CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

tulipanekps
23. lis 2008

len, tak to jsi na začátku zase. teď tě čeká šestinedělí a jeden měsíc odpočinek, ne? mě to tak tehdy řekli, když jsem byla přirozeně...

odpočiň si, ty dotazy a pohledy jsou nejhorší, nechce se ti mluvit, co? budu na tebe myslet, jak se plazíš pod kobercem... 😖

len
23. lis 2008

Naštěstí u nás vůbec nikdo netušil (doufám), že jsem těhu, takže detailnímu vysvětlování se vyhnu. Jsem fakt ráda, že jsem si to nechala pro sebe. Jinak mi doporučili šest neděl zákazu snad úplně všeho a celkově tři měsíce (nebo cykly? Poptám se, já totiž zvládám 3 cykly za 2 měsíce) zákaz otěhotnění.

kacatko000
23. lis 2008

Ahoj len jak se dnes máš??? Já se snažím nepropadat panice, ale nemám žádné příznaky a po utroši jsem unavená??? Taky jsi měla po něm takové stavy??? Len kolik ti vlastně zaváděli embryjek|???

len
23. lis 2008

Zaváděli dvě, chytlo se jedno. Po Utr. jsem unavená byla neskutečně, ale i po jeho vysazení, plynule to přešlo v těhotenskou únavu... Můžu ti říct, že když jsem brala Utr. a otěhotněla, tak jsem se cítila naprosto stejně, jako když jsem ho brala a těhu nebyla. On zamaskuje naprosto všecko. Neskutečná únava, náladovost a zvětšená prsa, jinak nic. Tak se zbytečně nesleduj, já otěhotněla bez jakýhokoli příznaků a jsou tu holky, co pomalu po týdnu zvrací a test pak mají negativní. Ty koňský dávky hormonů cloumají s každým úplně jinak 😉

Jinak bych řekla, že se mám docela OK, ale před chvílí mě chytly zase pořádný křeče do čípku, jsem ráda, že nemusím pracovat... Akorát se teda plácat MHD do Prahy a zpět 😠 Nepustím sednout ani důchodce o berlích, od toho jsou tu jiní 😀

kacatko000
23. lis 2008

No to je jasný len, důchodci si prostě najdou jinej flek 😉 mě jen přijde že to vůbec neutíká ☹

len
23. lis 2008

Já naštěstí chodila po ET do práce, tak jsem tu hlavu zaměstnala, nejhorší byly víkendy, kdy jsem byla doma, ty se vlekly, takže tě chápu 😉

tulipanekps
24. lis 2008

ahojda len, tak jak je na pnce? já akorát vylezla z vany a bloumám. chystám se žehlit a taky tady mám nějaké knížky, co jsme ještě nečetla, tak ideální čas...

len
24. lis 2008

Sem skopčím příspěvek, co jsem psala jinam, jak trávím PN 🙄

Ahoj holky, tak jsem zpět 😝 Se na to můžu vykašlat, na neschopence mám bejt v klidu a místo toho vstávám v 6:30, pak mě teda naštěstí táta hodil až před nemocnici, ale tam jsem skoro hodinu čekala... Dr. mě vyšetřil, všecko OK, další kontrola v pátek (čili si tenhle maratón do puntíku zopakuju). Mám zákaz zcela všeho, smím jenom polehávat, číst si a koukat na TV (haha, dr. u Apolináře už mě na dnešek posílal do práce), hooodně teple se oblíkat a výslovný zákaz předvánočního úklidu. Jo a 30 Kč poplatek. Sakra, já s poplatkama souhlasím, ale v posledních dnech každej, kdo se na mě jenom koutkem oka podívá, něco chce - 30-60-90... Za pět dní jsem vyzkoušela zcela vše 😀 Přičemž vím, že kdybych byla těhu, nebudou po mně chtít ani korunu. Ale to už nejsem, navíc mě všecko bolí a jako bonus platím jak mourovatá 🙄 Pak jsem zašla s neschopenkou do práce, ale není tam nikdo, kdo by mi ji podepsal, tak jsem ji vrazila do obálky a nechala ji tam, mailem informuju příslušné lidi, ať si s ní nějak poradí. Pak jsem se doplácala do Dejvic, bus jel až za půl hodiny, tak jsem zašla do Billy pro něco k jídlu, ať tu neumřu hlady. Varianta č. dvě bylo sedět půl hodiny v mrazu na zastávce, takže si vyberte. V buse jsem si sedla a nikoho nepustila. A v Roztokách ještě zašla do dvou obchodů při cestě - v jednom jsem koupila peněženku mámě k Vánocům a v lékárně pomádu na rty, mám je zoufale přesušený a bolestivě rozpraskaný. Takže v 11 jsem doma, půl dne lítání, a to jsem se ještě jednu cestu vezla autem... V pátek to samý. Ale teď už se vážně ani nehnu. I když teda, večer jsem slíbila uvařit gulášek a zítra chci něco upéct, ach jo 😖

tulipanekps
24. lis 2008

len,
tak to je maratón...
všimla jsem si, že u Apolináře s pnkama šetří... já si nedovedu představit nemít na opu a druhý den pnku resp. jít vůbec do práce vč. po et... taky před opu jsem měla ty vaječníky dost citlivý, že jsem se jich skoro nemohla dotknout a seděla spíš v pololeže, po zoladexu jsem byla v nervu... no nic.
hezky nic nedělej, uvař chleba s máslem a vajíčkem na tvrdo 😝 a zkus zmobilizovat síly na další měsíce...
a ptala jsi se na ty 3 měsíce, kdy nesmíš otěhotnět, jestli to jsou měsíce nebo cykly? teď si holka, bohužel v šestinedělí, nic moc. a taky žádnou vanu, bazén atd., jen sprchu a žádný sex... já tehdy ukecala mudru po 2 týdnech, že s prezervativem teda jo, ale žádný divočení..
tak to budeš mít aspoň za sebou v zimě... mě to potkalo koncem června a šetinedělí se počítá do mrchy, která na sebe nechala počkat v mém případě skutečně 6 týdnů, mrcha jedna... tak jsem měla nejen špatnou náladu, že to nevyšlo, ale i léto v háji, protože mrcha dorazila až začátkem srpna...
jak píšeš o tý pomádě, tak já musela před opu na endokrinologii kvůli štítný žláze, tak jsem si pak šla do lékárny pro práška a měli tam takovou malinkou červenou taštičku, kterou jsem v ten moment hrozně moc potřebovala a v ní malé balení krému neutrogena a balzám 🙂 toť asociace 🙂

len, držím palce a myslím na tebe. měj se.

len
24. lis 2008

No, tak na OPU by mi PN pochopitelně dali (měla jsem dovču) a den poté jsem se z toho zázračně vyspala a nic mi nebylo, tak jsem do práce normálně šla. A ze své zkušenosti - příště po ET chci do práce zas, super mě to rozptýlilo a odvedlo myšlenky jinam, věřím, že i proto se embryjko pěkně zavrtalo 🙂 Ale fakt je, že já se fakt v práci fyzicky nepředřu a stres byl minimální (určitě ve srovnání s tím, co bych si navymýšlela doma 😉). Popravdě já nejhorší stresy zažívala o víkendech 😀

Hele, tvou navrhovanou večeři mi včera ukuchtil manžel 😉 A s obměnou sýr místo vajíčka to byl i můj současný oběd 😀

Na měsíce-cykly jsem se neptala, protože můj gyndr rázně pověděl - a půl roku nesmíte v žádném případě otěhotnět!!! Zkusím ho neposlechnout 😉

kacatko000
24. lis 2008

Ahoj holky teda převážně len a tuli 😉 tak jsem dnes volala do caru zda ten 3 bobek přežil a mudr řekla, že se hezky vyvíjel tak máme mrazáčka.

Tuli ty sis už dělala test??

len
24. lis 2008

No Kacko vidíš, moc gratuluju! 😵 A už jsi na tom líp jak já - já z 12 folikulů neměla ani jednoho 😉

tulipanekps
24. lis 2008

len, tak uvidíš, jak to bude s tou poslušnosti 😎 já teď poobědvala zbytek guláše s kolínkama, který jsem vařila v sobotu 🙂

ahoj Kačí, blahopřeju k mrazáčkovi. my měli jen ty 2 embryjka, který snad ještě u sebe mám... bohužel jsem testovala a vřele ti to nedoporučuju dřív než ten 14.-17. den. já to nevydržela v pátek - 8. den et a včera tj. 10. den..., tak jsem to akorát ořvala... ale ty sis četla na tý druhý diskusi, jak vyšiluju, ne? vzhledem k tomu, jaký jsi plašánek ty, tak by ti to upřímně nedoporučuju, to čekání je oproti zklamání procházka růžovou zahradou a pak mobilizuj optimismus, že to je tím, že jsi testovala moc brzo....

len
24. lis 2008

Jinak prosím, abyste se přede mnou hluboce poklonily pro mou statečnost 😉
Jsem si totiž řekla, že už chci mít všecky hnusný věci provždy z krku, zavolala jsem k zubařce a v půlce ledna mi budou rvát osmičku. Začátkem února pak ještě jednu 🤐

kacatko000
24. lis 2008

děkuju len ale to mi pořád nedává jistotu že se to povede i když malinko víc naděje, že jsou bobci kvalitní a že vydrží i u mě. moc bych si to přála. Víš mám strach že když to nevyjde co pak bude dál, u mě je to jiný, já nebudu čekat 3 měsíce a pak další pokus, já mám tu rozsáhlou endometriozu a pokud by to nevyšlo, musí mě zastavit cyklus a navodit umělej přechod, říká se že by to mělo být aspon půl roku a je to velmi drastická léčba a ani tak nemám záruku že mi zachráněj ten druhej vaječník, takže toho se bojím já

tulipanekps
24. lis 2008

len, tak to opravdu smekám, to raději na gyndu, než k zubaři...

len
24. lis 2008

Kacko, konec depresivních myšlenek, prostě to vyjde a hotovo! 😉 A jak píšeš, tak ten mrazáček je další naděje... Já vím, že je to hrozně těžký, ale tobě fakt věřím, že tu potvoru endometrio budeš léčit tou nejspolehlivější možnou metodou - těhotenstvím 😉

tulipanekps
24. lis 2008

kačí, tak pozor, až budeš přecházet silnici, aby tě nepřejelo auto... taky jich jezdí hodně... ne promiň to nechci nic zlehčovat, jsi mladá holka, čtyřicítka daleko, narozdíl ode mne a já se snažím být optimista. musíš dělat věci, kterým věříš, tak věř i v dobrý výsledek!!!!!

kacatko000
24. lis 2008

děkuju. Já vím, že se zdá, že občas plaším ale ti doktoři taky člověku moc nepřidaj, kdyby si ted aspon nechávali ty svý výsledky pro sebe, já sama cítím že endomrcha za ty 3 měsíce zase narostla ale přeci ji nenechám zvítězit.
Tulip já jsem ti psala i v druhé diskuzi, se nějak nemůžem najít 🙂
Já slibuju že testovat nebudu a budu myslet pozitivně, pustím bobkům dnes nějakou pohádku

len
24. lis 2008

Holky, když jsem odcházela s tou diagnózou z CARu, dr. mi řekla, ať se stavím při odchodu po zákroku v CARu, že se domluvíme, co dál... Jenomže v sobotu tam nikdo nebyl. Tak jsem tam teď zavolala a v pohodě stačí přijít, až budu mít výsledky z laborky. Takže jsem se objednala za tři týdny k Řežábkovi 🙂 Já nemám vůbec nic proti Jaržembovský, prakticky se mnou prošla celý IVF od začátku, dělala mi punkci i transfer, ukazovala dutinku na prvním ultrazvuku a nakonec diagnostikovala ten MA... Nechci být v žádným případě nevděčná, ale ona už svoje doporučení sdělila - po dvou přirozených MS další IVF. A já chci prostě znát názor naprosto nezávislýho doktora. Ale jak ho znám, bude mi spíš doporučovat zkoušet to přirozeně...

kacatko000
24. lis 2008

Holky jen pro vysvětlenou, proč se tak bojím, já se neděsím ani tak toho že to nevyjde, ale té léčby, abych vám to vysvětlila, mám vadu na srdci i když ted už nějakou dobu jsem bez prášků, ale musím chodit na kontroly a ted na té poslední se to trochu zhoršilo a doktor řekl, že by to mohly zhoršovat i ty hormony, protož je tělo rozhozené a tělo se stím neumí dobře vypořádat, napsal mi že nedoporučuje po ivf další hormony do té doby než se zlepší srdce, takže to ještě může být komplikovanější. Já nejsem hromádka nervů a i když to nevypadá mám dobrou náladu a snažím se myslet pozitivně, ale taky vím, že ted musím myslet i na jiné věci než na miminko a nemůžu tomu zase podřizovat vše. takže pokud toto nevyjde je to pro mě moc otazníků Proto moc moc doufám, že vše bude v pořádku a já taky. nechci tady vypadat jako hypochondr, jen mám problém s jednou vadou na srdci a od toho se pak odvíjí celý zdravotní stav. ted to bylo dlouho v dobrém stavu, nemusela jsem chodit pořád po vyšetření a nebrala léky ale tělo začíná reagovat na hormony a projevilo se to takhle. Doufám, že se nezlobíte, ale chtěla jsem podat vysvětlení.

Jo len tak to se ořed tebou skláním, já jsem posraná ze zubaře 🙂

len
24. lis 2008

Ach jo, Kacko, ty taky nemůžeš mít jenom jeden velkej problém, co? 😒 Víš co, já nevím, jestli ti to pomůže, ale mně docela zabírá řešit věci postupně. Prostě teď se netrápit, co bude, když to nevyjde, ale pěkně si počkat na výsledek a v případě neúspěchu se vrhnout na další problém. Jinak nejsem doktor, ale myslím, že ty léky, kterýma by případně léčili endometrio, spíš tělo uspí a zklidní, než by v něm navozovaly takovej hormonální zmatek jako ty kvanta FSH, cos musela brát... Ale v CARu o tom určitě vědí, ne?

tulipanekps
24. lis 2008

kačí, promiň, přišlo mi že prostě z principu pořád plašíš 😝 teď tě nechci utěšovat, ale kámoška, co marodila celý život se srdcem a v dětství byla dokonce na operaci srdce, tak nejen, že přirozenou cestou otěhotněla, ale byla celou dobu v pořádku. ale byla strašně ufňukaná, tak jsem možná proto přehnaně reagovala...
ale MUDr. Řežábek mi při transferu říkal, že při zavedení 2 embryí je ta šance na úspěch cca 50%, tak má opravdu velkou šanci, ve kterou taky doufám.

jo, tady kopíruju předchozí text k testování:
ahoj Kačí, blahopřeju k mrazáčkovi. my měli jen ty 2 embryjka, který snad ještě u sebe mám... bohužel jsem testovala a vřele ti to nedoporučuju dřív než ten 14.-17. den. já to nevydržela v pátek - 8. den et a včera tj. 10. den..., tak jsem to akorát ořvala... ale ty sis četla na tý druhý diskusi, jak vyšiluju, ne? vzhledem k tomu, jaký jsi plašánek ty, tak by ti to upřímně nedoporučuju, to čekání je oproti zklamání procházka růžovou zahradou a pak mobilizuj optimismus, že to je tím, že jsi testovala moc brzo....

kacatko000
24. lis 2008

Len to asi zpusobolo to FSH než jiné, ale když jsem měla před dvěma lety věrší problém s tím srdcem tak mi nedoporučili ani antikoncepci. Ale to víš že to budu řešit po jednom, ono to taky má všechno spojizost, když se tělo vyčistí z těch hormonů, tak by se mělo zlepšit i to ostatní jen to bude chviklu trvat. Já nevím co se děje ale poslední roky mi to zdraví dává zabrat, mě tu vadu zjistili až pozdě, asi 4 roky zpět, když jsem byla dlouho nemocná a nikdo nevěděl co mi je, byla jsem strašně unavená, pořád mě bolelo na hrudi a píchalo na srdci, pak mě hnali po různých vyšetřeních a na plícním zjistili, že mám malej obsah vzduchu v plicich, mysleli si že mám astma ale když mě poslali na echo srdce tak tam to bylo vidět. Mám nějakou vydu která se ,může časem zhoršovat a znamená to, že na chlopni jsou nějaké odhalené nervy či co a když se to zhorší dostává se úplně napatrné množství krve do plic, není to ohrožující na životě jen to způsobuje dýchavičnost a občas bolesti a nízký tlak, věkem se to bude zhoršovat a prý tak do 20 let to bude možná na operaci, protože se tam může dělat trhluinka. Musela jsem brát prášky protože jsem občas strašně špatně dýchala a brala jsem je tak dlouho dokud spirometrie, což je speciální vyšetření nebyla v normě. Já si dost ze zdravím zahrávala, 10 let jsem dělala v hospodě, kolikrát i 18 hodinové směny, dělala jsem i v centru prahy takže na zahrádkách a to i v zimě, kolikrát jsem celý den nejedla a nepila a při mé váze 49 kilo to bylo nerozumné a pak jednoho dne to tělo nevydrželo a skolabovala jsem, od té doby nedělám v hospodě, dostala jsem i zákaz od doktora. ted si víc vážím zdraví, tenkrát jsem lítala i na silvestra jen v košily po place na zahrádce aby se cizinci měli dobře, kolikrát jsem měla u toho i chřipku a horečku, jenže jsem na neschopenku nešla a tak to dopadlo

len
24. lis 2008

Nojo, ale teďka už pozdě bycha honit 😔 Hlavně na sebe dávej pozor teď, já ke všem těm radám od doktorů v nemocnici dneska dostala ještě další - hlavně se pořádně oblíkejte, neprochladněte a nepřepínejte se, obětovat zdraví nestojí za nic... Myslím, že tohle platí i na tebe, možná o to víc, že mě oproti tobě obaluje 10 kilo sádla navíc 😉

kacatko000
24. lis 2008

tuli v pohodě, člověk to někdy přežene a netvrdím, že já to někdy nepřeháním, někdy mi to prostě chytne ale fakt mám k tomu trošku důvod. Ale aasi si za to můžu sama, prostě jsem na zdraví kašlala a nikdo neví jestli jsem si těma neléčenejma chřipkama to neuhnala sama, jenže já měla tenkrát chlapa který všechny své prachy propařil na diskotékách a s kamarádama a na to že jsme bydlely v pronájmu 1+1 a platili jsme skoro 10 tisíc jsem musela myslet já. naštěstí ted mám zlatíčko, kterej mě nejen dal možnost dodělat si maturitu ale i daleko lepší život, jen moc touží po dítěti a já bych mu to přání moc ráda splnila a sobě taky. Ale jinak pořád doufám a taky doma nemám ani jediný těhu test, pro jistotu

tulipanekps
24. lis 2008

kačí, je fajn, že máš báječnýho chlapa, díky němu i lepší život a vyhlídky... a když tě má tak rád, určitě i na mimísko počká. teď jsme trošku zmatená, myslela jsem, že ti je 23... ale asi v tom mám hokej... já si to taky uvědomuju zrovna v době, kdy se ukáže, jaký opravdu je a jak o mne stojí a co pro sebe znamenáme... my jsme si pro útechu po mém nevydařeném těhu pořídili pejska... je to naše zlatíčko a pomáhá nám překonat to, že zatím svoje nemáme. já udělala hloupost, že jsem test koupila ve čtvrtek a v pátek to zkusila. byla jsem přesvědčená že tam ty dvě mršky čárky budou. proto teď testovat nebudu, ve čtvrtek počkám na krev.

len
24. lis 2008

Tulip a ty jdeš na krev sama od sebe? Protože v CARu právě krev vůbec nebrali... hCG mi testli, až když potřebovali sledovat, jak bude klesat 😠

Já mám psa zakázanýho, máme křečka, ale má na hlavě nádor, tak už taky brzo umře, to je teda rok 🙄

Ale nevěřím vám, že máte doma nejbáječnějšího chlapa na světě, protože toho mám totiž doma já! 😀 Včera se mnou zase povídal do dvou do rána a nechala mě se pořádně vykecat, tohle fakt potřebuju...

tulipanekps
24. lis 2008

tak len vítej v partě báječných manžílků. a není taky někdy na zabití? to jen dotaz, jestli sem pasuješ? 😎

já jsem na pnce, tak jdu na kontrolu k obvoďačce a poprosila jsem jí, jestli mi to krev vemou oni, tak to prý nebude problém, tak jsem ráda... v CARu dost věcí neřeší... kdybych třaba nevěděla z koníka, že mám hodně pít při stimulce a po opu, tak z CARu to rozhodně nevím... dál ty rady s vanou a tak... ale psí hlavu jim nasazovat nechci, počítají s tím, že se zeptáš... len, kdo ti zakázal psa? to manža ho ze začátku nechtěl, že to jsou starosti a tak... a že to není telefon, který vypneš, když na něj není nálada. ale větší štěstí jsem doma ještě neměla. a šťastnej je i manža, i když to je pes-nepes 😀 😀

kacatko000
24. lis 2008

Tuli nene mě je 29 a táhne mi na 30 let 😉
tak holky mizím jdu provětrat bobky i sebe. Pak zas nakuknu