CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

sarusinka
2. pro 2010

@len z toho si nic nedelej, predstav si, ze mam znamy, a ty jsou v rodine sileny alergici. Koupili si psa labradora. a predstav si, ze ten je taky alergik 😀 ty zvirata se proste prizpusobuji.... 😀
Jsem druhy den po ET, sice na to uz moc nemyslim, ale asi brzo zcvoknu :D nemuzu vubec chodit na stranky o IVF, porad tam nekdo pise, jak se to nepovedlo...... 🙄

len
2. pro 2010

@sarusinka no tak holt někdo musí tu statistiku udržovat, ne? 😉 Na každejch 10, co jim to nevyjde, jich musí být 10, co jim to klapne 🙂

arna
3. pro 2010

@len - to je pravděpodobnost úspěchu IVF tak vysoká? 😲
Já jsem si představovala tak max 30%, podle diskusí na koníkovi ještě míň.... 😒
Nemáš náhodou odkaz na nějakou tabulku úspěšnosti u Apolináře? Na jejich stránkách jsem žádnou statistiku nenašla...

len
3. pro 2010

Oni ji na stránkách nemají (prakticky tam nemají vůbec nic, že 😀), jen jsem někde četla, jak Ř citoval, že už se při zavedení dvou embryí přibližují 50 %. I když do toho se samo počítají těhotenství od potvrzení utz, čili třeba i Bora i já, Týnka byla dle nich úspěšná asi třikrát... Ale takhle se to počítá všude. Procento potratů je po IVF srovnatelné s přirozeným otěhotněním.
Jinak je to cca 30-35 % při transferu jednoho ebmrya a 40-50 % při transferu dvou.

eustoma
3. pro 2010

@sarusinka nic radsej necitaj 😉. ono negativa sa pisu castejsie nez pozitiva. ked na to nemyslis tak ta obdivujem. ale je pravda, ze vonku je krasny sneh, tak mysli na nejaku fajnu lyzovacku 😉.

noween
3. pro 2010

A pravděpodobnost, že se chytnou obě? Okolo 10%?

Len, mýmu chlapovi, když mu bylo 13, umřel před Vánocema tragicky táta. Takže taky Šťastný a veselý. Měli by založit nějakej kočičí CAR - to by byl vejvar a začala bych litovat, že jsem nešla na veterinu.

janka12
3. pro 2010

@arna Diky moc za drzeni palcu. Zrovna prochazim fazi beznadeje. Behem tohoto meho 1. IVF neustale stridam faze optimismu, euforie, nadeje, obav, porádného strachu, beznadeje...... dnes se mi po nejake dobe zase vratil pocit, ze otehotneni a donoseni zdraveho ditete je naprosty zazrak jen pro par vyvolenych. Budu se ted zajimat o nativ/minimalku, at mam aspon neco pred sebou pro pripad neuspechu. Na dalsi IVF budu muset dozrat.

eustoma
3. pro 2010

@janka12 janinka nestracaj nadej. mne prve ivf tiez nevyslo. viem presne pocity. mali sme 3 cykly pauzu. a potom miesto liekov na dalsie ivf som chodila na kontroly s prckom. problem bol ze som nemala ovulaciu (2 roky sledovane), ani po hormonoch moc nenaskocila. no po tom ivf naskocila nejako sama. takze hlavu hore. je to takze ale kocko drz sa.

janka12
3. pro 2010

@eustoma Diky moc. Pripady jako Ty jsou nejlepsi. ze se telo vzpamatuje a otehotni se prirozene. To se mi opravdu libi nejvic. Preci jen neni nad prirozene poceti. Znam takovych pripadu vic. kez by se to stavalo casteji.
Moje kamaradka se "snazila" rok. Celou dobu ji rikam, mas ovulaci? mas ovulaci? no samozrejme ji nemela, ale byla lina merit si bazalni teplotu a jeji gynekolog se nenamahal pozvat si ji na UTZ, aby se podival. Pak sla do (nevim ktereho CAR), tak ji hned oznamili, ze neovuluje (prekvapko 🙂), nechali schvalit IVF u pojistovny a potom ji nastimulovali a provedli IUI. Jeji manzel nemel dobry spermiogram - jak moc nevim. Hned otehotnela a dnes uz ma holcicku.
Celkem me ten postup: stimulace na IVF a misto punkce IUI, prekvapil. nevedela jsem, ze se to vubec dela a v jakychp ripadech. na kontrolnim UTZ ji pry videli asi 5 foliku. Buh vi, jestli byl spermiogram tak spatny, ze se nebali vicecetneho tehotenstvi.... nevim.

Jenze ja ovuluju neomylne. snazime se poctive a ve spravnou dobu (ovu poznam velmi dobre - mam vsechny priznaky, hlen jak z ucebnice, briho me boli tak, ze nemuzu chodit. nekolikrat mi termin OVU potvrdili i UTZ.....), zkratka v tomhle zakopany pes neni. No nebudu tu depkovat na diskusi. kazda mame nejaka sva trapeni, jinak bychom sem nechodily 🙂

Musime doufat, ze jednou se priroda preci jen ustrne. Ale z me nekdejsi predstavy 2, lepe 3 deti jsem davno upustila.

Holky, omlouvam se za me dnesni chmury a preji vsem klidny zasnezeny patek.

noween
3. pro 2010

Janko, žádné chmury, tím ničemu nepomůžeš. Někomu už to sakra musí vyjít.

noween
3. pro 2010

Hehehe, tady chtěl taky někdo 3 děti, to já taky! Chceš-li Boha rozesmát, pověz mu o svých plánech 😉 Teď budu šťastná i za jedno. Ještě že jsme nekoupili 4+1, to by mě ty prázdné dětské pokoje štvaly ještě víc než teď, když máme prázdný jen jeden. No a samozřejmě máme velké rodinné auto a dvě knihy o těhotenství, no comment.

len
3. pro 2010

Noween, jo, asi 10 %, že se chytnou obě (a každý má pak 75% šanci vydržet).
Taky jsem chtěla tři děti 😎 Ale prázdnej pokoj nemáme žádnej, máme 2+1 😀

Janko, postup stimulace na IVF a pak IUI je fakt divnej, stejně jako IUI na víc jak 3 folikuly. A nezoufej, přesně na takovýhle případy, jako jsi ty, IVF kupodivu velice slušně zabírá, sice nikdo neví proč, když je jinak všecko OK, ale prostě zabírá 😉

gabikri
3. pro 2010

Ahoj vespolek. Tak můj boj je prohraný 😒 Včera ráno šílené krvácení, následně hospitalizace u Apolináře, kde na na příjmu ještě bylo embryo se srdíčkem, ale už strašně nízko, u děložního hrdla............doktoři se shodli na tom, že je to jen otázka času, kdy to půjde ven..........ráno další UZ a už to bylo pryč 😒 Naštěstí nemusím na revizi, takže to je to jediné pozitivum. Teď jsem dorazila ze špitálu a jdu si lehnout. Jo a na pokoji se mnou ležely dvě holčiny po ET s naprosto stejným průběhem 😒

saralinda
autor
3. pro 2010

Taky chceme 3 dětičky  A třeba i to vyjde. Ale pravda, i jedno je velikým zázrakem.
V úterý jsem byla na onko*UTZ. Tak výsledek docela dobrý. Jde o normální cysty, asi endometriózní. Místo 3 už jich mám 5. Dříve bych to obrečela, ale teď už to beru jako docela dobrý výsledek. Sice tam cysty furt jsou a je jich dokonce více, ale není to nic horšího. Dr. Byly skvělé. Jedna mě důkladně prohlídla a pro jistotu poslala ještě k jiné, aby to radši vidělo více očí. Ta druhá dr. Vzala nález druhý den na konzilium a konzultovala to i s někým z CARu, zda potřebují cysty před stimulací odstranin nebo a ne ještě v úterý večer mi volala, že nic se odstraňovat nemusí. Včera ráno mi ještě volala Jaržembovská, že od onkologů mám tedy povoleno stimulovat a že se na to všechno koukne ještě Řežábek a rovnou mě k němu objednala. Jdu k němu příští úterý mezi 14h a 15h. Takže závěr je, že podle onkologů můžu stimulovat i s vlastními vajíčky. Uvidíme, co na to řekne Řežábek, jestli to má (vzhledem k hormonálním hladinám) smysl nebo ne. Už mi to je tak nějak jedno. Nebráním se vůbec ani darovaným vajíčkům. Takže se to zase všechno nějak rozjíždí. Nejradši bych stimulovala v únoru/březnu. No, příští úterý budu moudřejší.

len
3. pro 2010

Ach jo, Gabi, ty jsi taky jednou nahoře, jednou dole, to mě štve, že jsi neskončila nahoře 😠 Tak teda vítej v tom předvánočním depkování. Možná jsi ležela i s Borou z téhle diskuze, ta tohle hlásila včera 😔
Hodně sil přeju, zkus se co nejrychleji otřepat, zatím ses dostala nejdál ze všech pokusů, takže s mrazáčkama už to bude načisto 😉

saralinda
autor
3. pro 2010

Gabi, to je mi moc líto. Přeji hodně síly do dalšího boje.

len
3. pro 2010

@saralinda tak to je bezva, že ti povolí i vlastní stimulaci 🙂 Ale nejdůležitější samozřejmě je, že ti nenašli nic špatnýho 😉

gabikri
3. pro 2010

No jsem fakt v tom neštěstí ráda, že nejdu na revizi, budu se moc takhle rychleji zregenerovat. Doktor říkal že po šestinedělí bych už mohla jít pro mrazáčky. No uvidíme, co na to v caru. S borou jsem asi neležela, to nesedí podle popisu.........ale tyhlety aborty tam mají jak na běžícím pásu. Potkala jsem na chodbě dr. Máru, která mě měl kdysi v páči na myomy a ten mě ujistil, že po IVF je to bohužel častý jev.

len
3. pro 2010

Ono bohužel nejen po IVF 😝

gabikri
3. pro 2010

@len : jj, jsmě děti Černobylu 😒

len
3. pro 2010

Tohle je celosvětový, jenom se to v naší civilizaci moc řeší. Dřív prostě ženská potratila a dál se to neřešilo, ono to odkrvácelo a jelo se znovu, zatímco dneska se testujeme ještě před vynechanou MS, chodíme na pravidelný náběry krve, co týden kontrolní ultrazvuky... vůbec netvrdím, že je to špatně, jenom je to pak všecko daleko víc vidět, když to nedopadne 😒

janka12
3. pro 2010

@gabikri ☹ Tak to jsem skutecne necekala. Moc me to mrzi. takovy boj a ted konec. Preji Ti, ze nemusis na revizi. To je pro telo opravdu mnohem lepsi. Snad to vyjde s marazacky. Nekde se ta 30% uspesnost preci musi vzit, ne? to se vsechny uspesne pripady teto diskusi tak dusledne vyhybaji?

Holky, hodne sil!

len
3. pro 2010

@janka12 ale nevyhýbají, ale 90 % holek, co tu otěhotní, se tu pak objeví dvakrát do roka 😝 Bych ti vyjmenovala těhulí nebo stačí prolítnout diskuzi, těhotní to tu jak na běžícím pásu, akorát nám pár smolařkám se to důsledně vyhýbá a my si sem chodíme vylívat bolístky nejčastěji 😉

janka12
3. pro 2010

@len Doufam, ze to tak je. Jen naskocit na ten bezici pas 🙂 . kdyz jsem pred 2ma lety do teto diskuse nakukovala. Prosla 2ma neuspesnymi IVF Modroocka. V postupce jsem ted videla, ze ma uz chlapecka. podarilo se ji prirozene nebo sla do tretiho IVF?

len
3. pro 2010

Janko, Modroočce se zadařilo přirozeně, ale měla ten osud takovej zamotanější, nechci se tu rozepisovat, řekla nám to soukromě na srazu 😉

janka12
3. pro 2010

@len Jasne, diky za vysvetleni. Mne zajimalo jen tohle. prijde mi, ze se mezi klientkami CAR najde celkem hodne takovych, co otehotni prirozene. Coz je super.

len
3. pro 2010

To mají z toho, že nás furt nechávají vyčkávat 😉 Kdyby nás honili z jednoho IVF do druhýho, úspěšnost by byla možná stejná, ale takhle je to lepší, ne? 😀

noween
3. pro 2010

Zku*vený Vánoce, sorry, že to takhle musím říct, ale to není správný a fér...ach jo, Gabi ☹ Měla jsem z toho radost, že se konečně někomu zadařilo, a teď tohle. Je mi to moc líto, drž se.

sarusinka
3. pro 2010

@gabikri ach jo ☹ to me opravdu mrzi.... ale aspon se muzes tesit na pripadne mrazacky, tak hlavu vzhuru, at se ti tam potom uhnizdi 😉
Ja jak jsem vcera tvrdila, jak jsem v pohode a nemyslim na to, tak dneska jsem teda trochu psychous..... Nic me neboli, ani prsa, ani bricho, tak zacinam mit taky nejakou chmurnou naladu..... 😖
@saralinda: gratuluju k peknemu vysledku UZ, tak treba budeme na jare stimulovat vsichni 😵 a to konecne musi prijit tehotenska vlna...
@janka12 moje kolegyne se snazi od brezna tohoto roku, rikam ji, bez si koupit aspon ovulacni testy, ne nekoupi, protoze vsichni prece otehotni do tri mesicu, jak vypozorovala z okoli.... ted uz byla aspon na hormonalnim profilu, ale je lina si zavolat pro vysledky...takze ta bude asi dlouho cekat .....
Taky tu premyslim, ze je vlastne zazrak, kdyz se miminko chyti a zdarne se vsechno vede az do porodu..... rikam to porad, nejvetsi stesti maji ty, ktery to mimino ani nechteji............

janka12
3. pro 2010

@sarusinka myslim, ze Tva kolegyne otehotni hned. moje kamaradky, ktere otehotnely bez usili a maji i vice deti vetsinou netusi, kdy vubec maji asi tu ovulaci a jak se to vlastne pozna.....a tak bych mohla pokracovat.