Obilní trh - nadstandard - co mám čelkat?

eonee
18. dub 2019

Maminky, které jste v posledním roce rodily na Obilním trhu v Brně a máte zkušenost s nadstandardem - co čekat?
Ráda bych jej dostala, pokud budou mít volno. Nebo alespoň polonadstandard a nemůžu dohledat žádné kloudné informace nebo fotky, kromě ceny.
Nečekám nic moc extra, ale ráda bych po porodu měla soukromí a chtěla bych, aby návštěvy mohly případně dorazit kdy se jim to bude hodit, nebo kdy budu potřebovat já...
Vyplatí se nadstandard v téhle porodnici? Rodit chci tam 🙂

diewcatqoo
18. dub 2019

Ahoj, neviem ci ti to pomoze, ja som tam rodila pred 2 rokmi. Este ked som tam chodila na kontroly pred porodom, povedali mi, ze nadstandard mam hlasit na prijme, ked budem ist rodit. Tak ked som sla rodit, prve, co som na prijme hlasila, bolo, ze chcem nadstandard po porode. Povedali, ze momentalne je vsetko obsadene, ale ak sa nieco uvolni, ze ma tam daju. Rodila som na nadstandardnej porodnej izbe, zadarmo, pretoze vsetky ostatne boli obsadene.
Po porode ma dali na beznu izbu a bola som tam s holkou, ktora prisla na porod o 3 hod neskor ako ja. Ju na druhy den stahovali na nadstandard, mna nechali na normalnej izbe. Pritom mi pri prijme bolo povedane, ze co sa tyka poradovnika na nadstandard po porode, je to tak, ze kto skor pride, ten skor dostane.
Ja som nakoniec zostala az do prepustenia na normalnej izbe a bolo to v pohode. Tu holku, ktora bola so mnou na izbe a neskor ju dali na nadstandard, som stretla este neskor, ked nam vsetkym hromadne vysvetlovali ako sa starat o miminko a povedala, ze radsej by asi zostala na normalnej izbe, pretoze ten nadstandard je kdesi na druhom konci budovy a su tam ine sestricky, ma to daleko od sesterny a vobec to neni take uzasne. Ze podla nej vyhodene prachy.

eonee
autor
18. dub 2019

@diewcatqoo Vzhledem k tomu, že těch peněz není málo, tak každý názor pomůže 🙂

xxx3d
18. dub 2019

Ahoj, vidím to podobně jako @diewcatqoo, až na to, že zpětně po těch skoro dvou letech, bych si nadstandard připlatila právě pro to, tebou zmiňované soukromí.
Tehdy, když jsem tam byla já, bylo natřísknuto, jak na pokojích, tak na porodních boxech, dokonce měli v pohotovosti i jakýsi záložní porodní box ve sklepě 🙂 tak jsem na tom byla dobře 🙂 a po porodu jsem putovala na pokoj hned vedle koupelny, třílůžák, ze kterého se druhý den stal dvojlůžák a tam jsem i zůstala, než jsem opustila porodnici, rodila jsem v pondělí a ve středu mi sestra říkala, že se uvolnil nadstandard, jestli ho chci, ale protože jsem v pátek měla jít (a šla) domů, tak jsem to nechala být.

diewcatqoo
18. dub 2019

@eonee jasne, to urcite. Ja som tiez bola rozhodnuta pre nadstandard, ale nakoniec som aj bola rada, ze to nevyslo. Na normalnej izbe to nakoniec nebolo take zle, ako som ocakavala 🙂
Ono zalezi aj od toho, ake spolubyvajice budes mat a pod. Ja som si tam nasla dve kamosky, nase miminka spali v nemocnici pekne, nerusili sme sa navzajom. Na manzela som mala po porode asi vplyvom hormonov nervy, tak som bola rada za to, ze s nim nezdielam izbu, ale ze chodi len na par hodin za nami 🙂 akurat tie navstevy v navstevnej miestnosti nie su bohvieco, ale manzel bol za nami parkrat aj normalne na izbe a videli to aj sestricky a nikto nic neriesil 🙂 ak by som sla este raz rodit, sla by som zas na obilnak a bez nadstandardu.
Drzim palce, nech mas pohodovy porod a vela zdravicka tebe, aj miminku ;)

ziraffkazuzka
18. dub 2019

@eonee ahoj, ja som rodila na obilnaku dvakrát, vždy na mňa vyšiel nadstandart. Prvýkrát som bola na zdvojenom polo (spoločne soc. zároveň.), ten je o poschodie nižšie. A potom je nadstandart na konci odd, má vlastnú predsieň, kúpeľňu a WC, tv, gauč na prespanie partnera, mikrovlnku, tv, rýchlov. kanvicu, chladničku..... Ak môžem doporucit- ako prvorodička, čo tam nemala nonstop partnera by som asi ocenila viac dvojlôžkovu izbu so skúsenejšou maminou. Nešlo mi kojenie, a k sestrám to bolo fakt ďaleko, nehovoriac o tom, že som sa ledva po pôrode hýbala. Po druhom pôrode som chcela hlavne kľud, kojenie šlo bez problémov, takže ten nadstandart som fakt ocenila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru