CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
29. lis 2010

Teda Gabi, to jsem fakt nečekala 😀
Super, gratuluji 😉

gabikri
29. lis 2010

@len : ani já ne............včera jsem odstavila bezkofeinové kafe a lupla tam dvě normální pressa 😝

janka12
29. lis 2010

Ahoj holky, chvilku tu nejsem a takovych novinek!
@larri Verila jsem, ze Ti to vyjde. je mi opravdu lito, ze prisla mrcha a budu Ti moc drzet palce na ET!

@sarusinka Skvele zpravy. 4 vyvijejici se, super. Tobe uz v sobotu (v den OPU) rekli, kdy bude transfer??

@gabikri GRATULUJI GRATULUJI a preji at to vydrzi az do porodu bez jakychkoli komplikaci.

Tak jsem tu s novinkami: byly jsme dnes na OPU 4. Sestricka si prisla pro zelene archy uz pred 7hod. kratce po sedme nas jina sestricka odvedla na pokoj, kde jsme se prevlekly a pomerne brzy pro prvni 2 z nas prisel lapiduch. Zakroky zacinaly v 7:45 a provadel je MUDr Rezabek.. Nakonec jsem sla na radu druha. Byla jsem opravdu dobre uspana, protoze jsem se ne a ne probrat ani na pokoji, prestoze ostatni pacientky rikaly, ze se probouzely uz cestou na pokoj, pri prendavani na postel se zapojovaly a komunikovaly.... a pak hned na pokoji byly aktivni. to ja ani nahodou. ale to jen tak na okraj. mela jsem celkem vitr jak me bude potom bolet bricho, protoze jsem celkem citlivka a ono vubec ne. Bricho jsem trochu citila, ale vuuuubec zadna hruza. zacala jsem i pochybovat o poctuodebranych foliku. celkme jsem se klepala, kolik se jich tam naslo. nakonec to bylo lepsi, nez jsem se obavala. 11 foliku. 11 vajicek. 7 pry dobrych. Zitra budu volat, zda se neco vyviji a jak by to pripadne bylo s transferem. zbytek dneska jsem pojala jako lenosici den, takze jsem zustala v posteli.

len
29. lis 2010

Mu musíš ten tep trochu popohnat, ne 😉 Ono to bezkofeinový taky není žádnej zázrak (jsem jednou četla, jakým způsobem to odkofeinujou...), ale v přiměřeným množství je to úplně jedno, jaký dáváš 🙂 To machruju teď, když jsem byla těhotná já, jela jsem na Caru, likviduju zásoby doteď 😀

len
29. lis 2010

Janko, hezký výsledek, tak hezky polenoš 🙂

gabikri
29. lis 2010

@janka12 : máš skvělé skóre...........to je paráda, přeji, aby se jich co nejvíc oplodnilo 😵

janka12
29. lis 2010

@len @gabikri moc vam holky dekuji, byla jsem pripravena i na uplne mizerne vysledky, takze jsem zatim pijemne prekvapena. uvidime, co bude dal.....

arna
29. lis 2010

Jaj, je to tu nějaké veselejší 🙂
@gabikri: hustýý (jakože pozitivně hustý)! Gratuluju k srdíčku!
@sarusinka,@janka12 : jste vzorné nosnice, taky gratulace a držím palce…
@larri- co na to říct … Mr ☹ azáčci už ale čekaj…
Jinak jsem si teď po cestě z práce četla v Respektu rozhovor s Markem Váchou (katolický kněz a absolvent molekulární biologie a genetiky na UK), kromě jiného na téma umělého oplodnění a jeho etickejch aspektů. Cca v pohodě rozhovor bez nějakých extra předpojatých dogmat (na katolíka teda:D)…Občas tam mezi řečí zmínil rozdíly mezi jednotlivými zeměmi v procesu IVF. Např. že v Belgii pojišťovna hradí až 6 pokusů, ovšem pokus se přenáší jenom jedno embryo, v Německu se prý odebírají jenom 2 vajíčka a že např. v USA se prý může přenést i sedm embryí naráz… celkem zajímavý.

len
29. lis 2010

Mně se líbí ten belgickej systém - platit IVF víc a dovolit ET jen jednoho, ve velice odůvodněných případech dvou embryí, více pak striktně zakázat.

gabikri
29. lis 2010

@arna : tenhle belgický model mi přesně říkal doktor při transferu, že doktoři bojují, aby pojišťovna hradlia víc IVF, ale jen jednoho embrya. Že by to i vyšlo levněji, že hodně dvojčat se rodí předčasně a jeden den na jipce takového mimina vyjde na 50tisíc.

sarusinka
29. lis 2010

@gabikri moooooc gratuluju 😵
janka12: no vidis 😵 to je naaadherna uroda, tak at jich je co nejvice oplodnenych, drzim vsechny palce co mam 😉
Ja jsem se prave taky divila, ze mi rekli hned ET. Dneska si davam prvni gel, a zitra presne ve 12:00 si pro ne jdeme 😵 uz se nemuzu dockat a doufam, ze se dale dobre vyvyji... a meli jste taky ICSI? nebo to nechali, zda se oplodni sami?

len
29. lis 2010

Hodila jsem na web fota z Londýna, pokud se chce někdo kouknout (kdo nezná web, tak IP) 🙂

saralinda
autor
30. lis 2010

@gabikri super! To máš jak na houpačce - nahoru, dolu, nahoru. Tak ať jsi teď už furt nahoře. 🙂

gabikri
30. lis 2010

@saralinda : no to mi povídej......ale snad to bude se šťastným koncem 🙂 Díky 😉

saralinda
autor
30. lis 2010

@gabikri Gabi, snad už to bude jenom dobré. Evidentně máš v sobě bojovníčka.
@janka12 - 11 vajíček? Tak to je teda veliký úspěch. To tu furt bylo, že nikoho nic nebolí, že folikuly nerostou a nakonec Sarusinka 5 a ty dokonce 11. Holky, jste šikulky. Moc přeji, ať máte krásný dárek k Vánocům.

Já jdu dneska na onko-UTZ, tak uvidím, co mi řeknou. Už se to všechno nějak táhne (i když na druhou stranu jsem ráda, že jsme měla na nějakou dobu od doktorů klid). Začalo to už v červnu, kdy jsem měla ját na magnetickou rezonance. Měli ale rozbitý přístroj. Vztali mě tedy až v červenci. No, to už je u Apoli ale prázdninový provoz a onko-ambulance nefunguje. Tak jsme se objednala na kontrolu hnedka na začátku září. Když přišel ale den kontroly, tak jsme měla MS, takže jsme se musela přeobjednat a zase čekání do října. Tam mi dr. řekla, že potřebuje ještě krev a aktuální UTZ. No a na ten mě objednali až na dneska. V sobotu jsme dostala MS, tak jsem si říkala, že to zase budu posouvat, ale pak jsme našla v nějakých starších papírech, že nejlepší je UTZ 3.-5. DC. Tak doufám, že Dr. nebude vadit, že ještě lehce krvácím. Tenkrát mi ale vysvětlovala, že je to nejlepší na začátku cyklu, kdy se jim do toho nepletou folikuly a přeci jen cysty mohou během cyklu růst. Tak doufám, že mě dneska vezmou a příští týden se vetřu na onkologii a snad už budu vědět jejich verdikt, zda mi schvalují IVF, nebo ne (od pojišťovny ho mám schválené už z dubna ☹ ). Ale stejně už jsme smířená s darovanými vajíčky, takže asi není co řešit.

gabikri
30. lis 2010

@saralinda : To jo, takový vodopád a držel se jako klíště 😀 Vidím to na holku, kluk by tohle nedal 😀
Jinak Tobě moc přeju, aby vyšetření dopadlo dobře a mohla ses vrhnout do dalšího boje............nejhorší je pořád to čekání na něco 😖 ..........mám to v živé paměti........... 😖 Jinak vím, že máš vysoké FSH.........mrkni na diskusi vysoké FSH.......tam nějaká holčina psala o nějakém preparátu ze států, že ji po něm FSH kleslo........no ale nevím, nějak se mi to nezdá 😠

saralinda
autor
30. lis 2010

Gabi, díky za typ. Ale u mě je asi hlavním problémem to, že mám jen pravý vaječníka a jenom levý vejcovo. A jelikož mám furt nějhaké cysty na vaječníku a 2x se díky nim stimulace nepovedla, tak už mě asi stimulovat nechtějí (respektive stimulovat mě klidně budou - s nejistým výsledkem - ale neudělají mi punkci).
Budeš mít holčičku bojovnici 😎
Našla jsme teď na netu rozhovor s tím knězem: http://respekt.ihned.cz/c1-48340730-epidemie-dn... Jdu si to přečíst.

sarusinka
30. lis 2010

holky ja jsem tak nervi z toho dneska ze se mi udelal opar.. ☹ doufam, ze to nevadi. Mazla jsem to Herpesinem, netrpivam na ne casto, tak dvakrat do roka, tak me to stve.. 🙄

gabikri
30. lis 2010

@saralinda : tak ať se stane zázrak, moc by sis ho zasloužila 😉

saralinda
autor
30. lis 2010

Sarusinka, kašli na opar. to je jen maličkost, kterou nemá cenu řešit. Půjdeš si pro svoje embryjka a to je mnohem důležitijší a hlavně krásnější.
@gabikri Moc děkuji. Držím ti malíky.

noween
30. lis 2010

Jééé, Gabi, tak to mám radost, to je naparosto úžasné! 🙂 Vypadá to opravdu na dobrou vlnu, která snad vydrží ještě nějakou dobu (nepokrytě přiznávám, že bych se s ní moc ráda svezla).

janka12
30. lis 2010

Ahoj holky, poradte mi prosim. kdyz nedojde k tehotenstvi po transferu (po IVF) a zustanou mrazacci, jak potom probiha transfer z mrazacku? je nejaka priprava hormonalni? nebo se jen pocka po OVU a provede se transfer? to asi ne, co?
K memu naprostemu uzasu totiz zacinam zvazovat, zda transferovat tento tyden 1 nebo 2 a to i s ohledem na to, co by me pripadne cekalo v budoucnu ve snaze o transfer pripadnych mrazacku.
Volala jsem pred chvili do laboratore a opravdu jsem byla v soku. vcera nam pani doktorka rikala, ze kloudnych je 7 vajicek, ze navrhuje 5 na ICSI a 2 prirozene. Dnes mi do telefonu rika, ze je to zatim dobre, ze 8 se vyviji slibne. a ja na to, ze 8 neni mozne, ze jsme meli kloudnych jen 7. ona mi vysvetlila, ze vcera do odpoledne jeste 2 vajicka z tech neperspektivnich "dosla" a ze jich tedy dali oplodnit 9!!! Jsem z toho paf. vubec jsem nevedela, ze neco takoveho je mozne. hned jsem to tu tajne v koutku chodby obrecela, neb v praci vse tajim a modlim se, aby v nasledujicich dnech neprisly katastroficke zpravy. je mi jasne, ze to jeste muze dopadnout vselijak.

len
30. lis 2010

Janko, jsou dva postupy, u Apoli většinou preferují ten druhý.
První je, že se opravdu počká na ovulaci v přirozeném cyklu, rozmrazí embrya, transferují je a ty se dopuješ progesteronem jak po normálním ET.
Druhý je, že tě od začátku cyklu dopují estrogenem, čímž cyklus zastaví a všecky hormony se dodávají uměle. Když dost naroste sliznice, provedou transfer a pak bereš progesteron a estrogen minimálně do konce 12.tt.

Jinak oni na to přirozené oplodnění klidně zkusí i ta neperspektivní vajíčka, co kdyby (a v tvém případě se to vyplatilo 🙂). Gratuluji 🙂 Tak vidíš, že OPU v pondělí nakonec měla význam, kdyby byla už v neděli, tak ta poslední dvě nedozrají...

janka12
30. lis 2010

@len Moc dekuji za vysvetleni. Prirozeny cyklus by mi byl o hoooodne blizsi, ale to budu resit az to bude aktualni.
Ano, asi OPU na pondeli spocitali dobre. Vedi co delaji.

Hoky, jak dlouho po OPU vas pobolivalo bricho? Neni to nic dramatickeho, ale boli me dost podobne jako vcera. Na zadne akce to neni. chodim jak prerazena a v posteli by mi asi bylo nejlip.

len
30. lis 2010

Doufám, že to vůbec nebudeš muset řešit, protože se ti chytnou už při prvním ET 🙂
Břicho mě hodně bolelo jen ten den, pak jsem se z toho vyspala.

janka12
30. lis 2010

@len ja rano taky byla fit, ale ted pres den celkem bricho hodne citim. Asi se moc pozoruji. Diky

lenickan
30. lis 2010

@len ahoj Leni, jen jdu pozdravit, a zeptat se jak se vede?
U nás není nic nového. Cyklus 45dní, takže nevěřím, že by bez léků tělo zafungovalo...

len
30. lis 2010

Janko, kdyby už to bylo moc, klidně zaběhni do CARu, lepší stokrát zbytečně než jednou nepřijít.

Ahoj Lenko 🙂 U nás nového z hlediska plození vůbec nic, což když tak vezmu za minulé roky zpětně, je vlastně docela pozitivní stav 😀 Ty se chystáš do CARu pro nějakou stimulaci? Kojíš ještě?

arna
30. lis 2010

@len- skoukla jsem fotky z Londýna a musím říct, že toho Gauguina vám závidím!
Já jsem se ještě moc nenaučila jezdit někam mimo ČR třeba jen na víkend, mám vždycky pocit, že když už jedu do zahraničí, musím tam zůstat alespoň týden, dva, ... ale možná bych to měla přehodnotit a zajet taky občas na nějakej kulturní víkend 🙂
Teprve teď jsem se taky dostala k fotkám z Izraele- myslím, že by se nám tam líbilo, takže si zapisuju do svého deníčku jako jednu z příštích destinací...

len
30. lis 2010

No, jenom víkend je trochu škoda, ale zase Londýn je kousek a letenky levné, tak se to dá. Zvlášť, když není dost dovolené 😉 Ale bylo to super 😎 My takhle po Evropě občas dáváme prodloužený víkend - letos Itálii, loni Kodaň, předloni Litvu... v přepočtu na den to není zas o moc dražší než vypadnout na delší dobu, navíc má člověk možnost prožívat to na 100 % (po 14 dnech dovolené moje smysly obvykle lehce otupují 😉).
Vlezla jsem teď do Levných knih, vyprodávají průvodce Rough Guide, pravděpodobně takové, jaké tu nikdo moc nekupuje. Půlka z toho je Británie 😀