CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mooncaa
25. lis 2012

@japro Budou, já vždy šla na UZ a pak jsme plánovali, co a jak dál. No a za 1,5 týdne tam jdu pouze na pokec.

nikohlava
27. lis 2012

Ahoj holky, tak jak se máte?? A jaký byl víkend?
Já dnes byla na krvi tak mám 5010jednotek, tak doufám, že je to v pořádku 🙂

japro
27. lis 2012

@nikohlava ahoj na krvi jsem byla minulej týden... pozítří jdem na ultrazvuk tak sem zase to mé bojím a natěšená zaroven ;) víkend byl super opravdu užasnej vejlet posezení u šána a zábava ;) prostě já se mám že ho mám ;) jak u tebe?

nikohlava
27. lis 2012

@japro Ahoj, tak to je super 🙂.. Už to půjde rychle vše 🙂 Nu já celkem fajn 🙂 Jsem ráda za tu krev

japro
27. lis 2012

@nikohlava jj to jo paráda držím moc palečky at vše klapne jak má ...... hlavně se opartuj....

nikohlava
27. lis 2012

@japro I já tobě a i ty se opatruj 🙂

mooncaa
28. lis 2012

@nikohlava To je krásná hodnota.
Tak to tu zase trošku ožije, když zítra jde @japro k Dr. , pozítří @nikohlava, já už za týden.
Holky, držím palečky.

nikohlava
28. lis 2012

@mooncaa Mončo i já tobě držím moc palečky to uteče jako voda 🙂 A děkuji ti moc 🙂 Doufám, že vše bude, tak jak má 🙂

mooncaa
29. lis 2012

@japro Tak co? Co UZ, co pokec?

japro
29. lis 2012

@mooncaa ahoj zrovna jdu napsat, den dnes nic moc tu pořád pršelo ale jinak dobré...... ultrazvuk super před 4 lety když sem se léčila abych mohla otěhotnět byl problém malá děložní sliznice dnes mi bylo řečeno že je krásná a dobrá velikost bylo to 8,8mm to je asi jednou tak veliká než dříve no už asi 3 týdny aplikuji Kontrhyelový čaj tak že by byl opravdu zázračnej 🙂 až to ted v prosinci dostanu tak 22 den mám dojít na iněkci a pak budou další pokyny ..... dnes sme ještě dostali ceník a tak ale otázka jestli budem chtít jedno nebo dvě zavést ještě nepadla 😉 ale už sme na 99% rozhodlí na 1 asi :D jinak zatím vše jde jak po másle 🙂 jak u tebe?

mooncaa
30. lis 2012

@japro Tak to jdete za chvilku do akce, jestli dobře chápu. Tak to uteče taky jako voda.

mooncaa
30. lis 2012

Jinak, co se týče CAR tak u mě nic nového, ale včera jsem byla u očního a přidal mi 1/2 dioptrie. Ale potřebuji to, jsem slepá zasjak poleno i s brýlema. Dnes se chystám do optiky vybrat brýle, čekám na dceru až přijde ze školy a poradí mi jaké vybrat.

mooncaa
30. lis 2012

Niki šla dnes zase na UZ, jsem zvědavá, jestli tam má opravdu ty dvojčátka.

japro
30. lis 2012

@mooncaa tak vyberte náké fajné at jsi za kočku ;) jj pujdem do akce vypadá to na konec ledna jestli vše pujde jak má 🙂

mooncaa
30. lis 2012

@japro Já myslela už začátek ledna, když jdeš v prosinci na tu injekci. Ale teda netuším na co ta injekce je.
Brýle vybrány, jak v nich vypadám teda fakt nevím, buď vidím rozmazané nic, nebo jen malou část, když mám oči 5cm před zrcadlem. Ale teda prodavač a dcera se shodli, že mi sluší nejvíc. Ale teda ukecala jsem nejlevnější verzi komplet za 2,5 tis. Kdybych chtěla ztenčená skla (což by v mém případě bylo vhodné), tak to bude stát 5 tis., jen 3 tis. doplatek za skla. Plánuji operaci očí, tak nechci moc investovat. Ale jestli se IVF nepodaří a na operaci půjdu už na jaře, tak jsou to i tak vyhozené peníze. Jinak operaci odkládám po dalším dítku a kojení, kvůli hormonům, co mají vliv na zhoršování zraku.

mooncaa
30. lis 2012

@nikohlava Tak, co? Jaké máš zprávy?

japro
1. pro 2012

@mooncaa no to bude náká jedna iněkce 22 den to vychází na začátek pak si pojedu znova na ultrazvuk a dostanu náké ti iněkce domu, ne? tak nák to řikala to vychází na někdy na konec IVF ledna. Jinak brejličky paráda že máš ale vše je tak drahé, co škandál.......

japro
1. pro 2012

holky ještě se zeptám 🙂 jak s madrodním? nesedím v práci u pc ale naopak, jsem dělnice a docela tahám težké věci a dělám s lepidlem tak jak někdo otěhotní jde marodit...... jak tedy řešit marodění v tomto případě? už od odběru vajíček?

mooncaa
1. pro 2012

@japro To asi budeš mít nejspíš dlouhý protokol, ten neznám, tomu nerozumím.
Na rovinu Apolinář nedává neschopenku, že prý práce nevadí. Jak by to udělal v tvém případě nevím, asi bych se zeptala. Já bych doporučila neschopenku buď od začátku stimulace, nebo kousek po začátku. Pokud budeš mít hodně vajíček, budeš před OPU nafouknutá a já bych se asi bála aby to nepopraskalo samo - oni to mají ošéfované lékama, ale ta tělesná námaha taky asi není ono. Jak těžké a jak moc toho taháš?
Domluvila bych se, být Tebou se svým gynekologem aby Ti neschopenku napsal. Je to lepší, kdyby Ti to náhodou Apolinář opravdu odmítl napsat. Kolik máš dovolené? Ještě by to šlo řešit takto, ale ono to nemusí vyjít hned napoprvé a tolik dovolené člověk zase nemá. Zase je lepší si dovolenou šetřit a nechat pak proplatit po mateřské.

japro
1. pro 2012

@mooncaa jj díky no vajíčka už mi brali jednou a tím to zkončilo vím že sem bolestí sotva došla do auta...... se jich tedy zeptám jak a co s nemocenskou . v lednu už bude dovolená nová ale jak řikáš lepší jí šetřit... vím ptám se brzo ale dobrá každá rada ;) a taky si jí moc vážím 🙂 děkuji.....Myslíš muj doktor napsat nemocenskou? aby mi neřekl že se ho to netýká no pozjistím to 🙂 ještě je času dost.... koukám že sem moc holek nechodí a já jsem zrovna doma a sama 😉 to víš tak se mi vaří mozek....

japro
1. pro 2012

@mooncaa teda ještě vím že při první náštěvě se mi ptaly jakou práci mám krs marodění prej aby věděli....

mooncaa
1. pro 2012

@japro U Apo se ptali? Nebo tehdy jinde? Ono je lepší zjistit info včas, člověk pak není třeba nepříjemně překvapen, nebo může zvážit jiné alternativy. Myslím gynekolog, ono by mohl i tvůj normální Dr. Jde spíš o to, komu to člověk chce vykecat. Ale stejně budeš muset jít k svému Dr. pro malé předoperační vyšetření (OPU se dělá v malé narkoze). A teda ten můj se vždy ptal, na co to potřebuji, no a já lhát moc neumím.

japro
1. pro 2012

@mooncaa jj jasně vím že to je v narkoze , a i sem mu řikala co a kam jdu ..... ano u Apolináře se nás prvně ptali co a jak a s čím dělám prej at vědí jak mužu a nemužu chodit do práce.....

japro
1. pro 2012

@mooncaa ty jo ani netuším že jsem tenkrát byla na předoperačním vyšetření...... no já na tu minulost přála zapomenout a asi se dobře povedlo :D

mooncaa
1. pro 2012

@japro Tak to by Ti mohli teda tu neschopenku u Apo napsat, když se na to ptali. Já už si to nepamatuji, ale já nemám náročnou práci.

japro
2. pro 2012

@mooncaa jj jasně já se zkusím zeptat až tam pojedu co a jak.....

nikohlava
4. pro 2012

Ahoj holky, tak jak se máte? A co víkend? Také u Vás tak sněží?
Já jinak dobrý akorát nevolnosti 🙂

Jinak neschopenku v Caru nevydávají.. Prý k tomu nemají nikdy důvod. Tak doporučuji obvoďáka a nebo gyndu svojí 🙂

mooncaa
4. pro 2012

@nikohlava U nás teda prší. Nevolnosti dobrý, teda pokud to není už blití.

Já zítra CAR, holky chci se zeptat na různá další možná vyšetření, ale zase budu chtít jít do IVF na přelomu ledna a února. Tak kdyby ta vyšetření nešla stihnout, co raději volit? Musím, do konce března stihnout IVF kvůli pojišťovně, ale ráda bych ten leden/únor, všechny moje děti byly počaty v tuto dobu + ještě jedno nepovedené těhu (asi do 8. tt). Tak mám k tomuto termínu velkou důvěru.

nikohlava
4. pro 2012

@mooncaa Mončo držím ti pěstičky a určitě se vše stihne uvidíš 🙂.. Ona je to pak rychlovka vše 🙂.. A vyšetření se snaží také co nejrychleji udělat 🙂

martinka87
5. pro 2012

@mooncaa drzim moc palce!!!! Vsechna vysetreni mas, nevim co by po vas vic mohli chtit ☹ u Apolinare to preci docela lita, to stihas! 😉