CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

sblanch
16. dub 2011

@antoa aha, a jakého to máte hafana?
My jsme si taky pořídili loni v lednu štěndo, psychicky mi to pomáhá, ale je to záhul. Prostě jako vždycky - něco za něco.
Jinak dost řešíme, jestli jít do PICSI. Manžel má spermiogram v pořádku, embrya se nám zatím taky vyvýjely v normě, tak nevíme, jestli to má cenu.

antoa
17. dub 2011

@sblanch ahoj máme jorkšíráka, je to naše mimčo 😀 a psychicky to rozhodně pomáhá 😉 . Držím pěsti.

sblanch
17. dub 2011

@antoa tak to už chápu, že je na mazlení. My máme foxteriéra, dračici, která je spíš na fyzicky náročné sporty, manžel s ní běhá a začali jsme dělat agility. Někdy je to fakt náročné, dát jí do těla, aby dala pokoj.
Zítra - teda dneska, vždyť je půl jedný 🙂 - na to jdu, uvidí se, kolik vajíček získáme. Snad to bude tak dobré, jak sliboval UZV. A děkuju za podporu 🙂

janulka2310
18. dub 2011

Ahoj holky,
nějakou dobu jsem tu nebyla, tak si vás pročítám zpětně 🙂.

janulka2310
18. dub 2011

Čtu tady o IUI, nebyla jste nějaká v pátek? Třeba jsme ležely na vozíkách vedle sebe 🙂.

antoa
18. dub 2011

@sblanch tak hlavně dej vědět jak jsi dopadla!!!! 😉

sblanch
18. dub 2011

@antoa dopadla jsem myslím průměrně - 12 vajíček. Nakonec jsme se pro PICSI rozhodli, uděláme tak 2 a zbytek normálně. Uvidíme, jestli v tom bude rozdíl.

antoa
18. dub 2011

@sblanch páni ty jsi teda slípka 😝
já mám přístupný pouze jeden vaječník a vždy jsem měla max 8 vajec, jednou pouze 2, takže vedeš!!! Tak nyní už jen si přát, aby mimča ve zkumavce pěkně rostla!!! 😉

sblanch
18. dub 2011

@janulka2310 já byla dneska na punkci vaječníků, v pátek jsem byla na kontrole, tak jsme se asi minuly v čekárně 🙂
Ty jsi nebyla na odlehčovací punkci? I při 1. IUI mi ji nakonec museli udělat.

sblanch
18. dub 2011

@antoa no čekala jsem to ještě lepší... Na UZV v pátek jsem měla na jednom vaječníku cca 20 folíků, na druhém asi 10. Ale asi všechno nedozrálo, což se dalo čekat.
Mám si volat ve středu, budu jako obvykle nervózní. A jsem zvědavá na to PICSI. Embryoložky jsme se ptali, co nám doporučuje, jestli by to u nás hrálo nějakou roli. Někdy mám ale pocit, že to z nich musím páčit jako heverem, prostě nechají rozhodnutí na tobě. Chápu, že nemůžou zaručit, že budou výsledky lepší, ale musí mít aspoň nějaké zkušenosti. Taky nám nabízela tu novou metodu sledování embryí, ale za den cca 5 tis. se nám zdá opravdu dost.

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch Ahojky,
u mě to byla hurá akce, ve středu jsem byla na ultrazvuku a měla jsem na pravé straně, která je v mém případě průchozí fol.20mm, dostala jsem injekci Pregnylu a že máme v pátek přijít. Nikdo mi neřekl, že by jsme měli do toho výkonu abstinovat, takže měl přítel horší pohyblivost, takže mi už rovnou ta,m řekli, ať di od toho moc neslibujeme..... Pak jsem nezaznamenala kdy mám začít brát Utrogen, všechno to bylo takové narychlo honem, honem, takže ten pátek beru jako opravdu zkušební pokus 😉 .
Odlehčovací punkce, to vůbec nevím co je? ☹

sblanch
19. dub 2011

@janulka2310 Ahojky, neboj, to dopadne, držím moc pěsti. Kdy jdeš na kontrolu? Taky se ti to zdá tak dlouhá doba? I když pokud se to srovná s tím časem, kdy se nic neděje, tak je to vlastně hned...
Taky z nich mám pocit, že někdy moc spěchají. Já jsem si pro jistotu 2x ověřovala, že mám brát utrouš od středy. Moc se na to netěším, furt po něm spím, ale jsem na neschopence, tak si to můžu dovolit.

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch Já ti ani nevím, mám za dva týdny přijít na krev. Utroš beru už od soboty, má se brát až od sředy? 😒

sblanch
19. dub 2011

@janulka2310 no ty asi ne, to říkali mě - a byla jsem na tom včera. Neboj, bereš to určitě správně 🙂
Budeš to vědět dřív, než já, mě kontrola čeká cca za 2 týdny a půl... Dlouhá doba.
Jsi doma na neschopence? Já při prvním IUI chodila do práce, dokonce jsem musela druhý den po té odlehčovací punkci jít cosi předlášet, myslela jsem, že nedojdu zpět. Takže od té doby jsem vždy doma. Ne že bych měla úplně klid, pokud je potřeba, tak dělám na notesu - jako třeba teď. A taky má na Velikonoce přijet mamka, takže sobota vaření, to moc v klidu nebude 🙂 Zapojím manžela, nějak to dopadne.

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch Já jsem si na netu našla, že u IUI je celkem jedno, kdy se to začne brát, že to ničemu nevadí, zavádíš si ho, nebo polykáš? Mě přijde, že to to stejně neproduktivní, všechno se mě rozblemcá do kalhotek ☹. Na neschopence nejsem, to bych se ukousala nudou a přemýšlením🙂. Snažim se na to nemyslet, ale moc to samozřejmě nejde 🙂)))).

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch Za jak dlouho si budeš dělat testík? Dříve jak 10 dnů po to prý nemá smysl, tak si pohrávám s myšlenkou, že se před velikonočnim výpraskem testnu, ať vím jak moc si mám říkat o nářez 🙂)))))).

sblanch
19. dub 2011

@janulka2310 jeden test mě sice zbyl od minula, ale nevím, jestli budu mít odvahu... Zase na druhou stranu je to lepší, když člověk ví na čem plus mínus je, než jde na testy z krve. Aspoň já jsem nebyla až tak moc rozhozená. No a dělala jsem si ho těsně před kontrolou, myslím, že to byl večer před... Takhle jsem neměla moc zkažených dnů

sblanch
19. dub 2011

@janulka2310 jednu tvou odpověď jsem přehlídla, promiň 🙂 Doporučují to zavádět, možná že je po tom člověk míň unavený, ale pokud si pamatuju, moc mě to nepomáhalo. A samozřejmě chce to po tom aspoň nějakou dobu ležet, takže když někam jdu, tak ho polykám
Já možná taky půjdu po týdnu do práce, uvidím, jak budu něčeho schopná - jako spící panna bych tam byla málo platná 🙂
Taky se snažím odvést pozornost, tak se doma učím, něco dělám do práce, musím přebrat naše fotky, odpo chodím venčit psa atd. Docela rychle mě to utíká 🙂

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch A oni to z té krve pozanjí okamžitě, nebo se pak musí ještě nějakou dobu čekat?

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch Je, tak už mám i odpověď na to, proč jsem tam unavená...🙂. Polykat se mi ho nechce, zatěžovat zbytečně játka..☹.
Tak to máš různorodý program 🙂, to je dobře, alespoň zaměstnáváš hlavičku a nemyslíš jen na jednu věc🙂.
Ke komu na Obilňáku chodíš?

sblanch
19. dub 2011

@janulka2310 dopo ti krev vezmou a odpo - myslím po 1 - tam jdeš znovu na výsledky. Myslím, že to funguje podobně jako když jdeš na jinou kontrolu v průběhu stimulace.
No já fakt bývám unavená maximálně, dopo vždycky prospím. Po té včerejší punkci jsem taky spala celé odpoledne a ani ráno jsem se nebudila nějak extra brzy, rozhodně mě vstávání v 5 nechybí 🙂
Vystřídala jsem jich víc, Vránu, občas i Crhu a teď nejčastěji Sochorovou - furt si nemůžu zvyknout na její nové jméno, říkám ji postaru Čadová 😉 Ono spíš záleží na štěstí, kdo zrovna ordinuje.
A co ty?

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch Já chodim k paní doktorce Sochorové, byla mi doporučena, dělala mi i laparo a nedám na ní dopustit🙂, vůči doktorům jsem dost skeptická, ale ona je paní doktorka s velkym D 🙂. Ahah, tak to jsem nvěděla, já myslela, že tam skočim jen na krev a hotovka. Ještě se tě zeptám, Utroš beru pořád dokud nedostnu MS nebo info od lékaře, že mám přestat?

sblanch
19. dub 2011

@janulka2310 mě dělal laparku dr Vrána. Oba jsou suproví doktoři. Mají zkušenosti, ale hlavně tím, že mají pochopení a nejsou nám věkěm až tak vzdálení.
Po odběru musíš přijít ještě znovu, hned výsledky nemají. A utrouš se má brát až do kontroly, až když řeknou, že to nedopadlo - protože se někdy může stát, že přijde krvácení, což ovšem není MS, ale zahnizďování - může to zmást.

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch dr.Vránu jsem snad ani nikdy neviděla, na příjmu na laparo jsem měla dr. Pánkovou a i ona mi dělala to IUI. Moc ti děkuji za cenné informace, teď mám alespoň 😉 představu o tom co bude 🙂.

sblanch
19. dub 2011

@janulka2310 Vidíš, já zase přesně nevím, která je dr Pánková 😉 To bude asi některá ta mladá, ne? Těch jsem tam zažila víc, taky jednu slověnu. Většinou je potkávám na UZV.
A nemáš zač, co vím, tak napíšu, už tam chodím nějaký ten pátek... To je fajn, že bojujeme v podobném termínu a ještě lepší by bylo, kdyby se nám to oběma povedlo 🙂
Mě teď nějak hodně chytlo břicho, snad se to uklidní. Musela jsem vyvenčit hafana, vůbec se mi nechtělo. Tak odpočívám a doufám, že to nic nebude...

antoa
19. dub 2011

@sblanch ty jo to je pálka.....a je to sledování embrýsků k něčemu? Co to zlepší? Aby byl člověk milionářem 🙄 . Já chodila ke všem dr., ale nejlepší je Vrána a Sochorová, ale ta se pořád nasmívá a říká jak je vše krásné....a pak bum vše špatně. No a Crhovi zase moc nerozumím a vše z něho páčím....A páčím vždy info všude, na co se nezeptám to mi sami neřeknou....ale jinak bych jinam nešla, jsem max spokojená.
Holky držím pěsti, už tu smůlu tady prolomte!!!

mirenkam
19. dub 2011

ahoj holky, já mám po laparce - vše v pořádku, teď čekám na MS a pak začnu dlouhý protokol na 3. IVF 😵
@sblanch to je síla - tolik peněz za 1 den....., to taky chtít nebudeme.... 😒

sblanch
19. dub 2011

@antoa to sledování je jejich nová metoda, embrya při prodloužené kultivaci myslím po 15 vteřinách snímá kamera a pak se ty snímky analyzují, jestli se vyvýjí v pořádku. Že se takhle odhalí víc poruch embryí a je to úspěšnější. Jelikož nečekám, že z těch 12 vajíček budu mít embrya všechna použitelná, tak to pro nás cenu moc nemá. Kdyby jich bylo víc, tak možná, ať se vyberou co nejlepší.
Ale pálka je to pravda slušná... Člověk by čekal, že budou mít i kohoutky na wc ze zlata...
Mimochodem: včera jsem brousila na netu, hledala jsem jak se označuje kvalita a vývoj embryí a náhodou jsem narazila na car v praze - myslím ve FN Motol... Trochu mě dostaly jejich ceny, náš CAR je někde jinde - o dost vyšší - což nechápu, když není soukromý. Jedině že by měl ten pražský staré ceny... No stejně ale, do Prahy se kodrcat nebudeme, už tak je to na cestování za kontrolou záhul, a to pracuju kousek...

sblanch
19. dub 2011

@antoa Z dr Crhy mám stejné pocity, sice je to kapacita, ale někdy mu fakt nerozumím. Hlavně když jsem byla na prvním IUI, to jsem nechápala, co nám to nabízí... Je to takový vědec.
Ale taky bych nešla jinam, i když ve mě hlodá chvílemi červík s nápadem, jestli se nepřeptat na zatím použité postupy jinde, jestli by šli stejnou cestou. Jsem navíc trochu "extra" případ, učebnice endokrynologických a jiných chorob, takže nevím, jestli přístup OBI - kdy si připadám jako v továrně - je vždy nejlepší...

sblanch
19. dub 2011

@mirenkam tak to gratulujeme, že dopadla dobře - jsi ráda, že? Kdo ti ji dělal? Možná jsi to psala dřív, jsem hlava děravá...
A za jak dlouho tě pustili? Já si pobyla den na ARU, holt jak jsem psala výš - jsem spešl případ, na předoperačním vyšetření mi zjistili možné problémy se srdcem, tak to nechtěli riskovat a víc mě hlídali. Naštěstí kardiolog konstatoval, že jsem zdravá, aspoň tak. Člověk se tomu musel jen smát - den po laparce mě řekli, že jsem na sále fakt problémy se srdcem měla (ovšem do zprávy to zapomněli popsat...) a navíc mě nemohli zaintubovat, tak mě to ani málem nedělali... Prostě když se to s..e, tak dokonale 😉