CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

babeta1
12. črc 2016

@enneh U nás dvakrát vyšel špatně PCT test...ještě jdu na krev na imuno tak uvidíme, jestli nenajdou něco horšího nebo by mohlo IUI pomoci. Teď jsem brala Clostil a měla z toho 4 folikuly tak mi nechtěla iui dělat a nemáme to ani tak pro jistotu zkoušet normálně..

enneh
12. črc 2016

@babeta1 Jakože, by z toho byly čtyřčata? 😀 a kdy máš termín MS?

babeta1
12. črc 2016

@enneh jj, možný prý je všechno tak nemáme riskovat 😂 I když přes ten blbý PCT test to stejně není moc reálné.. Nějak koncem pristiho tydne..

enneh
12. črc 2016

@babeta1 my jsme měli taky špatný PCT test, proto jsme hned šli do IUI. Tak to se u Apolináře mineme 😀 já mám termín až na začátku srpnu, takže na další pokus půjdu až v půlce srpna.

babeta1
12. črc 2016

@enneh ahaaa.. A na imunu jsi byla?

enneh
12. črc 2016

@babeta1 Brali mi krev, profukovali vaječníky a dělali PCT test, ale zjistili, že jsem úplně v pořádku, že problém je pouze v manželově morfologii.

babeta1
12. črc 2016

@enneh U nás právě až na to PCT taky nic, spermie má manžel také ok.

enneh
12. črc 2016

@babeta1 Tak snad nic na imunu nenajdou a bude všechno v pořádku a povede se vám to třeba i přirozeně 🙂 u nás je to přirozeně úplně passé...bojím se, že nakonec skončíme na IVF 😒

babeta1
12. črc 2016

@enneh neboj, určitě vyjde další pokus IUI 😉 Jak to vlastně probíhá? Brala jsi nějaké léky?
Jj, moc děkuji, doufám, že nic horšího neobjeví, to bude dlouhé čekání 😁

enneh
12. črc 2016

@babeta1 No u nás to byl strašný fofr. Čekali jsme 2,5 měsíce na první schůzku, tam nám řekli takové ty základní informace a čekali jsme na MS. Pak jsem šla na krev a 12.den cyklu na profouknutí vaječníků a PCT test. Doktorka mě vyšetřila a říká, jsme těsně před ovulací, co takhle zkusit IUI? A my- co to je? Tak nám to v rychlosti vysvětlila- to byla středa odpoledne a druhý den ráno jsme šli na to 😀 dostala jsem pregnyl (injekce do břicha) pro podporu ovulace a pak třetí den po IUI jsem začala brát 2x denně utrogestan. Jinak samotné IUI vůbec nebolelo, manžel šel do CARU ráno v osm, udělal vzorek a já pak přišla na řadu v deset. Zavedou kanylu, předají spermie- celé to trvalo tak max minutu, nic nebolelo a nebylo to ani nepříjemné. Ale četla jsem, že některé holky to při zavádění bolelo, ono asi hodně záleží jak jsi citlivá na bolest a taky na tom, kdo ti to asi dělá...

babeta1
12. črc 2016

@enneh Tak to byl tedy dobrý fičák 😄 Ale je to lepší, není čas, ztrácet čas 🙂 Já taky čekala dva měsíce na první návštěvu, ale vyšetření jsem měla různě postupně ta samá, dvakrát krev ještě na Karláku takže návštěv až až🙂 Asi taky každý doktor má jiný přístup.. A pregnyl Ti píchli oni nebo sama..? Z toho já mám vítr, sama sobě to nedám 🙈 Každopádně ber to jako takový oťukávací pokus a příště to určitě dopadne 🙂

enneh
13. črc 2016

@babeta1 na ten pregnyl a utrouš jsem dostala recept a doktorka říká, píchněte si to doma a já cože? píchat sebe do břicha? sestřička když viděla ten můj zoufalý pohled tak říká, ale taky se sem můžete za 5 minut vrátit s tím pregnylem a já vám ho píchnu 😀 a stejně to budu řešit i ted na dalším pokusu- já bych to sama prostě nezvládla 😒

nita1984
13. črc 2016

@enneh mě píchal manžel 😀 injekci do břicha 😀

nita1984
13. črc 2016

@babeta1 My tedy nejsme Apolináře jsme v Pronatalu a taky to byl fičák. Na to, že sjme tam od března, už máme za se ou v%sechny testy, přeléčené chlamydie, máme za sebou první IUI a já teď i laparoskopii a hysteroskopii 🙂

fachy
13. črc 2016

@enneh neboj, píchla. Já si to říkala taky, z injekcí mám odjakživa panickou hrůzu. Před prvním iui jsem si měla píchnout Ovitrelle a málem jsem u toho omdlela, tak mi to píchla kamarádka, podruhé jsem to dala sama, protože mě neskutečně tlačil čas. A když jsem otěhotněla musela jsem si píchat fraxiparin denně. Píchám si ho už pět měsíců a je to pro mě rutina 😀 Jde jen o to první "píchnutí". To mi trvalo asi patnáct minut.

enneh
13. črc 2016

@nita1984 no kdybych to nechala na manžela, zřejmě bych tu injekci ještě ted neměla 😀 a manžel by stále ležel v bezvědomí na zemi 😀 😀 😀 jj, je to fofr, my jsme tam od června a taky jsme měli hned po měsíci všechna vyšetření hotová 🙂 jsou šikovní...jen kdyby to IUI příště vyšlo 😖

babeta1
13. črc 2016

@enneh Tak to děkuji za tip, to asi vyzkouším 😄 Případně bude muset manžel, tomu to neva 🙂

nita1984
13. črc 2016

@enneh manžel je na tohle "ras".. když prý to pomůže, bude mě píchat třeba denně 😀
Jinak já vím, proč první IUI nevyšlo... folík byl na straně neprůchodného vejcovodu... tak trochu doufám, že se na zítřejší kontrole dozvíme, že by to šlo tenhle měsíc zkusit znovu....

babeta1
13. črc 2016

@nita1984 A vše ok? My chodíme od května a jinak už vesměs taky vše za námi, co se vyšetření týká..už jen první IUI🙂

nita1984
13. črc 2016

@babeta1 Manžel spermio Ok, mě v pondělí na operaci zjistili endometriozu a jeden neprůchodný vejcovod. Takže nic moc, ale zas to není beznadějné. Endometriozu odstranili a jeden vejcovod je průchozí, tak uvidíme

babeta1
13. črc 2016

@enneh Určitě vyjde!🙂 To manžel se právě nabízel, neva mu to naštěstí..já bych to nepíchla ani jemu, natož sobě 😄

enneh
13. črc 2016

@nita1984 ten můj je hrozná citlivka...když vidí krev omdlívá 😀 ale kdybych na něj možná zatlačila tak by mi to píchl, ale zkoušet to raději nebudu 😀 holky a kdy máte přibližně termíny dalšího IUI...asi tady všechny na to čekáme jako na smilování. Jábudu mít až v půlce srpna,tento cyklus to nedám 😒 jinak bych šla na IUI příští týden, ale jsmena dovolené

nita1984
13. črc 2016

@enneh u mě zíležíl co řeknou zítra v Pronatalu. Pokud by svolii už tenhle cyklus, bylo by to příští týden. Pokud ne, tak asi až září.... protže jestli se folíky tvoří na středačku, srpn bude měsíc folíku na nprůchodném vejcovodu.... ale kdyby to vycházlo až na to září, asi bych to odložila až na zimu... pracovních důvodů se mi moc nehodí rodit v létě..... a když to můžu ovlivnit tak bych to asi odložila.... no, nechci na to myslet.... věřím, že nám povolí tento měsíc

babeta1
13. črc 2016

@enneh Tím líp, aspoň budeš po dovče zrelaxovaná 🙂

babeta1
13. črc 2016

@nita1984 Tak to je pořád dobré, určitě to brzy klapne 🙂

nita1984
13. črc 2016

@babeta1 doufám, doufám.... už je to dlouhá doba

enneh
13. črc 2016

@nita1984 já jsem původně chtěla taky vynechat srpnový pokus,protože termín porodu mi pak vychází na měsíc,kdy mám atestovat 😀 ale když se mi povede otěhotnět, je mi to úplně jedno,hold se atestace posune o půl roku 😀 ta neuteče!

nita1984
13. črc 2016

@enneh jasný, tak my tomu případně necháme volný průběh 🙂

babeta1
13. črc 2016

@enneh Ja to chtěla stihnout ideálně do května a vyhnout se vedrům...ale tohle se fakt asi plánovat nedá, teď jen hlavně aby to vyšlo a je jedno kdy🙂

enneh
13. črc 2016

@babeta1 upřímně, po dvou letech snažení je mi už úplně jedno, jestli budu rodit ve 40 stupních, na Vánoce pod stromečkem nebo při zkoušení u atestace 😀 😀 😀 hlavně abych konečně otěhotněla 😅