CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mufinka26
11. zář 2011

@aknyt já vím 🙂 ale holka, já sem dneska odolala netestovat, normálně sem dostala strach ☹ a počítám, že ani zítra nebudu testíkovat. Možná to opravdu vydžím až do příštího pondělí 🙂

mufinka26
11. zář 2011

jinak nějak je to všechno divný, normálně mě vždycky bolí bříško a prsa, myslím před MS a ted nic. prsa nemám vůbec citlyvá a podbřišek jakobych vůbec neměla. Je to divný ☹ ofiko bych to měla dostat 16.9

mirunka_cz
11. zář 2011

@mufinka26 Ahojky ja bych si ho udelala asi taky uz,ale na druhou stranu....pocej jeste par dni 😉 verim ze tam duch bude 🙂 drzim palecky a tfuj tfuj 😀

mufinka26
11. zář 2011

@mirunka_cz děkuji zlatí, já si ho nakonec neudělala, mám strašnej strach, aby to nedopadlo jako minule, duch sílil a pak se najdnou ztratil a bylo z toho biochemický těhu ☹ ted ti ani nevím, kdy testnu, možná až se na to budu víc cítit a dostanu odvahu 🙂 A co ty? jak se vede? 🙂

aknyt
11. zář 2011

@mufinka26 Dokud nevysadíš léky, tak MS nedostaneš, takže v klidu vyčkej... A že jsi netestovala, to jen chválím, aspoň se zbytečně nenervuješ, kdyby tam nebyl duch...

mufinka26
11. zář 2011

@aknyt 😀 tak, jak říkáš, určitě by mě to vyvedlo z míry, ikdyž vím, že je to brzy 🙂

mirunka_cz
11. zář 2011

porad nekde litam nebo neco delam,o vikendu jsem byla u mamky muj delal kouplnu.Dnes jsme jeli k do nemocnice na navstevu a zitra malovat u miho rodicu.Tak ani nemam cas myslet poradne ze jedu do Prahy ve stredu. 🙂 na jednu stranu je to lepsi.Chtela bych uz to mit vse za sebou 😒

mufinka26
11. zář 2011

@mirunka_cz teda tak to toho máš opravdu nad hlavu. Ale zase máš zaměstnanou mysl na něco jinýho, dneska máme v práci klid a já pořád myslím nad tím jak se bojím udělat si test, sem nějaká vystreslá, takový strach sem nikdy neměla ☹ a to když sem šla na ET tak sem byla úplně v pohodě a ted se bojím udělat blbý test. Nechápu co to semnou je ☹

mirunka_cz
11. zář 2011

@mufinka26 Bud v pohode,ja vim je to tezky 😒 urcite ti to ted vyjde ja tomu moc verim.Mas trach to je normalni kocicko.Bud v poho ok.

mufinka26
11. zář 2011

@mirunka_cz budu se snažit 🙂

fori
12. zář 2011

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat. jak a kde probíhá ET popř. KET?? taky tam dole na tý vyšetřovně nebo někde na sále?? a ten doktor Řežábek dělá jen IVF?? protože na tech IUI je vždy jen nějáká mladá doktorka a tot vše. dík

mufinka26
12. zář 2011

@fori ET a KET se dělá na tý vyšetřovně hlavní, jak jsou sestřičky 🙂 ET i KET dělají všichni doktoři, minule nám ho děla dr. Řežábek, ted nám to dělala pani doktorka myslím, že to byla Bláhová 🙂 transfér probíhá tak, že normálně jdeš na kozu, přijde pani embryjoložka už z bobanem, zeptá se tě na tvoje jméno a číslo. předá pani doktorce a ta ti ho zavede 🙂 pak jde embryjoložka zkontrolovat pod mikroskop, jestly proběhl transfér v pořádku, že embryjko neni už v té kanile 🙂 budeš na křesle max. 5min. a pak jdeš domu. v sesterně ti daji recept na léky a pokud jdeš na KET tak i podklady k zaplacení na pokladně, hned jim pak musíš donést kopii o zaplacení KETu 🙂 no a hotovo 🙂

fori
12. zář 2011

@mufinka26 takže je to takové šup šup, jako u tech IUI. a ten odber vajíček v narkoze probíhá ale někde na sále ne??

mufinka26
12. zář 2011

@fori jojo na sále, malym. během 15 min. je odběr hotový a budí tě z narkozy. taky je to rychlí, pak budeš ležet do jedný na pokoji, je to všechno na tom patře co je CAR 🙂 v jednu pak jdeš do ordinace CARu a tam ti řeknou, kolik vajíček odebraly, kolik jich bylo zralých a daji ti tel.č. na které si druhý den zavoláš kolik se jich oplodnilo a kdy půjdeš na ET 🙂 🙂

fori
12. zář 2011

@mufinka26 tak díky za informace, bojím se, že na to taky budu muset jít...... ☹ ☹ jak dlouho se čeká na schválení od pojištovny. když mi ted v září 3 IUI nevyjde, budu moci hned začít stimulovat na IVF nebo se ten měsíc musí přeskočit?? kdyby se musel přeskočit tak bych třeba stihla 4 IUI 🙂 🙂 (nesmí přijít ani jeden měsíc nazmar))))

mufinka26
12. zář 2011

@fori schválení od pojišťovny, je to většinou podle toho jakou pojišťovnu máš, já sem u 211 a schválení nám přišlo za čtrnáct dní 🙂 ale jinak většinou 30dní, ono je to podle toho, jak rychle to zrovna na tý pojišťovně vyřídí. Třeba to nebudeš muset ani podstupovata 3 IUI se vám zadaří 🙂 já taky doufám, že se nám 3ET povede 🙂 😉

fori
12. zář 2011

@mufinka26 no uvidíme, tobě držím palce aby ti to taky už vyšlo........ prosímtě vy jste taky měli tu metodu ISCI?? jde mi o cenu, kolik za to chtějí....??

mufinka26
12. zář 2011

@fori to nevím, nám se vajíčka oplodnily samy 🙂 ale oni ti před tím dají ceník, kde je napsané co kolik stojí 🙂

aknyt
12. zář 2011

@fori zalistuj pár stránek zpátky (str. 601) a tam cena za ICSI je 😉

fori
13. zář 2011

@aknyt IVF – kompletní cyklus s transferem embryí 22 500,-
to znamená že po mě budou chtít tuto cenu??? nebo to je když už ti pojistovna nic neproplatí tzn. po 3 IVF.
někdo mi říkal, že počet cyklů IVF by se mělo zvedat ze 3IVF na 5IVF, neslyšely jste o tom něco??

fori
13. zář 2011

@aknyt jeee, já pak četla dál, a ono se to tam píše. 🙂 🙂 stejně mi nepřijde moc peněz. Můj gynekolog mi říkal že si berou cary i 60 000 za IVF - samoplátci. ale Apolinář je prej nejlevnější no..... 🙂 🙂

mirunka_cz
13. zář 2011

Ahoj holčičky tak zitra me ceka navsteva u apolinare🙂 docela se tech injekci bojim sem takovi straspytel 😀 a ty narkozy taky 😒 jak se znam nebudu ani spat.

mirunka_cz
13. zář 2011

Mufi uz si testovala? 😉

mufinka26
13. zář 2011

@fori ono některé pojišťovny proplácí i 4IVF 🙂 taky sem slyšela, že by to měly zvedat na těch 5IVF, ale stím, že budou vždycky zavádět jenom jedno embryjo 🙂

mufinka26
13. zář 2011

@mirunka_cz no testola sem, ale až ted dopoledne a samozdřejmě nic, ale je to strašně brzy. uvidíme v pátek 🙂

aknyt
13. zář 2011

@fori Jo, Apolinář je nejlevnější a ono když si pak přičteš samohrazené léky k IVF, tak ti to taky vystoupá mnohem výš... když ještě k tomu potřebujete ICSI 😉 U nás poslední kolo vyšlo na cca 50 tisíc...
Jen mě tak napadlo, proč chceš ICSI, když máte spermiogram i na IUI? Minimálně bych poprvé vyzkoušela půl na ICSI a půl bez toho... třeba se ukáže, že ho vůbec nepotřebujete 😉

fori
13. zář 2011

@aknyt jo vždyt jo, já se jen ptám, uvidím co nám řeknou. Ale někdy se stává že i když jsou spermie dobrý tak do toho vajíčka stejně neproniknou ne?? protože to vajíčko může mít nějak ten silnější obal nebo co. ale doufám že to ISCI potřebovat nebudem. a to tě jeden cyklus IVF VYŠEL NA 50 TIC?? kolikátý jsi měla??

fori
13. zář 2011

@mufinka26 tak to jo, ale myslím že vrovna ty jsi psala že tě IVF vyšlo v caru jen na 30 Kč?? nebo si to pletu??

jesterka001
13. zář 2011

@fori Nevím, možná to psala mufinka, ale i já. Mě teda vyšlo každý z mých tří IVF na 30 Kč.

zvalentova
13. zář 2011

@fori ahojky, mě stálo 1 IVF jen 7 tisíc a to díky příplatkům za pohodlnou aplikaci gonalu.
Teď 2 IVF s ICSI, asistovaným hatchingem a stejnou stimulací bylo za 16000.