CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka87
21. led 2013

@petulak1988 ja jsem ho pichala do zadku, ale je to jedno, muzes ho dat pod kuzi i do svalu 😉 tak snad se zadarilo! A mne taky pak kuze reagovala na vpich 😉
Zitra mooooc drzim palce! 😉

holanci
21. led 2013

@petulak1988 jejda to jsem tě nechtěla vyděsit ☹ já to právě taky nenatáhla, tak to asi vyloženě nemusí být 🙂 dnes jsme byli ještě zkusit 5 a poslední IUI na březen domluvena konzultace na ivf. TAk zítra držím pěstičky 😵

consti
21. led 2013

Ahoj holky a @mooncaa
Hlásím se už z domu. No mé pocity jsou na bodu mrazu 😔 . Narkóza a vše okolo ok, ale ten výsledek...nakonec jsem měla jen 4 folíky a z toho 3 vajíčka. Embryoložka sama navrhla jedno zkusit oplodnit normálně a dvě tím vpichem. Co vám mám říkat, jsem z toho hrozně smutná a modlím se, aby z těch 3 bylo oplodněno aspoň jedno a dobře se vyvíjelo. Dokonce jsem se zapomněla zeptat na neschopenku, tak jsem tam ještě volala a prý ji v CARu dávají výjimečně...tak musím ke své dr. Do práce nechci zatím jít, v tomto rozpoložení bych tam asi celý den probrečela 😔 .

mooncaa
21. led 2013

@consti Dík za info, není důležitá kvantita, ale kvalita a ta u málo embryí bývá větší. Já měla vždy víceméně podobný výsledek, bez ohledu na počet folikulů, byly vždy nakonec zralé jen 3 vejce, no a z toho se mi ještě jedno přestalo vyvíjet.
Tvé pocity chápu, člověk doufá v lepší výsledek a toto ho vždy srazí na kolena. Ne nadarmo se říká, že IVF je hlavně náročné na psychiku.
Držím palce na kvalitu.

consti
21. led 2013

@mooncaa Díky Moni, no nezbývá než věřit... 😅 😉

petulak1988
21. led 2013

@consti drzim pesticky urcite se zadari...na mnozstvi nezalezi...ja jdu zitra...bojim se docela no mi jdeme na ICSI co bolesti?Ja jsem ted prisla domu po 1 a pul hodinove navsteve zubare ☹

streghina
21. led 2013

@consti neboj, vše dopadne dobře, lepší malá úroda než žádná 😉 snaž myslet pozitivně a nestresovat se, pak by to mohlo mít další vliv, až ti ho zavedou, držím pěstičky 🙂

streghina
21. led 2013

@petulak1988 tak budu myslet zítra, aby bylo vše v pořádku 😉 já už cítím, jak zabírá clostík, vaječníky rostou a bolí mě na boku. O víkendu jsme byli s mm na horách, bylo to super, až na jeden pád, tak ještě léčím modřinu jak dlaň, byla tam pěkná ledová plotna. 🙂 Já jdu na UTZ příští pondělí, jupí

consti
22. led 2013

@petulak1988 Tak dnes tě to čeká, co? No spíš už to máš za sebou, tak držím pěsti. Omlouvám se, že jsem už neodpověděla, ale zapadla jsem brzy do postele a spala až do rána 😎 . Bolesti ok, nic mě nebolelo, dnes malinko bolí, ale nic hrozného, nic jsme si na bolest nebrala.
Holky, jak je to s neschopenkou? Zapomněla jsem se tam na to zeptat, tak jsem si tam pak volala a prý neschopenku dávají jen výjimečně a prý si mám zajít za mým gynekologem. To jsem teda zvědavá, jestli mi ji napíše 😅 . Pokud by mi ji nenapsal, tak bych si vzala dovču a po transferu už by ji napsat mohl, ne? 😅

consti
22. led 2013

@streghina Díky moc! 😉 Tobě taky držím palce!! 😵

consti
22. led 2013

Tak jsem si tam volala a oplodnily se všechny 3! Dokonce i to, kde nevpíchávali spermii. Nicméně jedno bylo nezralé, takže máme dvě embryjka . Na sále se prý ještě domluvíme, jestli dáme obě nebo jedno...no je to pro mě dost dilema. Buď dát jedno a jedno zmrazit (což ale i sama dr. říkala, že je možné, že na mražení ani nebude, že mrazili by jen pokud by se opravdu pořád dobře vyvíjelo) a nebo zkusit hned dvě..Tím sice přijdu o 4.pokud IVF, ale fakt nevím, jestli IVF budu chtít někdy v budoucnu absolvovat ještě 3x . Ach jo, je to teda těžké rozhodování....asi holt dáme to jedno a budu doufat, že to druhé půjde zamrazit . Tak to vypadá, že v imunitě u nás problém teda taky není... 😕

theresa
22. led 2013

Ahoj consti, myslím že pokud se aspoň jedno bude dobře vyvíjet, dala bych jedno. Měla jsem podobnou situaci jako ty, před embryotransférem nám zbyly 3 embrya. Doktor nám doporučil dát jedno embryo. U dvojčat je hodně rizik - v těhotenství a pak je to náročné i potom. Nanec nám zbylo jedno embryo na zamražení. Z prvního embrya se nám narodil chlapeček a pro to druhé embryo jsme si šli za 4 roky na KET a otěhotněla jse a narodila se nám holčička. Držím moc palce, ať se rozhodneš jakkoli. 🙂

mooncaa
22. led 2013

@consti No, uvidíš, je to těžké rozhodování. Vše má své pro a proti. Já bych třeba dvojky brala, ale teda ne už teď 😀, ale zase celkem 4 pokusy mít hrazené, člověk nikdy neví, zda je bude nebo nebude potřebovat. Zase mít děti postupně je asi lepší, člověk se jim může víc věnovat.

mooncaa
22. led 2013

@petulak1988 Co ty?

nikohlava
22. led 2013

Ahoj holčičky,
tak jak se máte?
@consti Držím ti moc palečky 🙂 Já bych nechala zavést obě dvě je velká jistota, že jedno se aspoň chytí 🙂 Ale uvidíš jak se rozhodneš sama 🙂 Hlavně se už těším na zprávy, že jsi našla //čárečky 🙂.. Kdy půjdeš na transfer? A dali ti tu neschopenku?
@mooncaa A co ty holka jak se máš? A co nového?

mooncaa
22. led 2013

@nikohlava Léčím se ze chřipky, ještě hnusně kašlu. Minulý týden jsem si užívala na horách, čekám koncem týdne na MS, dnes jsem byla na krvi na předoperační a v pátek jdu k Dr. na předoperační. Léky na stimulaci mám doma.
Co ty, jak si užíváš těhotenství?

petulak1988
22. led 2013

@consti
@mooncaa ahoj uz jsem doma...no u me boplest desna...odebrali mi z 50 folikulu 44vajicek z toho je 30zralych...takze je oplodni ICSI v patek jdu na kontrolu aby nebyl hyperstimulacni syndrom....tak v patek se rozhodne kdy bude transfer...chteli mi tam i dat neschopenku ze mam jen lezet jist a hodne pit aspo 5litru denne....ze me musi desne bolet bricho a to teda boli ☹ no kdyz to k necemu bude tak to rada vydrzim...zavest si pak necham jedno a jestli bude neco navic tak zamrazime

mooncaa
22. led 2013

@petulak1988 Tak to je teda úroda. To se hned tak nevidí. A z toho může být pěkný hyperstimulák. A ty bolesti Teda chápu. Teda nechápu, já takovou úrodu nikdy neměla, ale jen, co jsem slyšela, že co folikul, to jeden vpich jehlou a ty jsi jich měla 50, to musíš být jak jahelníček rozpíchaná. Kdyby Ti bylo blbě víc a víc, tak tam radši jeď na pohotovost dříve. A važ se při hyperstimuláku se hodně zadržuje voda a pokud by jsi hodně rychle přibírala na váze, tak to není dobré. Mám pocit, že jedna holčina měla tuším přes 10 kg vody v sobě zadržené a skončila na JIP. Oni případně všechna embrya zamrazí a nešla by jsi na ET, ale až za měsíc na KET.

petulak1988
22. led 2013

@mooncaa reknou mi v patek kdy se zavedou 🙂 mam jen hodne pit jinak pry vevnitr vypadam dobre delali mi kontrolni ultrazvuk 🙂v patek jdu na kontrolu myslim ze to bude dobre...

mooncaa
22. led 2013

@petulak1988 Přeji ať je to dobré a hlavně ať se vajíčka dobře oplodní a embryjka dobře vyvíjí.

petulak1988
22. led 2013

@mooncaa dekuji moc musim verit...uz mam v sobe dva litry jeste tri

consti
22. led 2013

@nikohlava na transfer jdu ve čtvrtek a neschopenku mi dala moje doktorka bez problémů 😉 .
@petulak1988 Teda takových vajíček!! Jsem moc zvědavá, kolik se jich bude vyvíjet tak, jak má 😉 . Každopádně jedno z toho určitě bude 😀 😉 .
Se mnou tam byla holka, co tam byla podruhé a poprvé měla snad taky 40 folikulů, ale z toho jen 3 vajíčka 😅 .

petulak1988
22. led 2013

@consti no ja mela 50folikulu a 44vfajicek z toho 30zralych no jedno mi bohate staci 🙂

nikohlava
22. led 2013

@consti Držím moc pěstičky 🙂

@mooncaa Tak ať jsi brzy fit 🙂.. A těším se na výsledky 🙂 A držím ti palečky 🙂
No já dobrý 🙂 Ale už aby bylo léto a byli s námi.. Jsou to nervíky 🙂

consti
22. led 2013

@nikohlava Teda už jsi 13. týden, hrozně to letí! Vše se vyvíjí v pohodě, předpokládám 😉 !

nikohlava
22. led 2013

@consti Jojo vše je v naprostém pořádku 🙂 Děkuji moc za optání. A jak se ty cítíš?

consti
22. led 2013

@nikohlava Trocjhu mě bolí břicho,a le nic dramatického.Psychicky se připravuji na čtvrtek 😵 😉 !

japro
22. led 2013

ahoj tak já včera večer prvně aplikovala Fostimon do břicha vše sem zvládla jen ráno se probudila ko je mě nák divně pocit na zvracení a unavená ani sem nešla na odpolední a vzala si dovču ☹ snad bude zítra lépe.... na wc sem zjistila že trošku špiním tak panika volala jsem tam a sestra mě řekla že at nemám strach a ve všem pokračuju dále..... snad mě zítra bude lépe
@petulak1988 ty jo to je tedy uroda opravdu mám radost .... já se ted probudila a moc lépe mě neni tedy at opdočívej a at je brzo lépe 🙂

nikohlava
22. led 2013

@consti Neboj nic to není 🙂 Těším se na zprávy 🙂

petulak1988
22. led 2013

@nikohlava
@japro
@consti
@mooncaa holky mam brat jednu tabletku dostinex nevite proc??jeste si picham injekce na zredeni krve