nestopli to a nakonec se to vyplatilo! ten ted jen dobry konec 😵

sarusinka
23. lis 2010

@markett_a: byla jsem smirena s tim, ze to stopnou dneska prave. Mela jsem dlouhy protokol, takze jsem vlastne zacala stimulovat 10 den cyklu, a dneska jsem vlastne uz 25. to je hrozny... ale tak doufam, ze se to vyplatilo 😵 uvidime v sobotu, kolik se tam toho nakonec urodi. Rikala, ze se bali, aby jsem nemela hyperstimulak. Tak postupne navysovali davky. Takze kdyby mi hned dali asi 3 ampule, tak uz jsem dneska asi i po ETu 😉

Jinak jsem dneska Blahove rekla, ze jsem se bala, ze nebudu reagovat a ona mi rekla, teda kde vy to zensky berete, za poslednich deset dni jste asi uz pata, co mi to rika. Nectete tolik ten internet 😀 Kdyby to nefungovalo, tak to nepredepisujeme 😉 tak jsem rada, ze jsme vydrzeli 🙂 uz jsem to fakt zabalila a nemyslela na to 😵

len
23. lis 2010

Sarus a není náhodou vyčůranost pacientky tvrdit, že jí něco píchá, jenom aby měla vyšetření zadarmo? 😉

Jinak je to tak, že když je nějaké závažné podezření (třeba to píchání asi 😀 ), tak gyndr. vypíše žádost, na základě které je to vyšetření zdarma. Pokud nemáte žádné problémy a ze své vůle žádáte o zcela preventivní vyšetření (jako já), tak si ho hradíte. I když třeba tady psali, že je to 700, ale že 400 z toho naúčtují pojišťovně. Byla jsem na Karláku, moje gyndr. mi vypsala dopoučení právě tam, ale moc mě nechtěli vzít, že jsou vyšší pracoviště a posílají pacienty do příslušného obvodu. Když jsem jim ale řekla, že chodím do CARu do VFN, tak mě vzali hned. A taky mi říkali, že mladá holka má chodit na utz a nikoli mamograf, že ten utz tu mladou tkáň nějak líp prosvítí či co. Objevili mi nějakou uzlinku v pravém prsu, ale je to prý stopro nezhoubné, jen to chtějí za půl roku vidět zas, jestli to neroste. Trochu se bojím, aby to nereagovalo na koňské dávky estrogenů, co budu brát.

sarusinka
24. lis 2010

@len dobre, tak treochu to vycuranost pacientek je 🤐 😀 ale sakra, z platu mi chodi tolik na pojisteni, tak proc bych nemohla mit sono gratis. Alespon jednou v zivote zenskou boli prsa, at uz pred MS, nebo proste i mimo cyklus,tak proc by ji to nemohli udelat zadaco 😉 je to asi tim,ze se v tom pohybuju,tak proto me to mozna stve 🙄
JInak co se tyka mammo versus sono, tak mas pravdu. do tech 45 staci bohate sono, mamograf zbytecne cloveka ozari, a stejne tam nic malinkyho neni videt. kazda zena,ktera bere hormonalni antikoncepci by mela alespon jednou za dva roky jit na sono. A uzlinek se neboj 😉

Jinak holky, kdyz jsem zareagovala az na 4 ampule, a ted mam zase tri, myslite ze to poroste? protoze me fakt nic neni 😀 Tak snad jim to bude stacit a dorostou do pozadovane sirky :D:D

len
24. lis 2010

Sarus, mě jen pobavilo, že jsi říkala, že je vyčůranost doktorů chtít za to sono platit, a pak jsi uvedla příklad, jak to mít co nejvyčůraněji zadara 😀 Já jsem tak nějak zvyklá, že když chce člověk udělat pro svoje zdraví něco navíc, v tomhle systému za to vždycky zaplatí 😝 Po roce a půl idiopatické neplodnosti jsem odmítla hormonální léčbu a IVF a prohlásila, že chci zkusit aspoň rok Mojžíšovou. No a co myslíš - x dopisů vyměněných s pojišťovnou, x absurdních důvodů, proč mi to nemůžou hradit (typu účinnost nebyla prokázána - chachá! - nebo ale vždyť hormonální léčbu bychom vám proplatili, tak si nevymejšlejte), takže jsem se naštvala a rok, měsíc co měsíc chodila k soukromé fyzioterapeutce za 600 za hodinu z vlastní kapsy. Kupodivu po roce to najednou nějak začalo jít a já se dostala k fyzioterapeutce na pojišťovnu, kde jsem absolvovala další rok a z výpisu vím, že to pojišťovnu za ten rok vyšlo kolem 1000 Kč. Hormonální léčba neplodnosti včetně dvou IVF v tom roce pak přes 70 000. Takže tak to tady funguje, prý prevence nade vše 😀
Nicméně ty včerejší 300 pokládám za nejlépe investované peníze za posledních pár měsíců 😉

len
24. lis 2010

Jo a s tím uzlíkem, rozhodně se nebojím toho samotného, dr. mě desetkrát ujistila, že to nic není (asi je zvyklá na vyděšenější pacientky 😉), spíš aby ty tuny estrogenu, co mě čekají (doteď jsem nikdy nebrala žádný), to nenakoply a nějak moc to nevyrostlo (estrogen je na tyhle věci dost svině). Sestřenice měla to samé, ale skončila tak, že jí to vyřezávali, protože už to bylo moc veliké 😒

gabikri
24. lis 2010

Ahoj všem. tak jsem zpátky od doktorky se špatnýma zprávama 😒 Udělala mi UZ a řekla, že nález neodpovídá prosperujícímu těhotenství a když jsem se jí přímo zeptala, jestli je z toho ještě nějaká jiskřička naděje, tak prý asi ne. Prý by bylo lepší to ukončit a raději se soustředit na další pokus 😒 Nabrala mi krev, léky zatím nevysazovat a v pondělí na kontrolu. Je mi z toho smutno.............bohužel tady se potvrzuje že // ještě zdaleka neznamenají výhru 😒

saralinda
autor
24. lis 2010

Gabi, to je mi moc líto. Přeji ti, aby ses z toho brzy oklepala a nabyla nové síly do dalšího boje.

sarusinka
24. lis 2010

Gabi, taky me to moc mrzi....... ☹ preju takze hodne sil do dalsiho boje... clovek si asi nikdy nemuze byt nicim jisty....

janka12
24. lis 2010

@sarusinka Nelam si hlavu, jestli to poroste nebo neporoste v zavislosti na tom, ze Ti nic neni. Vzdyt ani do ted Ti nic nebylo, ne? Bricho Te nebolelo, pritom mas nachystane takove kvantum foliku a ne nijak malych. ber jako plus, ze jsi min citliva a ze Ti nic neni. Vzdyt to je super 🙂

@gabikri Je mi to moc lito. Je to pech, ze i pres // nemas dobre zpravy. Moc bych Ti to prala. Moc Ti fandim do dalsich pokusu. Hodne stesti.

krzizovka
24. lis 2010

ahoj holky, omlouvám se, že se vám se cpu, ale asi taky potřebuju trošku povzbuzení...momentálně absolvuju třetí cyklus IVF, mám po ET - momentálně 9 den a samozřejmě jsem nevydržela a testovala 😒 a samozřejmě nic... 😒 😒 pořád se ještě utěšuju, že nic není ztraceno...ale bolesti jako na MS, příznaky žádné ☹

gabikri
24. lis 2010

@saralinda
@sarusinka
@janka12 : holky děkuju za slovíčka útěchy, nedá se nic dělat než se vybulet a posbírat síly do dalšího boje.

Jinak zkušenější jistě poradí..........v mém případě se jedná tedy o zamklé těhotenství?

larri
24. lis 2010

@krzizovka já jsem 8 den po ET a zrovna kvuli těmto nervum chci vydržet do uterý.

Po 2.IVF jsem měla // 17 den,dřív jsem ho nedělala,protože jsem krvácela,tak si vyber.
@gabikri co na to říct..... ☹ ☹

krzizovka
24. lis 2010

@larri taky si teď říkám, že jsem to měla vydržet... ☹ ale já koza se nechala ukecat na koupi mamatestu 10, který je prý nejcitlivější a samozřejmě testla 😀 😀
@gabikri taky je mi to líto... 😢

len
24. lis 2010

@krzizovka no co říct, prostě testovat 9.DPO je blbost, to víš sama 😉 Počkej ještě pět dní a pak testni znovu. Čili všele nedoporučuju testovat ještě 10., 11., 12., 13. i 14. den a snažit se něco vyhypnotizovat proti oknu 😉 Ber to teď jako pokus nanečisto a teprve výsledek příští pondělí bude směrodatnej.

@gabikri ach jo 😒 V tvém případě se jedná o tzv. biochemické těhotenství, měla jsi v krvi hCG, ale nedopracovala ses k jasnému těhotenství na utz. Ale čert to vem, jak se to oficiálně pojmenuje, mizerný je, že to dopadlo, jak to dopadlo 😠 Takže vkládám naděje v tvé dva mrazáčky 😉 Jinak se ještě nech hlídat, aby to nebylo mimoděložní, snad ne, ale náhod aje blbec a Larri měla téměř identickej průběh 😒

len
24. lis 2010

@krzizovka no co říct, prostě testovat 9.DPO je blbost, to víš sama 😉 Počkej ještě pět dní a pak testni znovu. Čili vřele nedoporučuju testovat ještě 10., 11., 12., 13. i 14. den a snažit se něco vyhypnotizovat proti oknu 😉 Ber to teď jako pokus nanečisto a teprve výsledek příští pondělí bude směrodatnej.

@gabikri ach jo 😒 V tvém případě se jedná o tzv. biochemické těhotenství, měla jsi v krvi hCG, ale nedopracovala ses k jasnému těhotenství na utz. Ale čert to vem, jak se to oficiálně pojmenuje, mizerný je, že to dopadlo, jak to dopadlo 😠 Takže vkládám naděje v tvé dva mrazáčky 😉 Jinak se ještě nech hlídat, aby to nebylo mimoděložní, snad ne, ale náhod aje blbec a Larri měla téměř identickej průběh 😒

arna
24. lis 2010

@gabikri- to me moc, moc mrzi ☹
ale zase si rikam, ze i jen to, ze se tehotenstvi alespon na chvili chytlo a vyvijelo, je docele dobre znameni do budoucna, ne?

len
24. lis 2010

No teď ať mě Gabi radši ani nečte, ale naprosto stejně jsem se utěšovala před dvěma rokama 😉

gabikri
24. lis 2010

@len : hmm, já to o tobě vím, neboj, jsem velká holka a těch různých smutných příběhů jsme tady přečetla skutečně hodně 😉 Spíš se Tě chci zeptat na jinou věc, jestli s tím nemáš zkušenosti........radí mi holčina na jiné diskusi, ať se objednám k Mudr. Malíčkové, než se vrhnu do KETu, tuším že je z Apolináře .......jestli to u mě nezpůsobila imunita a ne špatný chromozomální základ embrya.

len
24. lis 2010

Gabi, mudr. Malíčková u Apolináře skutečně působí, je to imunoložka, chodila k ní Jasmina a byla s ní moc spokojená. Otázkou je, jestli se tebou vůbec bude chtít nějaký doktor (kdekoli) hloubš zabývat kvůli jednomu biochem. těhotenství, oni jsou v tomhle šílení pragmatici a občas je musej přemlouvat i holky, co mají za sebou "jen" dva potraty, protože to je pořád v dnešní době považováno za náhodu 😝 Ono bohužel biochem. těh. končí docela dost IVF, takže poprvé se tím málokdo zabývá 😒 . Každopádně pokud bys dokázala doktory dokopat, aby ti vzali krev na imuno, měla bys jasno. Mně ji u Apoli nabrali a prý vše OK, takže jsem se k dr. Malíčkové ani nedostala. Kdyby byl nějaký problém, poslali by mě k ní asi na podrobnější vyšetření, případně následnou léčbu. V některých CARech to řeší tak, že preventivně podávají Prednison (ten se dává při potížích s imunitou), na druhou stranu má spoustu vedlejších účinků a přínos jeho preventivního podávání nebyl nikdy prokázán, takže tahle praxe je jen někde a je otázka, jestli tam mají potom lepší výsledky. Ale když je prokázaný imuno problém, Prednison pomáhá. Osobně si ale myslí, že to teď spíš svedou na náhodu a špatnou genetiku embrya a doporučí to zkusit s těmi dvěma mrazáčky.

len
24. lis 2010

Taky je otázka, jak se projevuje imuno reakce, teď teda vařím z vody, nemám ani zkušenost, ani patřičné znalosti, ale jestli by spíš tělo protilátkama embryo nevypudilo. U tebe se evidentně embryo nějak drží a nějak roste, ale bohužel ne správně, takže produkuje jakési množství hCG, ale není to dobré. To bych spíš viděla jako problém "zevnitř" toho embrya, že prostě není schopné se správně vyvíjet, nikoli toho, že se ho tělo snaží zvenčí zlikvidovat. Ale nevím. Prý je imunologie v tomto ohledu značně přeceňovaná. Což neznamená, že někomu blbá imunita nemůže způsobit značné problémy, jen že takové problémy nemá zdaleka tolik lidí, jak moc se o tom mluví.

gabikri
24. lis 2010

@len : díky za vyčerpávající odpověď 😉 No zeptám se na to Mudra, ale myslím, že mi řekne totéž co ty 😉

len
24. lis 2010

Tak, určitě se neboj zeptat, za to nic nedáš a jestli je na to vyšetření přemluvíš, je to jeden náběr krve a jedině dobře 🙂

gabikri
24. lis 2010

@len : no já se na to zeptám v pondělí na své gyndě, on ten můj gyndař tam u Apoli taky působí, tak to bude znát 😉

arna
26. lis 2010

Ahoj, ....
ja mam dne zase nejakou depku,
dle BT jsem nemela tenhle cyklus ovulaci, i prestoze se folik pripravoval... Takze to ted vychazi na jeden cyklus ovu jo, druhej ne a tak porad dokola... Si rikam, ze je to vlastne uspech oproti cyklum po vysazeni HA, kdy po ovu nebylo ani vidu ani slechu, ale...
nejak to na me zase doliha, ze jsem jaksi nefunkcni a muz je nefunkcni a celkove jsme takovy menecenny.☹ A jestli se tim IVF tu prirodu nejak moc nesnazime oblafnout, bo treba i to pripadne dite bude tekhle nejak nefunkcni, coz mu teda moc nepreju...:-/
Taky jsem si uvedomila, ze uz se snazime rok a ctvrt. Vim, ze proti rade z vas je to kratka doba. Ale fakt si ted nedovedu predstavit, ze bych mohla byt tak silna a treba za rok nebo dva na tom byt porad stejne a zaroven se nezblaznit... Uz skoro zavidim holkam, co meli alespon chvilku dve carky na testu...☹
Njn, tak snad je to jen klasicka depka a zas to prejde...☹(

len
26. lis 2010

Arna, promiň, myslíš, že "hodnota" člověka se počítá dle jeho schopnosti plodit potomky? 😉
to by pak každá šlapka u silnice, co otěhotní ani neví jak, a pak to řeší potratem nebo adopcí, byla pro společnost velkým přínosem. Blbost. Lidi si nikdy nevážili potkanů, protože se uměj dobře množit, ba naopak, dost je to štvalo 😉
Pokud to vezmu sama za sebe, nemyslím, že všichni lidi jsou si rovní. Pro mě byli vždycky dalo přínosnější a daleko víc jsem si vážila lidí, kteří něco dokázali, byli pro společnost užiteční, nebo prostě to třeba byli jen fajn lidi, se kterýma je mi hezky, můžu se na ně spolehnout a jsem ráda, že tu jsou. Jejich schopnost mít děti je mi zcela ukradená. Naopak u některých jedinců si občas s nadsázkou říkám, že těm by se snad to rozmnožování mělo zakázat 😝
IVF se nesnažíš přírodu oblafnout, příroda se oblafnout nedá. Když se příroda rozhodne, že vy děti mít nemáte, můžete těch IVF absolvovat třeba deset a stejně z toho nic nebude.
Jinak tě mohu uklidnit, jestli za rok nebudeš těhotná, budeš na tom nejspíš psychicky mnohem líp. Nejhorší pro mě bylo asi to období, kdy mi došlo, že to fakt nejspíš nepůjde. Ve chvíli, kdy jsem měla dostatek času se s tím smířit, nějak jsem dospěla do stádia - nemám děti, no a co. Zas mám mozek, to je v týhle společnosti malej zázrak 😉

janka12
26. lis 2010

@arna Tak to jsem mela presne vcera. Dolehlo to na me a bylo mi taaaaa smutno. Uplne mi pises z duse. Porad premyslim, kde je chyba....... a jak se zmotam z toho, kdyz se IVF nepodari.........a kdyz se treba ani dalsi a dalsi nepodari.......
Co se tyce delky snazeni, dle me zkusenosti - delsi snazeni neznamena automaticky horsi a horsi nalady/stavy. Ja jsem se celkem slusne sesypala po pulrocnim neuspesnem snazeni a pak jsem se z toho zase musela nejak vybabrat a jednu dobu jsem byla celkem slusne nad veci, nez me to po par mesicich zase vsechno dohnalo. Fakt nechci delat chytrou, oproti jinym jsem v usilovani o potomka zacatecnik, ale mne se celkem osvedcuje snazit se nepripoustet si cerne scenare a mozne neuspechy vedome "prehlizet" co to jde. Verit, doufat, hledat aspon nejaka mala pozitiva a nevzdavat se. Ale chapu Te naprosto. At je Ti brzy zase veseleji. S nadhledem se lip zvladaji i zakopnuti.

janka12
26. lis 2010

Jo a k pocitu menecenosti. Samozrejme mas @len pravdu, s tim se neda nesouhlasit. Presto ja osobne casto bojuji se stejnymi chmurami jako @arna, prestoze rozumove vim, ze to je blbost a troufam si tvrdit, ze takovych je nas vic. Nemuzu si pomoct a srovnavam se s jinyma.
Nekdy v legraci rikam, ze v pristim zivote bych chtela byt treba trepka, ty se mnozej vic nez snadno 🙂

len
26. lis 2010

Janko, takovýhle chmury samozřejmě přepadnou občas každýho, ale důležitý je umět se z toho vyhrabat a neutápět se v tom. Teď v žádným případě neříkám, že zrovna Arna se v tom utápí, ale občas tu na Koni vidím holky, které se v té sebelítosti dlouhodobě vyžívají. Ááá, já už tři roky nemůžu otěhotnět, já jsem takovej chudááák! 🙄 Sakra co z toho života mají? Děti nemaj a ještě si nechávaj život proklouznout mezi prsty, s těma to teda partner musí mít dost těžký. A myslej si, že dítě vyřeší všecky jejich problémy? Dle mýho moc ne. Nejdřív partnera kašlou, protože maj plnou hlavu otěhotnění, a pokud ten to s nima vydrží (občas je obdivuju), kašlou na něj, protože teď mají to jediné, po čem furt toužily - dítě.

Jinak mně zase zabírá tak nějak brát za danej stav věcí to, že děti nemáme, a jakákoli změna může být jen k lepšímu 😀 Tak ať si Arna vybere 😀

Janko, musíš se srovnávat s těma správnýma lidma, když už 😉 To není jen o dětech, často to vidím kolem sebe, furt je kolem někdo, komu bych měla co závidět. Furt je dost lidí, kteří mají víc paněz, lepší práci, lepší bydlení, líp jim vyšlo počasí na dovolený... Zato když si řeknu tak fajn, jsem mladá, hezká a chytrá a rozhlídnu se a dojde mi, že v jistých ohledech patřím do horních deseti tisíc 😀 Ne, teď samozřejmě dost přeháním 😉

jinak trepce bych ani tak nezáviděla to rozmnožování, ale absenci nějaké pořádné nervové soustavy, která by jí umožnila trápit se takovýma prkotinama, jako když mi třeba před nosem ujede bus 😀

saralinda
autor
26. lis 2010

Souhlasím s len. Pro mě byl ve snažení nejhorší první půl ro. To jsem věřila že to dopadne snad každý měsíc. Pak byly samozřejmě rány, jako neúspěšná IVF a mimoděložní, které mi daly dost zabrat. Teď, když nechodím zrovna po doktorech, tak je mi dobře. Myslím, že jsem docela dost nad věcí. Pravda, asi příští týden jsu na onko-UTZ, tak doufám, že nepřijde žádná rána. Možná to nebudete chápat, ale já stále věřím, že se nám zadaří třeba i přirozeně. Vím, že ta pravděpodobnost je asi nižší než vyhrát první ve sportce, ale i tu občas někdo vyhraje 
Myslím, že to máme všechny podobně. Někdy jsme vpohodě a žádná jiná těhule nás nerozhází a někdy na nás padne sebelítost, proč zrovna my a otázky, jakou cestou se vydat (přirozeně, IUI, IVF, darované spermie či vajíčka, adopce???). Ale věřím, že naprosté z nás to vyjde.