CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mufinka26
2. zář 2011

@mirunka_cz no uvidíš já za hormony doplácela, ale to bylo tím, že sem potřebovala vyžší dávky hormonů, a pak se platí 2800kč za zamražení zbylích embrijek. Dneska odjíždíme na chatičku a vracíme se až v neděli, tak my to tam uteče 😀 a v pondělí hurá pro ty naše, nebo našeho mimíska 😀

mirunka_cz
2. zář 2011

@mufinka26 Vzdyt rikali ze neplatis ani za zmrazeni 😨 Budete mit hezky pocasicko🙂 taky se uz nemuzu dockat az mi je tam daji.Ale to si jeste pockam 😒

mufinka26
2. zář 2011

@mirunka_cz nene, za zamrazení se platí, ty 2800kč ...

mufinka26
5. zář 2011

@mirunka_cz tak dneska v 11:45 opět Apolinář 😀 jenom doufám, že se to naše zlatíčko v pořádku rozmrazí, aby mohlo kemně zpátky do bříška 🙂

aknyt
5. zář 2011

@mirunka_cz
Ahoj, tady máš ceník Apolináře:
Ceník výkonů nehrazených ZP
(zdravotní výkony osvobozeny od DPH)
Výkon Cena v Kč
IVF cyklus přerušený před punkcí 990,-
IVF cyklus bez transferu 11 660,-
IVF – kompletní cyklus s transferem embryí 22 500,-
ICSI – vpíchnutí spermií do max. 10 oocytů 6 000,-
ICSI – vpíchnutí spermií do max. 2 oocytů 4 000,-
ICSI – vpíchnutí spermií nad 10 oocytů 8 000,-
Poplatek za sperma při dárcovské inseminaci 550,-
Dárcovství oocytů 8 000,-
Příjem darovaných oocytů 8 000,-
Příjem darovaných embryí 12 600,-
Kryoembryotransfer (KET) 3 000,-
Kryokonzervace embryí (poplatek na 2 roky) 2 800,-
Kryokonzervace spermatu (poplatek na 2 roky) 1 500,-
Skladování biologického materiálu v kryobance po uplynutí 2 let 300,-/rok

Ceny jsou platné od srpna 2009, ceník je bez záruky, protože jsem v CARu už dlouho nebyla. Ale pokud vím, tak to stále platí...

aknyt
5. zář 2011

Toto je ceník pro samoplátce, když máš IVF na pojišťovnu, tak IVF cyklus (ať kompletní nebo přerušený nebo bez ET) ti hradí pojišťovna. Ostatní položky si platíte, pokud je potřebujete... aby ses zbytečně neděsila 😉

mufinka26
5. zář 2011

@aknyt no ono to úplně zadarmo není pokud si musíš doplatit víc hormonů, než ti hradí pojištovna 😀 ale jinak díky za ceník, pokud se nám nepovedou ty 3.IVF tak do toho půjdeme jako samoplátci 😀

fori
5. zář 2011

@mufinka26 moc ti držím palce, snad to tentokrát už vyjde 🙂

aknyt
5. zář 2011

@mufinka26 To máš pravdu, ty léky v tom jsou omezené množstvím a typem... za Puregon si už připlatíš docela slušně... ☹ Kolik těch IVF už máte za sebou? Pokud stíhám sledovat, tak tě čeká teď KET, takže minimálně jedno za sebou máš 😉 Jo a jestli jsi u pojišťovny ministerstva vnitra, tak je šance, že ti u čtvrtého proplatí léky. Moc se o tom neví, ale nám to tenkrát v CARu poradila MUDr. Jarošová. Takže plně jsme si hradili jen to páté...

mufinka26
5. zář 2011

@fori děkuji 😀 říkáme si doma do třetice všeho dobrého 😀 😀 ale pro sichr, sme se rovnou v CARu ptaly, kdyby to nevyšlo kdy můžeme začít stymulovat na 2.IVF 😀 😀 😀

fori
5. zář 2011

@mufinka26 já myslela že už máte 3 ivf, a ty končíš 1 IVF?? tak to je dobrýýý..... relativně 🙂 určitě se povede..... no a co vám řekli?? kdy by jsi mohla stimulovat?? já když jdu do caru, tak taky počítám že to jako nevyjde a ptám se co bude následovat. já jsem 11 den po IUI, takže čekám, ale myslím že nic... 🙂

mufinka26
5. zář 2011

@aknyt jojo máme zatím 1.IVF měly smme pět mrazáčků, tohle je náš 3.ET 😀 sem u ministerstva, to si mě strašně moc potěšila z tím proplácením léků, jenom prosím tě to se bude zase na 2.IVF posílat žádost a zase nám proplatí nějaké hormony? Já se v tom ted trochu strácím. Teda pětkrát ste podstupovaly IVF? klobouk dolů. A máte ještě mrazáčky na sourozence? nezlob se, že sem tak zvědavá 😅 😀

mufinka26
5. zář 2011

@fori budeme moct stymulovat hnedka další cyklus 😀 měly sme velkou zásobu embrijek na zamražení, takže sme mohly podstupovat KETy, je to strašná výhoda a myslím, že mě to i hodně drží psychycky nahoře 😀 tak to ti budu držet oalečky, třeba to vyšlo 😀 a vy pak kdyby náhodou ne, budete podstupovat ještě IUI nebo zkusíte IVF?

fori
5. zář 2011

@mufinka26 no určitě půjdu na 3 IUI ale už budu mit k tomu Clostík, ten už mám doma , a možná půjdem i do 4 IUI ale zase s Clostíkem.

fori
5. zář 2011

@mufinka26 jinak se hrozně dobře že jsi měla víc embryek to je dobrý no, když pak vlastně chodíš jen na ET, ale zase je trochu riziko to rozmražování ne?? kámočka ted byla i Iscaru- měla 20 folikulů z toho pak nějak jen 10 pak jí zbylo 5. 2 byly prázné , takže oplodnili 3 . 1 e přestzalo vyvíjet a v pátek jí dali do dělohy obě, takže když se jí to nechytne má prdky a bude znova stymulovat na 2 IVF - tento případ je hroznej , ale jsou na tom lidi že nemají ani to 🙂 🙂

aknyt
5. zář 2011

@mufinka26 Na další IVF se taky posílá žádost, ale většinou už tak netrvá její schválení. A dá se začít i před schválením, pokud jim podepíšete, že si to případně zaplatíte... Držím palečky vašemu poslednímu embryjku... máte KET s hormonama a nebo v přirozeném cyklu?
my máme malou z KETu s hormonama, z posledního IVF jsme měli 2 mražáčky a oba jsme je nechali zavést... ale na sourozence se chystáme s darovanými embryi, malá má ode mne z rodiny vývojovou vadu, tak už nechci do dalšího IVF...

mufinka26
5. zář 2011

@aknyt aha tak to jo, já musím stymulovat estrofenem, protože neovuluji 🙂 jenom doufám, že to už vyjde 😀

aknyt
5. zář 2011

@fori Ono zas tak výjimečné není, že zbydou jen 2 na transfer... v mém okolí to tak měla většina, max. jedno zamražené... My měli na mražení jen 2x z pěti IVF... a to jsem vždy měla oplodněných minimálně 6...
Ale taky znám holčinu (byla tu na této diskuzi martinka.a.honzik) a ta si u prvního IVF nechala dát jedno embryjko, z toho má dcerku a pak šla na KET jednoho embryjka a z toho má chlapečka - věci mezi nebem a zemí 😉

mufinka26
5. zář 2011

@fori nám odebraly 27 oocytů z toho 14 vajíček bylo zralých, přirozeně se nám jich oplodnilo deset, bohužel se čtyři přestaly vyvíjet. Jedno nám zavedly a pět jich zamrazily, při prvním KETu nám rozmrazily tři, jelikož to jedno to rozmrazení nezvládlo, zaváděly dvě 🙂 ted uvidíme, jestly se rpzmrazí to jedno dobře, jinak budou rozmrazovat i to druhý 😀

aknyt
5. zář 2011

@mufinka26 taky jsem měla Estrofem na růst sliznice a potom Crinone... ne že bych neovulovala, ale chtěla jsem stihnout KET ještě v roce 2009 a nechtěla jsem riskovat, že zrovna budu mít anovulační cyklus. V lednu jsem chtěla vyřídit lázně...

fori
5. zář 2011

@mufinka26 to tak uvidíte, každopádně držím palce 🙂 🙂

mufinka26
5. zář 2011

@aknyt to já mám jenom estrofem a od čtvrtka my pan doktor ještě nasadil utrogestan 😀 je to stejně zajímavé, Danielka byla počata scela přirozeně nečekaně, a ted to nejde, prostě moje tělo si řeklo, že ovulovat prostě nebude 😠

mufinka26
5. zář 2011

@fori děkujiii 😀

fori
5. zář 2011

@aknyt ted už vím, že je to normální ale i tak je to hrozný. Já než jsem se začala zajímat o tuto problematiku tak jsem si myslela a do ted si to myslí plno lidí, že umělé oplodnění je prostě tutovka. Jsme si doma říkali, no co , tak to nejde, jdem na umělé, to bude raz dva.......... tak budeme mít mimčo ze zkumavky 🙂 a ono prd. Já vůbec nevědela že se to taky nemůsí podařit. Ted už to samozřejmě víím 🙂 🙂

aknyt
5. zář 2011

@fori To máš pravdu, že to lidi berou jako jistotu (moje šéfka měla mimi přes IVF, tak jsem si ty iluze nedělala, měla ho po 3 IVF a dvou KETech) a plno lidí nechápe, jak jsem mohla po IVF mít mimoděložní... jako kdyby nám ta embryjka tam lepili 😉

mufinka26
5. zář 2011

@aknyt přesně, oklolí nedokáže pochopit, že se nám to už nepovedlo 😠 myslí si, že jakmile tam daji bobíska tak tam prostě zůstane, už si z manželem děláme z těhle lidí srandu, že příště nám tam daji už hotoví minimálně osm měsíců starý miminko 😀

mirunka_cz
5. zář 2011

@mufinka26 Preji ti to mooc s celeho srdicka🙂

mufinka26
5. zář 2011

@mirunka_cz děkujiiiii 😀 😀 😀 si zlatíčko, tebe to taky bude za chvíly čekat 😀 😀 ale to já už budu testovat jak nepříčetná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirunka_cz
5. zář 2011

@aknyt Ahojky moc dekuji za cenik🙂

mirunka_cz
5. zář 2011

@mufinka26 Dekuji,to uz budes vedet ze tam mas miminka 😀