CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

pupidu
28. kvě 2012

@soleilll děkuju za radu s tou embryoložkou 🙂 Bez porady s ní bysme to ani nedělali. Už při prvním pokusu byla moc příjemná.
@petruska83 Jak říká @soleilll Nepřemýšlej o tom, kdo otěhotněl na kolikátý pokus. Věř, že to dopadne dobře 🙂 Psychická pohoda je u umělýho oplodnění moc důležitá.
@gretta Držím pěsti. Já jdu zítra ráno na ultrazvuk, tak se tam třeba potkáme 🙂

petruska83
28. kvě 2012

@pupidu To víš, že tomu věřím a moooooooc. Děvčata, já jdu zítra takéééé na krev a uzw, tak se nás tam asi zase sejde.....🙂

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 no super, takže dáme neplánovaný sraz, jo? 😀

petruska83
28. kvě 2012

@soleilll Děkuji za podporu. Jo, jdeme poprvé a kromě špatně průchodného vejcovodu jsme prý naprosto v pořádku a šance nám dávají velké, když už jedno dítě máme a bez problémů, tak moc věřím, že to vyjde napoprvé...

petruska83
28. kvě 2012

@pupidu Že by? A kdy máš cca transfer, já asi koncem příštího týdne...Momentálně je ze mě chemik a míchám si sama fostimon a píchání už je taky dobré....Jsme prostě šikovné, musíme se i pochválit....🙂

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 Pokud všechno půjde dobře, tak transef nám vychází na 5.6. (příští úterý) 🙂 To seš šikovná, že si sama mícháš - já si měla namíchat jen Pregnyl před odběrem a to mi lítalo sklo z těch ampulek po celým obyváku 😀

petruska83
28. kvě 2012

@pupidu 🙂 Tak mně se taky poprvé třepaly ruky, no hrůza, nevěděla jsem co držet první, aby mi to nepopadalo, ale už je to v pohodě. Tak to máš hezký datum, to já budu mít asi v pondělí odběr vajíček a 5.6. mám výročí svatby s manželem, tak jsem mu říkala, že to jakoby "počneme" zrovna na výročí svatby...🙂 Určitě nám to vyjde....Uvidíš...🙂

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 no tak vám to datum teda krásně vychází...My máme první výročí 25.6., takže kdyby to vyšlo a já otěhotněla, dozvíme se o miminku pár dní před tím. To by byl ten nejkrásnější dárek 😵 Budu na tebe v to pondělí myslet

petruska83
28. kvě 2012

@pupidu To jsi hodná, já na tebe budu taky myslet....a pak se tu budem po transferu podporovat, jak se těm mimíškům u nás daří. My si chceme dát jen jedno embryjko a zbytek popř. zmrazit....Po transferu si beru neschopenku, tak snad mi to doma uteče....

petruska83
28. kvě 2012

@pupidu Nemohla bys mi prosím trošku popsat, jak ten odběr vajíček a transfer probíhá, kam mě pošlou a kde budu pak ležet....atd.

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 Taky jsem nejdřív přemýšlela, že si nechám zavést jen jedno embryjko, ale pak jsem si říkala, že zkusím dvě a byla jsem za to rozhodnutí ráda, i když nám to nevyšlo 🙂 Doufám, že se vám ten drobeček chytí 🙂
V den odběru se ráno přihlásíš na ambulanci caru u sestřiček, ony tě zavedou na pokoj, kde se oblečeš jen do košilky (vem si svůj župan, nebo si můžeš půjčit takový obyčejný od nich) a počkáš, než vám přijdou píchnout Agolutin (kvůli růstu sliznice). Pak si přejdete do té budovy vedle vrátnice (chodíš tam na ultrazvuk, chlapi na spermio). Budou si vás brát po jedné. Na sále ti anesteziolog napíchne něco na uspání a pak už si jen necháš zdát něco hezkýho. Probudíš na chodbě. Tam ti taky řeknou, kolik bylo vajíček (já měla z cca 10 hezkých folikulů jen 4, ale zato kvalitní), ale nejspíš si to nebudeš v tom polospánku pamatovat. Na pokoji vás nechají odpočívat 2 hodinky, pak si půjdete popovídat s doktorkou, proberete další postup a pak hurá domů.

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 Joo, a ničeho se neboj. Mě pak bříško skoro nebolelo, ale šetřila jsem se spíš tak pro jistotu 🙂

petruska83
28. kvě 2012

@pupidu Tak to je docela v poho, že si tam budu v županu přecházet z jedné budovy do druhé....🙂 Tak to je fajn, že si pak proberem s dr. možnosti podle toho, kolik bude vajíček...Měla jsem strach, že tam budou chtít po mě embryologové nějaké odpovědi hned jak se probudím...Určitě jsi udělala se dvěma embryjkama dobře, já už jedno dítě mám, tak chci dát jen jedno a popř. pak jít na mrzáčky zase po jednom. Upřímně dvojčátka bysme asi už nezvládli....🙂 Ale kdybych neměla žádné dítě, tak si nechám určitě taky vložit dvě....

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 Ajo, tak to pak tomu rozhodnutí s jedním embryjkem rozumím 🙂 První miminko jste měli přirozeně?

petruska83
28. kvě 2012

@pupidu Představ si, že jo, hned na první pokus....A vůbec nás nenapadlo, že druhé budem řešit takto, ale nechceme mít jediináčka a malý si taky sourozence moc přeje....
A ještě prosím dotázek a to budu po tom odběru ležet tam někde na pokoji v té budově, jak se dělá uzw....Mám z toho docela strach, sice v narkoze už jsem párkrát byla a mám za sebou 3x laparo(mimoděložní těhu,cysta,srůsty) a stejně se bojím, ale asi je to normální....

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 no páni, tak to je teda něco! To bych na vašem místě taky nečekala takové komplikace...
Po tom zákroku vás převezou na ten pokoj, kde se převléknete. My měli hezký počasí, ale nevím, jak to dělají, když třeba prší 😒 Nemusíš se bát, spát budeš tak 15min a narkóza je jen slabá

petruska83
28. kvě 2012

Však právě jsem si říkala, jak nás tam dopraví zpět....tak když to zvládli ostatní, tak to zlvádnu taky....Jo, byla to studená sprcha, napřed to mimoděložní a zjištění, že vejcovod je špatně průchodný, ale smířila jsem se s tím a prostě to beru tak jak to je....A jsem vděčná Bohu, že jsme se rozhodli pro dítě v mých 23 letech, kdy jsem měla vejcovody v pořádku, protože ve 26 letech už v pořádku nebyly....☹ a teď je mi 29 a jdu na IVF.

gretta
28. kvě 2012

@petruska83 Mám pocit, jako kdybych měla nornální krámy. Už jen trochu špiním a krvácení se ztrácí... Nám se podařilo na druhý pokus. Ale jak píše soleilll neřeš po kolikáté jdeš. Znám spoustu případů,kdy se podařil první pokus. 😉

martas14
28. kvě 2012

@petruska83 nám se to povedlo na první pokus, u nás to byla celkově šupovka, bo jsme se dozvěděli o neplodnosti manžela koncem května, dvanáctého června šli na dny otevřených dveří na obi a koncem června jsem byla na odběru vajíček -) a to jsme ještě stihli běhat po doktorech s manželem a i on musel podstoupit odběr spermií. Na obi jsou hold kouzelníci a jsem moc ráda, že to všechno šlo tak rychle, že jsme se ani nestihli moc trápit po té prvotní informaci, že děti asi nebudeme mít vůbec -(
Takže držím palce a určitě se vám to povede stejně

martas14
28. kvě 2012

@pupidu děkuju, jsme za malou přešťastní, protože je opravdu velký zázrak, tamních doktorů, nedám na ně dopustit, o nás se staral docent Crha a ač se na první pohled nezdá, tak nám úžasně vléval sílu a optimismus do žil 🙂 děkuji za info, no penízků je to taky fůra, ale je pravda, že na to člověk nehledí,protože jiná možnost není a jak říkáš za mimčo by dal člověk všechno co má, my teda AH nedávali ani při IVF, akorát mám teda obavy z toho rozmražení a jestli to zamrazili nějak dohromady a já bych chtěla vkládat po jednom, tak jestli je to vůbec možné ☹
Tak tfuj tfuj a budu moc držet palečky aby ti to vyšlo 😉

martas14
28. kvě 2012

@soleilll tak to jste měli teda krásnou úrodičku, to je moc fajn. A jak pak to, že jste všechno zamražovali? a neříkali ti jak se to pak rozmražuje, jestli všechny tři za ráz? představa, že si dám jedno, které se bude tvářit nejsilnější a druhé dvě (pokud by zvládly rozmražení) vyhodí by mě teda šlehlo, bo máme dost omezené možnosti ☹

pupidu
28. kvě 2012

@petruska83 Rozumím, jak to myslíš..Já ve 23 letech dělala školu a říkala si, že jakmile ji dokončím, stačí tak rok dva praxe a pořídíme si rodinu... Kdybych jen tušila... ☹
@martas14 Vám to vyšlo na první pokus? Takových pozitivních informací není nikdy dost 😵 O mně se nejdřív "staral" primář Hudeček, ale na ambulanci jsem nejdřív měla doktorku Krajčovičovou a teď na KET se mnou probrala přípravu Vlašínová. S tím rozmražováním nevím, ale myslím, že pokud jsou zmražená dvě embrya, tak po jednom ani vkládat nemůžou...nebo teda nevím, jak by to mohli vůbec udělat ☹
Děkuju za palečky, taky na tebe budu moc myslet

soleilll
29. kvě 2012

@martas14 Spíš jsme měli velkou úmrtnost: z 18-ti oplodněných bylo použitelných jen 8 - 2 mi dali a zbytek je u ledu. Postup KET jsem zatím neřešila, ale stejně jako pupidu jsem přesvědčená, že vytáhnou celou várku a rozmrazí všechny, co jsou spolu - pochybuju, že to jde jinak. Takže v našem případě 3 naráz - u vás to bude zřejmě taky tak. Embryoložka ti určitě poradí, jakej pstup je nejlepší. Moc nechápu, proč trváš na 1 kousku.
@petruska83 Ještě mě napadl takovej tip - kolem odběru hodně pij - min. 3 litry denně, spíš víc, ať předejdeš možným komplikacím. Nechci tě strašit, tak to prosím neber, ale je to velkej nápor na tělo a ty tekutiny mu pomůžou. Stejně tak pokud by ses po probuzení z narkózy necítila na nějaký velký rozhodování, domluv se s nimi, že si zavoláš třeba další den. Doufám, že ti bude dobře, přesto je to operace a podle toho na sebe člověk musí pár následujících dní dávat pozor.

gretta
29. kvě 2012

Tak jsem přijela z kontroly. Jsme v pořádku a máme srdíčka, obě !!! 😀

soleilll
29. kvě 2012

@gretta No vidíš, to bylo strachu! 🙂 Držte se!

petruska83
29. kvě 2012

@gretta To jsou dobré zprávy.....Moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Já už jsem taky zpět, hlava mi neskutečně třeští. Šla jsem tam z optimismem a doktorka mi řekla, že vaječníky zatím na 7.DC moc nespolupracují. Píchám si jednou denně 3 ampule fostimon a za chvilku si volám, na kolik mi to zvýší podle krve,ale vypadá to tak na 5 ampulí a pojišťovna hradí jen 30 ampulí,což bych vybrala 10.DC a zbytek bych si musela dokoupit(1 ampule=300kč), ale klidně si je i dokoupím,ale mám holky velký strach, aby vůbec nějaký odběr vajíček proběhl. Nechápu to, bez hormonů mám ovulaci prý krásnou a s takovýma píchačkama a stojí to za prd....Měli jste některá taky problém?

petruska83
29. kvě 2012

Děvčata, tak jsem si tam volala,tak podle krve mi to navyšují "jen" na 4 ampulky. Což mě doktorka strašila s těmi 5, tak snad to bude mít dobrý konec. Říkala mi to jen sestřička a ta říkala, že se nic neděje, že je to jen potřeba hlídat a popřípadě přidávat dávky. Takže se snad nějakých vajíček dočkám.....

soleilll
29. kvě 2012

@petruska83 Každej reaguje na léčbu jinak, dokonce v různých cyklech jinak a taky na různý hormonální přípravky. Neboj, oni s tě průběžně ohlídají a bude to v suchu (teda ve zkumavce). 😉

petruska83
29. kvě 2012

@soleilll Děkuji....Jsi hodná, já v tom nejsem moc zkušená a ze všeho jsem docela paf jako dnes....Taky si myslím, že tam mají své zkušenosti a dají mi všechno možné jen aby nějaké ty vajíčka byly....

nadis.h
29. kvě 2012

@petruska83 AHojda, já měla taky tenkrát Fostimon. 4 ampule denně a stopli mi pokus protože jsem špatně reagovala. 😠 Druhý pokus s Gonalem už vyšel.