CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

sajmona
5. led 2010

Ahojky holky🙂
chanelko,tak alespon víš že tam není nic špatnýho.Já jsem objednaná na gyndu na zítra a zrovna mě ukončí tu neschopenku....
já jsem se rozhodla do ivf jít až na jaře,trpím dost na angíny a ještě jssem ji nechytla ale jak se znám tak unor to jistí
chrobi a co ty kdy se na to chystáš????
chanelko a ptala jsi se na ty nativy???jak to je když máš třeba mín vajíček,jestli to stačí ta stimulace???no mín vajíček je třeba v mém případě ☹

antoaneta
5. led 2010

😀 Jo, holky před chvílí jsem si volala, jak to vypadá s těma mýma vajínkama!!! 😀 Byla jsem napnutá jak hrom, nemohla jsem ani dospat a od rána jsem odpočítávala hodiny. A z mých osmi vajíček se rýhují 4!!!! 😀 😀 😀 Holky co Vám budu povídat, - bulela jsem jako želva. Nešlo to zadržet, ale tak se mi moc ulevilo a ta tíha ze mě spadla.......jsem fakt šťastná.
Ale stojím nohama na zemi. Zítra si mám zavolat znovu, jestli se nic nezměnilo a vyvíjejí se dál (snad budou). No a pokud ano, tak ve čtvrtek bude pro mě velký den!!!!! To bych prý šla na trasfer!!!!
Tak mi držte pěsti a přejte mi šťastný zítřek a ještě šťastnější pozítřek!!!

sajmona
5. led 2010

anto🙂 to víš že budeme držet pěstičky 😉

chrobacek
5. led 2010

anetko moc ti držím palce 🙂)

saj.. já půjdu na třetí asi po dovči tj. začátek stimulace na konci února nebo ještě měsíc počkáme uvidíme....)

antoaneta
5. led 2010

Holky děkuji!!!! Budu zase průběžně informovat a dodávat Vám také odvahu s přáním, ať už se Vám to taky blíží......

chanel
5. led 2010

Antoanetko: děkuji za perfektní info, sákra jsi lepší jako Čadová 😀 , já jsem ivf snesla celkem dobře,to mi nativ asi jen tak neudělají, minule mi taky řekla, že třetí pokus a hotovo a jak jsem se ptala v heliosu, tam taky, že ani nativy moc nedělají. Ale stejně,nevyjde třetí pokus a nativy, přijdou na řadu.Saj: neboj, prý se z nativu vajíčka vydolují,říkala mi to Čadová.Že prý použijeme injekce z IUI( u mě to nehrozí,protože mě nesedly, to už asi dr.zapomněla),taky jsem měla málo vajíček, proto gratuluji Antoanet, k tak krásné úrodě, holka těš se! V úterý budeš škytat, budeme na Tebe myslet! Chrobi: taky to vidím u sebe nejdřív na únor neli na březen...pamatuješ si loni leden,jak jsi začínala shánět informace, že to strašně rychle uteklo???Jo, Saj., když jsi při IUI měla Fostimon a pamatuji se, že hodně folíků, tak při dalším ivf si řekni, že bys chtěla stimulovat právě Fostimonem a ještě je daleko levnější jako Puregon nebo Gonal! Co Ty na to?

chanel
5. led 2010

Holky a nevíte některá, jak se stimuluje při nativu?

chrobacek
6. led 2010

chanel to je různý podle tvých hormonu... někdy clostyl někdy fostimon

chrobacek
6. led 2010

chanelko jojo pamatuju se moc dobře.... rok je v pr.... a miminko nikde.........ale asi to tam má být ... a přijde ted v tom březnu 🙂)) budeme stimulovat spolu jo?

s tou saj máš pravdu taky mě to napadlo, že na to reagovala dobře a na gonal ne....

u mě napr. v heliosu chtějí dát ty přírodní protože mám i nějak jinou hladinu LH nebo co.... prostě dr. tam řekl, že nejsem na tu stimulaci co mi dělali no ... budu mu věřit že??? 🙂) a to je důvod proč jsem šla jinam že chci i komplet jinou stimulaci když na na Obil to nikam nevedlo, ale třeba to bude stejné nebo i horší nechám se překvapit ale věřím, že jich bude tentokrát víc 🙂 a snad budu mít pryč i ty protilátky 🙂)

chrobacek
6. led 2010

jo a to je vlastně důvod proč to zkusíme v Heliosu to že mi fakt řeší hormony a ne jak na Obil. kde mi dali to co všem vůbec to neřeší nerozlišují .. paušalně všem gonal tolik a tolik tečka

petula82
6. led 2010

Ahoj holky,jsem tu jen na skok.Jdu ležet,dneska mám volno a od včera antibiotika a codein na mé hekání.Zítra jdu do práce,tak se musím,co nejvíc vyležet.Moni,no mě zajímala ta finanční stránka.Já iui měla dělané,ale jen s tabletama,na ty byl menší doplatek,a také platíme dárce.Ale právě uvažuji o té stimulaci těma injekcema.Ale né letos.Holky,my až dostaneme nějaký to miminko,tak manžel prohlásil,že poskládá autodráhu a že budem jezdit. 😀 No to jsem zvědavá 😀 .Chanel,mě říkali na obi,že ten nativ mě výjde do20tis.,Taky jsme na tím uvažovali,ale moc se mě do toho nechce.Co když to dopadne stejně.No a na té hemat.mě budou právě brát krev ještě na toxoplaz.,toxokaroza,tularemie,listerioza......A pokuď tam něco objeví,tak se to dá prý přeléčit.A mám v tom prvním vyšetření napsáno,že pokuď otěhotním,tak musím hned přijít.No jsem z toho jelen.Mějte se hezky.pá

chanel
6. led 2010

Máš pravdu,Chrobi, s tím, že každému stejně,ale mám nějak pocit, že na Fostimon se všeobecně lépe reaguje a stojí 400kč. Jenže u mě je to horší s tím, že jak mi ho dají tak mám průjem a nic nepomáhá,takže jsem zase u Puregonu 😠 Petko: nativ do 20 tis.?? A není to nějak moc? Mě se zdá, že jsem někde slyšela 10tis., to je teda taky hodně. Náhoda bát klidně může a otěhotníš přirozeně, to se stává, tak proto Ti to tam napsali. Jé..to je hodin,valím na kosmetiku. 😀

chrobacek
6. led 2010

chanelko jasně můžu dopadnout i s tímto špatně.... ale uvidíme rozhodně to chci zkusit

jo já jsem taky četla o 10 tis za nativ... a na ten bych šla do reprofitu

petrah.
6. led 2010

promiňtě, že vám sem vstupuju, ale chtěla bych reagovat na ten nativ. Já na něm byla na Obilňáku, domluvila jsem si ho jako pokus, než zkusíme IVF . Nativ je základní sazba 10.000 + další příplatky (léky, ICSI, prodloužená kultivace = stejná sazba jako u IVF). Mě se nativ vyšplhal na 17.500 Kč. Jinak stimulace probíhá v jako v běžném cyklu (tj. pokud někdo má cyklus po 28 dnech, tak +- je punkce v polovině, pokud někdo jako já po 34 dnech, tak punkce u mě byla 17dc). Nativ je méně náročný než IVF. Stimulovala jsem Fostimonem. Můžete stimulovat i Gonalem nebo Puregonem - ten si musíte zaplatit celý, Fostimon má menší doplatek.
HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!!

monulkab
6. led 2010

petula, no my jsme platili za iui fostimonem 1400kč, platíš tam za nějakou tu transferovou soupravu a za pravidelné konzultace a utz či co, je to braný jako paušál za to iui, neplatíš pak už žádné konzultace nebo ultrazvuky, všechno je v té ceně. za to první clostilobegytem jsem neplatila nic, jen jsem si koupila clostilobegyt.

antoaneta
6. led 2010

Petrah: a prosím jak to s tím tvým nativem dopadlo? Kolik vajínek, embryjek, zbylo i na zamražení a výsledek? A prosím, odběr vajíček se prý u tohoto správně nemá dělat pod narkózou. Ale vím, že u jedné holky to dělali půl na půl jako klasický IVF, jen ji to vyšlo levněji a pod narkozu šla. Jak to bylo u tebe?

petula82
6. led 2010

petoh.děkuju za informace,přesně tak mě to taky popisovali a u nás k tý částce musíme přičíst ještě2500za dárce.Taky jsem se divila,že to vychází na tolik,ale za zkoušku to stojí.A můžeš nás informovat,kolik jsi měla vajíček a jak to s tebou vypadá? Děkuju.A přeju hodně štěstí 🙂

antoaneta
6. led 2010

Holky tak jsem si dnes volala znovu kvůli těm svým vajínkám. Máme stále 4 🙂 Dvě z toho mají buněk 6 a 8 a ty zbylé dvě mají buňky 4 😒 Ale i tak jsem šťastná. No a zítra v 10 jdu na trasfer. Tak si prosím na mě vzpomeňte!!! Ještě nevím, jestli si tam dáme ty dvě, nebo to risknem jen s jedním, a taky nevím jestli si k tomu necháme udělat i AH. No, uvidíme zítra, co nám ještě řeknou, nebo doporučí. Ale řeknu Vám to je dilema. Ale moc Vám to taky přeju, takové přemýšlení.
Jéjee, holky to tak uteklo. Já se Vám tak těším. Ale strach mám teda taky. Ale takovej zvláštní, něco jako trému, nebo co.
Jo, a ještě mi zmínili, že kromě těch běžných dvou hodin ležení po ET, tam můžu zůstat. Tak tam asi přenocuju.... jen aby ze mě nevyklouzly 😀

sajmona
6. led 2010

antoanet neboj ty 8mi bun budou zítra morulky 😉 ..držím pěsti
chrobi dneska jsem se ptala dr jak je to s tou alergii na sperma a ona říkala že je to spíž u iui a nebo normálního početí a nemá to vliv u IVF...tak nevím...ale třeba ti to pomůže a otěhu normálně přirozeně;)

sajmona
6. led 2010

počkej to jako fakt tam můžeš přespat???Tak to slyším poprvé🙂 prý to nemá jak vyklouznout neboj se,ty dvě hodiny prý ani není potřeba;)

antoaneta
6. led 2010

saj: za pěstičky děkuji 🙂 jo, jo říkali. Za dvě stovky. Tak ti nevím. Ikdyž píšeš že dvě hodiny je víc než dost, tak přece jen..... no uvidím. Dvě stovky jsou už po to všem pakatel.....ale záleží na mým rozpoložení 😀

sajmona
6. led 2010

Ja bych tam nespala,doma je doma. Budes mit mimiska v brisku tak je hlad i s tatkou🙂 ten transer pry staci vlňzit embryjka a byt chvili v klidu a pak muzes fungovat pak normalne. Nekdo chodi i do prace.

lakky
6. led 2010

Ahoj holky,
už jednou jsem se tu objevila a psala o těch nativech.Jestli vám to trošku pomůže k rozhodování, tak vám napíši nějaké info.Snad se neurazíte. 😉
1) Nativní - přirozený cyklus IVF - u tohoto není žádná stimulace vaječníků. Při punkci se většinou získá jen jedno vajíčko. Je tam menší úspěšnost - z důvodu toho jednoho vajíčka.
2) Minimální stimulace - většinou se užívají tablety Clostybegytu a k tomu se mohou aplikovat ještě injekce ( Fostimon, Puregon, Gonal..) v nízké dávce.U této stimulace se může získat 2-8 vajíček(je to samozřejmě individuální)
Komu je metoda minimální stimulace určena?

- Párům s indikací k léčbě metodou IVF, u kterých byla dosavadní léčba neúspěšná
- Párům, které nereagovaly na stimulaci IVF dlouhým protokolem
- Ženám s PCOS syndromem
- Ženám, jejichž stimulace byla komplikována rozvojem ovariálního hyperstimulačního syndromu
- Párům, které si nepřejí stimulaci vysokými dávkami hormonů
- Párům, u kterých léčba standardními metodami IVF nebyl úspěšná
- Párům, kde roli hraje finanční stránka úhrady za léčbu

lakky
6. led 2010

chanelko: mě by docela vadilo, že mě dr. tak trochu "nutí" do dalšího pokusu. Já si myslím, že je to jen a jen na tvém rozhodnutí, co a jak bude. Já nemám taky vybrané tři pokusy a žádný problém nebyl, abych podstoupila minimální stimulaci, ovšem já jsem šla do jiného CARU. Ba naopak jsem ráda, že k tomu nedošlo, protože to u mě vypadá , že mám špatné vajíčka a tak pravděpodobně dojde na dárkyni. Kdybych si darované měla platit jako samoplátce, dostávám se na cenu kolem 100 000,-Kč a když to bude přes pojišťovnu, tak asi 40 000,-Kč.
Mějte se moc hezky a držím Vám všem pěsti!!!!!! 🙂

monulkab
7. led 2010

Ahoj holky, teď nějak nestíhám reagovat na nové příspěvky, antoanetce jsem chtěla jen říct, že kdybych byla na jejím místě, tak bych si tam dala určitě 2 embryjka! Když už, tak už.
Ty nativy mě docela zaujali, zkusím na to zavést řeč až půjdu na další iui.

petrah.
7. led 2010

antoaneta, petula82: u nativu u mě získali 2 vajíčka, měla jsem je vložena obě 8buněčná a neotěhotněla jsem. Vajíčka získávali punkcí v narkoze. U IVF u mě získali 5 vajíček.
Nativ je určen ženám, která mají vyčerpané všechny pokusy IVF, proto ho možná chtějí dělat až po IVF, ale dá se s nima domluvit, aby ho udělali, tak jako u mě před IVF pokusy (chtěla jsem to kvůli tomu menšímu zápřahu na tělo a věřila, že když to bude "jako v normálním cyklu", že bude šance větší než u IVF).
Ptáte se jak to se mnou vypadá. Momentálně se chystám chodit cvičit Mojžíšku, potom musím na hematologii (kontrolní odběru kvůli Leidenské mutaci), někdy v létě bych se chtěla domluvit s Čadovou na stimulaci a další IVF. Mám za sebou už několik IUI bez stimulace i se stimulací injekcemi, 1 IVF.
Doufám, že tento rok bude pro nás všechny šťastným!

chanel
7. led 2010

Antoanett: držím pěsti,aby byl úspěšný ET! Lakky, děkuji za názor, jsem ráda, že ted mám o nativu víc informací a taky se mi moc nelíbilo, že mi řekli, třetí pokus a hotovo.Já už jsem přehormonovaná a ted třeba 14 dnů krvácím a neví z čeho...Petrah: i dvě vajíčka nejsou špatné,ale já mám u ivf jen tři,myslíš, že by u nativu ze mě něco vydolovali, třeba by to taky bylo na nule, bez stimulace to asi u mě nepůjde. Dneska jsem konečně byla na CT, fuj vypit litr bílé tekutiny blee,výsledky budou v pondělí,byla tam skvělá dr. a říkala, že je po 4.ivf a nic a ona i manžel jsou o.k., že teda dítě má,ale druhé mít nemůže.Jo a souhlas se Saj., já bych tam taky nepřespala na co, jinde v Carech jsi 15 min a jdeš domů, to z Tebe nikdy nemůže vypadnout!!!!To se neboj Antoanetko!! 😀

monulkab
7. led 2010

chanel a proč jsi byla na CT?

chanel
7. led 2010

Mončo: na vyšetření, zařídila mi to ségra, celé trávení a spodek, čekala jsem na to měsíc.Jestli tam nemám závažnější problém,víš. Ale říkali mi tam, že není nad diagnostickou laparoskopii, tak je nejpřesnější,ale to nechci, zatím.

petula82
7. led 2010

petrah.děkuju za info.To mě mrzí,že ti to nevyšlo,ale neboj,jednou se to podaří. 😉 Mě dávali teď na posled6 a 8buněčný a jedno se nám drželo,ale né moc dlouho,já otěhotněla pokaždé,akorát vždycky potratím.Na tu hematologii si zajdi,ať jsi pod kontrolou.Já ještě nemám všechny testy,nějaký mě čekaji ještě v únoruTak jsem zvědavá jestli na něco příjdou.Antoanetko,tak jak si se rozhodla? Jela si nakonec domů?A máš u sebe dvě embr.?Hodně štěstí.Všechny vás moc zdravím.A co ty Chanel,ještě špiníš,nebo už je to dobrý